Jump to content

Photo

KK Partizan 2011/2012

• This topic is locked This topic is locked
15373 replies to this topic

#6046 Obeliks012

Obeliks012
  • Members
  • 1,301 posts

Posted 31 October 2011 - 14:48

Apsolutno se slazem sa svim losim sto je pobrojano, i ne moraju paralele sa prethodnim sezonama da predstavljaju zakon po kojem ce se nesto sigurno dogoditi, ali kao sto smo bili odusevljeni u prvih par meceva, i shvatali kakav potencijal imamo, ne znaci i da sada treba odjednom da spoznajemo kako smo zapravo govno od tima.
Setimo se F4 sezone, kada naravno nismo ni pretpostavljali kakvom smo trojkom pojacani ( Bo, Li, Aleks), a u slabijoj grupi poceli katastrofalno.
Poraz od Unikahe, takodje rutinski, takodje kod kuce, useravanje u nas od strane Lijetuvosa u gostima, i onda sledi mec sa autsajderom grupe koji se mora dobiti, a paralelno sa tim nam se u Jadranskoj ligi desava skor 4-4 cini mi se, u svakom slucaju , jos tuznije od onoga sto se trenutno desava.
Protiv Efesa smo odigrali vrhunsko prvo poluvreme, u kojem smo posustali pred kraj, a onda nam se desava kasapljenje od strane sudija, ostajemo bez Pekmena, trpa nas ko stigne, i Savanovic, i Vujacic, i Kinsi, i ode mast u propast. To je bilo bolje izdanje nego sto smo navikli, kada su u pitanju prvi mecevi u EL.
A da li je neko ocekivao pobedu protiv Makabija u Izraelu, ili je to nesto sto se cesto dogadjan, ne znam...
Pobeda Sarloa je pokazala koliko je grupa nepredvidiva, da je sve otvoreno, mi cemo ih dobiti, a mislim da ako dobijemo i Real, da smo u potpunosti u igri.

Ne mogu a da se ne osvrnem na boldovano.
Tad je naša igra imala i glavu i rep, svaki igrač je znao šta i kad radi, a od njih je traženo da rade samo ono što znaju, a svi zajedno su bili jedna odlična celina u najavi. Uz sve to smo imali na klupi MUDONJU
koji je ladno posle poraza od šitasa u kameru rekao: "Vidimo se u Beogradu", i koji je igraču bez trunke razmišljanja opalio šljagu po ruci koja se čula na parkingu "Pionira" demonstrirajući kako se pravi faul, koji je ulazio u teren kad god mu je ekipa bila kasapljena od sudija sa vrlo jasnom namerom da "objasni"...
Imamo li danas bar trunku toga? Jok more...
Lik koji glumi trenera, igrače koji vide da ne valja, igrače koji misle da tako treba i igrače koji služe za popunu broja na treningu (njih mi je najviše žao)!

#6047 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 31 October 2011 - 14:56

Apsolutno se slazem sa svim losim sto je pobrojano, i ne moraju paralele sa prethodnim sezonama da predstavljaju zakon po kojem ce se nesto sigurno dogoditi, ali kao sto smo bili odusevljeni u prvih par meceva, i shvatali kakav potencijal imamo, ne znaci i da sada treba odjednom da spoznajemo kako smo zapravo govno od tima.
Setimo se F4 sezone, kada naravno nismo ni pretpostavljali kakvom smo trojkom pojacani ( Bo, Li, Aleks), a u slabijoj grupi poceli katastrofalno.
Poraz od Unikahe, takodje rutinski, takodje kod kuce, useravanje u nas od strane Lijetuvosa u gostima, i onda sledi mec sa autsajderom grupe koji se mora dobiti, a paralelno sa tim nam se u Jadranskoj ligi desava skor 4-4 cini mi se, u svakom slucaju , jos tuznije od onoga sto se trenutno desava.
Protiv Efesa smo odigrali vrhunsko prvo poluvreme, u kojem smo posustali pred kraj, a onda nam se desava kasapljenje od strane sudija, ostajemo bez Pekmena, trpa nas ko stigne, i Savanovic, i Vujacic, i Kinsi, i ode mast u propast. To je bilo bolje izdanje nego sto smo navikli, kada su u pitanju prvi mecevi u EL.
A da li je neko ocekivao pobedu protiv Makabija u Izraelu, ili je to nesto sto se cesto dogadjan, ne znam...
Pobeda Sarloa je pokazala koliko je grupa nepredvidiva, da je sve otvoreno, mi cemo ih dobiti, a mislim da ako dobijemo i Real, da smo u potpunosti u igri.

