Jump to content


Photo

Radio B92 - ta dalje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#1 Johnzy

Johnzy
  • Members
  • 158 posts

Posted 17 June 2011 - 08:43

Od svoje 14 godine slušam radio B92. Slušao sam njegove informativne redakcije preko lokalnih radio stanica kada nije bilo moguće čuti B92 na njegovoj originalnoj frekvenciji, slušao sam i radio B292 kada je "voda ušla u koaksijalan kabl", slušam ga i dalje, ali sve manje. Dobrih emisija je sve manje, radijsku šemu drže malobrojni voditelji srednjeg kvaliteta. Oni koji su imali jako dobre emisije su otišli zbog novca ili principa. Ostali su još samo Danica Vučinić i Igor Brakus. Pored informativnog programa, Kažiprsta i retkih emisija Brakus od 3 do 5 nema emisija koje bih izdvojio. A muzičkim izborom B92 nikad nije mogao da se pohvali, pa tako ni sada.

Šta se desilo sa radiom? Pre par godina je imao odlične emisije i slušao sam ga svaki dan, skoro ceo dan koji je išao: jutarnji program, šuškanje, jutarnji dnevnik, Kažiprst, Uvećanje onda neka muzika do dva kada je išao BBC, pa onda opet muzika do centralnog dnevnika. Vikendom je bio TV manijak i Sportski ritam srca, a petkom je bio Peščanik. Bio je najslušaniji radio u Beogradu, a drugi u Srbiji. Sada su najbolje emisije Kažiprst i Međedić Gricko plus vesti, a rejting mislim da ne smeju ni da objave.

Radio mi je uvek bio bolji od TV B92, a sada ne znam ko je gori. Da li radio B92 ima budućnost ili će se stagnacija nastaviti?

#2 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 17 June 2011 - 18:53

Da...Isto je takva bila moja prica sa 202-jkom, nekad...

Kombinujem stanice sada, mada ima malo emisija koje ne propustam (i, sada posle odlaska Pescanika sa talasa B92 - sve su na Radio Bgd1).

Edited by Nikola S., 17 June 2011 - 18:53.


#3 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 June 2011 - 21:08

Sanjam dan kada će internet biti svuda dostupan, kada ćemo moći gde god da krenemo da slušamo on line zemaljske odnosno isključivo internet radio stanice.
Mislim da je zemaljski radio prevaziđen i da ne može da prati (iz finansijskih razloga, kod nas, najčešće) želje slušalaca.

#4 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 June 2011 - 21:17

Sanjam dan kada će internet biti svuda dostupan, kada ćemo moći gde god da krenemo da slušamo on line zemaljske odnosno isključivo internet radio stanice.
Mislim da je zemaljski radio prevaziđen i da ne može da prati (iz finansijskih razloga, kod nas, najčešće) želje slušalaca.

Internet je ubio prvo novine a sada ista sudbina ocekuje i radio.Pitanje dana je kada ce i TV stanice poceti da osecaju pad prihoda od reklama .
Ako se secas rasprave oko Ferala kada su mnogi pametovali kako i treba da propadne jer se nije prilagodio trzistu kao B92.E sada ispada da ni to nije dobro nego je valjda bolje da propadnu.

#5 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 June 2011 - 21:47

Internet je ubio prvo novine a sada ista sudbina ocekuje i radio.Pitanje dana je kada ce i TV stanice poceti da osecaju pad prihoda od reklama .
Ako se secas rasprave oko Ferala kada su mnogi pametovali kako i treba da propadne jer se nije prilagodio trzistu kao B92.E sada ispada da ni to nije dobro nego je valjda bolje da propadnu.


Srbija, kao i uvek, zaostaje u svemu pa i u dostupnosti internetu. To u razvijenom svetu više nije luksuz (da se npr. Telekomu za 4 Mbps plaća 20 evra mesečno).
Sreća u nesreći "kafić života" u Srbiji je što su se oni (kafići) prvi prilagodili potrebama velikog broja ljudi koji ih posećuju pa se tako wireless može koristiti u gotovo svakom od njih, što je opet idealno za uživanje u slušanju internet radio stanica.
Što se B92 tiče meni je samo krivo što nekad u kolima nisam morao da menjam stanice a sada isključivo koristim mp3 player.

Edited by melankolic, 18 June 2011 - 01:39.


#6 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 17 June 2011 - 23:09

Odes u kafic i preko Wi-Fi slusas radio-stanicu po sopstvenom izboru?

#7 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 June 2011 - 23:25

Da, preko mobilnog ili lap topa samo stavim sluške.

#8 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 18 June 2011 - 01:57

Cool.

#9 Johnzy

Johnzy
  • Members
  • 158 posts

Posted 18 June 2011 - 10:48

Ne mogu da komentarišem internet radio stanice jer sam do sada slušao jako mali broj njih, uglavnom kod kuće i uglavnom muzičke radio stanice. Nije mi najbitnija muzika na radiju, jer muziku mogu i preko playera da slušam. Slušanje B92 mi je kao neki ritual, ali primoran sam da ga ne slušam više zbog radio voditelja koji mi vređaju uši svojim zatupastim emisijama i šalalalala temama. Volim da slušam nešto o čemu mogu da razmišljam, ako me razumete. Pošto trenutno živim na relaciji Beograd V. - Plana lokalne radio stanice mi nisu bas neka opcija.

