Jump to content


Photo
- - - - -

S lica mesta...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
98 replies to this topic

#16 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 14 August 2010 - 07:07

Danas je bilo malo opustenije, imao sam sat vremena fore da se promuvam po centru. Rafini navijaci opusteni (lako je bilo tada njima), nasih opet koliko hoces (ne prodje ni 5 sekundi a neko progovori srpski ili vidim nasu zastavu), dosta Fedovih (oni su uglavnom bili bas iscrtani, a video sam i par starijih dama koje su nosile sal sa Fedovim likom), jedino nisam primetio navijace najboljeg britanskog tenisera u poslednjih 70 godina (a kraljica je zvanicni suvern Kanade). Najjaci utisak po dolasku je bio miris hot doga i hamburgera, ocito se ogladnelo od popodnevnih meceva. Redovi za pice, puna sva prodajna mesta sportske i ostale opreme, bend svira na sceni kod centralnog terena (nije bilo naradnjaka tongue.gif ), a bilo je i nas teniskih fanatika koji smo otisli do Grand stadiona da pogledamo pocetak meca izmedju brace i Monfisa i Kolija. Bilo je interesantno gledati klasicne singl igrace protiv jednog od najboljih dublova. Svako se drzao svoje taktike, braca su zelela maksimalno da skrate poene i isla napred, dok su Monfis i Koli malo vise forsirali razmenu udaraca. Otisao sam kod 4-3 za bracu, vidim posle da su dobili.

Centralni teren se vrlo sporo popunjavao a tako je krenula i Berdihova igra, svaki servis gem u problemu, dok nije bio brejknut, Vrlo brzo je bilo 1-0. Ali u drugom lagano ulazi u udarac, Fed malo vise gresi, i meni se ucinilo da ce Berdih prelomiti, ali Fede se uvek izvlacio. I kada se ocekivao tie brak, Fed gubi 40-15 na svoj servis i Bedrih osvaja drugi set. U trecem se nastavlja prava poezija udaraca Ceha, vidi se da je preboleo decije bolesti i da se moze od njega dosta ocekivati. Napravio je brejk za 3-1, posto je prethodno na svoj servis spasao 3 brejk lopte i sve vreme je napadao. Servis ga je odlicno sluzio sve do odlucujuceg gema kada je servirao za mec. E tada "kulturna" publika pokazuje svoje lice, nema nijednog poena u tom gemu da nije bilo glasnog dobacivanja, kada su lopte padale oko linije uzvikivao se aut, pozdravljale su se servis greske i cini mi se da je Berdih ispao potpuno iz ritma. Od 30-30 Federer je uvek imao brejk loptu i na kraju se izvukao. Bilo je frke i na Fedov servis kod 30-30, ali se uslo u tie break. Fed je imao srece jer prvi servis vraca do vrha mreze i loptica se spusta na Bedrihovu stranu. Publika u delirijumu (eto opet se pokazuje jedini favorit za koga se navija sad.gif ). Vrhunac nekulture kod 0-4, Bedrih se sprema da baci lopticu za servis a neki baja iz publike dobacuje "Jesi li nervozan?" Auu pocecu da mrzim Feda zbog ovakvih ljudi (nase mogu da razumem, mi bar po kulturi nismo poznati, ali "Zapadnjaci" ph34r.gif ). A kakav sok nastaje kada se Berdih vraca na 5-5 tongue.gif , jooj. Ali na kraju dobi Fed 7-5 u tie breaku. Berdihu me stvarno odusevio, nema vise onog zeca, ne bih rekao da mu se ruka stegla kod 5-3, svaka kraca lopta je bila viner, napada uvek, a ume da se i dobro brani.

Drago mi je sto sam Feda gledao uzivao, konacno da vidim nekoga ko tuce bekend sa jednog rukom i to skolski smile.gif . Zaista ima neverovatnih poteza i resenja, ume bas u seriji da gadja linije, odlicno se i krece, ali upadne cesto u par gresaka u nizu. Mislim da je malo uzdrman psihicki, jer bukvalno je morao da se bori za svaki gem kada je bilo stani pani, nema vise ono da uzmem koji gem i da se slikam sa Fedom. Ali znake neke nervoze nije pokazivao. Mozda ce sutra wink.gif .