Ovakav je bio redosled: Unikaha (kuci, poraz), Efes (gosti, poraz), Orlean (kuci, pobeda na misice), Lietuvos (gosti, katastrofa). ;)

Ostalo je istorija. :D

#6048 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 10,322 posts

Posted 31 October 2011 - 15:15

Ne mogu a da se ne osvrnem na boldovano.
Tad je naša igra imala i glavu i rep, svaki igrač je znao šta i kad radi, a od njih je traženo da rade samo ono što znaju, a svi zajedno su bili jedna odlična celina u najavi. Uz sve to smo imali na klupi MUDONJU
koji je ladno posle poraza od šitasa u kameru rekao: "Vidimo se u Beogradu", i koji je igraču bez trunke razmišljanja opalio šljagu po ruci koja se čula na parkingu "Pionira" demonstrirajući kako se pravi faul, koji je ulazio u teren kad god mu je ekipa bila kasapljena od sudija sa vrlo jasnom namerom da "objasni"...
Imamo li danas bar trunku toga? Jok more...
Lik koji glumi trenera, igrače koji vide da ne valja, igrače koji misle da tako treba i igrače koji služe za popunu broja na treningu (njih mi je najviše žao)!

Ako si gledao meceve protiv Cibone, Unikahe, Ritase, video si da tu nije bilo ni o od organizacije bilo cega...
Sto se tice selekcije, ispalo je kako je ispalo, ali da li je neko mogao da pretpostavi da ce nam se plej od kojeg smo svi ocekivali da nastavi reputaciju normalnih crnaca, prikazati kao pickasto govance, da ce Radule biti toliko mrtav, Dule Kecman toliko star, da Lucic ipak ima jos dosta da guli i da ga vadi to sto je jak ko bik, da ce Cakara povreda da toliko omete, i evo pocinje nesto da prikazuje...
Dakle, jeste Vlada birao, ali svima se, kako nama , tako i ljudima iz kluba cinilo da je izbor dobar, cak je i rano da dajemo bilo kakvu ocenu za selekciju.

Na kraju krajeva, nasa grupa je ultra nenormalno jaka i ujednacena, i u drugim klubovima bitisu Galinari, Rudi, Farmar, Sofo, Nikolas, Focis, Burusis, a nama je drugi najbolji igrac onaj kojeg se Makabi odrekao i poslao ga na pozajmicu kod direktnog konkurenta.
Prvi cu da kazem da smo jedan od najvecih evropskih klubova, tradicija i istorija koju imamo to pokazuju, ne obaziremo se na realnost, ali je ona nekad bas zajebana, kao u ovom slucaju.

I ovako nam je dosta igraca u kanalu, a uspeli smo da do kraja, ako nista drugo , pretimo da cemo se vratiti, o Makabiju u EL pricam.
Dakle , ja bih ipak sacekao, i mislim da ako se plasiramo u 16, da Vladi i ekipi moze samo kapa dole...

Edited by CrniGuja, 31 October 2011 - 15:24.

