Jump to content

Photo
- - - - -

Posao u Dubaiju

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
278 replies to this topic

#16 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 30 March 2011 - 09:14

Ista meta i kod mene: upravo sam zavrsio pregovore i cekam vizu i kartu. Sta znam, u pregovorima su bili prilicno ok, imao sam zamerke na neke stavke, sve su ispravili (mada deluje kao copy - paste) greske. Meni je ponudjen i smestaj + fly back svaka tri meseca. Moj rezon je tri meseca, pa da vidimo. I ja sam pomalo rezervisan sa UAE, ali vredi pokusati.

Verovatno si single status, zato dobijas kartu svaka tri meseca... mada, ni to nije pravilo.

#17 nova!

nova!
  • Members
  • 4 posts

Posted 30 March 2011 - 09:29

Meni je ponudjen posao u kozmetickom salonu na za 2,750 AED +1,100 AED za stan (delim ga sa jos jednom devojkom iz rbije) + 500 AED za prevoz...I verovali ili ne, idem... :D...Pa sta bude...Na 6 meseci je, pa valjda cu izdrzati...

#18 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 268 posts

Posted 30 March 2011 - 09:30

Nisam single, nego smo se dogovorili da bude trial period 3 meseca, pa onda za stalno (sto i meni vrlo odgovara), pa onda kao da mi ne sredjuju vizu za porodicu. Mada koliko su bili fleksibilni sa drugim stvarima, mozda sam i to mogao da iscimam, ali nesto mi se nije htelo da prebacujem ceo zivot tamo, a jos nisam ni ja nacisto.

#19 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 30 March 2011 - 15:17

Meni je ponudjen posao u kozmetickom salonu na za 2,750 AED +1,100 AED za stan (delim ga sa jos jednom devojkom iz rbije) + 500 AED za prevoz...I verovali ili ne, idem... :D...Pa sta bude...Na 6 meseci je, pa valjda cu izdrzati...

To se zove entuzijazam!
Inace, uglavnom Filipinke rade taj posao, tako da pare... pa, takve su kakve jesu, sta da ti kazem.

#20 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 30 March 2011 - 15:23

Nisam single, nego smo se dogovorili da bude trial period 3 meseca, pa onda za stalno (sto i meni vrlo odgovara), pa onda kao da mi ne sredjuju vizu za porodicu. Mada koliko su bili fleksibilni sa drugim stvarima, mozda sam i to mogao da iscimam, ali nesto mi se nije htelo da prebacujem ceo zivot tamo, a jos nisam ni ja nacisto.

Nadam se da ugovor predvidja married status kao opciju, neki se kasnije prave ludi ako nemas tu klauzulu a zelis da dovedes porodicu. Ne zelim da te obeshrabrujem, ima raznih poslodavaca, nadam se da ce tvoj ostati fleksibilan kao sto je sada.

#21 nova!

nova!
  • Members
  • 4 posts

Posted 01 April 2011 - 16:09

Pa, jedina alternativa mi je da ostanem ovde i bezuspesno tragam za poslom koji nema izgleda da ce skoro naici...Znam sve, nego ajde za pocetak...izdrzacu tih 6 meseci kako god...a za posle cu videti...

To se zove entuzijazam!
Inace, uglavnom Filipinke rade taj posao, tako da pare... pa, takve su kakve jesu, sta da ti kazem.

#22 kiti

kiti
  • Members
  • 2,426 posts

Posted 01 April 2011 - 17:53

Pa, jedina alternativa mi je da ostanem ovde i bezuspesno tragam za poslom koji nema izgleda da ce skoro naici...Znam sve, nego ajde za pocetak...izdrzacu tih 6 meseci kako god...a za posle cu videti...

samo napred, sve najbolje ti zelim!

ja ne znam nista o dubaiju ali jako cenim proaktivne ljude, a ne one sto samo sede i kukaju

#23 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 03 April 2011 - 23:16

Ponuđen mi je posao u Duabiju. Za sada sve lepo izgleda, tehnički, pošto je plata dobra (oko 25000 AED) i poslodavci normalni. Sa druge strane me je iskreno strah, potpuno deseta kultura, običaji i zakoni. Malo sam kopao po netu, našao neke odlične (lider po pravima žena) i neke užasne (uhapsili čoveka jer su mu našli 0.003g marihuane na cipeli) stvari.

Ima li neko iskustva sa Dubaijem? Vredi li pokušati?

Ovo je preview ponude (konačna ponuda mi još nije poslata, treba da prođem neke tehničke razgovore u čiji ishod nemam razloga da sumnjam):

Salary: Up to 25,000 AED per month (basic, transportation and housing allowance) with additional benefits such as Flights to the UAE, Visa, Medical insurance, 21 days annual leave plus local holidays between 4 and 6 days, Laptop & SIM Card.

