Jump to content


Photo
- - - - -

Komentari "Forumaskog tipovanja"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
287 replies to this topic

#271 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 February 2012 - 09:10

1. 14:00 Sheffield Wednesday - Sheffield United 1 (2,50) Mozzart 6/10, bounty hunter

Premier league je postala zabava za vlasnike klubova i turiste (pretežno iz Azije). Cene karata su ogromne, lokalni navijači ne mogu da ih priušte, ne idu na utakmice i ne vezuju se za svoje timove. Fudbal je nekada bio u centru interesovanja lokalnih zajednica, a danas generacije koje su odrastale gledajući svoj tim sedamdesetih i osamdesetih osećaju se otudjeni od strane kluba koji su podržavali kao klinci. Mnogi od njih sada sa svojom decom gledaju niže lige, identifikuju se sa drugim klubovima i osećaju se kao deo tih timova.
Jedva čekam da šeicima, američkim, bliskoistočnim, dalekoistočnim i ostalim milijarderima dosadi fudbal i da nadju nove zanimacije.
Fudbalski stadioni u Premijer ligi su postali samo još jedan tržni centar van grada.

Nije slučajno ovaj meč u udarnom terminu televizijskog i fudbalskog nedeljnog programa jer se kroz ovakve utakmice traži duša britanskog fudbala.
Sheffield Wed. i Sheffield Utd. igraju čuveni Steel City derbi jer je Sheffield poznat po industriji čelika. To je jedan od najstrastvenijih i najstarijih gradskih rivaliteta. Sastajali su se 126 puta i United ima 45 pobeda, 40 utakmica je završilo nerešeno, a Wednesday je pobedio 41 meč. Prvu utakmicu su igrali još 1890. godine. Jedna od najpoznatijih utakmica je bila 3. aprila 1993. u polufinalu FA kupa. Federacija je bila primorana da zbog velikog interesovanja premesti ovaj meč na Wembley. Preko 70000 navijača došlo je iz Sheffielda da bodri svoje klubove i Wednesday je pobedio sa 2:1 posle produžetaka.
Ove sezone u League One Wednesday je na petom mestu sa 57 bodova (play off pozicija), a United na drugom mestu (koje direktno vodi u championship) sa 62 boda. U prvom delu prvenstva bilo je 2:2 posle vodjstva Uniteda od 2:0 Sove su izjednačile golovima u poslednjih 8 minuta. Biće ovo pravi muški derbi, pune tribine, malo golova, rat na terenu jer iako je United u nešto boljoj formi to na ovakvim utakmicama ništa ne znači, već trenutno raspoloženje i inspiracija (by Zvonko Mihajlovski). Wednesday je klub slavne prošlosti, za njih su igrali Benito Carbone, Lee Chapman, Paolo Di Canio, David Hirst, Carlton Palmer, Dan Petrescu, John Sheridan, golman Chris Woods, neponovljivi Chris Waddle... Nadimak "The Owls", boje plavo - bele. Imaju najveću prosečnu posetu u League 1, najviše navijača ih prati na gostovanjima, a i kada su ispadali iz Championshipa imali su najviše navijača na stadionu. Za njih danas, pored armije lokalnih navijača, navija i veliki broj razočaranih navijača Chelsea Posted Image.
Elem, igrao sam na Wednesday kao veliki navijač Sova. To nije zasnovano na realnosti i činjenicama već na emocijama, pa se nadam da će kao i do sada moj tip svi ignorisati.



Baš je bilo zadovoljstvo čitati ovaj post. Posted Image. Samo da priupitam, jesi li ono beše ti upoznao širu forumsku javnost sa mladim napadačem Huddersfield-a Rhodes-om. Ako jesi onda pratim i podižem... :)

#272 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 26 February 2012 - 15:42

Baš je bilo zadovoljstvo čitati ovaj post. Posted Image. Samo da priupitam, jesi li ono beše ti upoznao širu forumsku javnost sa mladim napadačem Huddersfield-a Rhodes-om. Ako jesi onda pratim i podižem... :)


Kriv sam.

Goal!! Chris O'Grady hits a very good header to the lower left corner from the centre penalty area (aprox. 12 yards) and scores!! Sheffield Wednesday now leads 1 - 0





#273 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 27 February 2012 - 08:25

Brao, bounty!

#274 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 02 March 2012 - 15:44

04:00 Ferer - Giraldo >16,5 gemova @1,55 (betcity); 8/10

Kakav nestvaran bezobrazluk kladionice, ovoliko favorizovati Ferera. Ja vec sada mogu da potpisem da ce Ferer osvojiti turnir, ali dati 18,5 kao osnovnu granicu i ovakvu kvotu na 16,5 je bolesno. Ovo je bre polufinale turnira i ovaj Giraldo je izbacio jednog Nalbandijana sa 6-2 6-2, izbacio Berloka koji je od zadnjih 29 meceva na sljaci dobio 25. Giraldo ovde sigurno uzima 5 gemova, cak mislim da dolazi i vise od 18,5 lagano. Moj tip da ce biti negde 20-21 gema.