#6049 Obeliks012

Obeliks012
  • Members
  • 1,301 posts

Posted 31 October 2011 - 15:32

Ako si gledao meceve protiv Cibone, Unikahe, Ritase, video si da tu nije bilo ni o od organizacije bilo cega...
Sto se tice selekcije, ispalo je kako je ispalo, ali da li je neko mogao da pretpostavi da ce nam se plej od kojeg smo svi ocekivali da nastavi reputaciju normalnih crnaca, prikazati kao pickasto govance, da ce Radule biti toliko mrtav, Dule Kecman toliko star, da Lucic ipak ima jos dosta da guli i da ga vadi to sto je jak ko bik, da ce Cakara povreda da toliko omete, i evo pocinje nesto da prikazuje...
Dakle, jeste Vlada birao, ali svima se, kako nama , tako i ljudima iz kluba cinilo da je izbor dobar, cak je i rano da dajemo bilo kakvu ocenu za selekciju.

Na kraju krajeva, nasa grupa je ultra nenormalno jaka i ujednacena, i u drugim klubovima bitisu Galinari, Rudi, Farmar, Sofo, Nikolas, Focis, Burusis, a nama je drugi najbolji igrac onaj kojeg se Makabi odrekao i poslao ga na pozajmicu kod direktnog konkurenta.
Prvi cu da kazem da smo jedan od najvecih evropskih klubova, tradicija i istorija koju imamo to pokazuju, ne obaziremo se na realnost, ali je ona nekad bas zajebana, ako u ovom slucaju.

I ovako nam je dosta igraca u kanalu, a uspeli smo da do kraja, ako nista drugo , pretimo da cemo se vratiti, o Makabiju u EL pricam.
Dakle , ja bih ipak sacekao, i mislim da ako se plasiramo u 16, da Vladi i ekipi moze samo kapa dole...

Bold-Ponavljam, imali smo i glavu i rep... Nije sve štimalo ali se mnogo toga naziralo i za kratko vreme skockalo. Danas se ništa ne nazire ni u magli (dozvoljavam naravno da grešim jer ipak sam samo neko ko voli košarku i dugo je prati), a o nekom skockavanju ne mogu ni da sanjam, a upravo iz razloga što je sve što si naveo za selekciju tačno i tačnije ne može biti.

Bold2-Baš zato što je tako jaka ne možemo da se nadigravamo već da se šibamo po principu "Ne mogu baš sve ni da sude a ni da vide", naročito kad to radimo celu utakmicu. Protiv Efesa su nas sudije masakrirale samo zato što smo bili preblagi u prvom poluvremenu, pa smo drugo igrali sa centrima koji paze i kako dišu.

B3-Ja to vidim kao opuštanje protivnika a ne plod nekog plana (5 poena Milosavljevića za 5 sek.)

B4-Mislim da ćemo jako dugo da nosimo kape ako se nešto drastično ne desi, promeni itt.

Ajmo crno-beli ooooo!!!!!!!!!

#6050 Suh#90

Suh#90
  • Banned
  • 216 posts

Posted 31 October 2011 - 15:44

Nažalost, a/e/i/o/u je uspio da me oduči od discipline. Ovo što sad igramo (igramo?! :lol: ) u napadu je disciplina, dovedena da maksimuma. Dva kvalitetna divljaka bi eventualno nešto promijenila, a od discipline ovdje vajde nema.

P.S. Srce me boli za Majkl Lijem, mogao se dovesti za 150 kila dolara i bio nam je tu pred nosom.

Ne discipline u igri , discipline tipa Radule , koji mora dobro da zaznoji ... da bi dobio svoju platu . Mi ispadamo kao rehabilitacioni centar , a ne klub koji je pre 2 godine igrao F4 , tvrdim da je Radule strasan centar , kome treba cvrsta ruka i autoritet , Dule , Pesic ... Nema od divljaka nista , to si mogao da vidis i prosle sezone , ekipa , njega igra , koliko god smesna bila , je slicna proslogodisnjoj , to je problem , opet tvrdim , samo u treneru !

#6051 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 13,173 posts

Posted 31 October 2011 - 16:16

Valjak, brate, kako možeš da relativizuješ baš sve? Nije problem što se gubi i treba da znaš da nikome ovdje KKP neće postati manje drag ni da nam se desi 0-10 u EL, ali boli to što smo nemoćni čim naiđemo na tvrdo, već drugu sezonu za redom.