#17 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 14 August 2010 - 07:12

Attached File  IMG_6998.JPG   235.49KB   9 downloads

Attached File  IMG_6999.JPG   290.74KB   7 downloads

Kapacitet kolica - 4 (ali se ne gledaju smile.gif )

Attached File  IMG_7002.JPG   266.48KB   8 downloads

Attached File  IMG_7005.JPG   330.92KB   7 downloads

Attached File  IMG_7006.JPG   257.48KB   6 downloads

Attached File  IMG_7009.JPG   356.18KB   6 downloads



#18 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 14 August 2010 - 07:14

Attached File  IMG_7010.JPG   346.9KB   6 downloads

Attached File  IMG_7019.JPG   300.7KB   7 downloads

Attached File  IMG_7026.JPG   239.88KB   7 downloads

Attached File  IMG_7029.JPG   478.75KB   6 downloads

Attached File  IMG_7030.JPG   366.25KB   7 downloads

#19 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 14 August 2010 - 07:34

Attached File  IMG_7051.JPG   327.63KB   6 downloads

Attached File  IMG_7064.JPG   389.56KB   5 downloads

Attached File  IMG_7068.JPG   388.3KB   6 downloads

Attached File  IMG_7075.JPG   417.25KB   5 downloads

Attached File  IMG_7084.JPG   216.36KB   6 downloads

Attached File  IMG_7085.JPG   395.75KB   5 downloads

Attached File  IMG_7091.JPG   410.07KB   6 downloads

Attached File  IMG_7094.JPG   376.2KB   4 downloads

#20 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 15 August 2010 - 06:04

Auu kakvo vece, prava ludnica na teniskim tribinama. Da idem na polufinale nisam unapred planirao, ali sinoc suocen sa dvobojom protiv Feda naravno da nisam odoleo i morao sam da budem prisutan pa je karta bila kupljena. Zena je za to saznala tek ujutru, a ja sam zuzvrat morao da odradim sve kucne poslove smile.gif . Ali nisam ni trenutka zazalio.

Veceras je bila bas guzva, ja takvu ovde ne pamtim. Vec na parkingu su bili ogromni redovi za autobuse, pa sam prosetao do kompleksa. Na ulazu opet guzva, ali sve to ide brzo (nema pretresanja kao kod nas na fudbalu ili kosarci, bitno da se pokaze sta ima u torbi i to je to niko ne "ispipava"). Nasih dosta i uglavnom prepoznatljivi po nekom obelezju. Vece pocinje sa prijemom u Kucu slavnih Rogers kupa poznatog kanadskog para sa kraja osamdesetih i pocetka devedesetih Micibata - Konel (imena mi ostala negde u malom mozgu, poznata, ali ne mogu da se setim neceg znacajnijeg u vezi njih). Zatim izlaze oni koje svi ocekuju. prvo Fed, a za njim Nole. Organizatori se dosetili pa su prodavali cak i mesta za stajanje, tako je uslo bar jos 150 ljudi (sto u prevodu dodje oko 10 000$ kanadskih). Na moju nesrecu pored mene sedi Fedov navijac i to bas vatren ph34r.gif . Mec krece kao repriza Fedovog od sinoc, samo za razliku od Berdiha koji se koprcao, Nole se lagano peca u mrezu. Mnogi tek pristizu posle dvadesetak minuta igre i mogu da zamislim u kakvom su soku, propustise citav set ohmy.gif . Covek pored mene se "razmahao", uziva u mecu mad.gif , ja i vecina nasih da propadnemo u zemlju, mislim se u sebi gde nestade onaj Novak iz prethodnih dana, opet dodje onaj iz veceg dela sezone. Najvece uzbudjenje tokom prvog seta je pojavljivanje Rafe na ekranu u jednoj pauzi. Posle brejka na pocetku drugog seta vec sam mislio kako me zena preslisava sto tako olako bacam pare na neki teniski mec. Kod 0-2 u drugom kada Novak krece da igra pocinje i navijanje, ja tada definitivno aparat stavljm u torbu. Konacno slede dva vinera u nizu i pocinje da se bori i pogadja, kada je osvojio gem prave ovacije i konacno smo na nogama. Tada krece jedan potpuno drugi mec, publika se dize iz mrtvila, pokusavaju i Fedovi sa "Let's go Roger, let's go", ali ipak su oni samo teniski navijaci, mnogi nasi imaju iskustva sa fudbala wink.gif . Naravno tu krecu i neka stvarno vrlo niska dobacivanja, tipa "Roger is gay", uzvikivanje "Double fault" prilikom Fedovog drugog servisa, konstantno izigravanje linjskih sudija, pa cak i dobacivanja Noletu kada teba da servira. Covek pored mene izgleda konacno provljuje za koga navijam smile.gif , a Novak furiozno zavrsava drugi set, 6-1 u nizu. Sevaju vineri, brisu se linije, svaka kraca lopta poen, nema prebacivanja, konstantan pritisak i odlicno kretanje i riterniranje. Jeste da i Fed gresi, ali igras koliko ti protivnik dozvoli, zar ne smile.gif ? Ali avaj, umesto da se iskoristi zamah u tecem setu, mali pad u servisu i odmah brejk. No Nole nastavlja hrabro da ide da osvoji poene i sve se to vraca, cim je malo Fedu pao servis odmah brejk i to cini mi se u posledjem trenutku. Posle 4-4 mislio sam da je Fed gotov, njegovih navijaca vise ni od korova, Novak skuplja ovacije svih za svoje poteze (drop sot smile.gif , razmene), ali Feda spasava tada odlican servis (kad god je trebalo mad.gif ). Na zalost na 5-5 sledi kolaps, propustene prilike za brejk, zatim vrlo lose serviranje (ne znam da li pogodi bar jedan prvi servis u poslednjem gemu) i greska za konacni kraj. Ispratili su ga svi aplauzom, ali ja verujem da je on morao biti taj koji ce da daje intervju posle meca.

Sa Fedom je razgovarao novinar CBC-ja koji uvek postavlja vrlo interesantna i neocekivana pitanja i izgleda nema pojma ko je Roger, jer kroz pitanja bas nahvali Marija i Noleta a Fed to bas i ne voli da cuje. Fed malo kroz opasku prokomentarisa Novakovu fizicku spremu, a ja se mislim smejao si se i posle onog "poteza svih vremena" na US openu prosle godine, pa ti sutradan Delpo objasni neke stvari tongue.gif .

Edited by Milutinov Tata, 15 August 2010 - 06:23.


#21 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 15 August 2010 - 06:11

Attached File  IMG_7096.JPG   321.63KB   7 downloads

Attached File  IMG_7099.JPG   322.13KB   5 downloads

Attached File  IMG_7103.JPG   397.58KB   6 downloads

Attached File  IMG_7104.JPG   412.29KB   5 downloads

Attached File  IMG_7105.JPG   349.08KB   5 downloads

Attached File  IMG_7109.JPG   228.66KB   4 downloads

Attached File  IMG_7118.JPG   330.85KB   4 downloads

Attached File  IMG_7120.JPG   333.7KB   4 downloads

Attached File  IMG_7124.JPG   365.49KB   4 downloads

Attached File  IMG_7126.JPG   461.91KB   3 downloads

Attached File  IMG_7127.JPG   280.88KB   4 downloads

Attached File  IMG_7129.JPG   290.75KB   4 downloads

Attached File  IMG_7131.JPG   410.06KB   4 downloads

Attached File  IMG_7135.JPG   209.17KB   6 downloads

#22 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 15 August 2010 - 06:22

Posle je odigran i mec dublova, Brajani su dobili Mirnog i Bupatija 10-4 u super tie braku. Sutra igraju finale protiv Benetoa i Lodre, i to posle finala singla.

Attached File  IMG_7137.JPG   425.14KB   4 downloads

Finale singla pocinje u 13:30, tj. 19:30 po beogradskom wink.gif vremenu.

