Jump to content


Photo

DIREKTNA PARTICIPATIVNA DEMOKRATIJA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#46 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 October 2011 - 12:44

U Svajcarskoj, u nekim kantonima postoji tajkva demokratija.

Ali ni prosveceni apsolutizam koji bi iskorenio bankare ne bi bio los.
Takav ce i biti kraj. Ali prvo ce liberalizam dovesti do haosa i rata.

Planeta je pred kolapsom. Vreme je za ekstremne mere.

Smrt potrosackog drustva i kraj demokratije bi mene licno radovao.

#47 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 12:46

"...cela je nacija reprezentacija". :whistle:


Skapirao covek poentu!
Cela je nacija parlament(direktna participativna demokratija)Posted Image upravo ovo se desava na Islandu!

Suvise idealno da bi bilo istina?Po meni nije, ovaj sistem trenutni ne funkcionise i treba ga zameniti. Nikako ga ne menjati za ono sto vec nije funkcionisalo Komunizam,Socijalizam i ostale gluposti!






#48 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 06 October 2011 - 12:49

sada kada je stigao genije himself, ponizno cu se udaljiti... :D

#49 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 12:54

U Svajcarskoj, u nekim kantonima postoji tajkva demokratija.

Ali ni prosveceni apsolutizam koji bi iskorenio bankare ne bi bio los.
Takav ce i biti kraj. Ali prvo ce liberalizam dovesti do haosa i rata.

Planeta je pred kolapsom. Vreme je za ekstremne mere.

Smrt potrosackog drustva i kraj demokratije bi mene licno radovao.


Bold 1- Na Islandu su vec popravili Bankarski sistem(stavljen pod ruke drzave) i popravljaju monetarni,vracena je stara valuta.Neke banke su proterane i vode se postupci protiv njih.Ima li su pretnje MMF sankcijama ali su ih otkacili i rekli ne.

Bold 2 -Slazem se

Bold 3 -Ovo je utopija kojoj smo vec prisustvali. Oslobadjanje slobodnog trzista i ukidanje monopola bi trebalo da se odradi odmah po postavljanju Narodne skupstine(parlamenta),moje misljenje, a ovo za ukidanje demokratiju je glupost,vec su se pokazali takvi sistemi kao propast po covecanstvo,vratiti nesto sto ne funkcionisePosted Image!

Potreban je novi sistem ali ceo sistem!

Edited by Stefanino, 06 October 2011 - 12:54.


#50 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 12:57

sada kada je stigao genije himself, ponizno cu se udaljiti... :D


Nema ovde nikakvog genija,stvar je vrlo prosta...niko nije najpametniji....treba da razgovaramo.....da se dopunjavamo

Nemoj da se udaljavas, vec iznesi svoje misljenje.... O takvom parlamentu




#51 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 October 2011 - 13:00

Ako moze bez diktature utoliko bolje.
MIlsim da je zaista najbolje celokupan bankarski sistem nacionalizovati ili barem povecati uticaj drzave. Nesto kao banke u SFRJ.

Liberalizam ide na to da stimulise ono najgore, najodvratnije u coveku. Ideja slobode je predpubertetski infantilizam.
Svi fizicki sistemi imaju ogranicenja.
Neka drzava ogranici slobodu pojedinca. Moze i porezima.

#52 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 13:10

Ako moze bez diktature utoliko bolje.
MIlsim da je zaista najbolje celokupan bankarski sistem nacionalizovati ili barem povecati uticaj drzave. Nesto kao banke u SFRJ.

Liberalizam ide na to da stimulise ono najgore, najodvratnije u coveku. Ideja slobode je predpubertetski infantilizam.
Svi fizicki sistemi imaju ogranicenja.
Neka drzava ogranici slobodu pojedinca. Moze i porezima.


Zanima me tvoje misljenje o Narodnim skupstinama(parlamentu) da li se slazes da je on najbolje resenje a posle na njemu svako moze da iznese svoje misljenje o Ustavu,bankama,zakonima i ostalim problemima?




#53 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 October 2011 - 13:10

najveci problem je to sto su bankari putem medija, reklama i razbuktavanja potrosackog mentaliteta stvorili jedan povrsni, idiotski svet u kome je konstruktivan autoritet nemoguc.
to su ucinili jer bi im se bilo kakav konstruktivni autoritet suprotstavio.

primetite da su vecina politicara danas klovnovi, manekeni ili nesposobni (Sarkozi, Tadic, Beluskoni, Obama, Kostunica....)

upravo takvi su i potrebni bankarima

#54 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 October 2011 - 13:18

mislim da je dobro da se interes za politiku vrati u narod. Na zalost tehnoloski novo danasnjeg drustva je toliko visok d anarod ne moze direktno da upravlja (uzmimo primer vodovoda)

verujem da bi put trebao da bude bottom->up, nasilno preuzimanje vlasti na lokalnom nivou od politickih partija.

na zalost tehnologija je glavna prepreka demokratiji i razumnom nivou slobode. verovatno ce do poboljsanja doci tek nakon perioda totalne dezorganizacije i haosa. Schumacher je u knjizi "Small is beutifull" otkrio prenosti radno intezivnih tehnologija koje se smatraju zastarelima. Takvo drustvo bi moglo funkcionisati na lokalnom nivou.

Iza nasmejane retorike liberalnih i korporativnih medija stoje vesala i radni logori. Budite sigurni da ce amerikom uskoro divljati eskadroni smrti.

