Jump to content


Photo

KK Partizan 2011/2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15373 replies to this topic

#1 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 09 June 2011 - 11:28

My fellow undertakers,

Necu ni da pokusavam da nadmasim uvod za upravo okoncanu sezonu, jer to naprosto nije realno. Umesto toga, probacu da ogranicim secanja na istu i fokus prenesem na ono sto dolazi. Cast je i privilegija udariti temelj za novo poglavlje naseg voljenog kluba i pozeleti vam dobrodoslicu u okviru njega. Mada, ipak se pomalo osecam i kao naslednik DV-a u leto 2010...

Ten in a row

Ni akutni rizik od hernije nije sprecio naseg vremesnog kapetana da tri nova pehara odlozi u klupske vitrine. Danas ne vrede mnogo, ali za par decenija pisace se slicno kao i oni osvojeni u konkurenciji Jugoplastike sa Kukocem i Cibone sa Drazenom. Paradoksalno, najlakse osvojeni trofej u najslabijem takmicenju verovatno ima najvecu tezinu jer zaokruzuje decenijsku lokalnu dominaciju. Tu su mi uvek pomesana osecanja jer iznad domacih titula stalno lebdi duh nelojalne konkurencije, a opet ten in a row su ten in a row.

Attached File  Titula.jpg   73.18KB   6 downloads

Mnogi su se ugradili u taj deo nase istorije, od O'Connor Marvina do Sinovec Stefana. Ipak, jasno je da jedno i samo jedno ime moze biti sinonim za dogadjanje kosarke na nasim prostorima u proteklih deset godina:

Attached File  Dule Vujosevic.jpg   45.4KB   10 downloads

Odlican pet (and counting)

Na regionalnom planu smo tek halfway there, mada se meni cini da pet vezanih komada po Jadranu vec sada znace vise od domacih klikera, posebno imajuci u vidu gde i kako su ti trijumfi ostvareni.

Objektivno gledano, pobeda u finalu protiv Olimpije u Ljubljani je nas najsvetliji trenutak inace turbulentne sezone. Trofej koji zelimo da osvajamo, igraci kako zelimo da budu motivisani i trener kako zelimo da vodi ekipu. Nije bilo vreme cuda, ali jeste vreme radosti.

Attached File  Stozice.jpg   83.36KB   11 downloads

Mastering the art of the impossible

Svi imamo neku ideju sta u stvari KKP predstavlja i koji to izvorni duh on olicava. Verujem da necu pogresiti ako kazem da su to "borba, bre" i pretvaranje sna u javu. Snovi su, nazalost, poceli da jenjavaju, ali sinergija i carobnjastvo su, iako "in remission", jos uvek na istoj adresi:

http://www.youtube.com/watch?v=fHz-kWks6nQ

Leteci Ceh

Ako postoji igrac koji sublimira sve sto KKP predstavlja u proteklih deset godina, onda je to Jan Vesely. Toliko puta nam je doneo neizmernu radost, a sada je doslo vreme da nas sve svojim odlaskom rastuzi. Ne zelim da uzurpiram novu temu niti da ovo obracanje pretvorim u omaz Janu. Medjutim, mislim da je neophodno da mu na pravi nacin pozelimo srecan put.

Attached File  Jan Vesely.jpg   109.22KB   26 downloads

EL stats 2008-2011
Spoiler


NLB stats 2008-2011
Spoiler


KLS stats 2009-2011
Spoiler


http://www.youtube.com/watch?v=-a9zhY-3ZKM

:hail:

The road ahead

Bilo bi logicno da, ovako spusteni na zemlju, ocekivanja za narednu sezonu budu skromnija. Nekada sam verovao da ce nas Tripkovic i Luka vinuti u nebesa. Ooops. Onda sam bio siguran da ce Djekic/Mitrovic da nas odvedu na tron. Again, no cigar. Sada je tu dvojac Miljenovic/Bogdanovic i ne znam sta da mislim.

Kazu da coveka mozes trajno da unistis samo ako mu oduzmes nadu. A mi u nasim redovima uvek gajimo kvalitetnu mladost i u tome lezi nase najvece bogatstvo.

Kad sam bio mali deca i gledao neku utakmicu bio je samo jedan kriterijum za koga se navija, da dres bude crno-beli. Ali sta kad takvih nema? Pitao bih oca za koga navijamo i dobijao odgovor kao verovatno i mnogi na ovom forumu - za tim X, oni su ti kao Partizan.

Nije bilo bitno ko igra, ko trenira. Nesuglasice i mimoilazenja su sastavni deo jednog stvaralackog procesa. Djordjevic i Danilovic su bili u klincu. Dule je samarao PredragSasu. Kica i Praja navodno nisu govorili.

