Jump to content

Photo
- - - - -

kutak za ateiste

• Please log in to reply
1363 replies to this topic

#1 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 09 April 2011 - 17:46

O psihologiji vere, PBS dokumentarac sa Alenom Aldom.

------------

http://ateisti.com
http://www.facebook....gid=48767957782

Edited by st.maurice, 09 April 2011 - 18:35.

• 0

#2 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 09 April 2011 - 18:41

Da li su Srbiji potrebni gigantski krstovi?

Edited by st.maurice, 09 April 2011 - 18:43.

• 0

#3 netizen_k

netizen_k
  • Members
  • 877 posts

Posted 09 April 2011 - 19:26

Nema gorih debila (u razvijenom svetu) kada je religija u pitanju od amerikanaca...

Dok nisam dosao ovde pre deset godina nisam imao potrebe da se deklarisem kao ateista (mada kapiram da je sada i u Srbiji vreme kada je to neophodno) ali ova agresivna religioznost, beskonacna kolicina gluposti i posebno njihova vecita bolesno agresivna prica o tome kako cemo mi nevernici goreti u paklu (Je*em ti tog boga koji ce da salje ljude u pakao samo zato sto ne veruju u nesto za sta ne postiji nikakav dokaz, takav bog, koji je spreman za to da salje u pakao, je po definiciji cisto zlo i cak i da se sutra "dokaze" van svake sumnje da taj bog postoji, nikada mu se ne bih poklonio ni za milion godina).

Ukratko, moj stav je da je reglija je zlo koje se mora iskoreniti bas kao sto se nepismenost mora iskoreniti sa tom razlikom da ljudi ne ruse zgrade i ne ubijaju druge ljude zbog toga sto su nepismeni ali zbog religije su spremni na to za svaku glupavu sitnicu.. recimo kada im neko spali njihovu "svetu knjigu" nebuloza...

Posted Image

Ili mozda snimi dokumentarac o polozaju zena u njihovom religioznom drustvu (Theo Van Gogh):

Posted Image

Religulous - Fun Scene involving trucker red necks (Bill Maher):

http://www.youtube.com/watch?v=mvpnSKCQ0gk

Edited by netizen_k, 09 April 2011 - 19:34.

• 2

#4 robinson

robinson
  • Members
  • 293 posts

Posted 09 April 2011 - 20:48

Nigde nisam sreo toliko radikalnih ateist kao u Srbiji. Ta agresivnost sa kojom nastupate prma onima koji ne misle isto kao vi je stvarno neverovatna. Stvar religije je privatna stvar i nikog netreba da se tiče koje je religije njegov sagovornik, ako neko ne deli iste religiozne stavove ne znaci da je manje vredan. Ateisti umesto da budu to sto jesu, ljudi koji neveruju u postojanje boga, postavljaju se kao da su i oni neka religiji, šire svoju ideologiji, propovedaju... Ja sam vernik i nikad mi nije palo na pamet da agresivno nastupam prema drugima i pokusavam da dokazem kako je njihova religija pogresna i neutemeljena ili ne daj boze da pomislim kako je to zlo koje treba uništiti samo zato što ja ne mislim tako.

Ako neko hoce da pravi gigantske krstove, nek pravi ako ima novac za to. Mi smo napravili jedan krst u Baskinti, visok 74m i sirok 37 metara. Pored svog religijskog značaja, jako je uticao i na razvoj turizma u tom kraju. Njegova izgradnja je kostala milion ipo dolara, ali stvarno izgleda fantastično. I što je jako vazno koliko ga turisti posećuju verovatno se već isplatio. Ne bi ni vama bilo loše da napravite tako nešto, moze biti dobro za sve...

