Jump to content


Photo

Grupa E


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

Poll: Grupa E (47 member(s) have cast votes)

Ko prolazi?

  1. Francuska (42 votes [24.71%] - View)

    Percentage of vote: 24.71%

  2. Spanija (42 votes [24.71%] - View)

    Percentage of vote: 24.71%

  3. Litvanija (41 votes [24.12%] - View)

    Percentage of vote: 24.12%

  4. Srbija (41 votes [24.12%] - View)

    Percentage of vote: 24.12%

  5. Turska (4 votes [2.35%] - View)

    Percentage of vote: 2.35%

  6. Nemacka (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#16 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 06 September 2011 - 02:35

1. dan - znacemo da li je tekma sa LIT (skoro pa) must win (zavisi od duela FRA vs TUR)
2. dan - /
3. dan - vrlo moguce eliminaciona utakmica gde odlucujemo o svojoj sudbini


idealno

- uci u 8
- uci u istu polovinu 'kostura' sa FRA (1. i 3. / 2. i 4. mesto)



#17 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 06 September 2011 - 06:54

Realno je da Turci izgube sve tri, Nemci da dobiju samo njih. Ostalo ce biti cupavo. Mislim da ce Spanci uspeti da dobiju sve, a Litvanci ce biti "iznenadjeni" i od nas, i od Francuza. Gledao sam ih malo na ovom prvenstvu, ne mogu da opisem koliko sam razocaran. Bice oni daleko od medalje.



Naravno da bi voleo da si u pravu, ali mislim da debelo potcenjuješ sve te ekipe. Turci su juče igrali fenomenalno protiv Španije, Litvanci su izgubili od Španije i to je bio najbolji meč Španaca u poslednje dve godine, sve ostalo su rutinski dobili.

Ključno pitanje za Litvance je šta je sa Petravičijusom, pošto su posle povrede D. Lavrinoviča pred EP, ostali dosta tanki dole.


Ali put je i dalje tu, ubedljivo su prvi trojkaši sa ludih 48,5 %

Edited by realno *W, 06 September 2011 - 07:02.


#18 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 06 September 2011 - 08:06

Nadao sam se da nam neće trebati matematika u drugoj fazi, ali avaj...

Sa dve pobede skoro sigurno prolazimo. Skoro, jer postoji jedna luda varijanta da pet ekipa ima 3-2, a Nemci 0-5, i da mi budemo najgori u krugu od tih 5 ekipa.

Sa jednom pobedom šanse su nam polovične i zavisićemo od drugih. Čini mi se da ludnica svečano počinje i da će biti mnogo neočekivanih rezultata. U svakom slučaju, treba navijati za braću Nemce, svaka njihova pobeda nam je pomoć, a i da nas dostignu na kraju po broju pobeda bili bismo u prednosti u nekim eventualnim krugovima, jer smo ih dosta ubedljivo dobili.

Za varijante sa nula ili sve tri pobede, sve je jasno. :D

#19 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 06 September 2011 - 08:58

Ključno pitanje za Litvance je šta je sa Petravičijusom, pošto su posle povrede D. Lavrinoviča pred EP, ostali dosta tanki dole.

na papiru imamo bolje unutrasnje igrace. duda to sigurno prepoznaje, a valjda ce i impotentan deo nase spoljne linije (svi osim tupe i ace)

#20 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 06 September 2011 - 09:48

na papiru imamo bolje unutrasnje igrace. duda to sigurno prepoznaje, a valjda ce i impotentan deo nase spoljne linije (svi osim tupe i ace)


Da, samo sto Litvanci imaju Valancijunasa, Javtokasa, Jankunasa, Songailu i Lavrinovica ...

#21 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 06 September 2011 - 10:09

Da, samo sto Litvanci imaju Valancijunasa, Javtokasa, Jankunasa, Songailu i Lavrinovica ...



Krle je klasa za sve njih, ako je mogao ovako da uništi Nou i Serafina, neće ga zaustaviti ni ovi...

#22 gorance

gorance
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 06 September 2011 - 11:39

da kazem i ja nesto za dnevnik

veci sam optimista nego pre meceva sa nemcima i francuzima, jer igre u priprema su bili slabe u odnosu na mogucnosti ove ekipe, ipak jedno su zvanicne a drugo test mecevi
protiv nemaca i francuza smo igrali odlicno, iako je bilo propusta i ima mesta da se to popravi i jos bolje igra ( a kako bi jaci bili da igra velickovic npr), elem, francuzi su fizicki najmocnija ekipa na svetu, zajedno sa amerima, mi smo igrali sa njima na jednu loptu

