Jump to content


Photo
- - - - -

Odbrana od agresivnih pasa i agresivnih vlasnika pasa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

#31 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 18 October 2011 - 08:38

... Drugar koji stalno trebao biciklom da prolazi kroz ulicu punu pasa lutalica nabavio pistolj na vodu i napunio ga deterdzentom. Kako mu se koji ker priblizo da ga grize za nogu tako je umesto zalogaja dobio deterdzent u oci...

Nadam se da tvoj drugar nema tako dovitljivog drugara kao sto imas ti. A kad smo vec kod profilakse, jodirana so je zakon.

#32 unbreakable

unbreakable
  • Members
  • 113 posts

Posted 21 October 2011 - 02:48

Мене је напала нека луталица онако повелики био, ја скоцио на хаубу од неког аута а онда се поео и на кров, убрзо дошли неки добри људи, и отерали џукца. Сем ако није неки пас убица од кога нема спаса, ми одрасли некако ћемо и да се извучемо,али деца нити знају како да се одбране, и склони су да страх остави и неке последице. Проблем паса луталица мора да се реши, градови плаћају милионске одштете на годишњем нивоу, тако да пара има.

Што се тиче одбране, лећи и правити се мртав не гарантује ништа, а може да направи велику штету. Рецимо уједе те за врат. Уколико постоји дрво попети се, на кров од аутомобила мада и от не мора увек да помогне, прескочити ограду, ући у неко двориште. Ти уређају су скроз ок ствар, ако делују. А револвер је исто скроз ок Posted Image

#33 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 21 October 2011 - 09:28

... убрзо дошли неки добри људи, и отерали џукца...

Ponekad Bog posalje pomoc sa sasvim neocekivanog mesta kao sto je npr. jedna zemlja gde ljudi umesto srca imaju mehanizme sa oprugom i zupcanicima, a umesto duse im je instaliran softver za racunanje kamata. (Monika Brukner – www.dzzdjurdjevo.com)



#34 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 21 October 2011 - 12:56

klasicna odbrana je obmotati levu ruku necim debelim (kaputom), i pruziti je psu. Kada zagrize udariti desnom, u tom slucaju zgodna je i kratka vatrogasna sekira

#35 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 21 October 2011 - 14:26

He he he he kolekcija za jun/avgust: kaput i vatrogasna sekira :lol:

#36 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 21 October 2011 - 14:54

Svako dugorocno resenje problema agresivnih pasa ( lutalica) mora da podrazumeva i ovo:

Posted Image
Posted Image Posted Image
Sve druga "resenja" su, nazalost, samo "sarena laza".

Spoiler



#37 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 21 October 2011 - 15:32

kako je zaista najbolje odbraniti se od psa ako do napada dodje?
Bezati ili ne bezati?

Podici psa i baciti ga?

Postoje ultrazvucni uredjaji za teranje pasa, ali mislim da je u slucaju pit bula jedino resenje pouzdan revolver.



mislim da su prava stvar evropski porezi na pse. Npr u Holandiji

1 pas 112 e
2 pas 175 e
tri i vise 222 e



evo sta s emeni desilo:

usao sam u lift koji je zaudarao na psa. odmah zamnom naisla je veoma primitivna vlasnica psa (maskirana u damu) koja je razgovarala mobilnim. njen pas, pudlica je namirisao onog psa koji je ranije bio u liftu i odmah me napao. Ujeo me za nogu. Istrcao sam iz lifta i poceo da urlam na vlasnicu koja nije ispustala mobilni telefon.

Da li sam trebao da je isamaram?
Ili da isutira psa?

Ali bio sam pribran. Otisli smo njenoj kuci. Dotkazala mi je da je pas vakcinisan. Ipak, bili su potrebni meseci da rana zaraste jer psi u ustim imaju kjekakve bakterije.

Ali sta da je umesto mene bilo dete u liftu?
I/ili da je pas bio veci?

