Jump to content


Photo

Zaljubljenost? Ili nesto drugo ...?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

#1 TijagoM

TijagoM
  • Members
  • 19 posts

Posted 12 October 2011 - 23:49

Pozdrav svima,

namjeravao sam napisati neki kilometarski post, ali sam odlucio da nema potrebe. Dakle, ukratko cu.

U srednjim 20-im godinama sam, nikad u zivotu se nisam "pravo" zaljubio. Od nedavno gajim "cudne" (lijepe) osjecaje prema jednoj djevojci, pa bih pitao da li je to zaljubljenost ili nesto drugo...? Simptomi slijede:

1. Ukoliko je ne vidim jedan dan, postanem nervozan, ukoliko je ne vidim vise dana, postanem ziva bomba sa oznakom "don`t mess with me"
2. Kada je vidim, bez obzira na okolnosti, sve drugo mi postane nevazno
3. Sanjam je skoro svaku noc, kontekst nebitan
4. Ljubomoran sam kao pas (mada sam po prirodi mirna osoba)
5. Kada ja imam ispit - ne brinem, kada ona ima ispit - umirem od brige
6. Trazim razloge kako bi je vidio bar na sekund
7. Podrzavam je u svemu sto radi ...

To su samo neki od simptoma kojih se mogu sjetiti ... Stvar je da znam da i ona nesto osjeca prema meni, ali mi je toliko stalo do nje da ne bih mogao podnijeti da zbog neke gluposti ju izgubim.

#2 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 13 October 2011 - 08:50

Jesi, zaljubljen si.

#3 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 13 October 2011 - 08:56

br'te de si nas'o da se zaljubis na ovu skupocu. a??? vidis li da se sprema propas'??? mi se uveliko spremamo u zemunice, i raspored dezurstava samo sto nije pao a ti samo mislis na...

nije to u redu

jos samo reci da se redovno kupas kad ides kod nje i ima da popijes takav ban da ne's znati sta te je snaslo! sramota! ova danasnja omladina!

sve go metrosexualac! <_<


Spoiler


#4 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 13 October 2011 - 09:00

mislim da je u pitanju samo tvoj ego trip.

proci ce za par meseci i sve ce opet biti ok

#5 stefan992

stefan992
  • Members
  • 66 posts

Posted 14 October 2011 - 11:59

Krajnje ti je vreme bilo.

#6 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 14 October 2011 - 12:19

Pozdrav svima,

namjeravao sam napisati neki kilometarski post, ali sam odlucio da nema potrebe. Dakle, ukratko cu.

U srednjim 20-im godinama sam, nikad u zivotu se nisam "pravo" zaljubio. Od nedavno gajim "cudne" (lijepe) osjecaje prema jednoj djevojci, pa bih pitao da li je to zaljubljenost ili nesto drugo...? Simptomi slijede:

1. Ukoliko je ne vidim jedan dan, postanem nervozan, ukoliko je ne vidim vise dana, postanem ziva bomba sa oznakom "don`t mess with me"
2. Kada je vidim, bez obzira na okolnosti, sve drugo mi postane nevazno
3. Sanjam je skoro svaku noc, kontekst nebitan
4. Ljubomoran sam kao pas (mada sam po prirodi mirna osoba)
5. Kada ja imam ispit - ne brinem, kada ona ima ispit - umirem od brige
6. Trazim razloge kako bi je vidio bar na sekund
7. Podrzavam je u svemu sto radi ...

To su samo neki od simptoma kojih se mogu sjetiti ... Stvar je da znam da i ona nesto osjeca prema meni, ali mi je toliko stalo do nje da ne bih mogao podnijeti da zbog neke gluposti ju izgubim.

ukratko, najebo si!

#7 Lokomotiva

Lokomotiva
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 October 2011 - 20:08

Narocito mi se svidja ovaj poslednji simptom, to nije ni zaljubljenost, vec ljubav :)

#8 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 26 November 2011 - 13:22

Pozdrav svima,

namjeravao sam napisati neki kilometarski post, ali sam odlucio da nema potrebe. Dakle, ukratko cu.

