Jump to content


Photo
- - - - -

Odbrana od agresivnih pasa i agresivnih vlasnika pasa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

#151 Latif

Latif
  • Banned
  • 54 posts

Posted 09 February 2015 - 13:49

Ja sam probao jedan ultrazvucni rasterivac - i nista. Doduse, bio je kineski uredjaj.



#152 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 09 February 2015 - 14:09

Ja sam probao jedan ultrazvucni rasterivac - i nista. Doduse, bio je kineski uredjaj.

 

Tebe baš stalno napadaju psi ili si paničar čim vidiš čopor?

 

Stalno nailazim i na čopore i na usamljene lutalice i nikada do sada nisam imala nikakav incident. Čak su češće raspoloženi da skoče na nas da bi ih pomazili.



#153 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 09 February 2015 - 14:52

Ja sam probao jedan ultrazvucni rasterivac - i nista. Doduse, bio je kineski uredjaj.


Ili je pas bio gluv ili si kupio los uredjaj. A mozda ti je i baterija bila slaba. Ja sam isprobao par tih uredjaja i svi su radili.

#154 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 09 February 2015 - 14:54

Tebe baš stalno napadaju psi ili si paničar čim vidiš čopor?
 
Stalno nailazim i na čopore i na usamljene lutalice i nikada do sada nisam imala nikakav incident. Čak su češće raspoloženi da skoče na nas da bi ih pomazili.


A u kom trenutku on da proceni da skacu da bi se mazili, a ne da bi ga ugrizli?


Kako bese ono "ma to je fina kuca, nece nikome nista, sami ste krivi sto ste joj nabili ruku u usta i na zube, htela je samo da se poigra".

#155 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 09 February 2015 - 17:36

kao vi znate da sam ja zivotinja? ja sam prosecni gradjanin koji je preziveo traumu ujeda psa koga ja nisam napao ni pretio mu. Ipak, i dalje volim pse.
 
 
Ja samo zelim da se samoodbranim. Zeleo sam da pitam za neko nesmrtonosno oruzje. Ako ga nema, onda cu u odbrani svog zivota koristiti sva sredstva.
 
Sta cete mi jos savetovati da ne bi bio zivotinja:
 
1. da se ponizno postavim pred vodju copora lutalica?
2. da mu pomirisem genitalije ?
3. da pokusam da lajem?
3. da legnem na ledja i cvilim?
 
Zar ste toliko izvan  stvarnosti, zar toliko mrzite ljude?
 
uklapate se potpuno u profil onih sto ne sakupljaju pseci izmet u kesicu pa se prlja grad jer to nema u vasem selu


Negde, medju starijim postovima, pisala sam o tome da je moju cerku ujeo pitbul, ima tome 15 godina. Bila je na rolerima, u centru grada, na parkingu na kojem su se okupljala deca da se zabavljaju. Pas nije imao korpu, nije bio na povodcu, izasao je iz automobila zajedno sa vlasnikom. Verovatno da mu je moje dete uletelo u vidno polje i pas je reagovao nagonski, zgrabio ju je za desnu nadlakticu i ostavio 3 duboke rupe od zuba. Moja cerka je mmrshavica, tanushna kao grana, malo je falilo da joj razdere ruku.
Kada smo zbrinuli dete, dali smo se u poteru za vlasnikom, morali smo da znamo da li je pas vakcinisan da bi dete dobilo potrebnu medicinsku zastitu. Nismo nashli vlasnika, nestao je iz grada, verovatno iz straha od moguce odmazde, tesko da ga je brinula zakonska kazna jer je bio jedan od vidjenijih, novokomponovanih gradskih mocnika.
Ni u jednom trenutku nam nije palo na pamet da krivimo psa za napad, takav stav je uticao na moju cerku da se ne plashi pasa, naprotiv, obozava pse nashij prijatelja i komshija i ume sa njima.
Ja sam maciji covek od kad znam za sebe, pse i sve ostalo sto pripada Fauni - postujem i pomazem kad god mogu i koliko mogu.
U mom gradu ima lutalica, nekad su u coporu, nikad ih se nisam plashila, oni su moji sugradjani koji imaju apsolutno isto pravo na zivotni prostor kao ja, za njih osecam ogromno sazaljenje i razumevanje, sasvim sam sigurna da ih na agresivnost potsticu bash ljudi, uzasnim primerima okrutnosti.
Mislim da je nepotrebno da vas potsecam da smo i mi ljudi, na odredjenom nivou - zivotinje, na tom niovou se obavlja neverbalna komunikacija izmedju nas i zivotinja. Ako tu "zivotinju" u sebi ne stavimo na povodac svojim voljnim i intelektualnim resursima, imamo problem. O tome je rec.

Edited by highlanderka, 09 February 2015 - 17:37.


#156 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 09 February 2015 - 18:03


Mislim da je resenje da se liberalizuje nosenje oruzija i da se sami odbranimo.

 

:yawn:

 

 o, aktivirao si ovu temu posle dve godine

 

i sada kao da citam autora topica



#157 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 09 February 2015 - 18:39

A u kom trenutku on da proceni da skacu da bi se mazili, a ne da bi ga ugrizli?

