Jump to content


Photo

Grupa E


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

Poll: Grupa E (47 member(s) have cast votes)

Ko prolazi?

  1. Francuska (42 votes [24.71%] - View)

    Percentage of vote: 24.71%

  2. Spanija (42 votes [24.71%] - View)

    Percentage of vote: 24.71%

  3. Litvanija (41 votes [24.12%] - View)

    Percentage of vote: 24.12%

  4. Srbija (41 votes [24.12%] - View)

    Percentage of vote: 24.12%

  5. Turska (4 votes [2.35%] - View)

    Percentage of vote: 2.35%

  6. Nemacka (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#31 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 06 September 2011 - 13:45

Pravi se mini tabela, samo sa tim ekipama i medjusobnim rezultatima.

Ukoliko je jedna ekipa tukla druge dve, ona je prva.

Ukoliko su se medjusobno ispobedljivali (po jedan poraz i pobeda), onda kos razlika.


daklem :lol:
ako mi /francuzi /litvanci imamo na kraju po 3pobede u kojima su francuzi tukli nas, mi litvance a litvanci francuze, gleda se kosh razlika..

jal'ukupna ili samo u novoformiranoj grupi?verovatno ukupna..

(sry shto zamaram)

#32 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 06 September 2011 - 13:49

daklem :lol:
ako mi /francuzi /litvanci imamo na kraju po 3pobede u kojima su francuzi tukli nas, mi litvance a litvanci francuze, gleda se kosh razlika..

jal'ukupna ili samo u novoformiranoj grupi?verovatno ukupna..

(sry shto zamaram)


Ne ukupna, samo medjusobna. U takvom sucaju je dobro sto mi fakticki i nismo izgubili (samo jedan poen od FRA). Litvanci bi morali Francuze da dobiju duplo vise nego mi njih.

#33 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 06 September 2011 - 13:51

aaaaa ok

fala

#34 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 06 September 2011 - 13:51

Gasol na svom Twitteru objavio da je povreda zgloba bila lakse prirode i da ce biti spreman za drugu fazu...

#35 Avicii

Avicii
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 06 September 2011 - 13:51

Kontam da ce nekom Nemci zakinuti pobedu, bilo Spaniji ili Litvaniji..

#36 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 06 September 2011 - 14:33

Krle je klasa za sve njih, ako je mogao ovako da uništi Nou i Serafina, neće ga zaustaviti ni ovi...


Ja mislim da debelo precenjuješ Serafana. A za uništavanje bi Krle morao da ima više od 2 (slovima: dva) skoka. Nego, ja sam u svakom slučaju optimista.

#37 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 06 September 2011 - 20:22

spanci za 10 godina gasol-navarro generacije ('01-'10) imaju dva zlata i cetiri krompira

najbolji jesu, ali daleko je to od kaznene ekspedicije. na ovom EP ce im kad-tad u eliminacionim tekmama zafaliti garbajosa

Još jedna stvar koja mi pada na pamet danas: Navaro i Pau nisu više baš u cvijetu mladosti, ne izgleda mi nemoguće da im u odlučujućim tekmama malo prifali daha, pogotovo nakon ove tri tekme koje slede.





Litvanija: Lavrinovič i Songaila igraju prilično skromno, Valančijunas je još uvijek naivan za ovakav basket, Javtokas je ofanzivno limitiran, Petravičijus je definitivno out. Mislim, sve to na gomili nije za baciti, ali nije ništa posebno. Treba samo voditi računa da ne razigramo Jasikevičijusa, Pocijusa, onog lika iz Sijene and co.




Turska - Francuska: daleko je to od unaprijed riješene tekme. Francuski bekovi (Parker i Batum prije svih) treba da očekuju strašne batine od turskih centara, oni će bar na početku tekme prodore sprečavati po cijenu faula, i to u svijetlu igre Turaka sa SP ima da budu neskriveni pokušaji ubistva protivničkih bekova. Ako na taj način "oduče" Francuze od prodora, mogu da ih dobiju.

Nevezano za našu grupu, volio bih da se nekako desi (moćda nije ni potpuno nerealno) da ukrste Francuzi i Makedonci, da vidim za svoju dušu gdje je Bo u odnosu na Parkera.



#38 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 06 September 2011 - 20:30

onog lika iz Sijene and co.




Turska - Francuska: daleko je to od unaprijed riješene tekme. Francuski bekovi (Parker i Batum prije svih) treba da očekuju strašne batine od turskih centara, oni će bar na početku tekme prodore sprečavati po cijenu faula, i to u svijetlu igre Turaka sa SP ima da budu neskriveni pokušaji ubistva protivničkih bekova. Ako na taj način "oduče" Francuze od prodora, mogu da ih dobiju.





1: Spomenuh juce, ali je jos uvek prilicno neverovatno :D Kaukenas je najbolji strelac Litvanije, a iz igre sutira 87%


2: Mislim da preterujes. Isto to si i pisao za Izrael-Nemacka. Batine koje pominjes su veoma precenjena kategorija, Parker (ili Nowicki), pa i Batum i ostali iz NBA, igraju protiv najcvrscih i najboljih odbrana lige. Ono sto je u Evropi nameran faul/faul za zatvor, u NBA-u sudije ni ne razmatraju kao mogucu nesportsku.

Mislim, nikad niko nije oducio Parkera od prodora batinama, samo ga je tako slao na bacanja, a ovaj nemilosrdno trpao.

