Jump to content


Photo

POTKROVLJE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 07 July 2011 - 21:41

Zivim na drugom spratu, sto bi neko smatrao za lepo, ali imam problema sa komsijama iznad. To nisu problemi tipa "ja sam nervozan, oni su ludaci", oni su OK, samo nemaju tepihe, malo su zivahniji i to mi ponekad jako smeta. Planiram da menjam stan za novo potkrovlje. Zeleo bih da mi kazete, ako ga imate ili ste ziveli u njemu, kakva su iskustva? Mislim iskljucivo na novogradnju, danas su ipak izolacije bolje i prilicno su smanjenje razlike u temperaturi. Ima li neko iskustva sa cenom, da li su ti stanovi i dalje manje popularni kod nas, u inostranstvu su najskuplji, a i kod nas bolje zgrade, npr. ono novo u Golf naselju je 2050 prizemlje, i cena ide navise, da bi poslednji sprat kostao 2350e/m2.

#2 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 13 July 2011 - 13:29

Zivim na drugom spratu, sto bi neko smatrao za lepo, ali imam problema sa komsijama iznad. To nisu problemi tipa "ja sam nervozan, oni su ludaci", oni su OK, samo nemaju tepihe, malo su zivahniji i to mi ponekad jako smeta. Planiram da menjam stan za novo potkrovlje. Zeleo bih da mi kazete, ako ga imate ili ste ziveli u njemu, kakva su iskustva? Mislim iskljucivo na novogradnju, danas su ipak izolacije bolje i prilicno su smanjenje razlike u temperaturi. Ima li neko iskustva sa cenom, da li su ti stanovi i dalje manje popularni kod nas, u inostranstvu su najskuplji, a i kod nas bolje zgrade, npr. ono novo u Golf naselju je 2050 prizemlje, i cena ide navise, da bi poslednji sprat kostao 2350e/m2.


Da se ne lažemo, sve to zavisi od ukusa. Ja sam promenio nekoliko stanova i uvek prvo gledam, ako je moguće, da izaberem stan u potkrovlju. Baš zbog tog faktora "komšije iznad". Ne samo zbog buke. Kad mi neko da izbor izmedju nekog sprata "u sredini" i potkrovlja prvo mi padne na pamet situacija od pre 5-6 godina kada smo kupili stan, sredili ga kompletno (nov parket, potpuno lupanje kupatila i kuhinje sa zamenom cevi...), a posle dva meseca mi procurelo od komšije iznad :ajme:
Izolacije jesu bolje, ali uvek će u potkrovlju biti toplije nego na nižim spratovima. Na to računaj u startu. Što se tiče cena, tu takodje nema pravila. "Obični" stanovi u potkrovlju bi trebalo da su jeftiniji po kvadratu nego oni niži. Ali se u poslednje vreme, u novogradnjama, poslednji sprat koristi za tzv penthaus, pa je onda dosta skuplji kvadrat. Iz iskustva ću ti reći, od onoga što sam video, ti penthausi su penthausi "samo" zbog velike terase i većeg kupatila. Sve ostalo je manje više slično uradjeno.
Kad gledaš potkrovlje, gledaj na kojoj je visini plafon. U stanu gde trenutno živim je npr. plafon na 2.80, a kosine završavaju na 1.40. Tako da skoro da nemaš gubljenje prostora, ako dobro osmisliš raspored i nemaš osećaj da si u potkrovlju (sem vrućine :)).

PS Mislim da ti je bolje da ovu temu moderatori prebace na pdf "Ekonomija" jer se tamo više priča o nekretninama, a kad kupiš stan da dodješ ovde i tražiš savete za uredjenje istog ;)

Edited by Contractor, 13 July 2011 - 14:01.


