Jump to content


Photo

Grupa B


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

Poll: Grupa B (64 member(s) have cast votes)

Prolaze iz grupe (glasanje za 3 ekipe)

  1. Srbija (56 votes [32.75%] - View)

    Percentage of vote: 32.75%

  2. Francuska (52 votes [30.41%] - View)

    Percentage of vote: 30.41%

  3. Nemacka (52 votes [30.41%] - View)

    Percentage of vote: 30.41%

  4. Italija (10 votes [5.85%] - View)

    Percentage of vote: 5.85%

  5. Izrael (1 votes [0.58%] - View)

    Percentage of vote: 0.58%

  6. Letonija (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Pobednik grupe

  1. Srbija (43 votes [75.44%] - View)

    Percentage of vote: 75.44%

  2. Francuska (11 votes [19.30%] - View)

    Percentage of vote: 19.30%

  3. Nemacka (2 votes [3.51%] - View)

    Percentage of vote: 3.51%

  4. Italija (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Izrael (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Letonija (1 votes [1.75%] - View)

    Percentage of vote: 1.75%

Vote Guests cannot vote

#1 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 31 August 2011 - 09:35

S R B I J A

Spoiler



F R A N C U S K A

Spoiler



N E M A C K A

Spoiler


I T A L I J A

Spoiler

I Z R A E L

Spoiler

L E T O N I J A

Spoiler



R A S P O R E D:


Spoiler



#2 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 31 August 2011 - 09:38

Ako vam je nesto necitko zato sto je previse sitno, samo kliknite na sliku za uvecanje :)

#3 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 31 August 2011 - 09:49

Za Savana u protokolu na sajtu prvenstva i dalje stoji da je rođen u Zagrebu :)
Ne znam samo otkud su to iskopali, još prošle godine na sajtu SP fino pisalo Beograd.

#4 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 31 August 2011 - 10:29

Mislim da je red da polako skinem Dirka sa avatara :D

#5 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 31 August 2011 - 10:33

Mislim da je red da polako skinem Dirka sa avatara :D



kunem ti se da sam još pre neki dan pomislio kako ću to da ti predložim, makar na kratko :D

#6 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 31 August 2011 - 18:57

Galinari je nakon naseg meca otisao na magnetnu rezonancu zbog povrede skocnog zgloba...

#7 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 31 August 2011 - 20:38

Izrael je bas katastrofa, ajde u napadu sto veze nemaju, nego odbranu ni ne igraju.

Hendikepirani su visinom, a nemaju ni pravog pleja.


Sa druge strane, Nemci izuzetno opaan tim. Nema potrebe komentarisati Novickog i Kejmana, ali i ovi ostali su sasvim korektni suteri. Visoki su.. bas nezgodna ekipa. Kada krene N&C, mogu da dobiju bilo koga.

#8 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 31 August 2011 - 21:38

Ja mislim da ovo nije pravo lice Izraela. Ima tu vrlo dobrih igrača. Glavni debilko tamo je Burštajn. Kako uđe odmah traži loptu i kreće da zaserava. Nemci su dali dosta trojki, plašim se što se Novicki i Kejman nisu pošteno ni oznojili a obojica na kraju sa NBA učinkom.

#9 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 01 September 2011 - 06:56

Meni krivo što ne igramo danas sa Nemcima, sinoć su se prosrali za sve pare...

Ajde što je Dirkules pogađao, on će uvek, ali ovi ostali isto nisu promašili. Definitivno dobra ekipa, Dirk i Kajman baš mogu da povuku, ovi ostali ako iole isprate, teško ih je dobiti. Ali ja sam mišljenja da mi taj njihov ostatak ekipe možemo da spustimo na neki mizeran učinak, kao što je bio slučaj i sa Italijanima.

#10 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2011 - 07:51

Meni krivo što ne igramo danas sa Nemcima, sinoć su se prosrali za sve pare...

Ajde što je Dirkules pogađao, on će uvek, ali ovi ostali isto nisu promašili. Definitivno dobra ekipa, Dirk i Kajman baš mogu da povuku, ovi ostali ako iole isprate, teško ih je dobiti. Ali ja sam mišljenja da mi taj njihov ostatak ekipe možemo da spustimo na neki mizeran učinak, kao što je bio slučaj i sa Italijanima.


