Jump to content


Photo

Gde je nestalo muvanje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
365 replies to this topic

#31 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 07 September 2011 - 17:03

mrd, potpuno se slazemo oko poverenja i kao neko cija su deca vec odrasla, presrecna sam sa ishodom takvog vaspitanja....malo da se potapsem po ramenu za "job well done" :)


cyber me podsetila na jedan momenat kad smo bivsi dragi i ja bili mladi bracni par....bili mi tako sa drustvom u nekom baru, glasna muzika, pice, a ja primetim kako ga neka gleda, pa pridje mu i pita ga za dance....on, kao fin, pravi se, pa kaze ne, hvala....pridjem ja i kazem mu, a sto si rekao ne, mrs bre za njom i da igras, nisam te ja tako vaspitala :D :D

#32 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 September 2011 - 20:57

mrd, potpuno se slazemo oko poverenja i kao neko cija su deca vec odrasla, presrecna sam sa ishodom takvog vaspitanja....malo da se potapsem po ramenu za "job well done" :)


cyber me podsetila na jedan momenat kad smo bivsi dragi i ja bili mladi bracni par....bili mi tako sa drustvom u nekom baru, glasna muzika, pice, a ja primetim kako ga neka gleda, pa pridje mu i pita ga za dance....on, kao fin, pravi se, pa kaze ne, hvala....pridjem ja i kazem mu, a sto si rekao ne, mrs bre za njom i da igras, nisam te ja tako vaspitala :D :D


Da, da... i kako se završilo: je li bio samo dance ili i cat fight? :lol:

#33 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 07 September 2011 - 21:09

Da, da... i kako se završilo: je li bio samo dance ili i cat fight? :lol:



vazno da nije bilo polomljenih nogu, kao kod mrda :lol+:

#34 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 07 September 2011 - 22:07

Ipak bih rekao da je Sapunar naceo zanimljivu temu, koja nadilazi samo "muvanje."


Da je tema "komunikacija medju mladima", "uticaj savremenih medija na komunikaciju medju mladima", "razlika u kominikaciji i generacijama", "razlike u udvaranjima izmedju generacija i uticaj medija na te razlike" i slicno, bi to bilo izuzetno zanimljivo i svakako bi se o tome moglo vrlo raznovrsno diskutirati. Medjutim, Sapunar pise neke nejasnoce, poput kakvog starog voajera, koji seta Adom i kuka, sto se mladi vise ne muvaju, ne dirkaju, sto sunce ne sija kao u njegova doba i trava vise nije tako zelena. I osim toga sto su mladi naravno autisticni i osteceni, i djevojke su ostre i odbijajuce, pokazuju straznjice a ne fataju se sa deckima, a decki se mazu kremama. Bäääh. Grozno.

Moji roditelji su se drugacije zabavljali, komunicirali, udvarali nego sto je to bilo uobicajeno u "tvoje doba". Ti si se drugacije zabavljao, komunicirao i udvarao, nego sto je to bilo uobicajeno u "moje doba". Mladi ljudi sad se drugacije zabavljaju, komuniciraju i udvaraju...
Naravno, ima i mnogo dodirnih tacaka, vrlo slicnih stvari, ali vremena se mijenjaju.

Ali ja ni u "svoje doba" nisam izlazila na javna mjesta da se "muvam", dirkam, ljubakam ili komuniciram sa nepoznatim ljudima. To je izgleda bilo u Sapunarevo doba.

#35 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 07 September 2011 - 22:18

Da je tema ...

Imas pravo, i zato sam i rekao da mi je zao sto nemamo jos jedan pdf...

O "muvanju" bas i ne razmisljam (u sretnom braku 26 godina...), ali me nacini komunikacije silno interesiraju.

Sto se tice mladih i muvanja - iako sam u principu miroljubiv tip, otkad mi je kcerka usla u pubertet, razmisljam o naoruzanju i par mitraljeskih gnijezda oko kuce... I, drustvance, znate li ima li negdje bodljikave zice na rasprodaji? :D

#36 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 07 September 2011 - 22:32

Sto se tice mladih i muvanja - iako sam u principu miroljubiv tip, otkad mi je kcerka usla u pubertet, razmisljam o naoruzanju i par mitraljeskih gnijezda oko kuce... I, drustvance, znate li ima li negdje bodljikave zice na rasprodaji? :D



Svi roditelji, koji su bez tezih posljedica i povreda prezivjeli pubertete svojih kcerki imaju moje duzno postovanje. Sve najbolje, toi toi toi! :D

Edited by Vollmeise, 07 September 2011 - 22:33.


#37 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 07 September 2011 - 22:41

Sto se tice mladih i muvanja - iako sam u principu miroljubiv tip, otkad mi je kcerka usla u pubertet, razmisljam o naoruzanju i par mitraljeskih gnijezda oko kuce... I, drustvance, znate li ima li negdje bodljikave zice na rasprodaji? :D


Da, to je upravo o čemu i ja razmišljam odnedavno. Farma poskoka, momenti iz filma. Sve dolazi u obzir. :D

#38 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 07 September 2011 - 22:56

....