Treb aimati na umu da je pas ipak zivotinja koja moze biti vrlo opasna.



klasicna odbrana je obmotati levu ruku necim debelim (kaputom), i pruziti je psu. Kada zagrize udariti desnom, u tom slucaju zgodna je i kratka vatrogasna sekira

pa kako te onda pudlica ujede crni sapunaru, kad si taktiku ovako dobro razradio? :D

#38 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 October 2011 - 16:25

pa kako te onda pudlica ujede crni sapunaru, kad si taktiku ovako dobro razradio? :D


on joj pružio ruku obmotanu kaputom a ona ga ujela za nogu. mali pas, jbg. ne može da dohvati do ruke, pa ko veli daj šta daš.. :D

#39 unbreakable

unbreakable
  • Members
  • 113 posts

Posted 21 October 2011 - 23:28

on joj pružio ruku obmotanu kaputom a ona ga ujela za nogu. mali pas, jbg. ne može da dohvati do ruke, pa ko veli daj šta daš.. :D

Znate li vi koliko kosta kaput Posted Image sta da radim posle snjim. Ima ljudi koji bi brzinski skinuli kaput zavrnuli rukave i ponudili ruku Posted Image

Edited by unbreakable, 21 October 2011 - 23:29.


#40 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 22 October 2011 - 02:55

Znate li vi koliko kosta kaput Posted Image sta da radim posle snjim. Ima ljudi koji bi brzinski skinuli kaput zavrnuli rukave i ponudili ruku Posted Image

pa dobro, vi iz beogradskog ''govornog'' podrucja zovite vesnu ili rahel, da vam spasu cast i kaput. trazite im mobilne na pm! :P

#41 unbreakable

unbreakable
  • Members
  • 113 posts

Posted 22 October 2011 - 03:00

pa dobro, vi iz beogradskog ''govornog'' podrucja zovite vesnu ili rahel, da vam spasu cast i kaput. trazite im mobilne na pm! :P


Kakvo crno beofradsk ogovorno podrucje ja sam iz centra srbije :)

#42 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 October 2011 - 03:03

Kakvo crno beofradsk ogovorno podrucje ja sam iz centra srbije :)


tebi definitivno nema spasa. tamo odakle si ti pudlice odmah skaču za gušu! :lol+:

#43 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 22 October 2011 - 21:26

Pre neki mesec u okolinu odnosno ulicu se dovukla zenka u teranju i nekoliko muzjaka. Par puta su napali klince, udalje se posle par kamenica ali se i vrate. Pozvao sam policiju da pitam sta moze da se ucini a odgovor je bio ocekivan - nista. Dobio sam telefon nekog udruzenja na koji se naravno niko nije javio. Da bi se uklonio pas lutalica koji te je ujeo, moras prvo do lekara po nalaz a onda pozoves sluzbu kojoj moras da pokazes odnosno sa njima pronadjes doticnog psa. Vakcinisace ga i vratiti na mesto odakle su ga pokupili.

Svojevremeno sam bio napadnut od strane copora od dvadesetak pasa. Raspon tezina 5-50 kg. Izvukao se pucanjem u vazduh.

#44 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 28 October 2011 - 14:46

KOliko sam saznao preko nekih poznanstava, u poseti Beogradu bili su predstavnici nekih Evropskih gradova. Nasim "strucnjacima" receno je da no kill politika sto se tice pasa lutalica ne daje rezultate, da se psi imaju loviti, drzati 7-15 dana u azilu i ako ih niko ne zatrazi ubiti. Pitanje da li ce nasi "strucnjaci" poslusati glas razuma

#45 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 28 October 2011 - 19:40

Sto se pasa lutalica tice, njih bi ipak trebalo skloniti. Ako ne sve , onda one agresivne. A nije losa ni ona sa animal planeta gde one pitome udomljavaju a one agresivne ipak uspavaju.

Sto se tice agresivnih pasa sa vlasnicima, treba poostriti zakone i jednostavno po dzepu one koji vode pse bez povodca i korpe ( za one opasnije ) , a po slucaju da se desi da pas napadne a nema korpu.. debela kazna vlasniku. i to takva da vise nikad ne pomisli da vodi psa bez povoca...

Inace, ima jedan slucaj , na mesto gde idemo na pecanje , staza prolazi pored neke stare kuce gde zivi neki lik i ima pse. Covek ih cesto drzao pustene. I tako jednog lika napase ti psi i ujedose ga. Posle on nadje vlasnika kako pije pivo ispred prodavnice i prebio ga ko macku.. Od tada ovaj stalno drzi pse vezane :D