Jump to content


Photo
- - - - -

Fitness & Bodybuilding


  • Please log in to reply
2149 replies to this topic

#2086 Referent

Referent
  • Members
  • 1,486 posts

Posted 24 July 2016 - 11:44

 

 

Vežba se. Imaš li neki kul program za vežbanje napolju (Olimp)? Hoću da break free iz tere malo, a i treba da trčim i skačem zbog ACL-a. 

 

https://www.instagram.com/chess_tessa/

http://www.jwdunnephysio.com/

http://www.coreperformance.com/prehab/

http://www.coreperformance.com/knee/

https://www.verywell...on-tips-3120437

 

Ako ti nesto moze koristiti za ACL, ovo mi je dao neki PT kad sam ga pitao za ACl. 


  • 1

#2087 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 24 July 2016 - 13:35

sagorevac masti nije carobni napitak i sigurno nece od njega da se smanji stomak itd

mrsavis kad si u kalorijskom deficitu i kad hranom unosis prave stvari - prosto ko pasulj

 

najbolji nacin da iskoristis sagorevac je da ga koristis u fazi dijete kad je telu potreban dodatni boost kako bi nastavilo da mrsavi

tipa

koncipiras da ti definicija traje 8 nedelja

 

prve 2 nedelje izbacis junk food - mrsavis ali zadnjih dana to 'radi' sve manje i manje
druge 2 nedelje koncipiras da rotiras hidrate u odredjenoj kolicini ... pri kraju to radi sve manje i manje
sledece 2 nedelje jos vise smanjis kolicinu hidrata

i onda poslednje 2 nedelje kad i ta kolicin hidrata ne stimulise dodatno telo da mrsavi uzmes sagorevac koji ce da pomogne da izvuce jos vise iz deficinije

poenta je ne maltretirati telo odjednom nego probati da ga 'prevaris' tako sto ces unositi onoliko hrane (+vezbanje) koliko mu je u datom trenutku potrebno da mrsavi

fala brateu, strucno ko i uvek :+1:


  • 1

#2088 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 27 July 2016 - 15:03

Ja za 10 nedelja skinuo tacno 10kg, ustvari 10.5kg.
Moram jos 7 da bi to bilo to, jer stomak jos uvek ispada solidno.

E sad, moze li neko da mi objasni sve benefite tog whey-a, bcca ili kako vec i sta je to uopste?
Da li bih zaista imao bolje rezultate, gubio manje misica - vise masti ili ipak ne?
  • 0

#2089 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 27 July 2016 - 15:17

Pa ako ti je trenutni cilj samo i iskljucivo skidanje kilaze, mozda i ne moras da uzimas nista od suplemenata, pogotovo zato sto ti ide dobro i ovako. Mozda bi ti suplementi malo pomogli da bolje sacuvas misice ali najbolja varijanta skidanja kila je kroz regulisanje cvrste hrane i kardio treninge, mani se praha za sad. Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
  • 0

#2090 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 27 July 2016 - 15:32

Pa samo to me i brine.
Imam personalnog trenera koji me konstantno opominje da unosim 100g proteina (imam 75kg), ali jebote ja moram pojesti tonu kojecega da bih to ispunio pa ne znam sta da radim.
  • 0

#2091 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 27 July 2016 - 20:31

Генерално редуковање исхране ти је под морање,то ти је бејсик стаф када је изградња мишића или у твом случају скидање масноћа у питању.Тренинг служи као испомоћ  и нека константа да ћемо тако лакше доћи до жељеног резултата.Кардио вежбе ,редуковано трчање,су најбоље вежбе за скидање стомака.Али опет кажем најбоља вежба долази из кухиње и она увек даје резултате.Ја користим Whey protein за изградњу мишића и оно што ти могу рећи да никако није замена за оброк.Ако се одлучиш за тај вид и такав буст својој исрани најбоље искуство имао сам са Оptimum Nutrition 100% Whey Protein.


  • 0

#2092 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 28 July 2016 - 17:32

Kad smo se vec dotakli kardio treninga i trcanja, moram malo da se pohvalim - jutros sam oborio licni rekord na 3km, istrcao sam za 11 minuta i 57 sekundi a dosadasnji je bio 12:13, iz prosle godine.

 

13866643_10209114800299480_69128757_n.jp

 

Svaka mi dala :hail: :D Uglavnom ne trcim tako kratke relacije, najcesce od 5 do 8km, uz tek povremene izlete u manje ili vise od toga, ali ovo mi je kao bio neki odmor nakon sto sam u zadnja 3 dana 2 puta trcao po skoro 7km uvece, u uzasnim uslovima, tempom od 4:35 po kilometru, i umirao posle jer nije moglo da se dise normalno. Jutros izasao u pola 8 napolje, razlika kao nebo i zemlja, manja temperatura, svez vazduh... Sledeci ciljevi su 5km za 20 minuta i 1500m za recimo 5:20 (na 1500 nisam nikad ni trcao ali mislim da imam 5:30 vec sad pa kao 10ak sekundi ispod toga), kapiram da cu se nacekati do tih rezultata ali motivacije mi ne fali, videcemo. Vec neko vreme mi je trcanje mnogo zabavnije od vezbanja u teretani, cak se premisljam da batalim teretanu i kombinujem trcanje samo sa bodyweight vezbama negde napolju ali o tome cu razmisliti ozbiljnije kad mi istekne godisnja clanarina u bilderani...


  • 0

#2093 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 28 July 2016 - 19:45

И ја сам ту негде око 12 минута само нисам толико студиозно детаљан као ти Гли.Овде код нас Кошутњак,милина трим стаза 1200 м круг,шума пријатно и ујутру и увече.Мој тајминг је углавном конципиран да вежбам-трчим ујутру.Тело је свеже,одморно,психички сам потпуно у зен формацији, оран,мотивисан најбоље.Генетика телесне мускулатуре ми је лин тако да превасходно мој примарни циљ није кардио већ билдерана,али кад смо се већ дотакли те теме ваља поменути да два ,до три дана недељно истрчим по 3,3 и по км.и да то заиста помаже у свим сферама живота :)


Edited by ДијаметралноСупротан, 28 July 2016 - 19:45.

  • 0

#2094 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 28 July 2016 - 21:03

Ja imam stazu u sumi kod mitrovackog zatvora i tu je krug tacno 1km, ima obelezeno, a moze i da se trci na stadionu AK Srem kad atleticari nemaju treninge. Ovo prvo je na zemlji i skoro cela staza je u hladu od drveca, uzivancija, a na stadionu je ona super podloga i krugovi od 400m, sve je to lepo... samo mi je udaljeno par kilometara od stana a kej mi bukvalno cim izadjem iz zgrade, pred nosom. Beton, sjebavanje zglobova, upekne od sunca, sve to stoji ali sta da radim, mrzi me da idem tamo gde je bolje kad sam lenj po prirodi. Na keju lepo opicim do mosta i nazad, malo ispod 7km, ili nekad oko mostova na macvansku stranu i nazad preko pesackog, tu ima 8.4km. Samo jednom sam ove godine trcao preko 10 i to zato sto sam imao dosta energije pa produzio, inace ne vidim ni neku svrhu da idem preko tih 7-8 jer trcim da se ne bih mastio, nisam vise u cvetu mladosti kad se nista od lose hrane i alkohola nije lepilo na stomak i svuda... i daje rezultate trcanje, bas sam zadovoljan kako sam se sredio za relativno kratko vreme. Jos da se nateram ponovo da preskacem vijacu i bicu opet nindza kao nekad.


  • 0

#2095 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 01 August 2016 - 21:56

Како звучи ово: ''Лењ сам по природи'',а овамо трчи 8 км  :lol+: Стварно је кеј рај,али за шетњу.Шта да се ради када си у индустријском делу  :kece: Овде на ББ све је у зеленилу,а Кошутњак ми је на 5 мин тако да имам среће.Иначе бих и ја на бетон Аде па у круг.Ја нисам ни у цвету младости али ни у критичним годинама,мада више припадам овом првом тако да се не лепи још увек ништа,превасходно захваљујући генетици али руку на срце има доста и до начина исхране,правилном тренингу и разумевању и подређивању личних приоритета.Све то укупно даје леп резултат.Има ту доста одрицања али шта да се ради - no pain /no gain.Трчање,вијача па скокови уз степенице уз комбинацију сета трбушњака не може да омане у скидању шлауфа. :+1:

 

Иииииииииииииии


  • 0

#2096 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 10 September 2016 - 07:59

fala brateu, strucno ko i uvek :+1:

mala dopuna :)
sagorevaci masti rade na principu ubrzivaca metabolizma. ukratko, teoretski mogu da pomognu u smanjenju stomaka ako imas kontrolisan unos hrane (ispod bazalnog metabolizma). sto znaci da i bez vezbanja moze doci do smanjenja tezine (ukljucujuci i misicnu masu sto dugorocno uopste nije dobro).
e sad druga tema je sto uopste nisu generalno zdravi sto znaci da se ne preporucuju posebno srcanim bolesnicima (ubrzavaju srcani ritam kao vijagra :D duzi vremenski period)

estrejndzovu dijetu ja bih zamenio keto dijetom. 0 secera, kontrolisan unos ugljenih hidrata 2x nedeljno nekih dve nedelje. zatim dalje smanjenje ugljenih hidrata na jednom nedeljno u trajanju od dve nedelje. i onda ugljeni hidrati jednom u dve nedelje. za par meseci bices ko deckic od 10 godina :D
  • 1

#2097 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 10 September 2016 - 17:29

slazem se da je keto ucinkovitiji samo nije za svakog

ja sam back in the dayz bio bar jednom nedeljno na nula hidrata i mnogo tesko podnosim to

 

s druge strane na mnogo mesta sam procita a i cuo iskustva da je ketoza (stanje u koje telo upadne nakon nekoliko dana bez hidrata) jako kul, tj da su ketoni legalna droga :D


  • 1

#2098 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 14 September 2016 - 11:27

deste bilderi :P

 

lm, koje vedzbe preporucujete za jacenje donjeg dela ledja? osla mi skroz u kurac(zbog prirode posla), primao i inekcije, idem i na masazu, al cim krenem da radim sa opterecnjem, pocinje mi se javljati bol dole levo..

 

by the waym prestao sam bildereanom pre neka dva meseca, mozda me zbog toga sada i boli? :P

 

vidim da ima izdrzaj, i to cu svakako raditi, samo me kod njega jebe, sto mi lopatice skroz izlete napolje..

te u stom smisli, jel imaju neke vedzbe i za to(ispravljenje lopatica)? :D

fala


Edited by _tito_, 14 September 2016 - 11:29.

  • 0

#2099 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 14 September 2016 - 15:42

Po sistemu - klin se klinom izbija, rokaj mrtvo dizanje sa max kilazama... ili ces d'umres ili da ojacas! Salim se, javice se neko strucniji sad :D Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
  • 0

#2100 Shonewizard

Shonewizard
  • Members
  • 5,709 posts

Posted 15 September 2016 - 14:49

https://www.t-nation...n-the-smart-way


  • 0