U srednjim 20-im godinama sam, nikad u zivotu se nisam "pravo" zaljubio. Od nedavno gajim "cudne" (lijepe) osjecaje prema jednoj djevojci, pa bih pitao da li je to zaljubljenost ili nesto drugo...? Simptomi slijede:

1. Ukoliko je ne vidim jedan dan, postanem nervozan, ukoliko je ne vidim vise dana, postanem ziva bomba sa oznakom "don`t mess with me"
2. Kada je vidim, bez obzira na okolnosti, sve drugo mi postane nevazno
3. Sanjam je skoro svaku noc, kontekst nebitan
4. Ljubomoran sam kao pas (mada sam po prirodi mirna osoba)
5. Kada ja imam ispit - ne brinem, kada ona ima ispit - umirem od brige
6. Trazim razloge kako bi je vidio bar na sekund
7. Podrzavam je u svemu sto radi ...

To su samo neki od simptoma kojih se mogu sjetiti ... Stvar je da znam da i ona nesto osjeca prema meni, ali mi je toliko stalo do nje da ne bih mogao podnijeti da zbog neke gluposti ju izgubim.


I sta si uradio povodom ovih 7 simptoma? Ako i ona nesto oseca prema tebi, go for it - neces biti na gubitku: izadjite negde, poricajte, pa ako je broj stvari koje su vam zajednicke - to je to :D.


Ili cete da se igrate macke i misa dok nekom ne dosadi? :blink:



#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 December 2011 - 18:34

Evo definicije za one koji ne znaju kad su zaljubljeni. Video sam u filmu "How do I know".Pa kaze:"Zaljubljen sam, kad sa svim ostalim devojkama nosim kondom!"
Ima smisla, a?

#10 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 09 December 2011 - 22:15

ukratko, najebo si!


slusaj coveka, zna znanje.

tako je on pricao o cigareti pre par decenija i od tad su nerazdvojni.

#11 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 10 December 2011 - 05:31

Mislim da je "ljubav" povod, nasao sam zenu svog zivota, a zbog (ne)objektivnih razloga ne mozemo biti skupa.

Situacija je previse "komplikovana", osjeca nesto prema meni, ali sigurno nije isto kao ja. Da, zna sta osjecam, ali smatra da, posto ona "ne vidi buducnost", ne treba ni da pokusamo. Ne vidi buducnost jer cemo ograniceno vrijeme biti blizu, nakon toga ce doci do objektivnog razdvajanja.

Medjutim, stvar je u tome sto ja nemam previse iskustva u ovim stvarima, sve moje veze su bile manje/vise kratke, a onda upoznam curu "svog zivota", a ne mozemo biti zajedno ... Osjecam se nekako "prevareno"



izvini, a kako mozes biti siguran da je zena tvog zivota? mislim, ko to zna sa 20+? kako mi glupo zvuci: zena ili muskarac mog zivota Posted Image...

ne znam da li je u pitanju neko staromodno vaspitanje, sta li, ali mi je smesno takvo razmisljanje u danasnje vreme....zar nismo ravnopravni? sto nekoga podizati na pijedestal?

na osnovu ovoga sto si nam rekao, ona oseca nesto, ali ne dovoljno da napravi korak da budete zajedno. pomiri se sa tim, nadji sebi neki hobi, idi u teretanu, trci, izlazi sa drugim devojkama...pa, lepo ti je rekla da ne vidi buducnost s tobom, ne? pretpostavljam da odlazi iz vaseg grada ili drzave? ako je tako, ta devojka realno razmislja i govori ti istinu. jedan od njenih razloga je mozda i taj sto ona nije sigurna da si ti neko sa kojim zeli uci u ozbiljniji odnos bas sada znajuci da ne moze da traje. a dozvoli i mogucnost da je mozda uzbudjena sto ce stvarati nova prijateljstva i moguce nove ljubavi u nekom novom mestu i jednostavno ne zeli da ti daje laznu nadu....ipak ste tako mladi, cemu tako ozbiljne odluke i cemu plakanje? idite svako svojim putem i uzivajte. mozda se jedan dan nadjete u situaciji koja ce vas ponovo spojiti, a mozda i ne, budi fleksibilan i spreman na svakakve mogucnosti :)

#12 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 10 December 2011 - 11:09

ne znam da li je u pitanju neko staromodno vaspitanje, sta li, ali mi je smesno takvo razmisljanje u danasnje vreme....zar nismo ravnopravni? sto nekoga podizati na pijedestal?

