Jump to content

Photo
- - - - -

Posao u Dubaiju

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
278 replies to this topic

#31 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 05 April 2011 - 13:07

Koliko je to problem? Može li samo da se polaže ili mora škola? Važi li međunarodna vizačka?

Pa, pre 6-7 godina nije bio problem i nije morala skola, a da li se promenilo nesto, videces sam. Medjunarodna je mogla na kratko, ali se ne secam koliko kratko, stari se :lol: ...

#32 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 268 posts

Posted 16 April 2011 - 16:54

Evo upravo prolazi nedelju dana, pa bi bilo lepo da napisem rec-dve... Stigao sam prosle subote, dobio smestaj u nekoj vili (kako oni to zovu), za poznataoce u delu izmedju Al Satwa i Al Wasra(mislim) puta. Vila je napravljena kao velika zgrada u kojoj su gomile malih studio-stanova. Sada mi se ne cini toliko lose, ali kada sam stigao hteo sam odmah da se vratim :). Sve je neobicno i sve je drugacije, pogotovo za nekoga ko nikada nije isao van evrope. Sve zgrade su pravljene da budu monumentalne: to mora da sija, da bljesti, staklo, zlato... Mada covek mora da se priupita cemu sve to. Ono sto stvarno mora da se napomene je saobracaj, ja gori video nisam; masovno se svetla ne pale nocu, voze kao divljaci, zaustaviti taksi je umetnost, cak mi se desilo da me majstor izbaci kad je cuo da hocu u centar. Kasnije sam i shvatio zasto: zadnjih par kilometara smo isli pola sata minimum. Posao mi je za sada jako opusten, mada to moze da bude i trenutno (iskreno se nadam da ce se promeniti malo ;)). Sto se tice ljudi otprilike 3/4 su stranci i to mahom azijati. Ljudi s kojima ja radim su mahom prijateljski raspolozeni tako da sam se s te strane vec privikao. Mora da se vodi racuna na kulturne razlike: posle par dana upoznajem se sa zenom pod burkom, ja normalno pruzam ruku, ono poce da bezi od mene. Kaze mi posle we don't shake hands :).
Ono sto definitivno zanima svakoga ko bi da dodje to su cene. Ono sto je vec neko napomenuo, Dubaji ti pruza neverovatne mogucnosti da potrosis novce, tako da je to jako individualno: moze da se ustedi, ali moze i da se trosi 10k mesecno bez ikakvih problema. Stvari koje kupujes u radnji su jeftinije sigurno: ja prolazim pa sigurno duplo jeftinije nego u Slovackoj. Odeca, ako ne kupujes po trznim centrima, cini mi se da je jako jeftina, ali ako ces nesto firmirano, opet dodje manje nego u EU. Ono sto je sigurno to je da je tehnika primetno jeftinija: bio sam u Computer plazi i nekim stvarima sam se smejao, npr ostao mi je punjac za laptop kuci, morao sam da kupim i platio sam 70AED, sto je oko 15eur. Taksi je jako jeftin, ali to se kompenzuje razdaljinom: tesko da napravis manje od 10-15km kad udjes u njega. Gorivo je....ne znam, ali nesto vrlo, vrlo smesno, ne racuna se kao trosak uopste. Sto se tice vozacke jos uvek nisam saznao. Ali mislim da mora da se vadi njihova, a to je onda gnjavaza. Ovde su mi rekli da nece izaci manje od 1000USD da zavrsim. Procedura je ista kao kod nas: 20 casova i minimum dva izlaska na ispit. Prevozom se nisam vozio, ali su mi rekli da i nije nesto pouzdan. Cene stanova... mislim da za jedno 5000AED mesecno moze da se zivi u jednosobnom stanu u pristojnom kraju, mada ako hocete sa familijom da dolazite, kuce su oko 10000-12000 mesecno (podeljeno sa 5 u EUR). Ono sto ovde svi imaju je neka vrsta batlera: tip radi sve, pere i pegla, kuva, pere kola ako hocete... mene to kosta 200AED mesecno. To bi bilo to koliko sam saznao za sada
Klima za sada savrseno. Danju 32-3, nocu 25-6, mada mi kazu da sam jako srecan jer je obicno sada jedno 5-6 stepeni vise. More je savrseno. Leta bi trebalo da su katastrofalna: temperatura ide u jul-aug do 50 i ima neki vetar koji donosi vlagu pa je jos i to problem. Ovde cujem Evropljani da mahom idu kuci u tim mesecima, i razumem zasto.
Za sada... sta znam. Doci ovde i zaraditi pare - da, mislim da je moguce. Svasta im treba i (cini mi se) to placaju dobro. Ali da dodjem ovde i zivim sa porodicom, pa za sada mi deluje kao science fiction. Ne znam, mozda se promeni, mozda sam ja previse navikao na varos Bratislavu :), ali ne vidim se u ovom gradu nikako.