• 1

#5 netizen_k

netizen_k
  • Members
  • 877 posts

Posted 09 April 2011 - 21:01

Nigde nisam sreo toliko radikalnih ateist kao u Srbiji. Ta agresivnost sa kojom nastupate prma onima koji ne misle isto kao vi je stvarno neverovatna. Stvar religije je privatna stvar i nikog netreba da se tiče koje je religije njegov sagovornik, ako neko ne deli iste religiozne stavove ne znaci da je manje vredan.

Naprotiv, kao sto se vidi iz prilozenih slika, religija je ta koja je po svojoj prirodi zla i agresivna! Ja jos nisam cuo da je ikada neki ateista nekog ubio zbog "svete knjige" ili zato sto je snimio film o lepotama religije...

Svako ima pravo da veruje u besmislice dokle god nije spreman zbog tih besmislica da pali i ubija a upravo organizovane religije kroz istoriju ljude "spremaju" za ta zlodela i to je razlog zasto ateisti vise ne mogu da sede skrstenih ruku i ignorisu ovo religijom indukovano bezumlje vec moraju da dignu glas i jasno stave do znanja da je organizovana religija zlo koje mora biti iskorenjeno.

A ti ako hoces da u svojoj privatnosti verujes u nebuloze da je Hrist bezgresno zaceti sin boga koji je ubijen da bi zatim vaskrsao da bio hodao po vodi i pravio razna druga cuda, to je tvoj problem.

BTW, ovo je kutak za ateiste, mesto gde ateisti mogu da razmenjuju misljena i sama cinjenica da si ovde krenuo sa ovim bljuvotinama je cin agresije. Meni ne bi palo na pamet da odem na temu o bibliji i tamo pisem o tome koliko je biblija nebulozno, besmisleno i opasno stivo....

Edited by netizen_k, 09 April 2011 - 21:03.

• 5

#6 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 09 April 2011 - 21:14

Nigde nisam sreo toliko radikalnih ateist kao u Srbiji. Ta agresivnost sa kojom nastupate prma onima koji ne misle isto kao vi je stvarno neverovatna. Stvar religije je privatna stvar i nikog netreba da se tiče koje je religije njegov sagovornik, ako neko ne deli iste religiozne stavove ne znaci da je manje vredan. Ateisti umesto da budu to sto jesu, ljudi koji neveruju u postojanje boga, postavljaju se kao da su i oni neka religiji, šire svoju ideologiji, propovedaju... Ja sam vernik i nikad mi nije palo na pamet da agresivno nastupam prema drugima i pokusavam da dokazem kako je njihova religija pogresna i neutemeljena ili ne daj boze da pomislim kako je to zlo koje treba uništiti samo zato što ja ne mislim tako.

Ako neko hoce da pravi gigantske krstove, nek pravi ako ima novac za to. Mi smo napravili jedan krst u Baskinti, visok 74m i sirok 37 metara. Pored svog religijskog značaja, jako je uticao i na razvoj turizma u tom kraju. Njegova izgradnja je kostala milion ipo dolara, ali stvarno izgleda fantastično. I što je jako vazno koliko ga turisti posećuju verovatno se već isplatio. Ne bi ni vama bilo loše da napravite tako nešto, moze biti dobro za sve...

pir verujućih
  • 0

#7 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 09 April 2011 - 21:24

Ko hoce dzinovske krstace neka bude mudo pa lepo nek da pare za to iz svog dzepa, a ne drzava to da finansira u ime svih.
  • 2

#8 robinson

robinson
  • Members
  • 293 posts

Posted 09 April 2011 - 21:26

Naprotiv, kao sto se vidi iz prilozenih slika, religija je ta koja je po svojoj prirodi zla i agresivna! Ja jos nisam cuo da je ikada neki ateista nekog ubio zbog "svete knjige" ili zato sto je snimio film o lepotama religije...