#39 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 06 September 2011 - 20:51

06.09.2011. Dušan Ivković: Zaustaviti litvanske šutere
Posted ImageReprezentativci Srbije odmah po dolasku u Viljnus prionuli su na posao kako bi se što bolje pripremili za drugu fazu Eurobasketa 2011. Najpre je odrađen trening u teretani hotela „La Meridijen“, a zatim su izabranici selektora Dušana Ivkovića imali priliku da 60 minuta provedu u „Viljnus Areni“, upoznaju se sa parketom i obručima, jer ih sutra od 20 časova očekuje prvi duel u grupi „E“ protiv domaće selekcije Litvanije.

- Tek smo u hotelu uradili pristojnih 60 minuta u teretani. Morali smo da vodimo računa da se igrači ne ohlade, jer smo zatim morali do dvorane koja je udaljena 20 kilometara. Imali smo košarkaški trening od samo sat vremena i zaista mi nije jasno zašto smo imali na raspolaganju tako kratak termin za rad. Međutim, tako je odlučio organizator i tako je za sve ekipe - istakao je selektor reprezentacije Srbije, koga je ispred „Viljnus Arene“ sačekalo više od 50 srpskih i litvanskih novinara.

Pomoćni trener u Stručnom štabu reprezentacije Srbije, Saša Nikitović, gledao je sve mečeve grupe „A“ i preneo selektoru sve potrebne informacije o narednim protivnicima: Litvaniji, Španiji i Turskoj:

Posted Image- Odrađen je kvalitetan skauting. Dobro smo upoznati o kvalitetima svih rivala. Litvanija gaji košarku sa jakom igrom u tranziciji. Imaju zaista dobre šutere, a njihova spoljna linija šutira, u dosadašnjem delu šampionata, za tri poena oko 50 odsto uspešnosti. Moramo da ih zaustavimo i da budemo agresivni u odbrani. Pokušaće da iskoriste prednost domaćeg terena, bodriće ih 11.000 navijača. Željni su da se iskupe za ubedljiv poraz od Španaca. Imaju imperativ pobede, što je ponekad mač sa dve oštrice. Na nama je da izdržimo pritisak, budemo mudri i lukavi.

Novinari su Dušana Ivkovića, podsetili na poslednji meč Srbije i Litvanije, na Svetskom prvenstvu u Turskoj prošle godine u borbi za treće mesto i bronzanu medalju:

- Ovaj sastav selekcije Litvanije se dosta razlikuje od prošlogodišnjeg. Tim iz Turske je imao više energije i veću motivaciju, dok je ovaj sa Jaskevičijusom, Kaukenasom, Songaliom i Lavrinovičem dosta iskusniji.

Na pitanje o zdravstvenom biltenu reprezentativaca Srbije, selektor Ivković je dao veoma kratak odgovor:

- Nije gori nego što je bio. Neki igrači igraju pod dosta jakim bolovima i zbog toga imaju velike probleme tokom igre.

Posted Image Posted Image



#40 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 07 September 2011 - 18:03

Dirkules ako povuce bice svasta...

Stefan Markovic je bolji igrac od Rubia.


:rolleyes:

letos potrosili [barsa] nestvarnu sumu na (nedokazanog) rubio-a
koga smatram megaprecenjenim igracem
odbrana- da
pregled igre- da
ali sut nema, niti ce ga imati

glorifikovana verzija s. markovica, if you ask me



#41 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 11 September 2011 - 17:25

francuzi su ocigledno kalkulisali i za potencijalno polufinale izmedju domacina i nas izabrali - NAS

nista, sad navijam(o) za grke da im u startu pokvare racunicu

#42 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 11 September 2011 - 20:50

1.Spanija
2.Francuska
3.Litvanija
4.Srbija
5.Nemacka
6.Turska

#43 gorance

gorance
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 11 September 2011 - 21:20

1/4 sa rusima, eventualno 1/2 sa francuzima, bez spanaca i litvanaca pre finala

realno, da je neko ponudio ovakav raposred pr EP-a, svi bi prihvatili, posebno jer smo bili u jaaacem delu zreba gde je i sam plasman u 1/4 prilicno ostvarenje
uostalom, da su turci kojim slucajem danas dobili, nemci bi bilo kakvom pobedom prosli dalje veceras, a 2 minute pre kraja je bilo 75:75, bio je potpuno otvoren mec, dakle nisu ni litvanci bili tako daleko od ispadanja, teoretski gledano

onaj drugi deo zreba je daleko slabiji
pitanje je dal bi ijedna ekipa bila medju 4 da su se kojim slucajem nasla na nasem mestu, a mi u onoj drugoj grupi

1/4 igramo u cetvrtatk u 20h, ako sam dobro razumeo

#44 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 12 September 2011 - 06:54

^
nemci&turci bi se verovatno krljali za prvo mesto sa rujama u onoj grupi

#45 mirko_pet

mirko_pet
  • Members
  • 526 posts

Posted 12 September 2011 - 10:09

Niko to ne komentarise, pa ce biti da sam ja pristrasan (Litvanija mi je najodvratnija reprezentacija jos od "onog" finala) ali zar nisu Litvanci sinoc prebili Novickog k'o vola u kupusu, bez da su mu sudije svirali i svaki peti faul? Evo ja sam tako vidio utakmicu, nisu Njemci mogli dobiti 11 razlike, to je sigurno, ali ako sudije ne sviraju faul na Dirkom, kako ce onda svitrati nad Krsticem? Volio bi da neko da svoje vidjenje, samo da provjerim jesam li ja dobro "vidio" sinocnu utakmicu.