I ne zelim nikome da zabijam noz u vrat postavljanjem slike trenera KKP u prvom postu o novoj sezoni. Ali mi imamo jednog trenera i imamo jedan tim. Voleo bih da u klubu i na forumu zavlada (no pun intended) jedno novo zajednistvo nakon sezone u procepu. Zeleo bih da se izdignemo iznad slike lokalnih, pa i regionalnih, batinasa. Da dosegnemo pan-evropski nivo kosarkaskog ugnjetavanja.

A na forumu bih voleo da sve prsti od diskusije i zavebavancije, ali 'nako dobronamerno, bez zlobe i prizemnog vredjanja. Da niko ne mora da se oprasta od nas, zbog nas. I da znamo da cutimo kad nema sta da se kaze. Da ne brojimo postove, vec trenutke zadovoljstva sto smo tu i imamo sa kim da podelimo svoja osecanja i razmisljanja o necemu sto pobudjuje toliku strast u svima nama.

Kazu da je onaj ko zaboravlja istoriju osudjen da je ponovi. Sta reci na to osim: ko se jos seca sta je bilo pre skoro dvajes' godina...

Attached File  post-53508-0-63666000-1321022115_thumb.jpg   26.36KB   1 downloads

Edited by realno *W, 11 November 2011 - 16:23.


#2 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 09 June 2011 - 11:35

Prvi sam lupio plus na ovaj sjajni post :)


Želim nam puno zdravlja, sreće, prosperiteta, spektakularnih pobeda i naravno trofeja. Nadam se da smo naučili nešto i iz ove godine, i da ćemo biti pametniji, počev od ranijeg sastavljanja ekipe.


NAPRED PARTIZAN

Edited by realno *W, 09 June 2011 - 11:37.


#3 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 09 June 2011 - 11:45

Ja kasnim, pa udarih tek četvrti plus...



Njega ću voleti,
Njemu ću pevati,
Do zadnjeg dana života svog,
Volecu Partizana mog.
Samo za njega znam
I sve ću da mu dam,
Žaliti neću ni život svoj,
Partizane ti si moj!




#4 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 09 June 2011 - 11:50

Za novi pochetak, za nove pobede !
NAPRED PARTIZAN !



http://www.youtube.com/watch?v=8vY-4zWKsJM

#5 Bajro(n)Zupic

Bajro(n)Zupic
  • Members
  • 881 posts

Posted 09 June 2011 - 11:55

Kada pocinje prodaja sezonskih za 2011/2012 :)


... a ljubav je nasa sve jaca i jaca i ona raste iz dana u dan...

#6 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 09 June 2011 - 12:13


Smrt fašizmu, živeo Partizan!

Posted Image

Edited by Contractor, 09 June 2011 - 12:36.


#7 dee jay

dee jay
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 09 June 2011 - 12:32

Prvi sam lupio plus na ovaj sjajni post :)


Ja kad sam lupio isto je stajala nula, tako da je foto-finis u pitanju :P

Samo da se upisem na novu temu, NAPRED PARTIZAN!

#8 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 09 June 2011 - 12:42

za pocetak, nista predugo. samo zelja da budemo bolja verzija sebe u odnosu na prethodnu godinu, i PARTIZAN i mi :)

#9 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 09 June 2011 - 12:48



#10 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 09 June 2011 - 12:49

Dobro jutro, nova sezono! :)

#11 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 09 June 2011 - 13:11

Bravo Isiah za uvod :+1:

Samo da pozelim Tosi da osvoji i 40- i trofej sa Partizanom (drugi u EL 0:) ), da svi igraci koji budu nosili sveti dres u novoj sezoni budu zdravi, da budemo sto manje skepticni na upravu, trenera, igrace...A trofeji ce doci jer ih ne damo nikome... :D

Posted Image

http://www.youtube.com/watch?v=B2wWAoTBMqM&feature=player_embedded

Edited by glimmer twins, 09 June 2011 - 13:12.


#12 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 09 June 2011 - 13:18

... i da - menjaj podnaslov :D

#13 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 11,290 posts

Posted 09 June 2011 - 14:33

Pa sto ne zovete :D
Daj da se i ja upisem :)
Svu srecu naravno zelim itd. to se podrazumeva.
Vizu za ostanak su obezbedili Rasko, Lucic, Milosav, Kecman.
Nadam se penziji Bozica, povratku Mitrovica, Bogdan u 12, pravi plej i kvalitetna 4 i 5.
To je to za sada :D

#14 ludazapartizanom

ludazapartizanom
  • Members
  • 2,268 posts

Posted 09 June 2011 - 14:43

Isiah :hail:




''Prepreke nema da bodrimo voljeni tim,
I radost i tugu mi delimo s njim,
U borbi za trofej, u bici za spas,
Prati vas nas gromki glas,
Racunajte na nas!''





#15 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 09 June 2011 - 14:43

Da mi nastavimo da nizemo trofeje istim tempom (ili cak malo brze 0:) ).

Pa za jedno 20 godina, da pevamo UZMI, TOSO, STOTU TITULU, STOTU TITULU, STOTU TITULU!!!


Edited by Kad ja podjoh, 09 June 2011 - 14:43.