Jump to content


Photo
- - - - -

Preporucivanje komentara na vestima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 lima25

lima25
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 December 2011 - 09:30

Pozdrav svima,




verovatno ste primetili da je na stranici sa vestima na www.b92.net vec neko vreme moguce preporucivati komentare. Zanima me da li ste primetili da to ustvari ne radi?

Preporucite ili ne preporucite kometar, osvezite stranu i broj preporuka, odnosno antipreporuka bice isti. Prvo sam mislio da je do browsera, pa sam probao i iz Explorera. Onda sam pomislio da je mozda ograniceno/onemoguceno preporucivanje iz inostranstva, pa sam se povezao na neki komp u Srbiji i probao odande i isto je.

Napisao sam nekoliko e-mailova na B92, preko njihove stranice "Kontakt" i nisam dobio nikakav odgovor. Toliko o ozbiljnosti. Verovatno bi mi i RTS odgovorio do sad.

Dakle, sta vi mislite o ovome? Odakle dolaze preporuke? Od B92 ni ne ocekujem odgovor vise.




Hvala svima i pozdrav.






#2 brilianteen

brilianteen
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 December 2011 - 12:46

Pozdrav svima,




verovatno ste primetili da je na stranici sa vestima na www.b92.net vec neko vreme moguce preporucivati komentare. Zanima me da li ste primetili da to ustvari ne radi?

Preporucite ili ne preporucite kometar, osvezite stranu i broj preporuka, odnosno antipreporuka bice isti. Prvo sam mislio da je do browsera, pa sam probao i iz Explorera. Onda sam pomislio da je mozda ograniceno/onemoguceno preporucivanje iz inostranstva, pa sam se povezao na neki komp u Srbiji i probao odande i isto je.

Napisao sam nekoliko e-mailova na B92, preko njihove stranice "Kontakt" i nisam dobio nikakav odgovor. Toliko o ozbiljnosti. Verovatno bi mi i RTS odgovorio do sad.

Dakle, sta vi mislite o ovome? Odakle dolaze preporuke? Od B92 ni ne ocekujem odgovor vise.




Hvala svima i pozdrav.



Tako je i na Blicu.Kada je los komentar, iako bez vulgarnosti, ne pustaju.Cuvaju svoje i okolinu.



#3 lima25

lima25
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 December 2011 - 14:03

Brilianteen, hvala za odgovor, ali nisam siguran da smo se razumeli. Mislio sam na preporucivanje, a sto se tice samog postavljanja komentara, na sta mislis kada kazes "los" komentar? Mislis komentar koji odudara od slike koju uredjivackom politikom medij zeli da posalje?

Na svakoj vesti ima svakakvih kometara, tako da ne verujem da se o tome radi.






#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 December 2011 - 15:22

Brilianteen, hvala za odgovor, ali nisam siguran da smo se razumeli. Mislio sam na preporucivanje, a sto se tice samog postavljanja komentara, na sta mislis kada kazes "los" komentar? Mislis komentar koji odudara od slike koju uredjivackom politikom medij zeli da posalje?

Na svakoj vesti ima svakakvih kometara, tako da ne verujem da se o tome radi.

Lima objašnjenje je prosto. Treba vremena da se preporuke evidentira. Po nekada i pola sata. Loše uradjeno, ali preporuke/antipreporuke rade.

#5 lima25

lima25
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 December 2011 - 15:55

DonJuan, hvala za odgovor.

Ali takav argument moze da prodje jedino na salterima (pao sistem). Posto sam u bransi, mogu reci samo da ako je tako da treba pola sata da se klik evidentira, onda b92 sajt mora da je uradjen u mnogo naprednijem cms jeziku od dulicevog.

Jel to pretpostavljas ili znas? Ukoliko znas da je tako, nemoj me pogresno razumeti sto mislim da je to glupost.

pozdrav.






#6 CostaK

CostaK
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 February 2012 - 16:12

Ovo je jako dobra tema i trebalo bi sto vise ljudi da ucestvuje...inace ne visim bas na forumu B92 ali sam do sada redovno citao vesti...komentari upravo i jesu razlog zbog koga idem na ovaj sajt jer ih ima dosta i pregledni su...elem, juce sam komentarisao tekst: Zašto emigriraju Evropljani?. Komentar mi je bio objavljen i bas me zanimalo da vidim koliko ljudi deli moje misljenje i pogledam preporuke a komentar je u medjuvremenu skinut. Cim mi je komentar objavljen automatski znaci da sam ispostovao pravila komentarisanja (sto inace uvek i cinim) ali ne znam kome se naknadno nije svideo i ko ga je skinuo. Po meni je ovo vrhunski bezobrazluk i mada volim B92 posle ovoga, od danas, vise ne pratim njihove vesti jer je ovo samo dokaz
SELEKTIVNE CENZURE MIMO SVIH KRITERIJUMA!!!


good bye B92 Posted Image