Treba takodje imati u vidu da ovi urbani demonstranti ne odgovaraju sustini Amerike, koja je konzervativna i desnicarska. Sacekajmo da vidimo sta ce biti kad ustanu momci sa Srednjeg zapada....

http://en.wikipedia....._F._Schumacher

#55 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 06 October 2011 - 14:03

dodati pravo na besplanu hranu i pice, kao i pravo da se radi samo onda kada je cetvrtak prvi dan u mjesecu...


Čekaj, pa zar ovo poslednje nije uvedeno u Crnoj Gori (neizdržah :lol: )

Znači, dogovorli smo se, narodna demokratija po trgovima, još samo da pronađemo tehnologiju (ili trgove) na koje će stati tih tričavih par meleona glasača i to bi bilo to...nedajte da vas sitnice ometu, pravac razrada tematike...

#56 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 06 October 2011 - 14:21

Čekaj, pa zar ovo poslednje nije uvedeno u Crnoj Gori (neizdržah :lol: )

heh nije uvedeno, nego je tako od vajkada bilo.
sada, nazalost, vazi samo za probrane. ;)

#57 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 06 October 2011 - 14:38

Da se u Srbiji na nekakvom trgu okupi masa sveta i da nešto izglasaju/odluče, a da se ne pobiju... meni je to totalni SF. A i sva ta "jednakost" svih učesnika skupa uglavnom biva samo privid, jer uvek neko vuče konce, na ovaj ili onaj način. Nečija je uvek "starija".
I opet bi i te narodne skupštine morale da izaberu neke predstavnike koji bi ih zastupali na nekim višim nivoima/skupštinama, što se opet više-manje svodi na sistem kakav i imamo, samo do džadža zapetljan i zakomplikovan.
Bez ljutnje, ali meni ovo sve deluje poprilično neozbiljno.

#58 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 15:16

Da se u Srbiji na nekakvom trgu okupi masa sveta i da nešto izglasaju/odluče, a da se ne pobiju... meni je to totalni SF. A i sva ta "jednakost" svih učesnika skupa uglavnom biva samo privid, jer uvek neko vuče konce, na ovaj ili onaj način. Nečija je uvek "starija".
I opet bi i te narodne skupštine morale da izaberu neke predstavnike koji bi ih zastupali na nekim višim nivoima/skupštinama, što se opet više-manje svodi na sistem kakav i imamo, samo do džadža zapetljan i zakomplikovan.
Bez ljutnje, ali meni ovo sve deluje poprilično neozbiljno.


Bold 1-Hahahaha kralju,pa valjda postoji policija,valjda ce da uhapse onog ko pravi sranje,valjda takvom drustvu tezimo?!

Bold 2-Kolika budala mozes da budes da te neko navede da glasas za zakon koji je stetan po tebe i sve nas? Medjutim, ako se izglasa i to ne pokaze dobrim zakonom mozes da izadjes na sledecoj skupstini i da obrazlozis zasto je to stetan zakon i da ga menjas.....

Bold-3- Naravno da ti(parlament) biras onog koji ce da sprovede zakon koji izglasas ali taj ne moze da menja zakon,moze samo da ga sprovodi,ako ti neodgovara opet imas Parlament i skines ga sa te pozicije....Ti ljudi ce biti servis naseg parlamenta!!!Sistem nikako nije isti ti,ja i svi mi smo Parlament i mi donosimo zakone a izabrani predstavnici treba samo da sprovode zakone i to je to!

Nista nije komplikovano samo treba doterati finese,ono sto mene interesuje su glasanja ili kako da se vrsi glasanje?U okviru ovog novog sistema treba traziti najbolju varijantu funkcionisanja Parlamenta!

Edited by Stefanino, 06 October 2011 - 15:18.


#59 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 15:25

Znači, dogovorli smo se, narodna demokratija po trgovima, još samo da pronađemo tehnologiju (ili trgove) na koje će stati tih tričavih par meleona glasača i to bi bilo to...nedajte da vas sitnice ometu, pravac razrada tematike...


Vidis ako se slazemo da je to najbolja opcija i prava demokratija, zato treba da trazimo nacine da omogucimo takav parlament i zato su nam potrebna resenja(razgovori)kako da omogucimo da se te tehnicke stvari rese.Mesta Narodnih skupstina i nacin glasanja i jos dosta stvari treba dogovoriti(pronaci resenja)!

Edited by Stefanino, 06 October 2011 - 15:30.


#60 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 October 2011 - 15:29

Da se u Srbiji na nekakvom trgu okupi masa sveta i da nešto izglasaju/odluče, a da se ne pobiju... meni je to totalni SF. A i sva ta "jednakost" svih učesnika skupa uglavnom biva samo privid, jer uvek neko vuče konce, na ovaj ili onaj način. Nečija je uvek "starija".
I opet bi i te narodne skupštine morale da izaberu neke predstavnike koji bi ih zastupali na nekim višim nivoima/skupštinama, što se opet više-manje svodi na sistem kakav i imamo, samo do džadža zapetljan i zakomplikovan.
Bez ljutnje, ali meni ovo sve deluje poprilično neozbiljno.

Pa može i da se napravi ogled. Udji u bilo koju srpsku kafanu i sedi iza stola gde sede četvorica. Ja ti garantujem makar 4 različita mišljenja i bilo kojoj temi od sporta do politike.