#6052 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 17,701 posts

Posted 31 October 2011 - 16:32

Hoce li biti (organizovanog) navijanja u cetvrtak?

#6053 Osbourne

Osbourne
  • Members
  • 4,040 posts

Posted 31 October 2011 - 16:59

Po meni, problem broj jedan je loša selekcija, i za to može biti krivac samo VJ i niko drugi.

Hoces da kazes da VJ ima potpunu slobodu u izboru igraca i selektiranju tima? Da se iskljucivo on pita za sve?

edit: na kraju krajeva nije ni bitno i ne moras da mi odgovoris... to nece promeniti kolicinu besa u meni... inace, skoro sam listao nesto po arhivi i video kako se hronoloski desavala apsolutna promena mojih emocija vezanih za trenutno odgovorne u kkp-u...

Edited by Osbourne, 31 October 2011 - 17:08.

#6054 realno *W

realno *W
  • Members
  • 29,666 posts

Posted 31 October 2011 - 17:01

Pa jedino ako se Dule ne meša, ostali sigurno ne.

#6055 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 31 October 2011 - 17:09

Hoce li biti (organizovanog) navijanja u cetvrtak?

Nadam se da ne, to povećava pritisak na igrače :P

#6056 midnight rambler

midnight rambler
  • Members
  • 2,358 posts

Posted 31 October 2011 - 17:46

Problem je sistemski, u selekciji niskih igraca.
U atletici imate sprintere koji su krupni i maratonce koji su sitni, sto je i logicno s obzirom na discipline kojima se bave.
A imate i one desetobojce koji izgledaju nekako cudno, pomalo nezgrapno, ali mogu i da solidno potrce, solidno skoce, solidno bace...

E, mi za bekove selektiramo previse tih solidnih (prosecnih) desetobojaca.

#6057 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 14,377 posts

Posted 31 October 2011 - 18:20

Obeliks@...daj te postove posle poraza od Unikahe , ili Lijetuvosa, da vidimo tu glavu i taj rep. Secam se kao juce da je bilo da je Dule licno posle Ritasa izjavio, da bas sumnja u tadasnju ekipu i njene domete...Sve mi zaboravljamo, ako nam je tako lakse...

Beo, ako se neko nervira zbog nase olos-ocajno-mekano-kriminalno-neprecizno-nemastovite... igre, prvi sam...veruj, a tek mi napamet ne pada da prozivam ljude, da ne vole Partizan , zato sto pljuju Vladu...
Ne relativizujem nista, naprotiv...mozda si nasao neki od mojih postova gde iz inata/besa napisem razbicemo ih u revansu lagano, u tom stilu, posle silnih infantilnih primedbi na racun, pre svih trenera, ali i igraca...a posle 2 poraza na pocetku sezone od Makabija, u TA. Nikada mi ne smeta recimo kritika realnog, ajzeje, tvoja...posle ociglednog razmisljanja i kritickog osvrta na detalje igre, vodjenja sa klupe, odabira igraca, konkretnih stvari...a bez obzira slozio se ili ne.