Svako ima pravo da veruje u besmislice dokle god nije spreman zbog tih besmislica da pali i ubija a upravo organizovane religije kroz istoriju ljude "spremaju" za ta zlodela i to je razlog zasto ateisti vise ne mogu da sede skrstenih ruku i ignorisu ovo religijom indukovano bezumlje vec moraju da dignu glas i jasno stave do znanja da je organizovana religija zlo koje mora biti iskorenjeno.

A ti ako hoces da u svojoj privatnosti verujes u nebuloze da je Hrist bezgresno zaceti sin boga koji je ubijen da bi zatim vaskrsao da bio hodao po vodi i pravio razna druga cuda, to je tvoj problem.

BTW, ovo je kutak za ateiste, mesto gde ateisti mogu da razmenjuju misljena i sama cinjenica da si ovde krenuo sa ovim bljuvotinama je cin agresije. Meni ne bi palo na pamet da odem na temu o bibliji i tamo pisem o tome koliko je biblija nebulozno, besmisleno i opasno stivo....

Forum je mesto gde ljudi razmenjuju ideje , misljenja i stavove u koliko toliko civilizovanoj atmosferi. Svako moze da stavlja svoje postove gde god hoce i da u njima pise sta god hoce i da zastupa stavove koje on hoce. To se zove sloboda govora. Moderacija je tu da utvrdi da li je neko preterao i izašao iz normi civilizovanog razgovora i da takve suspenduje, ti jos nisi usao medju administratore tako da nemozes da odredjujes ko ce gde i sta da pise.

Ono sto ti pises je obicna zlonamerna generalizacija odredjenih grupa i namerna zamena teza. Sloboda religije i njeno javno ispovedanje je jedno od dostignuca modernog covecanstva. Ja nemam problema sa tim u sta ja verujim i sa onim u sta veruju drugi ljudi, ali problem je kad se pojave ljudi koji imaju iste stavove kao ti, bez obzira da li su religiozni ili su ateisti...

• 1

#9 robinson

robinson
  • Members
  • 293 posts

Posted 09 April 2011 - 21:29

Ko hoce dzinovske krstace neka bude mudo pa lepo nek da pare za to iz svog dzepa, a ne drzava to da finansira u ime svih.

To se podrazumeva...

• 0

#10 netizen_k

netizen_k
  • Members
  • 877 posts

Posted 09 April 2011 - 21:46

Forum je mesto gde ljudi razmenjuju ideje , misljenja i stavove u koliko toliko civilizovanoj atmosferi. Svako moze da stavlja svoje postove gde god hoce i da u njima pise sta god hoce i da zastupa stavove koje on hoce. To se zove sloboda govora. Moderacija je tu da utvrdi da li je neko preterao i izašao iz normi civilizovanog razgovora i da takve suspenduje, ti jos nisi usao medju administratore tako da nemozes da odredjujes ko ce gde i sta da pise.

Da li si ti u stanju da procitas naslov teme... Tema se zove "kutak za ateiste" i samim tim tebi nije mesto ovde... ti dakle vrsis agresiju na ovu temu, sto je sasvim u skladu sa tvojom religijom doduse, ali nije u skladu sa civilizovanim ponasanjem.
  • 0

#11 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 09 April 2011 - 22:28

Meni samo nije jasno sta nije agresivni ateizam, ispada da su za vernike svi ateisti agresivni cim ne veruju u boga, a ovamo pricamo o pravu na drugacije misljenje. Ko onda tu vrsi agresiju?

Edited by st.maurice, 09 April 2011 - 22:38.

• 1

#12 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 09 April 2011 - 22:40

Meni samo nije jasno sta nije agresivni ateizam, ispada da su svi ateisti agresivni cim ne veruju u boga, a ovamo pricamo o pravu na drugacije misljenje.