#23 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 16 August 2010 - 05:24

Danas je bio najopusteniji dan, kada su sve nade isparile a preostala surova realnost da su u finalu jedan Svajcarac i jedan Britanac. Pretpostavljm da je mnogo nasih ljudi kupilo karte, da li su se danas i pojavili ne znam, ali nije bilo prepoznatljivog plavo crveno belog kolorita kao prethodnih dana. Meni je interesovalo da li cu konacno naleteti na Marijeve navijace, verovao sam da ovd ipak ima pravih Engleza. Ali pre meca nikog ne videh sa skotskom ili britanskom zastavom, ili bilo kakvim znamenjem koje bi odalo da se radi o navijacu velike i vecite nade sa ostrva.

Program je poceo intoniranjem himne, koju je izvodila devojka pobednik takmicenja odraznog jednog od prethodnoh dana turnira. Zatim se opet cuju zvuci iz Ratova zvezda i svi ocekuju izlazak igraca. Medjutim pojavljuju se dve devojke sa zastavama Rodzers kupa i dva momka koja iz daljine i lice pomalo na finaliste, ali se vidi da to nisu oni. Sta se to dogdja blink.gif ? Momci sedose na stolice, a devojke odose na suprotan kraj terena, bacise zastave i pocese da plesu. Krece muzika, uskoro im se prikljucuju i ball girls and boys, a zatim i "Federer" i "Mari". Uskoro ulecu sa svih strana, iz svlacionica, sa tribina, teren prepun plesaca. Sve to u slavu tenisa smile.gif . E umeju ovi severnoamerikanci da naprave sou od svega, ja sam se sit ismejao.

Attached File  IMG_7138.JPG   300.75KB   4 downloads

Attached File  IMG_7139.JPG   308.49KB   4 downloads

Attached File  IMG_7140.JPG   309.02KB   4 downloads

Attached File  IMG_7142.JPG   330.54KB   5 downloads

Attached File  IMG_7144.JPG   407.69KB   4 downloads

Attached File  IMG_7145.JPG   423.69KB   5 downloads



#24 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 16 August 2010 - 05:51

Konacno posle par minuta evo i njih, prvi ulazi Mari (valjda zbog domaceg terena wink.gif ) za njim Federer. Izlaze na mrezu baca se novcic, obojica "bacaju" pogled u nebo, a odatle stizu prvi kapi kise. Naravno odmah krece ciscenje linija peskirom, a zatim i pravo susenje masinama. Na srecu sve se brzo zavrsilo, novi izlazak na teren 9bez muzike ovog puta), zagrevanje a ubrzo i mec. Prva tri gema vecina u soku zbog rezultata, ja zbog igre Marija. Ko je bre ovo, covek sipa sa svih strana krstipd4.gif , u poenima nema ni dve razmene a vec gotovo vinerom Marija. Sve pocinje da lici na sinocni prvi set Novaka i Feda. Meni se cini kao i da se sam Andy iznenadio i sledeci servis gem bukvalno poklanja Fedu (kralj je kralj, a Mari kao dobri podanik krune zna da ne moze tako ostro na vlast biggrin.gif ). Malo se bude i Fedovi navijaci, a i on sam pocinje da ulazi u udarac, a ni Mari ne moze doveka da sve pogadja. Na 5-4 opet krece huk Fedovih navijaca, nadaju se da ce se ponoviti petak i zaista Mari slabije servira i brejk za 5-5. Ali... mislim covek je 3 puta brejknuo Feda u jednom setu na betonu Hail.gif . Sledeci gem formalnost 1-0. Javljaju se i Marijevi navijace, muski deo je ispisao slova njegovog imena na grudima, a cini me se da ima i par devojaka (na zalost one ne pokazuju da li imaju nesto ispisano dry.gif ) U drugom krece sve lagano, a onda kisa, vidim da se Fedu nesto i ne igra, verovatno je zeleo da malo Mari ispadne iz ritma. Prvi duzi prekid. Tribine se polako prazne, a profit prodavaca sladoleda, pica, cipsa, hamburgera, pomfrita i hot dogova (u zdravom telu zdrav duh smile.gif ) dostize neverovatne razmere i pretpostavljam probija projektovani profit jedno 500% minimalno. Vidim da cak pojedini napustaju centar i idu autobusima na parkinge blink.gif (pravi ljubitelji tenisa sto bi rekao Milojko Pantic). Konacno sledi nastavak, Mari zavrsava servis gem i pravi brejk, opet krecu kapljice, Fed trazi da se ne igra, ubedjuje se sa sudijom. Mari maksimalno napaljen nece ni da sedne u stolicu skakuce, sudija (Lars Graf) odlucuje da se igra Fed ne bi i naravno nebo uslisava zelje svog najblizeg stanovnika i salje pravi letnji pljusak da se otklone sve dileme.

