Jump to content


Photo

KK Partizan 2011/2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15373 replies to this topic

#15361 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 21 June 2012 - 17:13

Baba si samo ti i svi oni koji su kukali kod Danilovica da smeni Vladu...nije li to zanimacija jedne babe? A mi za sada prizivamo losu srecu, jer kad dodju konkretni razlozi onda cemo da kukamo...ali tada ce biti kasno...


Da, svi smo kukali bez razloga i potrebe, jer je VJ jedan pregalac i veliki vizionar a mi smo razmaženi što želimo da nam igra liči na neki pokušaj košarke i da se vidi neki plan, sistem, agenda ili bilo kakav napredak na bilo kom polju!

Kao što sam rekao već, Vlada je dobar čovjek, požrtvovan ali nije dorastao zadatku, a mi smo u situaciji kad je svaka sezona konstantna borba da se održi glava nad vodom, i nemamo tu privilegiju da buljimo godinama u inkubator da li će se iz jajeta izleći orao ili ćuran. Žrtve se moraju istrpiti zarad opšteg dobra. A opšte dobro može biti samo povratak sistemuTM, i ne znam čemu priča da je svaki povratak na staro korak unazad, pa šta da je Chicago rekao Jordanu kad se reaktivirao "Jao, pa ne znam, mi smo te prežalili i tvoj povratak je sigurno korak unazad za nas jer bi mi da vidimo koliko možemo bez tebe"...

Ja ne vjerujem šta sve čitam ovdje...

Dule Vujošević je stvorio ovaj i ovakav Partizan pa i ako ne krene sve kako treba, pa i ako prekinemo dominaciju, on jedini ima pravo na to, i ja mu neću riječ reći čak i tada.

#15362 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 21 June 2012 - 17:21

Ode Vlada kao da je zasluzio onakav sako u Zelezniku, kao neka zrtva ispade...


Nikad nisam omalovažavao ličnost Vlade Jovanovića, niti su to radili ozbiljni diskutanti na ovom forumu. On što sam kritikovao je rezultat njegovog rada (dakle, ni sam njegov trud i želju stvarno nijednom nisam dovodio u pitanje).

Što se tiče smjene, imam otprilike dvije stvari koje me brinu.
Prvo je potpuno racionalno i tiče se toga da se KK Partizan svodi na Duletovu ekipu i da mi bez njega ne možemo. To je, očigledna stvar, jako loše, jer svi ljudi stare i umiru, a ako mi kao organizacija nismo u stanju da "preskočimo" učinak tog pojedinca, onda u dugom roku imamo ozbiljan problem.
Druga stvar je djelimično racionalna, djelimično iracionalna. Racionalni dio je da se plašim da zbog finansijske situacije i manja dobrih domaćih igrača nećemo uspjeti da sklopimo dovoljno dobru ekipu za očekivanja većine nas. Iracionalni dio je vezan za ogromne probleme sa povredama koje su Duletove ekipe imale u prvim godinama njegovog prethodnog mandata u KKP. Ne znam zašto, ali me malo strah da ne krene da se ponavlja.

Da se vratim na Vladu: njegovi ljudski kvaliteti i trud zaslužuju i uvijek će imati poštovanje ljudi, ali rezultati njegovog rada u protekle dvije godine su takvi da njegov ostanak na našoj klupi nije u interesu kolektiva, što mora biti, i ovom odlukom i jeste, postavljeno iznad interesa svakog pojedinca. Sa tog aspekta, potez je potpuno na mjestu, da li će dati očekivane rezultate, o tome ćemo moći da pričamo tek za godinu dana ili malo manje.

#15363 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 21 June 2012 - 17:26

Nikad nisam omalovažavao ličnost Vlade Jovanovića, niti su to radili ozbiljni diskutanti na ovom forumu. Ono što sam kritikovao je rezultat njegovog rada (dakle, ni sam njegov trud i želju stvarno nijednom nisam dovodio u pitanje).