Pa naravno, stara prica:

Attached File  addiscartoon.jpg   81.78KB   17 downloads

I ne bih rekla da su ateisti u Srbiji agresivniji ili radikalniji nego bilo gde drugde, pre ce biti da su u drugim zemljama vernici "spremniji na kompromis". Kompromis u smislu da ne namecu nikome svoja ubedjenja i prihvataju argumente ateista do izvesne granice (e sad, kad bi presli tu granicu ne bi vise bili vernici :rolleyes: ). Ovde cim se cuje rec ateista, odmah se skace.
  • 6

#13 byron22

byron22
  • Members
  • 330 posts

Posted 09 April 2011 - 23:00

Ateisti su agresivni onoliko koliko ih vernici prisile na to. Ateisti ne bi ni trebalo da postoje. Kao što ne postoje agremlinisti, adedamrazisti ili ababarogisti.
pretnje vernika
  • 4

#14 robinson

robinson
  • Members
  • 293 posts

Posted 10 April 2011 - 00:21

Mogu da pisem gde god hocu, a ti ne moras da citas ako neces...

Agresivni stavovi su kad neko poziva na unistenje drugih zato sto ne misle isto kao oni, to se jos zove i govor mrznje. Nigde van Srbije nikad nisam cuo da neki ateista poziva na unistenje religije, istrebljenje i tome slično. Naravno ni u Srbiji nisu svi takvi, ali jednostavno koliko sam ja primetio, mozda gresim, Srbi imaju jako radikalne, agresivne stavove povodom svih tema i jako su ne tolerantni na stavove suprotne njihovim bez obzira o cemu se radi. Vi ste ovako kao ljudi super ali nevalj vam to sto ste jako iskljucivi. I vasi vernici imaju isto neke cudne poglede koji bas i ne bi trebalo da su u skladu sa hriscanskom tradicijom, ali oni ovde nisu tema...

Kada sam dosao u Srbiju da studiram da bi bolje upoznao zivot ovde stanovao sam sa kolegama Srbima, oni su ateisti. Nikako nisu mogli da shvate to da sam ja vernik, stalno su me zapitkivali sto tako, to nevalja, nije dobro, zaostalo je i tako. Jednostavno dok se nismo skroz navikli jedni na druge bio sam izlozen njihovom svakodnevnom pritisku, medjutim posle je bilo sve ok... Mislim da osnova svega treba da bude koliko smo sposobni da poštujemo razlike koje su medju nama i da zivimo zajedno bez generalizovanja da su svi vernici zatucani fundamentalisti, a ateisti manje vredni jer neveruju u boga. Sloboda religije,misljenja i govora su tekovine jos devetnestog veka i trebalo bi i ovde da pocnu da se primenjuju, jbg vec je dvadeset prvi vek...

Koliko sam ja jos primetio, bez obzira na to sta se prica, vecina Srba su ustvari ateisti, slabije sam boravio ispod Save i Dunava, tako da su moja iskustva vezana pre svega za Vojvodinu. Veoma mali broj ljudi su zapravo vernici

• 1

#15 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 10 April 2011 - 01:05

Taj govor mrznje 'ateista' ti okaci macku o rep, pricas o generalizacijama a sam je prvi pravis. Tebi su svi ateisti zlo.

A kod nas crkva zvanicno tvrdi da ne mozes biti Srbin ako nisi pravoslavac, i poziva sve Srbe da se izjasnjavaju kao pravoslaci (iako vecina nije posetila crkvu). Crkva ima cak i svoje SA jurisnike: obraz, dveri, 1389, navijace/kriminalce, za koje patrijarh izjavljuje da imaju dobre ideje i crkva podrzava sve dobro sto dolazi od njih... a njima kriminalni dosijei nemaju kraja. Sudovi oslobadjaju vladike pedofil i lopove, politicari finansiraju dobru volju crkve preko drzavnih preduzeca (afera Kolubara) i svima namecu crkvu preko drzavnih institucija.

To je nivo religiozne agresivnosti sa kojim se suocavaju normalni ljudi u ovoj zemlji.

A ti ovde drvis o nekoj agresiji ateista. Ma sta mi naprica.
  • 2