Attached File  IMG_7147.JPG   342.33KB   4 downloads

Attached File  IMG_7151.JPG   332.46KB   3 downloads

Attached File  IMG_7154.JPG   468.47KB   3 downloads

Attached File  IMG_7155.JPG   280.29KB   3 downloads

Attached File  IMG_7162.JPG   425.5KB   3 downloads

Attached File  IMG_7165.JPG   292.78KB   3 downloads

Attached File  IMG_7167.JPG   308.84KB   3 downloads

Attached File  IMG_7168.JPG   485.42KB   3 downloads

Attached File  IMG_7169.JPG   306.24KB   4 downloads

Attached File  IMG_7170.JPG   274.86KB   4 downloads

#25 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 16 August 2010 - 05:54

Pauza duza nego prvi put, opet mnogi beze do najblizeg mesta za osvezenje ili se muvaju po kompleksu. Sledi serija pljuskova i pitanje hoce li se ovo zavrsiti danas?

Attached File  IMG_7178.JPG   290.97KB   3 downloads

Attached File  IMG_7179.JPG   296.33KB   3 downloads

Attached File  IMG_7181.JPG   336.82KB   4 downloads

#26 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 16 August 2010 - 06:06

Konacno nastavak meca, sunce sada ubija, a sva voda isparava, jedva se dise. Fed bolje pocinje i odmah vraca brejk, medjutim ubrzo se stvari vracaju u "normalu", Mari pogadja, a Feda cesto izdaju njegova oruzija. Na 4-5 i 15--30 Mari zabija dva asa zaredom, pritom servira 226 km/h krstipd4.gif (e moj Nole...). Sledeci gem sledi brejk, a zatim na svoj servis i egzekucija. Ono sto je mirisalo u vazduhu posle polufinala se i desilo, Mari ostaje vladar Kanade. Naravno prvo u publiku da se izgrli i izljubi sa majkom, kao svaki dobar sin. Sledi ceremonija, pozdravni govori, dodele pehara, pocasni krug... Rodzers kup 2010 je zavrsen. A ne ima i finale parova. Braca dobila Francuze 7-5 6-3. E sada je stvarno gotovo smile.gif .

Attached File  IMG_7184.JPG   501.13KB   3 downloads

Attached File  IMG_7185.JPG   294.55KB   4 downloads

Attached File  IMG_7186.JPG   412.46KB   4 downloads

Attached File  IMG_7187.JPG   345.72KB   3 downloads

Attached File  IMG_7190.JPG   320.99KB   3 downloads

Attached File  IMG_7192.JPG   321.91KB   3 downloads

#27 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 16 August 2010 - 06:09

Attached File  IMG_7203.JPG   247.86KB   5 downloads

Attached File  IMG_7210.JPG   353.07KB   3 downloads

Attached File  IMG_7211.JPG   281.7KB   3 downloads

Attached File  IMG_7213.JPG   260.1KB   4 downloads

Attached File  IMG_7217.JPG   274.47KB   4 downloads

#28 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 25 March 2011 - 06:09

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Edited by Slobodan, 25 March 2011 - 06:16.


#29 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 25 March 2011 - 06:19

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Edited by Slobodan, 25 March 2011 - 06:31.


#30 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 25 March 2011 - 06:20

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Edited by Slobodan, 25 March 2011 - 06:29.