...


aj ne zezajte, posesivni očevi. :D

#39 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 September 2011 - 23:00

Imas pravo, i zato sam i rekao da mi je zao sto nemamo jos jedan pdf...

O "muvanju" bas i ne razmisljam (u sretnom braku 26 godina...), ali me nacini komunikacije silno interesiraju.

Sto se tice mladih i muvanja - iako sam u principu miroljubiv tip, otkad mi je kcerka usla u pubertet, razmisljam o naoruzanju i par mitraljeskih gnijezda oko kuce... I, drustvance, znate li ima li negdje bodljikave zice na rasprodaji? :D



Da, to je upravo o čemu i ja razmišljam odnedavno. Farma poskoka, momenti iz filma. Sve dolazi u obzir. :D


Vi niste culi da dobre devojke idu u krevet u 8 da bi mogle da stignu kuci do 10 sati. Mislim to vazi za one koje su drzane na cvrstom lancu. Calci, samo iskrenost radi posao, te tandzare nish ne vrede. Mozda je dobra ideja da nabavite po jednog engleskog mastifa, mslm cisto da poplasite raju. :lol+:

#40 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 September 2011 - 23:26

vazno da nije bilo polomljenih nogu, kao kod mrda :lol+:


ni kod mene, jos uvek. mda to meni sve lici na pesnicku slobodu, ono stilska figura. S'druge strane, nije soda u oci, ne bih onda mogao ni da gledim.cat fight mode da buds i zanimljiv. :lol+:

#41 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 07 September 2011 - 23:40

aj ne zezajte, posesivni očevi. :D

Nisam posesivan (tj. bar se ne vidim tako), nego zabrinut. Kcer ima punu slobodu, sve informacije koje pozeli (ukljucujuci i odnose medju spolovima). I , priznajem, moja zabrinutost proizlazi iz nesnalazenja u vremenu - naprosto vidim puno stvari koje nisu postojale u mojem djetinjstvu (ili ih nisam bio svjestan), a koje bi mogle nauditi mom djetetu.

Valjda to ide sa godinama. I sa mentalitetom. Volio bih imati pamet mog oca. Tamo ranih '70-ih, ja u prvom gimnazije, kod prijatelja - slusamo ploce, sviramo gitare i dodje skoro ponoc. Veli on, ostani, imam vrecu za spavanje. I ja nazovem starog, kazem da cu prespavati kod prijatelja, sve OK. Prvi put da ostanem van kuce preko noci. Drugi dan, stari i ja na rucku kod bake, povede se prica o prosloj noci i baka kaze: "Zorane, bojim se da bi ti to moglo preci u naviku..." A moj stari: "Pa, jebi ga, ako predje njemu u naviku, preci ce i nama u naviku."

Trudim se da se ponasam racionalno, mislim da uspijevam. Al' da sam opusten - pa, bas i nisam... ;)

#42 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 07 September 2011 - 23:41

Nisam posesivan


jok nisi. ja sam. :D

#43 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 08 September 2011 - 01:48

cyber me podsetila na jedan momenat kad smo bivsi dragi i ja bili mladi bracni par....bili mi tako sa drustvom u nekom baru, glasna muzika, pice, a ja primetim kako ga neka gleda, pa pridje mu i pita ga za dance....on, kao fin, pravi se, pa kaze ne, hvala....pridjem ja i kazem mu, a sto si rekao ne, mrs bre za njom i da igras, nisam te ja tako vaspitala :D :D

Bilo je to onda...

Prijatelj bio na medenom mjesecu nedje na primorju.
I vec prvog dana, dok je sjedio sa svojom svjezom suprugom u foajeu hotela, iz tek pristiglog autobusa, pocese da izlaze Svedjanke - ljepsa od ljepse.
On zinuo u cudu, a zenica mu uz smijeh pokazuje burmu na ruci...

"Ma u redu je to, nego se nesto mislim...Da si mi drug - kakvu bi smo samo kasapnicu ovdje napravili!" :D

/stari post/

#44 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 08 September 2011 - 02:51

kad smo bivsi dragi i ja bili mladi bracni par...

Tema je muvanje.

U tom slučaju:da li bi dama bila raspoložena za romantičnu šetnju obalom Vltave? :blush:

Može i virtualno :rotflmao:

#45 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 08 September 2011 - 06:33

Tema je muvanje.

U tom slučaju:da li bi dama bila raspoložena za romantičnu šetnju obalom Vltave? :blush:

Može i virtualno :rotflmao:




Posted Imageou, bejbi, jes.....aj lajk virtuelna muvanja!



...samo pre nego pocnemo, cekaj da odem do automobili i saobracaj da ti vidim tockove.... :lol+: