Jump to content

Photo
- - - - -

Fitness & Bodybuilding

• Please log in to reply
2102 replies to this topic

#31 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 984 posts

Posted 22 May 2011 - 20:27

Doduse, mozda ne bi lose bilo imati neke multi-vitamine, pa drmnut jednu s'vremena na vrijeme.

:)

Ne moras uzimati multivitamin, ali pokusaj sa magnezijumom + B vitaminima, jer ti oni prilicno sigurno nedostaju. Cak i da ne treniras, samo zbog konzumiranja alkohola, koje nije bas (bilo) u malim kolicinama, je vjerovatnoca velika da imas manjak magnezijuma i B-vitamina, a kamoli uz intenzivan trening.

Inace, tablete magnezijuma bi i prije alkohola bila bolja, nego aspirin na mamurluk. ;)
  • 0

#32 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,042 posts

Posted 23 May 2011 - 09:27

Ne moras uzimati multivitamin, ali pokusaj sa magnezijumom + B vitaminima, jer ti oni prilicno sigurno nedostaju. Cak i da ne treniras, samo zbog konzumiranja alkohola, koje nije bas (bilo) u malim kolicinama, je vjerovatnoca velika da imas manjak magnezijuma i B-vitamina, a kamoli uz intenzivan trening.

Inace, tablete magnezijuma bi i prije alkohola bila bolja, nego aspirin na mamurluk. ;)

Nemoj da coveku gledas u pasulj. :)
Bolje da si ga poslala u laboratoriju da pusti malo krvi pa da mu procesljaju razne vrednosti.

Danas opet istrcah pola sata i prvi put istrc'o kilometar ispod 5 min. Rezultat. :)

Pojedoh i tri banane nakon treninga. Valjda sam se napunio kalijumom. :)

Danas sam lakse istrcao pola sata nego juce, iako sam sinoc sljustio skoro bocu viskija. Malo su mi noge klecale kad sam sisao sa trake ali nista strasno.

Odradio malo tegove, uglavnom grudne misice i ruke ali bez pretjerivanja, tek toliko da ih malo osjetim.

Odlicno je sto si poceo sa tim gibanjem ali nemoj da te navuku da od toga pravis nauku.
Samo kupi dobre patike za trcanje (da ne zeznes zglobove) i nakrivi kapu.
  • 1

#33 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 5,689 posts

Posted 23 May 2011 - 10:01

taman si vratio to što si istrčao. :D

pokušaj da, posle svakog treninga, dooobro istegneš mišiće. kada sam pre dve godine počela da vežbam (posle gotovo 30 godina) mislila sam da će svaki trening da mi donese upalu. na sreću, nisam bila u pravu. nije nijedan.
prvo što su me naučili bilo je da istezanje nakon treninga pomaže opuštanju mišića i sprečava njihovu upalu. probaj, možda i tebi pomogne.

u svakom slučaju, ima manje kalorija od tri banane. :P

Istezanje radim i prije i poslije vjezbanja.

Kalorija sto se tice, ne opterecujem se previse. Trudim se da jedem zdravo i raznovrsno i uspijeva mi. Pola sata trcanja mi je skinulo nekih 250 kalorija, a moguce da ih toliko ima u te tri banane. Juce procitah da jedan Starbucks frapuchino ima 500 kalorija i kada bih tako racunao morao bih bas da se rasturam svaki dan, najmanje duplo od ovoga kako sada treniram.

Racunam da mi se metabolizam ubrzao i da kalorije trosi brze i efikasnije sada kada vjezbam, nego prije. Rezultati su vidljivi; trbusina se smanjio, ruke pocele da dobijaju fini oblik, generalno se odlicno osjecam.

Prije mi se dusa popne u nos kad se uspentram na drugi sprat, sada ustrcim uz stepenice, a da se tempo disanja nije ni promjenio. :)

Alkohol cu da batalim na jedno vrijeme, da se malo detox. Napravicu pauzu od par sedmica, da malo odmorim jetru. Iako ne pijem kolicinski puno, prilicno sam redovan, pa cu taj pattern malo da razbijem.

Bolje da si ga poslala u laboratoriju da pusti malo krvi pa da mu procesljaju razne vrednosti.

Odlicno je sto si poceo sa tim gibanjem ali nemoj da te navuku da od toga pravis nauku.
Samo kupi dobre patike za trcanje (da ne zeznes zglobove) i nakrivi kapu.