Iako nisam razumela kakve to veze ima sa ravnopravnoscu, slazem se da ima veze sa vaspitanjem, ali i nedostatkom zivotnog iskustva, sto se za taj uzrast moze smatrati i normalnim.
Zamisli kako bi neprirodno bilo kada bi bilo koji dvadesetjednogodisnjak /dvadesetjednogodisnjakinja shvatili da u stvari "zena/muskarac svog zivota" zapravo ne postoji. Da ce se zaljubljivati i voleti jos mnogo puta u zivotu, sa tom razlikom sto ce svoju ljubomoru, patnju i ostale propratne emocije, vremenom nauciti da kanalise i kontrolise. Da se ljubavni vatromet gotovo uvek izlize i ima rok trajanja, i u onim najboljim slucajevima postane i ostane samo jak osecaj privrzenosti i navike. U onim losijim scenarijima (ali ne i najgorim) taj vatromet evoluira u ravnodusnost i naviku. Da ce sa osobom sa kojom se nije izlazilo iz kreveta, sex postati rutinska stvar, i da ce i u najsrecnijoj dugoj vezi ili braku mastati o seksualnim izletima. I sprovoditi ih, kada se za tim ukaze idealna prilika.
Zamisli kako bi tuzno bilo kada bi dvadesetjednogodisnjaci sve to znali?
Jednog dana ce ionako postati iskusni i skepticni. Sada i treba da vole, ceznu, pate, zude....

#13 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 December 2011 - 11:34

Iako nisam razumela kakve to veze ima sa ravnopravnoscu, slazem se da ima veze sa vaspitanjem, ali i nedostatkom zivotnog iskustva, sto se za taj uzrast moze smatrati i normalnim.
Zamisli kako bi neprirodno bilo kada bi bilo koji dvadesetjednogodisnjak /dvadesetjednogodisnjakinja shvatili da u stvari "zena/muskarac svog zivota" zapravo ne postoji. Da ce se zaljubljivati i voleti jos mnogo puta u zivotu, sa tom razlikom sto ce svoju ljubomoru, patnju i ostale propratne emocije, vremenom nauciti da kanalise i kontrolise. Da se ljubavni vatromet gotovo uvek izlize i ima rok trajanja, i u onim najboljim slucajevima postane i ostane samo jak osecaj privrzenosti i navike. U onim losijim scenarijima (ali ne i najgorim) taj vatromet evoluira u ravnodusnost i naviku. Da ce sa osobom sa kojom se nije izlazilo iz kreveta, sex postati rutinska stvar, i da ce i u najsrecnijoj dugoj vezi ili braku mastati o seksualnim izletima. I sprovoditi ih, kada se za tim ukaze idealna prilika.
Zamisli kako bi tuzno bilo kada bi dvadesetjednogodisnjaci sve to znali?
Jednog dana ce ionako postati iskusni i skepticni. Sada i treba da vole, ceznu, pate, zude....

:) hehe, post dostojan jedne iskusne i bistre forumasice. tesko je izvuci bold, ali evo ovo sam. zna biti i ono: ''vatra godinu dana, a pepeo citav zivot''. samo sto to naravno niko ne zna unaprijed. receno jezikom starih, mudrih polupismenih ljudi: ''u carice, ko u magarice''! :D

#14 Yarran

Yarran
  • Members
  • 600 posts

Posted 10 December 2011 - 13:46

ma nije ni njemu lako... mislim mucenom autoru pod #1...




#15 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 December 2011 - 15:35

Naravno da mu nije lako, ali ce proci. To mi znamo, a on ce iskusiti. Naravno, ako je samo to problem.

ma nije ni njemu lako... mislim mucenom autoru pod #1...