Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kosarkaska liga Srbije & Superliga


  • Please log in to reply
4669 replies to this topic

#4126 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 20 May 2017 - 10:50

Ovo druže moj ne postoji. Nijedan igrač, nijednog sporta, nije odmorniji u maju mesecu nego bio sredinom sezone, ma kakav ritam i intenzitet utakmica tada bio. Telo se tokom sezone troši i tu oporovka, bez prvo neke pauze, a zatim ponovnih priprema - nema. 

 

 

 

Postoji itekako, sa 1001 pirmerom kod nas i kod drugih EL timova, poput onog sa Efesom, koji sam spomenuo. Pa i KKP iz najboljih EL vremena, gde se u sredu dobija neka top EL ekipa, spušta na 60 poena, a onda za vikend ili kad počne KLS, mučenje sa nekom ispodprosečnom Zvezdom, ili još gore Radničkim Kragujevcom i sličnima. Nema tu nikakve razlike. 

 

Precenjujes efekat kumulativnog umora u odnosu na aktuelni umor u periodu sezone kad ekipa igra tri utakmice u nedelji protiv jakih protivnika a izmedju tih utakmica proputuje par hiljada kilometara. To su, prosto, dve razlicite stvari. Zvezda jos od finala protiv Cedevite nije odigrala ozbiljnu takmicarsku utakmicu (uz svo postovanje Partizana i Mege), najdalja putovanja su do Subotice i Cacka, toliko dug "odmor" ovi momci koji ce igrati za reprezentaciju nece imati ni preko leta za fizicku rekuperaciju izmedju sezona. OK, ipak je mentalno drugacije kad bas nemas nikakvih obaveza nego kad moras da igras protiv Vrsca ali fizicki skoro da je isto.

 

Primeri koje si naveo su po mom misljenju vise posledica zasicenja, pada koncentracije i motiva, ovi primeri koje si naveo iz spiceva sezone mogu biti i najverovatnije su posledica tankovanja utakmica kako bi se ekipa sacuvala za sledece bitne utakmice. Nema to veze s tim sto si napisao da odbrana vise ne moze da se igra na nekom nivou X jer ekipa nije u formi pa je to uzrok za Belosevica i Vojinovica da odsviraju po 70 bacanja na utakmici.


  • 1

#4127 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 20 May 2017 - 16:45

Ovo druže moj ne postoji. Nijedan igrač, nijednog sporta, nije odmorniji u maju mesecu nego bio sredinom sezone, ma kakav ritam i intenzitet utakmica tada bio. Telo se tokom sezone troši i tu oporovka, bez prvo neke pauze, a zatim ponovnih priprema - nema. 
 
 
 
Postoji itekako, sa 1001 pirmerom kod nas i kod drugih EL timova, poput onog sa Efesom, koji sam spomenuo. Pa i KKP iz najboljih EL vremena, gde se u sredu dobija neka top EL ekipa, spušta na 60 poena, a onda za vikend ili kad počne KLS, mučenje sa nekom ispodprosečnom Zvezdom, ili još gore Radničkim Kragujevcom i sličnima. Nema tu nikakve razlike.

 
Ako si odgledao tri EL utakmice u životu, savršeno je jasno da pišeš gluposti.
 
Mi ne možemo da igramo svoju igru i prikažemo EL odbranu jer suđenje to ne dozvoljava. Ništa se ne razlikuje ono što igramo protiv Partizana i ono što igramo protiv bilo kog druog EL tima.
 
Dakle, u pitanju je kriterijum i baš ništa drugo.
 
PS
 
Naša odbrana je stvar sistema. Sistema koji se gradio godinama. I ne zavisi od pojedinaca već je stvar tima.
 
Igra se na granici faula, na idejnim osnovama Partizana DVa 2011, npr, verzija 2.0.
 
I to funkcioniše.
 
Protiv svih, na nešto bolji ili slabiji način, zavisno od tima koji je nasuprot*. 
 
 
*Partizan svako nije u grupi timova koji poseduu kvallitet da je savladaju.
 
Stoga, činjenica je da je ključni razlog "mučenja" sa Partizanom kriterijum suđenja i bukvalno ništa drugo**.
 