po mom misljenju, ni litvanija ni turska nisu bolji od nas, ali sta znas, EP je cudno, sve ekipe su jake i svasta je moguce, ali realno je da ce nam samo pobeda protiv turske biti dovoljna za 1/4 i a 4to mesto, ali to je po meni nebitno, jer ona druga grupa je za 2 klase slabija, tako da je svejdno s kim igras

bitno je samo da turci ne dobiju i nemce i francuze, ako dobiju samo jedan mec ili izgube oba, nas mec sa njima u nedelju odlucuje ko ide dalje, nevezano sa nase ishode sa spancima i litvancima, ali ja mislim da moze i te meceve da dobijemo

litvaniji je najjaci adut publika, a realno da se igra bilo gde drugde bili bi favoriti

spanije bez gasola vredi upravo onoliko koliko su juce pokazali, 57 poena protiv turske i 2 poena u 4/4, ok ne bas toliko, ali precenje tim koji je svoj zenit dotigao na Ep 2009 pa i tad smo ih dobili u grupi, mi smo sad jos bolji, oni pak nisu jaci, spanija jeste odlicna reprezentacija, ali budimo realni, generacija 80tog god + kalderon koji je 81, dakle nosioci igre nemaju vise 25 god

sve u svemu, sa igrom protiv francuza i nemaca, 1/4 je realno, i po meni nasi protivnici treba da misle o nama a ne mi o njima

opet, mozda sam ja kosarkaski tutuban pa stvari gledam povrsno, mozda su spanci i dalje nedostizna velesila, ali 57 protiv turkse, 2 poena razlike sa poljacima, to je malo cudno za "nikad mocniju spaniju"

bitno je da su srbiju svrstali na 6,7 mesto, a pojma nemaju prave vrednosti nase ekipe
nakon meceva sa nemcima i francuzima mnogi su promenili misljenje o nama

#23 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 06 September 2011 - 11:45

spanije bez gasola vredi upravo onoliko koliko su juce pokazali, 57 poena protiv turske i 2 poena u 4/4, ok ne bas toliko, ali precenje tim koji je svoj zenit dotigao na Ep 2009 pa i tad smo ih dobili u grupi, mi smo sad jos bolji, oni pak nisu jaci, spanija jeste odlicna reprezentacija, ali budimo realni, generacija 80tog god + kalderon koji je 81, dakle nosioci igre nemaju vise 25 god


sve se slazhem osim ocene shpanaca. nisam ih gledao ali tu je kalderon, stigao je ibaka a m.gasol je bolji igrach nego pre 2god.
nemaju 25god al'su mnogo jaki

josh pre prvenstva sam rekao: shpanci su nam najmanja/nikakva briga..bar dok pobedjujemo ostale

Edited by winie, 06 September 2011 - 11:45.


#24 gorance

gorance
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 06 September 2011 - 11:50

Da, samo sto Litvanci imaju Valancijunasa, Javtokasa, Jankunasa, Songailu i Lavrinovica ...


jeste, sve sami superstarovi
bitan je kvalitet ne kvantiten, kad ih dovati nasa odbrana nece da znaju sta ih je snaslo
dobijamo sa 5-7 razlike, a da se igra na neutralnom bilo bi to 10+ razlike

ko jos sumnja u nas tim, bolje da ne prati ovo prvenstvo
ako nas pobede, ok, cestitas boljem, ali cvikati pre mece je smesno

nismo vise one summer wonder kao mozda na EP 2009, trebali smo finale SP 2010 da igramo,a ako neko misli da takvi rezultati padaju sa neba , grdno se vara

kazem, mecevi sa nemcima i francuzima su pokazali da smo real deal , nema zezanja sa dudom i djacima

ko iz litvanije mozde da uradi protiv francuske ono sto je keselj juce radio, niko!
i to nije user bio, covek je tako igrao i 2010 a evo i sada, ladan kao spricer
da smo juce iskontrolisali malo bolje skok u odbrani, ne bi francuzi dali 14 poena iz drugo ili treceg napada + 19 poena nakon nasih gresaka koje su pak dosle kao posledica njihovih brzih ruku u odbrani i nekih nash gluposti, da smo samo prepolovili te gluposti dobili bi juce sa 7-10 razlike

litvnija nije ni priblzno na tom nivou kao francuska (defanzivno), klasicna pucacka ekipa + publika koja im je najjaci adut
ne kazem da ne mogu da nas dobiju, naravno da mogu, publika mozda i sudjenje mogu da budi jak faktor, ali mi smo jednostavno komletnija reprezentacija