Eto, to je to za sada.

#33 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 17 April 2011 - 13:04

Evo upravo prolazi nedelju dana, pa bi bilo lepo da napisem rec-dve...
Za sada... sta znam. Doci ovde i zaraditi pare - da, mislim da je moguce. Svasta im treba i (cini mi se) to placaju dobro. Ali da dodjem ovde i zivim sa porodicom, pa za sada mi deluje kao science fiction. Ne znam, mozda se promeni, mozda sam ja previse navikao na varos Bratislavu :), ali ne vidim se u ovom gradu nikako.

Eto, to je to za sada.

Simpaticno i lepo sto si dao informaciju sa lica mesta...meni se nekako cini da varos Bratislava nije neko ogromno iskoracenje iz okvira uobicajenog, sto zahteva manje prilagodjavanja i rezultat obicno dobar...ovo je pravi izazov.Ako nista drugo, bar naucis kome se pruza ruka a kome ne.Vidis razne ljude.Sasvim drugaciji zivotni stil.Pored svih para zbog kojih ljudi odlaze u Dubai, ovo vredi i preko toga,bar sto se mene tice.

#34 MisaPert

MisaPert
  • Members
  • 1 posts

Posted 02 June 2011 - 10:09

Brate ja sam zadnje tri godine ziveo u Dubaiu, sada sam u Pertu. Te tri godine su mi bile nesto najlepse u zivotu. I ja sam imao oko 25.000. Sa time sam mogao sebi da priustim kucu sa bazenom, Pajera, najbolje skole za decu, letovanja po Tajlandu. Da mi neko kaze da dodjem u Dubai ponovo da radim - otisao bih veceras.

#35 marcus.wulffings

marcus.wulffings
  • Members
  • 217 posts

Posted 02 June 2011 - 11:07

Ti mora da si iz mining branše.

#36 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 268 posts

Posted 07 June 2011 - 12:18

Brate ja sam zadnje tri godine ziveo u Dubaiu, sada sam u Pertu. Te tri godine su mi bile nesto najlepse u zivotu. I ja sam imao oko 25.000. Sa time sam mogao sebi da priustim kucu sa bazenom, Pajera, najbolje skole za decu, letovanja po Tajlandu. Da mi neko kaze da dodjem u Dubai ponovo da radim - otisao bih veceras.

Ne znam kako si to izveo. Ako pricamo o Dubajiu, kucu u Gardens, Greens ili tako nekom delu grada kostaju cca 140k godisnje, dobre skole su oko 30k, pajero ako ga rentiras oko 40k. Znaci mesecno te ove tri stvari kostaju sigurno 17k. Sa 8000AED koji preostaju, mislim da zivot i nije preterano lagodan. A da ne pricam da su cene nekretnina pre 3 godine bile makar 50% vece.

#37 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 09 June 2011 - 17:50

I mene bas interesuje kako je uspeo sa 25k... a ima, bar, dvoje dece.

#38 Dubai_Slavery

Dubai_Slavery
  • Members
  • 1 posts

Posted 11 June 2011 - 10:06

Pozdrav svima,

Imam varijantu da odem u Dubai sve placeno (avion, radna viza, osiguranje, hrana, smestaj, prevoz od smestaja do posla) a plata je 1100 AED. Posto je sve placeno plata je prakticno dzeparac. Nemam nameru tamo da stedim vec skromno da zivotarim. Moje pitanje moze li se skromno zivotariti za te pare? Cenicu ako dobijem odgovor uskoro, jer za dve nedelje moram da se odlucim ici ili ne ici.