**Neću spominjati katastrofalni procenat slobodnih u zadnjoj utakmici jer je u pitanju izolovani incident.

Edited by Laki21, 21 May 2017 - 00:23.

  • 1

#4128 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 22 May 2017 - 15:17

Malo :P

 

Košarkaški klub Partizan kažnjen je sa 90.000 dinara zbog ispada navijača na derbiju protiv Crvene zvezde u 9. kolu Superlige Srbije.

Direktor takmičenja Leon Deleon obrazložio je da su crno-beli sankcionisani zato što su njihovi navijači bacali tvrde predmete na klupu Crvene zvezde kao i zbog ubacivanja topovskog udara pored terena.


  • 0

#4129 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 22 May 2017 - 22:54

Brooks 31p protiv Partizana
  • 0

#4130 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 26 May 2017 - 09:17

 

Kolega Djole pravo u metu. :)


  • 3

#4131 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 26 May 2017 - 09:19

A zna li loptati?


  • 0

#4132 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 26 May 2017 - 10:20

 

Kolega Djole pravo u metu. :)

 

Nadam se da ce biti kaznjen od kluba zbog ovoga.

Jedno je navijacko glupiranje, a drugo kad na ovaj nacin omalovazavas rivale pod grbom kluba za koji kao profesionalac nastupas.


  • 5

#4133 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 26 May 2017 - 10:24

Patkometrijom do imena na guglu i zaboda ugovora u neku egzoticnu zemlju, kad vec 5ppg u KLS ne radi pos'o. 


  • 9

#4134 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 26 May 2017 - 10:26

A pregledi na jutjubu?


  • 1

#4135 D. Clash

D. Clash
  • Banned
  • 2,431 posts

Posted 26 May 2017 - 11:25

Baš duhovit i nadasve inteligentan momčić. Takodje i pravi profesionalac.

Ne znam zašto pominje FMP12345ILR kad u finalu može da se nadje i neki drugi klub, možda neće ni jedan od FMPova biti u finalu.

A ne znam i zašto pominje bilo koji drug klub na utakmici KKP-Spartak.

Za ovakve moralne i intelektualne gromade od sportista je izmišljen obrazac koji treba da nauče:

Čestitam rivalu na pobedi, mi smo pokazali karakter, nismo ispoštovali dogovor iz svlačionice i okrećemo se sledećem protivniku. Hvala.


  • 4

#4136 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 26 May 2017 - 11:30

Mene zanima ko je FMP1 a ko FMP2 u toj njegovoj prici......ako je mislio pod Zvezdu kao FMP2 a ne FMP1 onda je stvarno bezobrazan momak i mnogo cu se naljutiti na njega....cak sam u iskusenju da mu zvizdim kada budemo igrali protiv Spartaka.


  • 7

#4137 heineken

heineken
  • Members
  • 842 posts

Posted 26 May 2017 - 11:35

cak sam u iskusenju da mu zvizdim kada budemo igrali protiv Spartaka.

Ides u nedelju na gostovanje u Suboticu?  :wicked: Svaka ti cast, to je navijac.  


  • 1

#4138 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 26 May 2017 - 11:37

chkode se ozbiljno namece da u svojoj velikoj karijeri utefteri i gostvanje u sos kosu

 

mozda ga i Todoric draftuje za poziciju uplacivacha kombo tiketa

 

:lol+:


  • 1

#4139 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 26 May 2017 - 11:39

Sad kad vam uleti Kravica sa kartonima od tetrapaka.


  • 1

#4140 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 26 May 2017 - 11:49

Ides u nedelju na gostovanje u Suboticu?  :wicked: Svaka ti cast, to je navijac.  

 

Vec sam krenuo sa najvernijim navijacem FMP2, danas prvo do Segedina po vajkrem i mortadelu....a sutra ujedinjeni kreshtimo na gradskom trgu za zagrevanje.

 

A onda u nedelju na utamici kada puca bacanje ima da mu se deremo

 

T

R

E

S

č


Edited by uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™, 26 May 2017 - 11:49.

  • 13