#3 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 13 July 2011 - 17:55

Za tu vrucinu mnogo vise znaci, bar mi se cini, strana sveta na koju ti gledaju prozori. Ja sam sad na jugozapadu, nemam klimu i sad mi je 30 stepeni. Direktno sunce u stan je najgore bez obzira na sprat, o tome sam razmisljao i bilo bi sve sto nema veze sa direktnim jugom. To je katastrofa! Ma video sam da sve vise prave te penthause, ne znam ko im vise kupuje tolike stanove, mislim na kvadraturu, onaj ko u Srbiji ima novca pre ce ziveti za istu cenu u svojoj kuci, nego za tu koju naplacuju u zgradi. Svidelo mi se par stanova u ovom novom naselju 7.juli, normalna visina na prozorima, a zakrivljeni krov se ne dize previse navise ka unutra. Samo mi se ne svidja sto su terase vezane, izmenju dva razlicita stana, lako se prelazi sa jedne na drugu, bar na slici, mislim da vise nije takvo doba prisnosti, ali videcemo kada se sve zavrsi. A cim sam ovo pokrenuo, veruj mi, mir koji ponekad pozelim, pa kupio bih i 3 klime da rade odjednom svega mi, samo da ih ne slusam u tolikoj meri!

#4 Treadstone

Treadstone
  • Members
  • 584 posts

Posted 13 July 2011 - 20:32

Za tu vrucinu mnogo vise znaci, bar mi se cini, strana sveta na koju ti gledaju prozori. Ja sam sad na jugozapadu, nemam klimu i sad mi je 30 stepeni. Direktno sunce u stan je najgore bez obzira na sprat, o tome sam razmisljao i bilo bi sve sto nema veze sa direktnim jugom. To je katastrofa! Ma video sam da sve vise prave te penthause, ne znam ko im vise kupuje tolike stanove, mislim na kvadraturu, onaj ko u Srbiji ima novca pre ce ziveti za istu cenu u svojoj kuci, nego za tu koju naplacuju u zgradi. Svidelo mi se par stanova u ovom novom naselju 7.juli, normalna visina na prozorima, a zakrivljeni krov se ne dize previse navise ka unutra. Samo mi se ne svidja sto su terase vezane, izmenju dva razlicita stana, lako se prelazi sa jedne na drugu, bar na slici, mislim da vise nije takvo doba prisnosti, ali videcemo kada se sve zavrsi. A cim sam ovo pokrenuo, veruj mi, mir koji ponekad pozelim, pa kupio bih i 3 klime da rade odjednom svega mi, samo da ih ne slusam u tolikoj meri!


Ниси размишљао о кући?

#5 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 14 July 2011 - 08:48

Ne volim preveliku tisinu, ne volim da se odvojim, celi zivot sam ziveo u stanovima i to mi odgovara, a i sa 70000 koliko vredi ovaj stan, pa i da uzmem kredit za neki dodatak, ne mozes imati normalnu kucu (pod tim mislim da ne idem u neku Borcu, Jajince i sl.), tamo bih poludeo bez osnovnih uslova za zivot kojih nece biti bar par desetina godina. Prosto ne volim samo preteranost, a to je kad neko nema tepihe, kupi psa i drlja ti stolicama po celi dan. Da se razumemo, spavam uz otvorenu terasu i ne smeta mi ni spoljna buka, zaista nisam neki kreten, samo ovo odozgo je prosto previse.

#6 Bokan

Bokan
  • Members
  • 133 posts

Posted 14 July 2011 - 10:54

Ne volim preveliku tisinu, ne volim da se odvojim, celi zivot sam ziveo u stanovima i to mi odgovara, a i sa 70000 koliko vredi ovaj stan, pa i da uzmem kredit za neki dodatak, ne mozes imati normalnu kucu (pod tim mislim da ne idem u neku Borcu, Jajince i sl.), tamo bih poludeo bez osnovnih uslova za zivot kojih nece biti bar par desetina godina. Prosto ne volim samo preteranost, a to je kad neko nema tepihe, kupi psa i drlja ti stolicama po celi dan. Da se razumemo, spavam uz otvorenu terasu i ne smeta mi ni spoljna buka, zaista nisam neki kreten, samo ovo odozgo je prosto previse.