Samo napred.

Razjasni sledece:

Sta je to up to 25k AED.
Da li dobijas transp. and housing pored te plate ili je nekako included?
Ko placa i bira stan gde ces stanovati? (zvrcka je da se stanovi u nekim varijantama izdaju samo na godinu ili 6 mes. pa ako ti placash stanarinu a odluchish da se vratish ranije te pare propadaju)
Ko placa troshkove sredjivanja boravka-radne vize?
Kolika ti je radna nedelja? Radish li subotom ili imash ceo vikend (petak subota)?
Zvrchka je i da ponekad ugovor na engleskom i arapskom (original) nisu isti. U sushtini "najstariji" je lokalni labor law. Prilikom problema, bez obzira na ugovor, presudjuje se po njemu.

Saobracaj. Imaj u vidu da je voznja kola u tom kraju sveta poprilicno rizichna i da zahteva dosta prilagodjavanja i paznje. Voze jako brzo.

Proguglaj i raspitaj se oko prevoda vozachke, nostrifikacije i eventualne potrebe da ponovo polazesh.

Neka te ne brine ta marihuana, vishe treba da se plashish da se ne zaletish na neshto zensko pa da prodjesh k'o bos po trnju. Tu nema zezanja.

Idi, kao kozmeticharka "belkinja" trebalo bi da imash dobru "prodju". Ipak, spremi se na susret sa probirljivim i drskim mushterijama. Odnos prema tebi bi trebalo da bude bolji nego prema filipnkama, ali oprez.

Dobro pazi i naglashavaj razliku izmedju Yugoslavije (nekad bolje reci nego Srbija) i Rusije, tj. ruskinja, jer ti i one dolazite sasvim drugim poslom tamo. Pridrzavaj se dress koda.

Nadam se da idesh preko proverene veze/agencije. Pasosh iskopiraj i drzi sa sobom ili negde na sigurnom.

=========

Pripremite se na hebitachnu klimu. Toplo i vlazno. Shvaticete zashto svi nosaju flashice sa vodom. Pogotovo shto idete pravo u letnji period.

Dubai nije najbolje mesto za shtednju (ako se poredi sa KW i KSA) ali je daleko bolji za zivot (razni sadrzaji, vishe zapadno orijentisani itd.)

Nije loshe javiti se onako naivno i nashoj ambasadi.

Srecno.

PS Kako znate i umete probajte da izdrzite do kraja ugovora. Odradjena godina / ugovor u ovom kraju sveta znachi mnogo za pronalazenje drugih poslova u regionu. Drugi ugovor je uvek bolji od prvog. Raskdom ugovora pre isteka sebi lupate pechat da ste osoba koja nemoze da radi tamo i obichno zatvarate vrata za dalje.

Edited by Shedou, 03 April 2011 - 23:19.

#24 boriss111

boriss111
  • Members
  • 244 posts

Posted 04 April 2011 - 19:16

Razjasni sledece:

Sta je to up to 25k AED.

Pitao sam, potvrđeno mi je 25K AED (bez up to)

Included. Dobijes platu kao kod nas pa sa njom šta ti je drago.

Ko placa i bira stan gde ces stanovati? (zvrcka je da se stanovi u nekim varijantama izdaju samo na godinu ili 6 mes. pa ako ti placash stanarinu a odluchish da se vratish ranije te pare propadaju).

Ja biram i plaćam. Za početak ću videti nešto što se plaća mesečno (kolega koji je trenutno tamo iznajmljuje apartman u hotelu za 5K mesečno, pa ću u početku i ja verovatno tako).

Poslodavac.

Kolika ti je radna nedelja? Radish li subotom ili imash ceo vikend (petak subota)?

5 dana, 40 sati nominalno (što se u mojoj struci uvek pretvori u više, ali je tako i ovde).

Zvrchka je i da ponekad ugovor na engleskom i arapskom (original) nisu isti. U sushtini "najstariji" je lokalni labor law. Prilikom problema, bez obzira na ugovor, presudjuje se po njemu.

Kako se odbraniti od ovoga?

Saobracaj. Imaj u vidu da je voznja kola u tom kraju sveta poprilicno rizichna i da zahteva dosta prilagodjavanja i paznje. Voze jako brzo.

Za početak metro, za kasnije ćemo da vidimo.

Proguglaj i raspitaj se oko prevoda vozachke, nostrifikacije i eventualne potrebe da ponovo polazesh.

Hoću, hvala na savetu.

Neka te ne brine ta marihuana, vishe treba da se plashish da se ne zaletish na neshto zensko pa da prodjesh k'o bos po trnju. Tu nema zezanja.