Što se tiče smjene, imam otprilike dvije stvari koje me brinu.
Prvo je potpuno racionalno i tiče se toga da se KK Partizan svodi na Duletovu ekipu i da mi bez njega ne možemo. To je, očigledna stvar, jako loše, jer svi ljudi stare i umiru, a ako mi kao organizacija nismo u stanju da "preskočimo" učinak tog pojedinca, onda u dugom roku imamo ozbiljan problem.
Druga stvar je djelimično racionalna, djelimično iracionalna. Racionalni dio je da se plašim da zbog finansijske situacije i manja dobrih domaćih igrača nećemo uspjeti da sklopimo dovoljno dobru ekipu za očekivanja većine nas. Iracionalni dio je vezan za ogromne probleme sa povredama koje su Duletove ekipe imale u prvim godinama njegovog prethodnog mandata u KKP. Ne znam zašto, ali me malo strah da ne krene da se ponavlja.

Da se vratim na Vladu: njegovi ljudski kvaliteti i trud zaslužuju i uvijek će imati poštovanje ljudi, ali rezultati njegovog rada u protekle dvije godine su takvi da njegov ostanak na našoj klupi nije u interesu kolektiva, što mora biti, i ovom odlukom i jeste, postavljeno iznad interesa svakog pojedinca. Sa tog aspekta, potez je potpuno na mjestu, da li će dati očekivane rezultate, o tome ćemo moći da pričamo tek za godinu dana ili malo manje.


1 poenta. ;)

#15364 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 21 June 2012 - 17:48

Koji ste hipsteri. ^_^

#15365 Swansea

Swansea
  • Members
  • 368 posts

Posted 21 June 2012 - 18:12

I da im to Dule trpi. Nema šansi.

Za dobru kintu i priliku da se hvali novim rezultatima i uspesima u klubu koji nije KKP? Trpeo bi, pa nek mu je Dodik sto puta drugar.

Ali dobro, realnost je jedini lek za idolopoklonstvo.

#15366 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 21 June 2012 - 18:47

A jel imas informacije od koga je bio dobio ponudu ? Razlog cutanja u vezi toga je verovatno zato sto je Jovanovic to trazio . Zamisli naslove u novinama Jovanovic nece da bude trener Partizana pa svi ga pljuvali i govorili kako treba da ga je sramota sto odlazi ili kako ce za par godina moliti da se vrati i slicno .


Napisao bih da imam, a njega i bez toga pljuju svi...Uostalom, smesno...dobio ponudu koju KKP ne moze da isprati, ne vidim nikakav problem

Nekako mi je neverovatno da on trenira hrvatski klub. Zamisli igraju Cibona i Partizan, Dule trener Cibone a sa tribina se ori "Srbe na vrbe" i sl.

I da im to Dule trpi. Nema šansi.


Ali, ne verujem da bi se to desilo...Cibona odavno nema publiku sklonu takvim glupostima, a neke manje grupe bi se vec lako umirile. Dule je ovakav i onakav, ali svakako ne lik koji bi stao ispred ovakvog problema


Rezultati su odlicni za trenera pocetnika, vrhunski...Secam se tvojih pisanja s pocetka ove sezone i prozivki da se sakrio u misju rupu zbog Pesica. Tako nekako... Videli smo i to cudo, nema sta Kari nije probao i nema gde ga ovaj nije osujetio
Postoje brojne greske kod njega, nisam slep...ali nista sto se iskustvom ne da resiti. Vodjenje samih meceva nije ni blizu Duletovom, ali verujem da bi ga vremenom cak i presisao...Glupo je o tome sada pricati, radice VJ i preko...ne radi se samo u Partizanu, ali samo u Partizanu bi imao vidjeni pritisak, koji samo moze da ojaca svakoga i u svakom smislu (a njegov pritisak je bio poseban i takav ni Dule nije imao)... Osim , ako se ne izdrzi pa dodje do pucanja, ali kada se to do sada nije desilo...ne bi ni u buducnosti

Edited by pazi,valjak gazi, 21 June 2012 - 18:48.