#25 gorance

gorance
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 06 September 2011 - 12:02

sve se slazhem osim ocene shpanaca. nisam ih gledao ali tu je kalderon, stigao je ibaka a m.gasol je bolji igrach nego pre 2god.
nemaju 25god al'su mnogo jaki

josh pre prvenstva sam rekao: shpanci su nam najmanja/nikakva briga..bar dok pobedjujemo ostale


pa rekoh da se ogradjujem glede njih i da smo mozda kosarkaski tutuban,ali jednostavno ta foliranja spanaca, te nihove prigovore sudijama su neprihvatljivi za mene kad imas takve igrce

gledao sam ih malo na ovom Ep, ali bitno je da navaro i fernandez svaki ali svaki kontakt koriste da tetralno polete i da pojacaju utisak o faulu :ph34r:

mogu oni to sa daleko lepsim stilom sve da rade, manje bi antipaticni bili, iako su jaki, nisam rekao da nisu, ali jaki su i drugi

turska ih je juce dobila, a super moce i nedodirljive ekipe su ekipe koji uvek i na svakom mestu melju rivale
dakle, jesu kandidat za zlato, ali bili su veliki favoriti i 2007 kod kuce pa sta bi, sa jos boljim timom izgubli finale kod kuce

moje je misljenje da se precenjuju spanci, jesu jaki ali ne toliko da je dovoljno da se pojave na EP i da uzmu zlato
to su mogli nekadsnje ex yu reprezentacije, ili ona karijeva masinerija iz 2001,ali ovde je sad konkurencija jaca, kosarka takodje nije ista sad i pre 10 godina

#26 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 06 September 2011 - 12:12

spanci za 10 godina gasol-navarro generacije ('01-'10) imaju dva zlata i cetiri krompira

najbolji jesu, ali daleko je to od kaznene ekspedicije. na ovom EP ce im kad-tad u eliminacionim tekmama zafaliti garbajosa

Edited by peja™, 06 September 2011 - 12:13.


#27 gorance

gorance
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 06 September 2011 - 12:30

pa to i ja kazem podbacivlai su previse puta za moj ukus , a imali su zaista mocan tim od 2001 pa nadalje
2001 smo ih dobili u 1/2, tad je klinac gasol pokazao svoj talenat
2002 su nas dobili 71:69 u grupama na Sp 2002, iako smo gubili blizu 20ak razlike, vratili smo se i zamalo dobili mec
2003 su izgubli finale od tade jake litvanije
2004 na OI ispali od amera u 1/4,
2005 od mocnog dirka u 1/2, a trebali su jos u 1/4 od hrvata, a nas su odrali u n sadu
2006 zlato
2007 opet podbacaj
2008 su bili odlicni
2009 zlato, super jaki u finalu za nas, mada smo ih dobili u grupama
2010 bez gasola smo ih izbacilu u nok aut fazi, ne treba da vas podsecam kako
2011 ?

dakle, iako su na svim ovim takmicenjima imali mocan tim, ispadali su i i gubili od nemaca, rusa, srbije,litvanije....

od tih jacih imena tu su gasol, naravro, kalderon, fernandez,rubio, drugi gasol i ko jos
ibaka, ljulj i ostali

opasnij su bili kad su tu bili: vaskez, garbahosa, himenez, cabezas, mumbru,raul lopez,sehio rodrigez, berni rodrigez

dakle, komplet pozicije na 1,2 3,4 i 5, garbahosa je milion puta znao da im donese pobedu i unisti rivala sa svojim trojkama

sad su tu kao zamene ibaka, ljul,sada,emterio i slicni, realno po meni slabija imena od ovih pobrojanih

dobar tim i dalje, ali daleko od nedodirljivih

#28 vigvam

vigvam
  • Members
  • 761 posts

Posted 06 September 2011 - 13:26

dobar tim i dalje, ali daleko od nedodirljivih


Ok...treba se nadati i sve to...al podseti se 2009. u Poljskoj....Spanci su prosli kao 4. (cetvrti) iz nase grupe (i tu su pukli od Turaka)... a posle su sve, bukvalno kantali po 20-ak razlike...igraju u grupi koliko treba..ne zalecu se... a nokaut faza qq lele....

U Turskoj slabije (al bez Pau-a)....

#29 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 06 September 2011 - 13:28

^
fakat je da su vishe gubili nego dobijali (mada, kao shto sam kazhesh i kosharka se promenila)

pitanje: shta se rachuna kada 2-3 repke imaju isti br. bodova?
medjusobni dueli ili kosh-razlika??

Edited by winie, 06 September 2011 - 13:29.


#30 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 06 September 2011 - 13:35

^
fakat je da su vishe gubili nego dobijali (mada, kao shto sam kazhesh i kosharka se promenila)

pitanje: shta se rachuna kada 2-3 repke imaju isti br. bodova?
medjusobni dueli ili kosh-razlika??


Pravi se mini tabela, samo sa tim ekipama i medjusobnim rezultatima.

Ukoliko je jedna ekipa tukla druge dve, ona je prva.

Ukoliko su se medjusobno ispobedljivali (po jedan poraz i pobeda), onda kos razlika.