#39 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 11 June 2011 - 13:55

Ako pogledas malo unazad videces odgovore na tvoje pitanje... pazi, pivo na tocenje po barovima je 30-35 AED, a tvoja plata je 300 dolara, pa ti sad vidi.

#40 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 268 posts

Posted 13 June 2011 - 04:32

Ja se usudio ne bih na to. Stvarno ne znam sta mislis da radis za te novce, ali to je plata radnika sa krampom i slicna zanimanja. Mislim, ako ti je u Srbiji gore od toga, ili cackas nos ceo dan od dosade, ili si veliki avanturista, go for it. U svakoj drugoj varijanti, suluda ideja.
@blondJuce nadjoh u Fujairahu prodavnicu sa alkoholom, kad udjes osecas se kao da si usao da kupujes drogu. Ali zato 6 pack - 40AEDa :)

Edited by sreta-steta, 13 June 2011 - 04:32.

#41 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 13 June 2011 - 05:06

Ja se usudio ne bih na to. Stvarno ne znam sta mislis da radis za te novce, ali to je plata radnika sa krampom i slicna zanimanja. Mislim, ako ti je u Srbiji gore od toga, ili cackas nos ceo dan od dosade, ili si veliki avanturista, go for it. U svakoj drugoj varijanti, suluda ideja.
@blondJuce nadjoh u Fujairahu prodavnicu sa alkoholom, kad udjes osecas se kao da si usao da kupujes drogu. Ali zato 6 pack - 40AEDa :)

Pa sta ces cak tamo za alkohol!? Imas i Dubai-u ( verovatno skuplje? ), siguran sam da znas lokaciju? Imas jednu u Ajman-u preko puta hotela 'Ajman Kempinski', samo pitaj za 'Hole in the wall'.
Inace, najjeftiniji alkohol je mogao da se nadje u Um Al-Qwain ( ili kako se vec pise ), ali je podosta daleko od tebe.

#42 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 268 posts

Posted 13 June 2011 - 07:57

Hehehe... Ne bi ja u Fudzeiru, nego me poslase da radim :). I ovde neke ispicuture argentinci, odma me pitali jel pijes. A ja se susim dva meseca, rekoh pa pomalo. Odveli me na mesto, ja reko sad cemo kalasnjikov da kupimo. A radnja usred nicega (mada cela Fujairah je usred nicega) a ispred parkirano cudo automobila. Unutra - sta hoces, jeftinije nego u free shopu: koja im je logika, pojma nemam.

#43 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 13 June 2011 - 09:57

Hehehe... Ne bi ja u Fudzeiru, nego me poslase da radim :). I ovde neke ispicuture argentinci, odma me pitali jel pijes. A ja se susim dva meseca, rekoh pa pomalo. Odveli me na mesto, ja reko sad cemo kalasnjikov da kupimo. A radnja usred nicega (mada cela Fujairah je usred nicega) a ispred parkirano cudo automobila. Unutra - sta hoces, jeftinije nego u free shopu: koja im je logika, pojma nemam.

Fujeirah je planirana kao 'bunkering stop over' za brodove, posto se nalazi na otvorenom moru, mozda im je ciljna grupa mornari, he, he, he...
Inace, jeftinije nago free shop je Seaman Club u Sharjah Port, al' ti treba seaman book ( matrikula, bese li? ) pored propusnice da bi tamo pazario.

#44 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,645 posts

Posted 13 June 2011 - 10:29

Unutra - sta hoces, jeftinije nego u free shopu: koja im je logika, pojma nemam.

Inace, jeftinije nago free shop je Seaman Club u Sharjah Port, al' ti treba seaman book ( matrikula, bese li? ) pored propusnice da bi tamo pazario.

Pa vi živite u raju!!! Jevtiniji alkohol nego u Japanu i free-shopu? Ja u to ne verujem. ;)

#45 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 13 June 2011 - 11:55

Pa vi živite u raju!!! Jevtiniji alkohol nego u Japanu i free-shopu? Ja u to ne verujem. ;)

Ko moz' da sije Japan.