U mene granica 19,5, under 1,75; over 1,85.

#275 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 02 March 2012 - 16:08

Tu je vec granica izuzetno dobro postavljena :D To stvarno nikako ne bih dirao

#276 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 02 March 2012 - 18:47

04:00 Ferer - Giraldo >16,5 gemova @1,55 (betcity); 8/10

Kakav nestvaran bezobrazluk kladionice, ovoliko favorizovati Ferera. Ja vec sada mogu da potpisem da ce Ferer osvojiti turnir, ali dati 18,5 kao osnovnu granicu i ovakvu kvotu na 16,5 je bolesno. Ovo je bre polufinale turnira i ovaj Giraldo je izbacio jednog Nalbandijana sa 6-2 6-2, izbacio Berloka koji je od zadnjih 29 meceva na sljaci dobio 25. Giraldo ovde sigurno uzima 5 gemova, cak mislim da dolazi i vise od 18,5 lagano. Moj tip da ce biti negde 20-21 gema.


Da znaš da ću da ispratim...

#277 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 03 March 2012 - 10:08

Da znaš da ću da ispratim...


Kakav sam ja kreten, majko moja. Krenem sinoć da odgledam KKP-HF u svojoj omiljenoj kafani i kontam produžiću jednu stanicu do BC, odsinglirati ovo za par 'iljada, jer sam bio apsolutno i stopostotno uveren da će da dodje, i vratiti se nazad. I šta se dešava. Po automatizmu silazim na stanici gde inače silazim, i setim se šta sam zaboravio da uradim tek kasnije, kad sam već seo za sto i naručio piće....Posted Image :ajme:

#278 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 03 March 2012 - 10:47

manje vina manje vina :P

#279 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 March 2012 - 09:15

18:00 Nymburk-Kolin domaćin daje manje od 94 poena Mozzart @1,85 8/10

Nymburk dominira domaćom ligom, i ovaj meč mu ne znači mnogo. Imaju zgusnut raspored. U subotu igrali češku ligu, danas opet domaća liga, a u sredu regionalna i važan meč sa CSKA, tako da danas verovatno neće igati u najjačem sastavu. U subotu dali 62 poena na gostovanju, mada često daju preko 90 poena.


Bravo Dangar! Kirurški precizno.

#280 Dangar

Dangar
  • Members
  • 2,512 posts

Posted 06 March 2012 - 19:20

Bravo Dangar! Kirurški precizno.

Hvala, ali nije bilo baš kirurški, Nymburk se zaustavio na 83 poena Posted Image. Moglo je da bude blizu granice da se nisu ispromašivali u poslednja dva i po minuta. A sve teklo bez uzbuđenja u drugom poluvremenu, a onda od 5 min do kraja do 2:30 do kraja Nymburk stigao od 69 do 81 poena, da su nastavili tako bilo bi čupavo.

#281 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 March 2012 - 19:21

Hvala, ali nije bilo baš kirurški, Nymburk se zaustavio na 83 poena Posted Image. Moglo je da bude blizu granice da se nisu ispromašivali u poslednja dva i po minuta. A sve teklo bez uzbuđenja u drugom poluvremenu, a onda od 5 min do kraja do 2:30 do kraja Nymburk stigao od 69 do 81 poena, da su nastavili tako bilo bi čupavo.


Ne znam ja ništa... ja sam ga samo stavio i pogledao krajnji rezultat, i ono došlo...Posted Image

#282 Dangar

Dangar
  • Members
  • 2,512 posts

Posted 06 March 2012 - 19:36

I drugi put Posted Image (ala Bellini).

#283 Mohandas

Mohandas
  • Members
  • 4 posts

Posted 06 March 2012 - 20:10

Arsenal-Milan 4+ 2.7
Swindon-Dag&Red domacin daje gol u prvom i u drugom 2.2
Borrow-Bath City 4+ 2.8
Peterborough-Millwall domacin daje 2+ 2.2

#284 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 March 2012 - 21:50

Arsenal-Milan 4+ 2.7

Odigrao. I RVP i Ibra gol. Ako ga Ibra ne uvalja, od Milaneza neće niko. Kad sam davno prvi put vidio Robinha odmah sam znao, klaun. Bio i ostao.
Ali odigrah i 2+ i 3+ na Ben-Zen, impresioniran jurišima Zenita u prvoj tekmi i pod dojmom krize domaćih. Domaći jesu u banani, ali Rusi došli odigrati kao vulve. Cijenim da ovo ostaje, event. 2:0 i to daaaj bože.



#285 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 10 March 2012 - 13:52

Bayern vec sest utakmica igra 0-2 gola sto je dosta nekarakteristicno za ovu ekipu, pa zbog svega toga ocekujem ubedljivu pobedu Bavaraca.

Naprotiv, under je za ovu ekipu bez Schweinsteigera vrlo karakterističan. 1-2:0.

Ovaj, kao da ništa nisam rekao.

Edited by king louie, 10 March 2012 - 15:54.