Jump to content


Photo
- - - - -

Plata u EUR, Ugovor o radu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 forestg

forestg
  • Members
  • 2 posts

Posted 06 December 2011 - 20:46

Da li postoje zakonske prepreke u pravu Srbije da se zarada u Ugovoru o radu prikaže u EUR, pri čemu bi se ista isplaćivala u DIN po kursu NBS na dan isplate (valutna klauzula)?
Zakonom o radu nije ništa precizirano u tom smislu... Na kojim zakonima bi se temeljilo odobrenje za ovakvu odredbu u ugovoru, odnosno zabranu propisivanja iste?

Unapred zahvalan!

#2 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 06 December 2011 - 22:28

Zakon o obligacionim odnosima i Zakon od deviznom poslovanju. Mada, koliko mi se cini, nema prepreke ni u jednom sve dok postoji klauzula o isplacivanju u DIN prema vazecem kursu (na specificirani dan, objavljenom u ..... itd.)

#3 forestg

forestg
  • Members
  • 2 posts

Posted 22 December 2011 - 10:13

Zakon o obligacionim odnosima i Zakon od deviznom poslovanju. Mada, koliko mi se cini, nema prepreke ni u jednom sve dok postoji klauzula o isplacivanju u DIN prema vazecem kursu (na specificirani dan, objavljenom u ..... itd.)


Hvala na uloženom trudu... Tako sam i pretpostavljao, ali me zanimalo da li postoji neka posebna zabrana jer ja nisam naišao na nešto slično.

Pozdrav

#4 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 09 January 2012 - 15:57

Da li postoje zakonske prepreke u pravu Srbije da se zarada u Ugovoru o radu prikaže u EUR, pri čemu bi se ista isplaćivala u DIN po kursu NBS na dan isplate (valutna klauzula)?
Zakonom o radu nije ništa precizirano u tom smislu... Na kojim zakonima bi se temeljilo odobrenje za ovakvu odredbu u ugovoru, odnosno zabranu propisivanja iste?

Unapred zahvalan!


ja se bavim ugovorima. u 99% slucajeva plata je definisana upravo onako kako si i napisao. dakle u evrima na dan isplate po kursu nbs. zakon jedino kaze da u ugovoru treba da stoji BRUTO iznos (i to bruto 1 bez doprinosa na teret poslodavca i onog reketa privrednim komorama) mada sam se susretao i sa neto iznosima.