Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

ABA liga


  • Please log in to reply
42118 replies to this topic

#38446 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 10 May 2018 - 09:11

Samo da smanji potraživanja.


  • 0

#38447 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 10 May 2018 - 09:22

Samo da smanji potraživanja.

Taj tvoj signature bi mogao i da se promjeni. Ipak smo vidjeli da je Alekovom srcu bata Andrej blizi od Covica, tako da sad sve radi kako bi ga uklonio.

 

To su davna vremena, jos dok je Covic bio podoban, sad je promjenio stavove po 1546 put.


Edited by Jesper, 10 May 2018 - 09:22.

  • 0

#38448 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 10 May 2018 - 10:02

Ja ti kazem sta mi je momak rekao. Imas pravo da meni ne vjerujes da mi je on to rekao, ili da njemu ne vjerujes da je govorio istinu. U svakom slucaju to je tvoj izbor!

 

Sigurno znam da isti moj izvor dobija skoro 45k eura godisnje, ako mislis da Nidam ima samo duplo vise od njega, onda je to zaista problem u tebi.

 

Ne bih se slozio sa tobom da nije kalibar za velike klubove, izuzetno nezgodan igrac, mogao bi da bude rezervi plej solidne EL ekipe ili cak i prvi plej mnogih EC ekipa.

 

Naučna fantastika, klasični primer.

 

I ne trebaju ti za to nikakvi izvori, samo malo uključiš mozak.

 

Da pojasnim, 300k je skoro pa granična plata u ovim slabije platežnim EL ekipama, za igrače iz rotacije. To se ne dobija baš tako lako. Naravno, mogu se te pare dobiti i u ekipama koje ne igrali ni EL, možda ni EC, ali spadaju u grupu ekipa koje dobro plaćaju takve igrače, tipa neka Turska, Rusija, Izrael...  Ali niko ni tamo ne daje pare na lepe oči, već dolaze igrači sa ozbiljnim, ozbiljnim sezonama iza sebe, a koji nisu ulovili neki EL ili EC ugovor.

 

Nidam je prošle godine bio rezervni plej Ređine, sa prosečnim indeksom u italijanskoj ligi čak 5, sa 28% šuta za tri i čitave 2 asistencije. Pomislili nisu da mu produže ugovor. Takav igrač može da dobije ugovor ili u nekoj slabijoj italijanskoj ekipi, osrednjoj nemačkoj kao što je i igrao u Lovenu, mooožda neka iole pristojnija liga, ali ekipa koja se bori za opstanak i rezervni plej.

 

Kad bi takvi igrači dobijali 300k, onda u EL ne bi bilo nijednog rezerviste ispod milion. Valjda te silne priče o milionima, avionima, kamionima, poremete ljudima osećaj, pa izgube iz vida da 95+ % crnaca nikada ne stigne do šestocifrene plate.


  • 8

#38449 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 10 May 2018 - 11:51

Ne znam koji bi mi kurac lagao, imao je on u italiji 20 minuta po mecu, imao je 2,5 asistenciaj po mecu a ne 2. Ne znam gdje si nasao tu statistiku, volio bih da je podjelis.

 

Opet, dugo pisem ovdje, rekao sam svoj izvor. Ako je on lagao mene i ja lazem vas. Cuo sam od par ljudi koji prate basket u CG da ima doobru platu.

 

Mnogi su ovdje mislili da Musli dobija sicu od Partizana, a kada se sve sabere bilo je veselo, izuzetno veselo. Kao da je mali broj preplacenih igraca. Covjek je pricao da je ovaj imao ponudu iz Spanije pred kraj sezone, ali da je gazda Mornara zajeban tip i da nije bas lako otici od njega.


Edited by Jesper, 10 May 2018 - 11:57.

  • 0

#38450 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 10 May 2018 - 12:05

Eurobasket. 

 

A lagao bi jer nema pojma. U životu sam se družio sa dosta profesionalnih košarkaša, jedna stvar im je zajednička, a to da retko pričaju o plati i uglavnom nemaju pojma kakve im saigrači imaju ugovore.

 

Da ponovim - igrač koji ima prosečan indeks 5-6 u italijanskoj ligi, ne može da dobije tolike pare ni u snu, osim ako je neko ko je bio neki ubica koji izlazi iz povrede, a ne igrač kojem je taj klub vrhunac karijerie. Ne znam koji bi se q igrači cimali da igraju za EC i EL timove, ako u nekom Mornaru mogu da dobiju te pare. Komedija potpuna. 