Nije mi jasno zašto je neko odlučio da upropasti dobar posao, jer se ipak sve vrti oko novca. Zar nije vlasnicima radio stanice bitno koliko je radio slušan? Da li stvarno misle da Dejana, Zorana i Ana u više termina mogu da podignu slušanost radiju? Da li pokušavaju da srozavanjem kvaliteta radio stanice podignu kvalitet tv stanice u odnosu na radio, jer i tv stanica im je krš, i da nema Brankice Stankovic i informativnih emisija, ja ne znam ko bi gledao B92 zbog Prijatelja i Sex i grada po milioniti put. Da, i Zaharije Trnavčević im nije loš. Sve je počelo od Velikog Brata, čini se.

#10 RaleRale

RaleRale
  • Members
  • 1,304 posts

Posted 27 June 2011 - 18:32

Cenim da radio program B92 nije toliko loš.Dosta lepih,iznad proseka,letnjih tako reći emisija zabavno/nformativno/obrazovnog sadrzaja (što je odlično),a i muzički program je onako,okej.Svidja mi se uglavnom sve što puste..Za sad sam,sa B92,2011-ste ,zadovoljan,a kome to može da bude merilo... nemam pojma. :)

Edited by Rale84, 28 June 2011 - 12:22.


#11 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 30 June 2011 - 01:56

Sanjam dan kada će internet biti svuda dostupan, kada ćemo moći gde god da krenemo da slušamo on line zemaljske odnosno isključivo internet radio stanice.
Mislim da je zemaljski radio prevaziđen i da ne može da prati (iz finansijskih razloga, kod nas, najčešće) želje slušalaca.


To je vec moguce i ovde kod nas, a kako mi objasnise na zapadu je to gotovo postao jedini nacin slusanja radio stanica. Naravno, sve ovo uz korektan signal mobilne telefonije.


....


Glede teme - nije k'o nekad. Mene jos jedino Brakus podseca na nekadasnji RB92

Edited by ManicMiner, 30 June 2011 - 01:57.


#12 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 03 September 2011 - 21:11

Čekam da krene radio "Peščanik, gde god to bilo. Čula sam juče radio Fokus! Fenomenalno! Država dozvoljava mržnju. Da nauče ljudi kako da se ponašaju i šta da misle. Je li to sloboda govora? Mašala! Radio b92 se zagubio. Tv nestala, skoro (videću).

#13 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 September 2011 - 14:39

Čekam da krene radio "Peščanik, gde god to bilo. Čula sam juče radio Fokus! Fenomenalno! Država dozvoljava mržnju. Da nauče ljudi kako da se ponašaju i šta da misle. Je li to sloboda govora? Mašala! Radio b92 se zagubio. Tv nestala, skoro (videću).

Hehehehe, pa ja redovno slusam radio fokus, treba upoznati neprijatelja. Ovo sto su isfiltrirali poslednjih meseci je mala slatka cica maca u poredjenju sa onim sto su prethodnih par godina radili - medjutim nije problem u fashistoidnoj koncepciji voditelja, koliko u broju mentalnih bolesnika (ali svi sa urednim pravom glasa i punih zelje da ga iskoriste) koji se redovno javljaju u sve njihove "kontakt" emisije. To je prava slika onog najmracnijeg duboko fashistickog taloga koji je isplivao tamo na gazi-mestanskom divljanju i nikako da potone vec evo cetvrt veka...

Inace, B92 je izgubljen slucaj; kao sto neko lepo napisa, sve je pocelo sa Velikim bratom (brate!).

#14 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 15 September 2011 - 16:00

Sta je sa Kaziprstom? Ne mogu da verujem da nemam ni jednu radio stanicu, ni jednu radio emisiju koju mogu da slusham a da se bavi iole aktuelnim temama. Nema cak ni Dar Mar na radiio S, cujem da su na Pinku!?
Citam pescanokov sajt - nije to - to, ide mi na zivce da samo sedim i sedim i citam i citam! Ranije, mogla sam da pishem i doktorat i da slusham i da budem oho ho - ziva.
Ako naletim na josh jedan pocetak vesti (ne gledam ni jedne vesti, nigde!) koje pocinju sa temom Kosova, ne garantujem za svoje postupke, ubicu nekog majke mi!
Od tolikoh agencija i NGO koje treba da osnaze gradjansku svest u ovom ludom narodu, niko da se pobrine za one radio poslenike koji su se bar trudili da ostanemo normalni!
Ja vishe nisam normalna, osecam kako gradjanin u meni iscezava a pomalja se masovni ubica. Sta - pomalja se: u mashti sam pobila vishe idijota od svih Al kaidinih mudzahedina zajedno, toliko se toga nakotilo u s.
Vlasnicima i urednicima B 92 porucujem: SRAM VAS BILO i dabogda vas kupio Zeljko Mitrovic pa mu vi vrckali uz Lepu Brenu.... u suknjicama.... sa shjokicama. ....
P.S. Gde ima da se kupi hekler? Koh umem da napravim i sama.

Edited by highlanderka, 15 September 2011 - 16:02.


#15 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 05 October 2011 - 10:33

Vlasnicima i urednicima B 92 porucujem: SRAM VAS BILO i dabogda vas kupio Zeljko Mitrovic pa mu vi vrckali uz Lepu Brenu.... u suknjicama.... sa shjokicama. ....

Podržavam u celosti, i ja ću da ponovim: Vlasnicima i urednicima B 92 porucujem: SRAM VAS BILO i dabogda vas kupio Zeljko Mitrovic pa mu vi vrckali uz Lepu Brenu.... u suknjicama.... sa shjokicama. ....

Edited by nighty, 05 October 2011 - 11:31.