Jump to content

Photo

U zdravom telu zdrav sluh

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 melankolic

melankolic
  • Members
  • 23,812 posts

Posted 23 July 2011 - 09:55

Pošto nema više "Peščanika" koji bi se slušao, slučajno nabasah na emisiju "U zdravom telu zdrav sluh" na Radio Beogradu 1.
Prijatno iznenađenje ne samo zbog izbora tema nego i zbog načina na koji voditelj (Saša Kovačević) komunicira sa fašisoidnom slušalačkom publikom.

Ono što je, po meni, jako dobro u toj emisiji što se takvim pristupom ne iritiraju pomahnitali slušaoci koji se javljaju u program pa se tako na najbolji način prikazuje ko smo i kakvi smo.

Poslednji dobar primer je emisija od juče (petak, 22. 07. 2011.) kada je tema bila: Ko bi se kod koga skrivao?

link

Edited by melankolic, 23 July 2011 - 10:02.

#2 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,121 posts

Posted 15 September 2011 - 16:55

Cvrc! Nema vishe Sashe Kovacevica petkom. Ukunuli!

#3 chilli

chilli
  • Members
  • 861 posts

Posted 26 October 2013 - 23:21

Pošto nema više "Peščanika" koji bi se slušao, slučajno nabasah na emisiju "U zdravom telu zdrav sluh" na Radio Beogradu 1.
Prijatno iznenađenje ne samo zbog izbora tema nego i zbog načina na koji voditelj (Saša Kovačević) komunicira sa fašisoidnom slušalačkom publikom.

Ono što je, po meni, jako dobro u toj emisiji što se takvim pristupom ne iritiraju pomahnitali slušaoci koji se javljaju u program pa se tako na najbolji način prikazuje ko smo i kakvi smo.

Poslednji dobar primer je emisija od juče (petak, 22. 07. 2011.) kada je tema bila: Ko bi se kod koga skrivao?

link

Uopšte nisam skapirao da si otvorio ovaj topik i to zapažanjem koje pogađa u pravo u centar! Ne bih ništa dodao niti oduzeo ovome što si rekao da sam ranije primetio temu (kroz koju, nažalost, bije promaja), međutim sada, krajem 2013. trebalo bi naglasiti da se emisija "U zdravom telu, zdrav sluh" emituje na dvestadvojci u svom terminu petkom. Mora se priznati da je na ovoj frekvenciji emisija dospela u svoje prirodnije okruženje, ali pomalo je izgubila na zanimljivosti. To se zasigurno nije dogodilo zbog sjajnog voditelja koji ima tu sposobnost da iskoristi stavove većine, koji su po "dobrom srpskom običaju" uglavnom u civilizacijskom zaostatku za normalnim svetom, da ih izloži podsmehu i još dobije pohvale slušalaca. Sve manje je telefonskih uključenja koja su nekada bila srž emisije, a više sms poruka, čime se emisija lagano utapa u slične interaktivne emisije koje se od ranije emituju na talasima dvestadvojke i gubi svoju posebnost. Eh kad se setim samo koliko sam čekao petak zbog "Peščanika", a kad on završi brzo se šaltam na BG1 da se uživo sretnem s manifestacijom svih društvenih poremećaja kroz javljanje već pomenutih pomahnitalih fašisoidnih slušalaca, a o kojima (poremećajima) imamo prilike slušati u "Peščaniku".

Zapravo, ovaj tvoj topik i podsećanje na emisiju koju volim i uglavnom redovno slušam, odvratio me je od namere da napišem podužu "pesmicu" o dvojici neotesanaca (zato i zalutah na ovaj pdf), takozvanih voditelja emisije "Mentalno ugibavanje" na B92. Naravno da ne slušam ove likove plitkih i površnih shvatanja i istih takvih fora koje prosipaju u etar u stilu - što se više kreveljimo i glasnije cerekamo, to bolje...

Zato ću samo predložiti nadležnima da prostor oko "Jutarnjeg dnevnika" dodatno obezbede, tako da nezainteresovanima za razgibane mentalaće, a zainteresovanima za vesti, omoguće nesmetano praćenje sadržaja. A nesmetano praćenje podrazumeva da se možeš uključiti u program i do nekoliko minuta ranije (čak!), a da te ne zapljusne glasno cerekanje nekih nezanimljivih spodoba.

Samo toliko od mene, hvala!

Spoiler

#4 melankolic

melankolic
  • Members
  • 23,812 posts

Posted 26 October 2013 - 23:37

Dobro, uvek imaš Radio BG 2 ili, što da ne, Radio Novi Sad 1.

Nisu Peščanik ili U zdravom telu... ali kada njih već nema (Peščanik se više ne emituje ni preko svog sajta u ranijem terminu nego samo u formi intervjua) onda nije loše orjentisati se prema drugim medijima.

#5 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,121 posts

Posted 29 October 2013 - 06:43

Bedak, al'stvarno: prvo su mi oduzeli Sashu Kovacevica, kao Chilli, i ja sam se petkom shaltal sa 'Pescanika' na 'U zdravom telu', rizikovala sam da izgubim posao jer sam ih slushala na 1 slushalici u desnom uhu. Ne mogu da opishem koliko mi je takav petak bio vazan za mentalno zdravlje. Posle sam slushala "Mentalno.." dok su bili na Radio S u, dan mi je pocinjao njihovim pomerenim komentarima i, deshavalo se da su samo oni mogli da me nasmeju tokom nedelje. Danas, ne mogu da ih slusham jer to vishe nisu oni. Posle, kablovska mi je ukinula Mezzo kanal ozbiljne muzike, sad grickam nokte jer se plashim da ce Bg 2 da ukine subotnje prenose iz Metropoliten opere. Ostala mi je samo Tanja Milekic, petkom, na Bg 1 jedna luda zena na Bg 2 koja ima emisiju "Silen", prvu slusham jer opisuje zivot kojim i ja zivim a ovu drugu jer me tolika kolicina nebuloza jako zabavlja. Najvecim delom dana sam na Bg 2.

#6 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 22 November 2013 - 21:57

Peščanik se više ne emituje ni preko svog sajta u ranijem terminu nego samo u formi intervjua

Danas vidim nova emisija, petak, izgleda da nastavljaju... any info?