Meni nije jasno sta su ljudi ocekivali od Vlade u trenutku kada ga Danilovic potpisuje, a Dule odlazi? Novog ZOC-a mozda...u fazonu..., iz Cacka je, osvojice prve sezone EL, bice novi DV...? Zaboravlja se koga je ZOC imao na klupi te godine kao savetodavca i ideju vodilju, mnogi verovatno i ne znaju, jer su mladi,cak i da im napises profino ime...
Tada sam rekao...pre nego sto se saznalo za PSD odluku o novom treneru, hocu Karija...Koliko god, kako Danilovic kaze...prirodna odluka bila da se postavi dugogodisnji pomocnik, znao sam koliko ce to nerviranja doneti, da se hrabro da Vladi da nosi takav pritisak na neiskusnim plecima, da krci put prepun trnja...I sta sad, da se prikljucim onima (90%) koji ga vredjaju, nipodastavaju, da dodamo jos po koji trn, malo mu je...
Nije Jovanovic mogao postati Dule posle jedne sezone, nece ni posle druge, a nece ni posle trece...Postace onda kada za to dodje vreme, kad nauci, a kroz zilion losih igara, poraza, gluposti...Mozda mi to ne docekamo u Partizanu, mozda ni posle Partizana, mozda nikada...Ali kako ovde mnogi , posle nesto vise od godinu dana Vladinih sve samih gluposti (jer do tri trofeja + TOP 16 su dosli navijaci, slaba konkurencija, ili najjaci roster u istoriji :hail:) to vec znaju...
Znaju, a ne zna predsednik (pa ni taj DV, ali dobro...on ga je tu stavio da bi se lakse vratio :hail:) koji nista u svom hebenom kosarkaskom zivotu nije uradio, pokazao, dokazao...Hebem li te bas, Danilovicu...-_-

#6058 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 10,322 posts

Posted 31 October 2011 - 20:58

Ma nema sumnje da se tada videlo da tim ima glavu i rep...

Nakon poraza od Cibone i Zagreba i koga vec, kao i od Ritasa u gostima, sigurno je da sam sanjao da je predlagana trampa izmedju legende kluba i vanserijskog i na velikoj sceni dokazanog igraca Milisavljevica, sigurno je da sam sanjao da nije bilo strpljenja i da je Rasic bio govedo, sigurno je da sam sanjao da je Dule rekao da postoji opasnost da se prokocka reputacija koja je godinama gradjena itd.
Videla se tu povezanost, tecnost, nismo imali srece, al smo znali da ce to doci na svoje, a i grupa je bila jaca nego danas, jeste sigurno.

To da se videla glava i rep i noga i ruka, jednostavno nije tacno.
Bilo je gore nego sada.

Kada se od nas ocekivala pobeda u Tel Avivu? To se ne moze reci ni za CSKA, a kamoli za nas, koji smo ekipa sa najmanjim budzetom i da ne ulazim u pricu koju svi znamo.
Jeste Makabi u kanalu, uzmimo to kao pretpostavku, ali da li smo i mi na vrhuncu?
Odigrali smo odlicnu odbranu i do kraja grizli bez obzira na rezultat, i to sto smo smanjii prednost na svega -4 nije nimalo beznacajno... 15 sutnutih trojki nisu bile radi reda, vec uglavnom iz izgradjenih pozicija ali jednostavno nije ulazilo, nema dileme da nam se igra zasniva na besomucnom trpanju na Pekovica, ali da nam bekovska linija i ostali centri nisu bili toliko indisponirani, sta bi bilo?
Mozemo gledati i iz te perspektive, samo da smo pristojne procente imali, ne ludacke, tako da je sto se tice neke postavke i uradjeno ono sto je trebalo, a to je da smo sveli ekipu koja sjajno igra run and gun, na 70 poena i uveli ih u krljacku utakmicu.

Stvari ne stimaju, ali niti je to nesto sto se nije desavalo proteklih sezona na pocetku, niti je ista definitivno, pa i delimicno izgubljeno.

Nemoguce je ne steci utisak da se trazi i najmanji moguci povod da se pljuje Vlada Jovanovic.

Edited by CrniGuja, 31 October 2011 - 20:59.