  • 1

#38451 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 10 May 2018 - 12:27

"

"Predsednik Armanija Livio Polio otkrio je da taj klub namerava da uskoro dobije filijalu. I da je vrlo ozbiljna opcija neki od timova sa prostora bivše Jugoslavije.
„Postoji ideja da uložimo novac i dobijemo strani tim na koji ćemo imati uticaj. Varijante su da imamo ekipu u Francuskoj, Nemačkoj ili ABA ligi“, rekao je Proli. "

"
  • 0

#38452 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 10 May 2018 - 12:30

Nidam je imao 3 asistencije i 9 poena po mecu u italiji

 

Per 36 to je skoro 5 asistencija i 16-17 poena sto nije lose, ali nije ni bajno kad se zna kakva odbrana se pici tamo. Jedva nadjoh statistiku


  • 0

#38453 Vujas

Vujas
  • Members
  • 7 posts

Posted 10 May 2018 - 13:17

Nidam je imao 3 asistencije i 9 poena po mecu u italiji

 

Per 36 to je skoro 5 asistencija i 16-17 poena sto nije lose, ali nije ni bajno kad se zna kakva odbrana se pici tamo. Jedva nadjoh statistiku

Needham ima 120k dolara, 12 mesecno...


  • 0

#38454 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 10 May 2018 - 15:47

Mislim da se potcjenjuje Nidam na osnovu te sezone iz Redjine. On je prije toga zaigrao za Crnu Goru u kvalifikacijama za Eurobasket, sto znaci da ima kvalitet, jer ne dovodi nijedna reprezentacija strance koji nece praviti neku razliku.

On je prije Redjine imao odlicnu sezonu u Ukrajini i to ga je preporucilo za CG.

Ne ulazim sad u to kolika mu je plata u Mornaru, samo kazem nije on bas bio macka u dzaku kad je potpisao za Mornar vec ozbiljno pojacanje za klub takvog rejtinga.

Edited by Shunsuke Nakamura, 10 May 2018 - 15:47.

  • 0

#38455 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 10 May 2018 - 15:53

""


Mega Armani, zvuči lepo
  • 1

#38456 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 10 May 2018 - 15:55

Armani Zeleznik kao Nebojsin rezervni polozaj.
Realnije Armani Mornar.
  • 0

#38457 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 10 May 2018 - 15:55

Misko ima idealnu poziciju sa Megom i njemu ne pada na pamet da udje u semu sa jednim klubom. To bi za njehovu menadzersku poziciju bilo samoubistvo.
  • 1

#38458 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 10 May 2018 - 16:09

Misko ima idealnu poziciju sa Megom i njemu ne pada na pamet da udje u semu sa jednim klubom. To bi za njehovu menadzersku poziciju bilo samoubistvo.


Mislim da ništa ne bi imao protiv toga da Mega Armaniju bude ono što je FMP Zvezdi.

Edited by Green23, 10 May 2018 - 16:10.

  • 0

#38459 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 10 May 2018 - 16:17

I sta dobija? Armani moze biti zainteresovan za jednog igraca u sezoni, a od takvog Misko ocekuje da ga plasira za NBA. Zamisli samo da je imao takav ugovor ranije, ne bi Jokica nikad ubacio u NBA.
  • 0

#38460 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 10 May 2018 - 18:22

Ne znam koji bi mi kurac lagao, imao je on u italiji 20 minuta po mecu, imao je 2,5 asistenciaj po mecu a ne 2. Ne znam gdje si nasao tu statistiku, volio bih da je podjelis.

 

Opet, dugo pisem ovdje, rekao sam svoj izvor. Ako je on lagao mene i ja lazem vas. Cuo sam od par ljudi koji prate basket u CG da ima doobru platu.

 

Mnogi su ovdje mislili da Musli dobija sicu od Partizana, a kada se sve sabere bilo je veselo, izuzetno veselo. Kao da je mali broj preplacenih igraca. Covjek je pricao da je ovaj imao ponudu iz Spanije pred kraj sezone, ali da je gazda Mornara zajeban tip i da nije bas lako otici od njega.

Volio bih da upoznam te ljude sto prate basket i pricaju da ima doobru platu. Covjek ima najvecu u Mornaru od kako igraju ABA ligu, trebao bi dobiti jos povecanje za narednu sezonu ali 300k ko god da ti je rekao te laze. To je prakticno pola budzeta Mornara za sezonu i vise od jednog Rochestia ako je vjerovati vasem gazdi.

 

""

Ovo recimo ne bi bilo lose za neki manji klub, da bude neka vrsta filijale Armanija za neke igrace koji ne mogu da igraju velike minute tamo u EL a imaju jace ili visegodisnje ugovore. Sto bi falilo recimo nekom Mornaru i Igokei da im kane neki Cory Jefferson u sred sezone ili Bertans ili Cusin i da ga posalju odje na pozajmicu i dogodine ako proigra ga samo vrate. No bi oni radije neko vece ime da se povezuje sa njima, ali ne bi skodilo nikom da im se "nadje" oko ovakvih aranzmana.


  • 0