Jump to content


Photo
- - - - -

Dobar kupovni ajvar?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#1 Andrej!

Andrej!
  • Members
  • 340 posts

Posted 27 November 2011 - 19:12

Treba mi mala pomoc. Volim ajvar ali nemam 'selo' niti ikog ko bi mi pravio, tako da sam prinudjen da ga kupujem u prodavnici. A na moje veliko razocaranje SVI kupovni koje sam probao imaju ljuspice i kostice. Posted Image Moze li neko da mi preporuci neku marku bez ljuspica i sa razumnim cenama? Hvala unapred

#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 27 November 2011 - 19:54

Makedonski Biljana nema ljuspice i ima ukus kao domaci

#3 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 November 2011 - 23:36

"Vipro" je odlican ajvar.

Sad ne znam kol'ko si princeza na zrnu graska i ako ti Vipro ne odgovara onda je najbolje da si pravis svoj.

#4 Andrej!

Andrej!
  • Members
  • 340 posts

Posted 28 November 2011 - 00:45

Hvaa na odgovorima! Potrazicu oba.

#5 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 28 November 2011 - 01:52

teško da u srbiji možeš da nadješ bilo koji od preporučenih. :)

#6 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 November 2011 - 10:59

teško da u srbiji možeš da nadješ bilo koji od preporučenih. :)


Steta, jer Vipro je stvarno dobar ajvar.

Recepata za ajvar pun internet te bi Andrej mogao da se potrudi jedan dan i obezbijedi si ajvarsku zimnicu.

Evo jedan sa vrha, zvuci OK.

http://www.coolinari.../recept/705559/

#7 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 28 November 2011 - 14:47

Treba mi mala pomoc. Volim ajvar ali nemam 'selo' niti ikog ko bi mi pravio, tako da sam prinudjen da ga kupujem u prodavnici. A na moje veliko razocaranje SVI kupovni koje sam probao imaju ljuspice i kostice. Posted Image Moze li neko da mi preporuci neku marku bez ljuspica i sa razumnim cenama? Hvala unapred



Boki food ajvar.
Kupujem i bolji je od mnogih domacih.

edit: nisam pronasla sajt, ali koliko se secam sa deklaracije, proizvodjac je iz Prokuplja.

Edited by jelisaveta, 28 November 2011 - 14:54.


#8 Neshar

Neshar
  • Members
  • 2 posts

Posted 28 November 2011 - 16:33

Bakna tajna, Foodland, je odlican kupovni ajvar. Ja mislim da parira domacim ajvarima. Jeste skup ali vredi.

#9 Andrej!

Andrej!
  • Members
  • 340 posts

Posted 28 November 2011 - 17:43

Trazio sam danas 'Biljanu' i 'Vipro' u Maksiju no nije ih bilo. Za 'Bakinu Tajnu' sam i ranije cuo da je dobar ali mi se cini preskup za tako smesno malu teglu. Gde moze da se nadje taj Boki food?
@ Njole: Tesko da ce Andrej sam sebi da spremi zimnicu obzirom da je on u odnosu na vecinu forumasa ovde obican klinacPosted Image

Edited by Andrej!, 28 November 2011 - 17:48.


#10 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 November 2011 - 19:29

Trazio sam danas 'Biljanu' i 'Vipro' u Maksiju no nije ih bilo. Za 'Bakinu Tajnu' sam i ranije cuo da je dobar ali mi se cini preskup za tako smesno malu teglu. Gde moze da se nadje taj Boki food?
@ Njole: Tesko da ce Andrej sam sebi da spremi zimnicu obzirom da je on u odnosu na vecinu forumasa ovde obican klinacPosted Image


Tesko onda da ce Andrej da se najede ajvara kojeg toliko voli, a da se barem malo ne pomuci ili iskesira za kvalitet.

"Nema dzabe ni kod stare babe", kako je to lijepo nas narod rekao. ;)

#11 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 November 2011 - 19:45

Trazio sam danas 'Biljanu' i 'Vipro' u Maksiju no nije ih bilo. Za 'Bakinu Tajnu' sam i ranije cuo da je dobar ali mi se cini preskup za tako smesno malu teglu. Gde moze da se nadje taj Boki food?
@ Njole: Tesko da ce Andrej sam sebi da spremi zimnicu obzirom da je on u odnosu na vecinu forumasa ovde obican klinacPosted Image

MTK ili MPK nije los, a imas u maksiju i neki tzv. domaci

#12 vracharac62

vracharac62
  • Members
  • 8 posts

Posted 29 November 2011 - 22:21

Vipro ima da se kupi sigurno u Veru u Ruzveltovoj (Zira) a pretpostavljam i u drugim njihovim objektima! Nemojte puno da uzimate jer su mi se zalihe smanjile na 4 tegle

#13 ssorca

ssorca
  • Members
  • 4 posts

Posted 15 January 2012 - 17:30

Bas sam danas kupio - Bakina tajna "Pravi domaci ajvar". Na oko mi izgledao super i nisam se prevario, stvarno je super. E sad, cena mu je malo veca :(

#14 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 19 January 2012 - 23:46

ne jedem ajvar, al' kako kazu, najbolji kupovni ajvar je domaci ajvar kupljen kod babe na pijaci...

#15 marso

marso
  • Members
  • 40 posts

Posted 20 December 2012 - 23:02

po mom ukusu najbolji kupovni ajvar je uvozni PREMIA - proizvodi Vipro, Gevgelija (Makedonija) a uvoznik je Delhaize, Srbija

 

neverovatno je dobrog ukusa, kupovala sam ga i prosle sezone, kad sam ga prosle nedelje nasla u Maxiju odmah sam kupila 6 tegli