#6059 Cuburac

Cuburac
  • Members
  • 1,181 posts

Posted 31 October 2011 - 22:04

Danas sam dosadjivao na komsijskom topiku,pa nema smisla da vas ostavim bez svojih 'mudrih sočinenija'. :frust: O kosarci, ali ne sa strucne strane. Gledajuci prve dve utakmice koje smo izgubili , mozemo videti da u 1/4 nismo bili gazeni i da smo se drzali u egalu.Trecu utakmicu nisam gledao od pocetka, jer sam bio u Hramu( u subotu opravdao taj naziv, bila crkvena tisina, sem 'case Scepovic') Na osnovu prve dve,reklo bi se da smo dobro pripremili i usli u utakmicu (VJ ipak nesto odradio) Ipak ima nesto zajednicko za sve tri utakmice ,sem losih stvari naravno. A to je da,smo valjda dobili sve 3 4/4. Uredu, protivnik nas imao dobijene, oduzeo malo gas.Ali , da li je sva istna u tome? Zar i mi nismo malo bolje i lepse odigrali zavrsnicu? U subotu smo odigrali tako jako 2-3 minuta pri kraju , da me skoro uvatio nalet optimizma i poraz mi nije tesko pao.Sta hocu da kazem.? Secam se ,pre jedno ,ohoho godina, igrali smo (SFRJ) neko finale ili polufinale sa Rusima u rukometu.U 50-om minutu Rusi nas gaze imaju ,ne zamerite ako gresim, jedno 10-ak golova prednosti i ne staju.Mi smuseni,nema kontre, lopte ispadaju iz ruku , bekovi ne pucaju.Katastrofa.Kazem, 50-ti minut ,kraj ,utakmica izgubljena. Odjednom, ko' u cudu , nasi bekovi ,pocinju da sutiraju cesce, i cesce da pogadjaju, pade i poneki cepelin a i kontra,odbrana, nekako pokretljivija.Uglavnom tih zadnji 10 minuta mi dobismo, sa jedno 6-7 golova razlike.Tek kada smo bili izgubljeni ,nasi su poceli da igraju. Da li to moze da se primeni i nase kosarkase? Ako ne moze, izvinite, a ako moze samo da prozovem VJ, jer u tom slucaju bi mu to najvise zamerio, sto je DV ipak nekako aposlvirao: da skine pritisak sa igraca i da ih opusti, da mogu normalno da igraju i daju ono najbolje od sebe Da kazem,verovatno bi sve opet izgubili,razlika je u kvalitetu, ali bi celokupan utisak bio manje mucan ,a i mi bi malo svetlije gledali na nas tim. Ili sam u pravu ili ono o nadi i umiranju.

Edited by Cuburac, 31 October 2011 - 22:05.

#6060 Obeliks012

Obeliks012
  • Members
  • 1,301 posts

Posted 01 November 2011 - 09:25

Kad kažem da je naša igra imala i glavu i rep ne kažem da je sve bilo dobro. Imalo je šta da se zaključi pozitivno, na to sam mislio.

Nemam zašto da tražim dlaku u jajetu Vladi Jovanoviću, on nam svima (za sad) pruža celu frizuru jedne Tine Tarner, ali ne pljujem po njemu već samo donosim zaključke na osnovu viđenog i (ličnog) utiska da deluje
izgubljenije nego prošle sezone, da je beskrvan i na igrače deluje više uspavljujuće nego pokretački.

Nismo imali procente? Tačno, ali zar smo za to ja i ti odgovorni? Jesmo li nas dvojca, ili bilo ko od nas sa foruma, zakucali u civilke najveće talente koji šetaju ovim prostorima? Bogdan već drugu sezonu!

I još nešto... Možda nismo išli u TA pre dve godine da pobedimo, ali je fakat da nismo išli da izgubimo
sa što manjom razlikom. Uvek smo išli da se šibamo do kraja, ne samo u Tel Aviv, već svuda. Neki put smo dobili, neki put izgubili, čak i katastrofalno, ali je uvek bila prisutna želja! To ja danas, u ovoj ekipi ne vidim,
čast pojedincima.

Sve u svemu, nisam veliki optimista, ne zbog sastava naše grupe već zbog mentalnog stanja većine naših igrača. To se da popraviti vremenom ali se pitam da li mi to vreme imamo.

I na kraju, da citiram našeg cenjenog kolegu forumaša: "Očekujem samo napredak u igri, rezultat će doći sam po sebi" :)