Jump to content

Photo
- - - - -

Fitness & Bodybuilding

• Please log in to reply
2133 replies to this topic

#2131 Nigel Hayes

Nigel Hayes
  • Members
  • 27,756 posts

Posted 08 September 2017 - 00:01

Jedini kompletni izvori proteina (koji sadrze sve esencijalne aminokiseline) su iz mleka i iz mesa. Biljni proteini ne sadrze sve AK tako da proteine iz lana, kokosa, zitarica ne racunas u ukupni proteinski unos.
Tako da ne ginu ti jaja ako hoces misice :)

rokam bre i mleko i jajca svaki dan... jaja i nekad i izbegnem, al mleko unosim. brat bratu u proseku barem oko pola litra dnevno
generalno, to mi je izuzev vode jedina tečnost koju unosim, i ponekad burazer i ja kupimo one organske 100 posto sokove bez šećera (ali i to baš retko)
imam po barem 3 jaka jaka obroka, plus 2 puta sad pijem protein. i naravno još neke užine izmedju toga, neka voćka itd. ali, nekad jedem i više puta od 3 puta, neretko 4, a desi mi se i 5 puta bez tih proteina..

jedan  protein  posle treninga i ovaj iz mleka pred spavanje

al' ne mogu da dignem tezinu mnogo.

verovatno ima i do toga što je leto. zimi se lakše gain-uje? ja se posle svakog treninga preznojim :D

doduše ja svaki dan radim nešto za stomak, koji sam sklesao baš, i trbušnjake a često i vijaču preskačem.
evo danas npr radio ramena gym trening, pa onda odmah mini trening, 3 serije trbušnjaci sa medicinkom od 9kg, rolanje (onaj tv shop shit), russian twist, vijača... nekad radim i na klupi.
uvek miksam neke vežbe za stomak, koji hvala bogu ima zilion

Edited by Nigel Hayes, 08 September 2017 - 00:03.

• 0

#2132 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 35,334 posts

Posted 08 September 2017 - 17:28

Treba i da se spava nekad :D

A i preterali smo sa količinom treninga, pri čemu je svaki prenaporan.

Edited by Ridjis, 08 September 2017 - 17:29.

• 0

#2133 drogba732

drogba732
  • Members
  • 1 posts

Posted 17 October 2017 - 14:37

Svi pozdravi kojima želim da kupim protein mogu vam savetovati koji od njih je bolji http://fitway.rs/proteinii

• 0

#2134 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 17 October 2017 - 20:32

Drogba, prijatelju, lose su cene na ovom sajtu. Svi ozbiljniji vezbaci se snalaze na crnom trzistu preko neta gde je sve mnogo povoljnije.

Sto se tice proteina, ja u zadnje vreme koristim ovaj neki Vitalikum matrix pro izolat, uglavnom od vanile jer taj navodno ima 90% proteina i bez secera je totalno. Ionako jedem banane i jabuke, koji ce mi secer u proteinu :D Za 5700 se dobije 2.7kg izolata, ja zadovoljan.

Nego, dajte predloge sta da stavljam u blender da imam neki napitak u toku dana, smorilo me kevino miksovanje svega sto joj padne na pamet i hocu nesto sto ima smisla, neku kombinaciju proteina i hidrata. Nisam kreativan uopste a imam namunjen Bosch blender, propada mi bezveze :D

• 0