 

 

Ne razumem šta hoćeš da kažeš. Vidiš se po psu kako je raspoložen, nemoguće je da baš toliko pojma nema ništa o životinjama. Životinje ne rade ništa sa predumišljajem, kao ljudi na primer, gde često možeš da omaneš u proceni. Mislim da su mu ljudi veća opasnost, a psi izgovor za oružani list.



#158 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 10 February 2015 - 06:50

http://www.blic.rs/V...-za-napade-pasa


#159 Latif

Latif
  • Banned
  • 54 posts

Posted 10 February 2015 - 09:27

Bilo je na Diskaveriju, bas juce. Kazu, treba leci na zemlju, skupiti se u fetus polozaj pri napadu copora pasa. Pokriti lice rukama. Oni ce se navodno zbuniti, dobicete nekoliko ujeda po ledjima i rukama, ali ce onda oni da izgube interes i tada treba da ustanete i da pobegnete.Znaci tako treba uraditi.

To je bilo u okviro one serije sta raditi u opasnim situacijama.



#160 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 10 February 2015 - 16:09

Bilo je na Diskaveriju, bas juce. Kazu, treba leci na zemlju, skupiti se u fetus polozaj pri napadu copora pasa. Pokriti lice rukama. Oni ce se navodno zbuniti, dobicete nekoliko ujeda po ledjima i rukama, ali ce onda oni da izgube interes i tada treba da ustanete i da pobegnete.Znaci tako treba uraditi.

To je bilo u okviro one serije sta raditi u opasnim situacijama.

 

Jesi siguran da je emisija bila o psima? Da nisu možda u pitanju kojoti, hijene ili nešto slično?

 

Daj bre napravio si od pasa divlje životinje koje jurcaju našim gradovima gladne krvi i mesa. Idi poseti nekog prijatelja koji ima psa pa će ti objasniti kako ćeš sa kilometra videti i proceniti psa i koliko je agresivan. 99,9% lutalica su neagresivni. Ako su u čoporu napašće te samo ako se osete ugroženi tvojim prisustvom, nikada tek tako iz čista mira. I opasniji su psi koji su pušteni iz kuća nego oni koji su rođeni na ulici, jer ovi pušteni je moguće da su trenirani da napadnu čoveka (pa čak ni tada ne napadaju iz čista mira).



#161 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 10 February 2015 - 17:18

Mislim da je resenje da se liberalizuje nosenje oruzija i da se sami odbranimo.

 

Potpuno si u pravu.

Jedino bi morao biti malo oprezniji kad ides ulicom, da te ne upuca neko ko te dozivi kao potencijalnu pretnju.

Ali to je mali ustupak u odnosu na pretvaranje gradske dzungle u pitomo okruzenje.



#162 Latif

Latif
  • Banned
  • 54 posts

Posted 11 February 2015 - 09:19

Mnogi ovde zazivaju "drzavu" da im pomogne. Medjutim, Srbija se opredelila za  savremenu drzavu u kojoj pojedinci treba da se stite sami, a drzava deluje samo minimalno. I kao sto se smanjuje nivo protivgradne zastite, obrazovanja, zdravstvene zastite itd, smanjuje se i nivo zastite od podivljalih pasa.

Moramo sae navici da covek mora sam da plati zastitu. “Everybody takes care of themselves ”

 

Bogati ljudi i ljudi koji drze do sebe danas imaju telohranitelje. U Beogradu mnogi putuju samo automobilom, cak i 100m, nikad peske. Njih nema sanse da napadne pas. Ostalim ostaje da se sami brane.

 

Takodje neki tvrde da pas uopste nije opasan. Reci cu vam: pas je preruseni vuk, a vuk je opasna zivotinja.

Psi su sa nama hiljadama godina, ali kad tad progovori vucija priroda, cak i iz pudlice.

Ja vidim sve to kad im pogledam u oci.

Volim pse, cini mi se da mogu da osetim koliko su nesrecni sa ljudima. Ljudi ih puste da se zaljube u njih, a onda ih ostavljaju same. Izvode ih samo da vrse nuzdu. Pre svega su urbani psi nesrecni.

 

Ja se divim onim mladim zenama koje zive u zajednici sa psima, koje se usudjuju i da spavaju u istoj sobi sa njima.

Sta ako se u njemu probude vuciji geni. Secate se kako je vuk odgrizao prste nekom detetu u zoo vrtu.



#163 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 11 February 2015 - 09:48

 

 

Sapunar beše?



#164 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 11 February 2015 - 10:21

ali kad tad progovori vucija priroda, cak i iz pudlice.

Ja vidim sve to kad im pogledam u oci.

Volim pse, cini mi se da mogu da osetim koliko su nesrecni sa ljudima.

 

Nemoj više, molim te...



#165 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 12 February 2015 - 22:58

Potpuno si u pravu.

Jedino bi morao biti malo oprezniji kad ides ulicom, da te ne upuca neko ko te dozivi kao potencijalnu pretnju.

Ali to je mali ustupak u odnosu na pretvaranje gradske dzungle u pitomo okruzenje.

 

  mislim da bi trebalo legalizovati dvoboje....