Jump to content


Photo

Parket - za i protiv


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#31 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 05 August 2014 - 13:41

A ispod njega neki dooobar odvod...



#32 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 05 August 2014 - 20:37

Ili ovakav preko: moss_bathmat.jpg



#33 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 11 August 2014 - 13:19

Pa bilo bi interesantno. Ne onaj tucanik, uglasti, nego sljunak pravi, obli :) Barem recimo u kupatilu na podu. 

 

o da, bilo bi kao u casopisu, tu se slazem :)

 

...ali moj zdrav razum bi se odmah usprotivio,

 

ne znam ni jednu pepeljugu koja bi pristala da mi odrzava kupatilo - znaci morala bih ja..

.kamicak po kamicak da perem svaki dan

 

:lol+:



#34 martita

martita
  • Members
  • 18 posts

Posted 12 November 2014 - 13:07

meni deluje kao mnogo klizavo

edit: ovo se odnosilo na twinson podove, nesto ne mogu da uradim 'quote'


Edited by martita, 12 November 2014 - 13:09.


#35 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 26 November 2014 - 19:50

ne mogu ni ja da uradim quote...no uglavnom, odnosi se na higlanderkin post o parketu koji je star 70 godina - 

 

Svaka čast...ja imam isto hrastov parket , već neke 3 godine, prije toga smo imali laminat koji je bio jako loše postavljen (moj muž je to amaterski radio) tako da smo morali da menjamo, i odlučili se za parket ovaj put jer smo hteli da sve bude kako treba. dosta sam zadovoljna sa izgledom i nigde se nije 'ofucao' a ni ne vide se ni neke flekice..i još uvek se sjaji..i slažem se, dobar parket + lak može da bude veliko ulaganje na početku ali ako će da drži godinama, svakako vredi. a da te pitam, highlanderka, čime održavaš parket? jel koristiš nešto specijalno za drvo ili imaš neki domaći recept za čišćenje? :D Ja sam dosad prala vlažnom krpom i nekim tekućinama za drvo

Dok ti se ne javi highlanderka - kod moje bake u stanu parket hrastov, riblja kost, stoji 60 godina. Ciscen iskljucivo jedva navlazenom krpom i to hladnom vodom. Ako je bas neka zestoka fleka (tipa od gumenog djona na cipeli), domaci sapun u hladnoj void (onaj zuti - odakle joj pojma nemam).  Mislim da je godisnje dobijao jedan premaz voska za pod (ne znam mu brend, bio je u nekakvim sacuvaj boze kutijama limenim), i to je to. Hoblovan je i lakiran ko zna koliko puta, ali nista drugo. Moja mama sa druge strane koristi sredstva za ciscenje parketa Pronto itd. Moja baka ih savrseno ignorise :)



#36 Mica8888

Mica8888
  • Members
  • 26 posts

Posted 23 May 2015 - 11:56

Ukoliko finansijski nije problem da se postavi parket, onda je on definitivno najlepsa i najtoplija opcija. Izgleda i elegantno i moderno i raskosno.