#15367 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 21 June 2012 - 18:56

Nikad nisam omalovažavao ličnost Vlade Jovanovića, niti su to radili ozbiljni diskutanti na ovom forumu.


Ovo zaboravih, ne znam stvarno koga ti smatras ozbiljnim diskutantom, ali po mom misljenju bilo ih je i previse...Dakle, ne mislim na uvrede, tu se slazem i to ne rade ozbiljni, vec na omalovazavanje....

#15368 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 21 June 2012 - 19:18


Neću da se prepirem sa tobom, napisao sam šta sam imao, imaš pravo da se ne slažeš i isto tako ne očekuj da se uvijek složim sa tobom.

#15369 midnight rambler

midnight rambler
  • Members
  • 2,358 posts

Posted 21 June 2012 - 19:23

Do viđenja, stari topiče.

Dobro veče Valjče :)

#15370 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 21 June 2012 - 19:30

Jbt podelismo se kao 48me...

#15371 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 21 June 2012 - 19:30

isto tako ne očekuj da se uvijek složim sa tobom.


To nikako...

#15372 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 21 June 2012 - 19:45

Moderacijo, zatvaraj topik! Sve sto se ima reci, moze se na odgovarajucem...

#15373 Obeliks012

Obeliks012
  • Members
  • 1,301 posts

Posted 21 June 2012 - 20:53

Oko odlaska Vlade nema spora. Protekle 2 godine Partizanova igra je mahom bila loša, na momente tragična uz par svetlih izuzetaka. Igrači su dolazili i bivali otpušteni kao nikada pre. Nije izbačen ni jedan igrač za prodaju, što je jedan od glavnih prioriteta kluba. Imali smo dve slabe sezone u Evroligi, u prvoj ipak ispunili cilj ulaskom u Top 16, u drugoj pokazali da smo bez Nikole :hail: preslabi za najbolje evropsko takmičenje. U regionalnoj ligi smo izgubili primat. Iako nije bilo realno da se titula odbrani protiv Makabija u Tel Avivu, polufinalni meč sa Cedevitom je bio jedna od sramotnijih partija u ove 2 godine. Ništa bolji nismo bili ni u polufinalu godinu dana ranije, ali smo na volšeban način prošli Budućnost. Kup takmičenje je osvojeno bez problema, uz samo jedan bljutav meč, onaj protiv juniora Mege. Nije narušen kontinuitet titula, što i nije bilo realno, uzevši u obzir kvalitet rivala. Tako da, što se tiče rezultata, Vladi svaka čast. Ima čime da se pohvali u CV-ju. Ipak, opšti utisak u ove 2 godine nije dobar. Svakako da nije zaslužio uvrede i epitete kojima je čašćavan, radio je svoj posao najbolje što može. Jednostavno sam mišljenja da čovek nije trener za klub poput Partizana. Negde, bez ovoliko pritiska, možda i napravi dobar posao. Još jednom, svaka čast za odradjen posao i uglavnom dostojanstveno držanje u ovoj poslednjoj seriji. Puno sreće u budućnosti. Ali da se ne ljubimo.

Opet, deluje da će sledeća sezona biti izuzetno važna, valja se izboriti za jedno od prva dva mesta u Jadranskoj, a uz to i afirmisati nekog od mladih igrača. Nastaviti sa osvajanjem titula. U klubu su izgleda odlučili da idu na sigurno. Da će biti urnebesno, nema spora. Da li je Dule baš jedino rešenje za Partizan? Verovatno ne, ja bih recimo mnogo više želeo da na tom mestu vidim Dudu, ali to je čist sf. Prema tome, vežite se, čeka nas jedna zanimljiva sezona. :)

edit:
On the other hand, čitam ovaj tekst ponovo

i jedina reakcija je:

Da li se to javlja moderator za SS :thumbs:

#15374 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 21 June 2012 - 21:51

mislim da je došlo vreme da se ova tema zaključa...