To je to. Ne treniram za olimpijadu, nego radi sebe. Ide dobro i za sad mi je to dovoljno.
  • 0

#34 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,042 posts

Posted 23 May 2011 - 10:07

Racunam da mi se metabolizam ubrzao i da kalorije trosi brze i efikasnije sada kada vjezbam, nego prije. Rezultati su vidljivi; trbusina se smanjio, ruke pocele da dobijaju fini oblik, generalno se odlicno osjecam.

Vise manjih obroka dnevno pa da vidis kako masinerija sljaka i ubrzanim tempom sagoreva.
Tiba zna da naraste od raznih stvari ali izmedju ostalog i od toga kad se covek napuca na primer uvece
a preko dana traljavi. Onda se telo sprema na gladovanje pa talozi u "deponije" za ne daj boze.

Nego, kad vec trcis, ponesi sa sobom onaj konopac za preskakanje (jel se tako zove?)
pa malo trcis a malo pauziras i preskaces konopce. Pa onda nastavis da trcis i sve tako.
To je mnogo dobro, veruj mi.

Ja preskakala konopac kad sam isla sa psom u setnju. On se zaglavi negde, nesto njuska
ne bi ga pokrenuo ni iglicom da ga bockas a meni onda palo na pamet ovo sa konopcetom.
Kad on stane a ja malo skakucem. Mnogo dobro.

Edited by cyberwor/L/d, 23 May 2011 - 10:13.

• 0

#35 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,185 posts

Posted 23 May 2011 - 12:57

Pola sata trcanja mi je skinulo nekih 250 kalorija

Cca puta dva :).
  • 0

#36 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 984 posts

Posted 23 May 2011 - 15:30

Pa vidis da ne slusa! lol
Ima grceve u nogama i nista ne cini protiv toga, nego ceka da postanu jos bolniji. Da sam mu rekla da uradi krvnu sliku, sigurno bi me "napao" i rekao da je zdrav i da mu to ne treba. :)

Kako god, magnezijum i B vitamin ne moze predozirati (Mg moze, ako ima problema sa bubrezima, ali nikako, ako popije jednu tabletu dnevno), ali ako dogmatix nece, onda nista. Pffff. ;)
  • 0

#37 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,042 posts

Posted 23 May 2011 - 15:55

Pa vidis da ne slusa! lol

Pa to je odlicno. Cuti i kucaj u drvo.
Zamisli topik se rastegne na jedno 100 strana a on sve (po)slusa. :lol:
Pobrkali bi mu se svi loncici (da zlo ne cuje!).
  • 0

#38 cmix909

cmix909
  • Members
  • 735 posts

Posted 23 May 2011 - 18:53

Istezanje radim...

Nekih 15 godina koristim sobno vratilo na koje se okacim 2-3 puta dnevno u ukupnom trajanju od minut-dva, a najduze uvece. Verujem da time sprecavam „skracivanje“ tela. Poznajem nekoliko ljudi cija se visina vidno smanjila. Moja je nepromenjena.
Usput, moze se uraditi i poneki zgib.
  • 0

#39 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 5,689 posts

Posted 24 May 2011 - 16:03

Da ne kvotujem sve, pokusacu ovako da odgovorim:

Konopac za preskakanje bi jako volio i probao sam neki dan u ovom 'studiju' gdje lupam vrecu ali je plafon jako nizak i bila je nemoguca misija. Da kupim konopac i da vjezbam napolju...blam me je jer ne znam, a malo me blam da se zapetljavam u parku i da mi se klosari smiju. :angry: :)

Nemam ja bas neke grceve, vise je to posljedica ranjavanja. Juce mi se prilikom trcanja oduzelo lijevo stopalo. Nije se bas skroz oduzelo ali sam osjetio da me 'prestalo slusati' nakon duzeg trcanja. Isto se desilo i danas. Iz te noge su mi takodje povadjeni neki nervi da se nastiklaju na ruku i mislim da je to razlog.

Magnezijum, vitamini...mozda si i kupim kutijicu-dvije, kao i ovih aminokiselina sto je Rotter predlozio ali ne zurim s tim.

Sobno vratilo? Nije to losa ideja ali meni je otici do teretane dogadjaj dana i volim tamo da odradim sve. Dodatni podstrek je sto uvijek nekoga ima pa se trudim da radim pravilno i dobro da se ljudi ne smiju. Za kod kuce nemam motivacije jer da je imam ne bih si nikad ni dozvolio da se dovedem u situaciju da imam 90kg od kojih je barem 50 u trbuhu.

