Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

ABA liga


  • Please log in to reply
42118 replies to this topic

#34546 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 21 July 2017 - 10:00

1 za 1. Jedan ispada, jedan ulazi. Takav je bio predlog koji su objavili.

Sta npr. Mzt ispadne a udje Dinamik; i onda Srbija ima 5 predstavnika a Makedonija 0


  • 0

#34547 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 21 July 2017 - 10:02

Ne znam. Nisu još definisali pravilnik lige.
  • 0

#34548 ljutikrilo

ljutikrilo
  • Members
  • 143 posts

Posted 21 July 2017 - 12:49

bojim se da su svi HR klubovi odbili učešće... tako mi neki hrvati rekoše

 

pa može prva sezona i bez njih... nek je skrate na 10 klubova, taman i manji troškovi

 

 

dok iz BIH bi svi da igraju


  • 0

#34549 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 21 July 2017 - 12:54

Ukic u Cedeviti izgleda ... a bas im se otvara da osvoje ABA ligu, a oni n'umu.

 

Banujte Barklija.  -_-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:P


  • 1

#34550 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 21 July 2017 - 13:16

giphy.gif


  • 8

#34551 blek hils

blek hils
  • Members
  • 1,309 posts

Posted 21 July 2017 - 15:11

Pričitah da je ovo novi igrač Mornara. http://www.draftexpr...-Shepherd-7176/


  • 0

#34552 Laza Kacanski

Laza Kacanski
  • Members
  • 2,013 posts

Posted 21 July 2017 - 15:13

Cedevita vraca Ukica.
  • 0

#34553 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 21 July 2017 - 21:57

Šta je tu čudno, kad može Železnik sa 20 hiljada da ima i evroligaša.  :D  :P

 

Kad Djordi prosiri EL, imacemo dva evroligasa -_- :D

 

@coko-leni

 

Dosao u nadi da su otisli Zvezdini branioci perimetra. Zajebo ga Laza, opet ce da ga blamira.

 

Ne znam, ocekivao sa pored Zvezdinog reseta da Tedeski pljune ozbiljan kesh za nekog mamojebca kao prosle godine a ne na Rokoa...mada ne znaci da nece na obojcu, da vidimo :D


  • 1

#34554 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 21 July 2017 - 22:43

I verujem da ce dovesti tog mamojeba, mislim da je Ukic doveden za drugog pleja kako bi smanjili taj jaz izmedju dva pleja koji ih krasi godinama. Zdovc ga ja i doveo iz AEKa gde su prosle godine saradjivali i to je fino funkcionisalo. Nema logike da Ukic bude 1. plej


  • 0

#34555 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 21 July 2017 - 23:12

I verujem da ce dovesti tog mamojeba, mislim da je Ukic doveden za drugog pleja kako bi smanjili taj jaz izmedju dva pleja koji ih krasi godinama. Zdovc ga ja i doveo iz AEKa gde su prosle godine saradjivali i to je fino funkcionisalo. Nema logike da Ukic bude 1. plej

 

Nema logike da ti Ukic bude plej uopste.  :D

 

Ali kapiram ih donekle, nemaju oni domacih resenja na toj pozicji previse, narocito iskusnijih, a da ce dovesti opet 2-3 stranca u to nema sumnje. Samo ostaje da vidimo hoce li opet eksperimentisati  kao sto su uradili sa Dukanom i Stoktonom ili ce se odluciti za nesto proverenije varijente. U svakom slucaju su u situaciji da, i ako pogrese sa selekcijom, to koriguju u hodu kao i prethodne sezone. 

 

Mene vise zanima kakva je situacija sa Bilanom ... da li ostaje ili konacno ide?  I generalo, koliko ih igraca uopste napusta, deluje, ovako na prvu, da ce oni pretrpeti najmamje promena sto se tice igrackog kadra ...

 

Uz Luku, koji je apgrejd u odnosu na Mrsica, imaju najbolju polaznu osnovu od konkurenata za titulu. 


  • 0

#34556 kum zorzo

kum zorzo
  • Members
  • 1,844 posts

Posted 22 July 2017 - 02:49

Borac Cacak ce sigurno igrati ABA 2. Znam da je i Vrsac za, ali prioritet ima Dinamik a Jojic se nije
izjasnio,ili je meni promaklo.
  • 1

#34557 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 22 July 2017 - 09:10

Nema logike da ti Ukic bude plej uopste.  :D

 

Ali kapiram ih donekle, nemaju oni domacih resenja na toj pozicji previse, narocito iskusnijih, a da ce dovesti opet 2-3 stranca u to nema sumnje. Samo ostaje da vidimo hoce li opet eksperimentisati  kao sto su uradili sa Dukanom i Stoktonom ili ce se odluciti za nesto proverenije varijente. U svakom slucaju su u situaciji da, i ako pogrese sa selekcijom, to koriguju u hodu kao i prethodne sezone. 

 

Mene vise zanima kakva je situacija sa Bilanom ... da li ostaje ili konacno ide?  I generalo, koliko ih igraca uopste napusta, deluje, ovako na prvu, da ce oni pretrpeti najmamje promena sto se tice igrackog kadra ...

 

Uz Luku, koji je apgrejd u odnosu na Mrsica, imaju najbolju polaznu osnovu od konkurenata za titulu. 

Roko ce biti prvi plej svidjelo se to vama ili ne :D

 

A to sto ljudi odje ocekuju da oni trose kao EL ekipa samo zato sto mogu i standardnu propagandu da se po Srbiji igra za 300-400 eura neredovnih i lunch paket nakon utakmice je samo nacin za preuvelicavanje uspjeha ili izgovor ako se izgubi kojim slucajem.Oni su potrosili nesto vise od planiranog prosle sezone zato ce ove sezone imati nesto skromniji budzet, i ti ameri sto dodju bice mozda u rangu ovih sto je Buducnost dovodila zadnjih godina da su bili starteri (15-20k mjesecno),To je neki midlevel EC klub nivo zarade za tim koji oni i jesu i nema nista lose u tome.Tako da ako se nesto drasticno ne promjeni trebalo bi nesto ovako da izgleda im roster koji ce biti tu u prici za F4 ABA u zavisnosti od tih amera koje dovedu.

 

Roko/Katic

Musa/Kruslin

amer swingman/(Ramljak)

amer PF/ (Buva)/Arapovic

amer C/Zganec


  • 2

#34558 Haggard

Haggard
  • Members
  • 1,450 posts

Posted 22 July 2017 - 09:13

Hehe roko prvi plej...

Nikad jaca cedevita, a tek buducnost...
  • 0

#34559 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 22 July 2017 - 13:43

Ocekujem tu ipak jos jednog igraca u bekovskoj liniji, pa i u unutrasnjoj.


  • 0

#34560 feanorlfc

feanorlfc
  • Members
  • 9,648 posts

Posted 24 July 2017 - 18:20

http://www.aba-liga....ws.php?id=38503

 

Ukratko: Krece druga aba liga. Ucesnici: Krka, Rogaška, Split, Bosna, Zrinjski, Dynamic, Borac Čačak, Teodo, Lovćen i Ohrid. Jos dva tima kroz kvalifikacije.

Pobednik sledece sezone igra prvu ligu.

 

Igrace se i superkup u septembru. (8 ekipa). Zvezda ne ucestvuje, vec imaju ugovoren turnir u tom periodu.


Edited by feanorlfc, 24 July 2017 - 18:21.

  • 1