Ja to protiv njih svaki put očekujem, ali mi se čini da, otkako ova generacija igra, nijednom to nismo uspjeli da sprovedemo u djelo. Opaki su bili sinoć, bez nekog posebnog ludila u šutu (8/22 za 3) su pregazili Izrael, čije je glavno napadačko oružje - šut za 3 - funkcionisalo sasvim korektno (9/21). Dobili su ih na prednost u reketu, ali i pametnu kolektivnu igru iz koje je došlo fantastičnih 66% realizacije za 2, zbog gomile lakih koševa. Vidi se da ih vodi, uz Dudu, vjerovatno najiskusniji selektor na prvenstvu.

Izraelci su morali da skupljaju u odbrani i da udvajaju i Dirka i Kamana, što je lako kažnjavano dobrim povratnim pasovima, tako da su tu možda učinili da Njemci izgledaju i bolji nego što objektivno jesu, tek ostaje da se vidi kako će izgledati protiv ekipe koja fizički može da im parira poziciju po poziciju.Takođe, Kaman je sinoć bio fantastičan, iako bi se to moglo relativizovati time što je igrao protiv ljudi po 20-30 kila i 10-15cm nižih od sebe, ali mi je malo sumnjiv po pitanju kondicije - poprilično je mastan i bio je na parketu samo 20 minuta iz, možda, 3 puta (realno, ni toliko od njega nije bilo neophodno, možda je u putanju samo Bauermanova odluka da nema potrebe da ga u ovakvoj tekmi forsira, ali nekako imam osjećaj da on mnogo više od ovoga ni ne može, tj. da je za očekivati da ga, kako prvenstvo odmiče, stiže umor).

#11 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 01 September 2011 - 08:03

Beo, ko je tvrdio juče da će Nemci oprati Izrael? :D

#12 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 01 September 2011 - 08:21

Ja to protiv njih svaki put očekujem, ali mi se čini da, otkako ova generacija igra, nijednom to nismo uspjeli da sprovedemo u djelo.



Moraćemo, za sve postoji prvi put. Cela njihova spoljna linija mora da doživi najstrašnije maltretiranje i napadu i u odbrani. Razbijanje cele koncepcije unutrašnje igre Dirka i Kamana sa nekim presingom gde će im bekovi trošiti po 10-15 sekundi da dovedu loptu do naše trojke. Zatim maksimalno iskorišćavanje njihove ne pretarno dobre odbrane, konstantna probijanja, teranja Dirka da pomaže, preuzima...

U suštini, nijedan trener na svetu nije smislio ništa efikasno protiv Dirka, pa neće ni Duda, realno. Ali ovde ne igra sa Kidom, Bareom, Terijem i ostalima... Ovde su solidni, ali i ništa više od toga, Šafarcik & co, i to je naša najveća šansa.



Takođe, Kaman je sinoć bio fantastičan, iako bi se to moglo relativizovati time što je igrao protiv ljudi po 20-30 kila i 10-15cm nižih od sebe


Green - malo reći tužan igrač u odbrani.



, ali mi je malo sumnjiv po pitanju kondicije - poprilično je mastan i bio je na parketu samo 20 minuta iz, možda, 3 puta...


Šta znam, izgleda tako (možda je zbog frizure :D ), ali ipak pričamo o čoveku koji igra u NBA 27 minuta po meču...

#13 vetboy

vetboy
  • Members
  • 1,538 posts

Posted 01 September 2011 - 09:55

Onaj Letonac sto ga je Olimpija uzela (ne mogu da se setim imena nikako) je odlican. Ono malo sto je igrao odradio je fenomenalno. Ima skok, ima odlican sut, decko ce da kida za par godina. Steta sto je u KKP pozicija 4 kljucna, pa se ne isplati cekati mladog igraca (ako nije nas naravno) na startnoj poziciji. Odlican posao Olimpije, ako se ne varam decko je vec i draftovan.

#14 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2011 - 10:04

Šta znam, izgleda tako (možda je zbog frizure :D ), ali ipak pričamo o čoveku koji igra u NBA 27 minuta po meču...


Nije u pitanju frizura (ne znam samo da li je on rekao frizeru da ga šiša na Krleta, ili Krle svom da ga šiša na Kejmena :o :D), nego mu pogledaj nadlaktice i ramena - čista mast, nigdje mišića.

#15 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 01 September 2011 - 10:23

Nije u pitanju frizura (ne znam samo da li je on rekao frizeru da ga šiša na Krleta, ili Krle svom da ga šiša na Kejmena :o :D), nego mu pogledaj nadlaktice i ramena - čista mast, nigdje mišića.


Ali je ipak dosta pokretan i koordinisan, snazan, ali i skocan. Pritom, ne znam kakvu kondiciju ima, ali igra 25+min u NBA, sigurno moze da izgura 30min