Za tebe to radi i samo nastavi, mozda i meni dodje iz dupeta pa nabavim to vratilo, za pokoji zgib. :)
  • 0

#40 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 5,689 posts

Posted 24 May 2011 - 17:16

Cca puta dva :).

Toliko mi je pokazao onaj brojac kalorija na ekranu. Volio bih ja da si ti u pravu. :)
  • 0

#41 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,185 posts

Posted 24 May 2011 - 17:30

Valjda više veruješ meni nego tamo nekakvom gadget-u :D?

A propo tih suplemenata, ja sam oduvek bio protiv toga, osim ako nema medicinskih indikacija. Uzimati razne magnezijume, kalcijume, vitamine ABCDEFGHIJK..., trte-mrte samo zbog pojačane fizičke aktivnosti... ne znam, nisam za to. Mislim da se adekvatnom, raznovrsnom ishranom unosi dovoljno svih tih mikronutrijenata, tako da nema potrebe za nadoknadom. Eventualno bih kod profesionalnih sportista posegao za tim, ali za rekreativce ne. Bolje se konsultovati sa nutricionistom i napraviti plan dobre ishrane, nego uzimati suplemente na svoju ruku.
  • 3

#42 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 May 2011 - 17:44

Valjda više veruješ meni nego tamo nekakvom gadget-u :D?

A propo tih suplemenata, ja sam oduvek bio protiv toga, osim ako nema medicinskih indikacija. Uzimati razne magnezijume, kalcijume, vitamine ABCDEFGHIJK..., trte-mrte samo zbog pojačane fizičke aktivnosti... ne znam, nisam za to. Mislim da se adekvatnom, raznovrsnom ishranom unosi dovoljno svih tih mikronutrijenata, tako da nema potrebe za nadoknadom. Eventualno bih kod profesionalnih sportista posegao za tim, ali za rekreativce ne. Bolje se konsultovati sa nutricionistom i napraviti plan dobre ishrane, nego uzimati suplemente na svoju ruku.

Hm, slazem se, medjutim ne uneses ishranom bas sve potrebno, narocito u ovoj eri ''satro povrca''. Ne mogu da izguglam podatak, negdje sam poodavno procitao da glumac Nick Nolte uzima dnevno 50-60 tableta, raznih suplemenata. :D
  • 0

#43 cmix909

cmix909
  • Members
  • 735 posts

Posted 24 May 2011 - 19:40

... A propo tih suplemenata, ja sam oduvek bio protiv toga, osim ako nema medicinskih indikacija...

Pre nekoliko godina nalaz jednog naseg lekara da ce od x ljudi koji uzimaju dodatne vitamine i mikroelemente njih y umreti bas od toga dobio je svetski publicitet. Kako procenat uopste nije bio zanemarljiv, implicitno je sugerisano da takve stvarcice nikako ne treba iz cista mira gutati. Zakljucak je predstavljan kao vrlo utemeljen, zasnovan na nekim validnim svetskim statistikama. Onda je taj rad pao u zaborav...
  • 0

#44 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,185 posts

Posted 24 May 2011 - 20:21

Dobro, ne bih baš išao u takve paušalne ocene (da ne kažem u gluposti na drugu stranu). Ne verujem ja da je to baš bilo toliko naučno utemeljeno, da jeste, ne bi to baš tako lako palo u zaborav. Pre će biti da niko nije mogao da reprodukuje taj rezultat studije.

Edited by nvukelic, 24 May 2011 - 20:23.

• 0

#45 cmix909

cmix909
  • Members
  • 735 posts

Posted 24 May 2011 - 22:26

... ne bih baš išao u takve paušalne ocene...

Nisam uspeo da na netu nadjem tu vest. Nazalost, ona je bila nepotpuna, pa pokrece mnoga pitanja, ali je sam rad, ako se dobro secam, objavljen u nekom uglednom stranom casopisu, dok su ispitivanja delovanja ovakvih preparata (kakva god da su bila) obuhvatila 200-300 hiljada ljudi.

Medjutim, nasao sam da je Lancet, u svom broju 9524 iz 2006. godine, objavio da nema dovoljno dokaza da su oni od koristi (ili da su beskorisni ili stetni) u pogledu prevencije hronicnih bolesti. U istom clanku navedeno je da ih uzima vise od pola Amerikanaca koji za to daju 23 milijarde $ godisnje. Osim toga, 65% Amerikanaca kupuje hranu i napitke sa takvim supstancama, sto kosta jos 36 milijardi.

• 1