I u srbiji ako se zaletim, prodjem ko bos po trnju (odma' radi papuča :) ).

Edited by boriss111, 05 April 2011 - 10:33.

#25 blond

blond
  • Members
  • 4,259 posts

Posted 05 April 2011 - 05:21

Razjasni sledece:

Sta je to up to 25k AED.

Pitao sam, potvrđeno mi je 25K AED (bez up to)

Included. Dobijes platu kao kod nas pa sa njom šta ti je drago.

Ko placa i bira stan gde ces stanovati? (zvrcka je da se stanovi u nekim varijantama izdaju samo na godinu ili 6 mes. pa ako ti placash stanarinu a odluchish da se vratish ranije te pare propadaju).

Ja biram i plaćam. Za početak ću videti nešto što se plaća mesečno (kolega koji je trenutno tamo iznajmljuje apartman u hotelu za 5K mesečno, pa ću u početku i ja verovatno tako).

Poslodavac.

5 dana, 40 sati nominalno (što se u mojoj struci uvek pretvori u više, ali je tako i ovde).

Kako se odbraniti od ovoga?

Za početak metro, za kasnije ćemo da vidimo.

Hoću, hvala na savetu.

I u srbiji ako se zaletim, prodjem ko bos po trnju (odma' radi papuča :) ).

Za vozacku ces morati da polazes, nasu ne priznaju. Smestaj se, obicno, placa godinu dana unapred. To, obicno, firma plati pa posle odbija od tvoje mesecne plate. Bolje ih pitaj bez ustezanja.

#26 nova!

nova!
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 April 2011 - 08:17

Hvala na podrsci! ;)

samo napred, sve najbolje ti zelim!

ja ne znam nista o dubaiju ali jako cenim proaktivne ljude, a ne one sto samo sede i kukaju

#27 nova!

nova!
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 April 2011 - 08:18

Hvala na savetima! Ako ima jos nekih, slusam,... ;)

Samo napred.

Razjasni sledece:

Sta je to up to 25k AED.
Ko placa i bira stan gde ces stanovati? (zvrcka je da se stanovi u nekim varijantama izdaju samo na godinu ili 6 mes. pa ako ti placash stanarinu a odluchish da se vratish ranije te pare propadaju)

Idi, kao kozmeticharka "belkinja" trebalo bi da imash dobru "prodju". Ipak, spremi se na susret sa probirljivim i drskim mushterijama. Odnos prema tebi bi trebalo da bude bolji nego prema filipnkama, ali oprez.

Dobro pazi i naglashavaj razliku izmedju Yugoslavije (nekad bolje reci nego Srbija) i Rusije, tj. ruskinja, jer ti i one dolazite sasvim drugim poslom tamo. Pridrzavaj se dress koda.

Nadam se da idesh preko proverene veze/agencije. Pasosh iskopiraj i drzi sa sobom ili negde na sigurnom.

=========

Pripremite se na hebitachnu klimu. Toplo i vlazno. Shvaticete zashto svi nosaju flashice sa vodom. Pogotovo shto idete pravo u letnji period.

Dubai nije najbolje mesto za shtednju (ako se poredi sa KW i KSA) ali je daleko bolji za zivot (razni sadrzaji, vishe zapadno orijentisani itd.)

Nije loshe javiti se onako naivno i nashoj ambasadi.

Srecno.

PS Kako znate i umete probajte da izdrzite do kraja ugovora. Odradjena godina / ugovor u ovom kraju sveta znachi mnogo za pronalazenje drugih poslova u regionu. Drugi ugovor je uvek bolji od prvog. Raskdom ugovora pre isteka sebi lupate pechat da ste osoba koja nemoze da radi tamo i obichno zatvarate vrata za dalje.

#28 boriss111

boriss111
  • Members
  • 244 posts

Posted 05 April 2011 - 10:35

Za vozacku ces morati da polazes, nasu ne priznaju. Smestaj se, obicno, placa godinu dana unapred. To, obicno, firma plati pa posle odbija od tvoje mesecne plate. Bolje ih pitaj bez ustezanja.

Koliko je to problem? Može li samo da se polaže ili mora škola? Važi li međunarodna vizačka?

#29 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 268 posts

Posted 05 April 2011 - 12:16

Meni stigla karta i boravisna... u subotu palim, nedelja prvi radni dan. Pisem utiske posle nekog vremena.

#30 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,825 posts

Posted 05 April 2011 - 12:57

Meni stigla karta i boravisna... u subotu palim, nedelja prvi radni dan. Pisem utiske posle nekog vremena.

Ajd´neka je sa srecom !
Sljiiissss... (ovo prosipam vodu za tobom :s_w:)