Koje to osnovne uslove za život nemaju Jajinci? To je bolje mesto za život a takodje i bliže centru od većine naselja u Beogradu.

#7 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 14 July 2011 - 22:59

Koje to osnovne uslove za život nemaju Jajinci? To je bolje mesto za život a takodje i bliže centru od većine naselja u Beogradu.


Pa to zavisi od tipa coveka i na sta je navikao. To su ipak samo moji kriterijumi i moje misljenje. Ja volim urbana naselja tipa NBGD, Vojvode Stepe ulicu, Cerak Vinograde, Vidikovac, naselja gde stalno ide prevoz (dvocifreni), gde je nocu super osvetljeno, puno zivota, na Vidikovcu je nocu kao u Knez Mihajlovoj, maxi ti je najdalje 30m od zgrade, sad su tu i podzemni kontejneri, redovno se kosi cisti, Kanalizacija, voda, smece su teme koje se ne pominju jer su potpuno uredjene, to je za mene naselje. Meni ne treba 500m2 da se ja zavucem u svoje dvoriste, a cim izadjes iz njega tu je trotoar od 0.5m, ko zna gde je skola, vrtic,... o prevozu da ne govorim. Naravno da ces imati auto, ali deci treba samostalnost, nece tatu da vuku za rukav da ih do 18. svuda vozi... Za mene su Jajinci kao kad sam isao kod babe i dede, nisam navikao na to...

#8 Bokan

Bokan
  • Members
  • 133 posts

Posted 15 July 2011 - 09:41

Vidikovac super osvetljen? Ni "glavna štrafta" od Mc-a do okretnice nije valjano osvetljena a ne ostali ostale ulice i parkići. Daleko od toga da su Jajinci osvetljeni ali ti očito skoro nisi išao na tu stranu. Tamo saobraća 8 (osam) linija gradskog saobraćaja a ima i noćnog prevoza. Do Banjice ne treba više od 10 minuta, do centra još nekih 20-ak. Meni iz stana koji je baš na Vidikovcu do centra treba više vremena i sutra bih ga menjao za nekretninu u Jajincima. Ali za vrednost stana na Vidikovcu u Jajincima bih slabo šta našao. Naravno, sve ima svoje nedostatke. Nije sve na 30, 50, pa ni 500 metara. Ali škola je tu, dom zdravlja, velika Idea, pošta...
No, o ukusima ne treba raspravljati, nisam ovde da nekom protivurečim :kece: I ja da mogu da biram živeo bih u V.Stepe, tj. neposrednoj okolini te ulice. Ili kući izmedju V.Sepe i Kumodraške ulice ili u zgradi na uglu V.Stepe, J.Ilića i Pukovnika Purića :rolleyes:

#9 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 15 July 2011 - 10:52

:kece: u zgradi na uglu V.Stepe, J.Ilića i Pukovnika Purića :rolleyes:


Dok su sve ostale kostale 1350-1600/m2, ta je bila 1850! I ti bas ne znas sta valja, ako mislim na zgradu koju je gradio Divac, a firma Biljana koja je gradila se vodila na njegovu zenu...
I tata bi sine, al ne moze... :-(

#10 Bokan

Bokan
  • Members
  • 133 posts

Posted 15 July 2011 - 13:03

Dok su sve ostale kostale 1350-1600/m2, ta je bila 1850! I ti bas ne znas sta valja, ako mislim na zgradu koju je gradio Divac, a firma Biljana koja je gradila se vodila na njegovu zenu...
I tata bi sine, al ne moze... :-(

Baš ta :rolleyes:
Videlo se i tokom gradnje da se kvalitetno radi a pošto sam u komšiluku išao u školu nekako mi odgovara :kece:
Čim dodjem do para eto me u njoj :s_d:

Edited by Bokan, 15 July 2011 - 13:05.