Jump to content


Photo
- - - - -

Novi udarac nauci u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#31 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 28 November 2011 - 17:42

hahahah :) Ko je Vesna da Vinca?

#32 Treadstone

Treadstone
  • Members
  • 584 posts

Posted 28 November 2011 - 18:19

...



...



hahahah :) Ko je Vesna da Vinca?


Ма она прва слика је био добар смајли, али сада не "линкује" добро. Posted Image

А ово друго је жива истина. Немо' после буде мало "високообразованих".

#33 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 29 November 2011 - 00:43

Ма она прва слика је био добар смајли, али сада не "линкује" добро. Posted Image

А ово друго је жива истина. Немо' после буде мало "високообразованих".


Evo :krsta: se i levom i desnom.

#34 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 29 November 2011 - 09:35

Vec vidjeno kao „Meliorizacija terizacije” (Copyright © 1930-ih by Alkibijad Nusa aka Branislav Nusic).





#35 vivaldi

vivaldi
  • Members
  • 225 posts

Posted 04 June 2012 - 16:29

"Napravio bih malo, ali drsko ministarstvo"
Ukoliko dobijem ponudu za Ministarstvo nauke, želim da napravim malo ministarstvo, mali, ali drzak tim koji veruje u sopstvene snage i koji će srpsko obrazovanje i nauku vratiti na prepoznatljivo mesto u svetu i učiniti ih profitabilnim, kaže u intervjuu za „Blic” profesor Medicinskog fakulteta u Kragujevcu i genetičar Miodrag Stojković, koji je kao kadar i poslanik DS viđen za mesto ministra nauke u budućoj vladi Srbije.

Nije mi jasno u cemu ce se ogledati "drskost" tog malog tima... moze se verovati u sopstvene snage i postici zeljeno i na ne-drzak nacin. Ne sumnjam da Stojkovic kao naucnik a ne partijski kadar ima konkretne planove u nauci. Ostaje da se vidi koliko ce mu u tome pravi partijski kadrovi odmoci, jer mu pomoci nece sigurno. Daj boze da se nesto pokrene.

#36 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 June 2012 - 02:14

"Napravio bih malo, ali drsko ministarstvo"
Ukoliko dobijem ponudu za Ministarstvo nauke, želim da napravim malo ministarstvo, mali, ali drzak tim koji veruje u sopstvene snage i koji će srpsko obrazovanje i nauku vratiti na prepoznatljivo mesto u svetu i učiniti ih profitabilnim, kaže u intervjuu za „Blic” profesor Medicinskog fakulteta u Kragujevcu i genetičar Miodrag Stojković, koji je kao kadar i poslanik DS viđen za mesto ministra nauke u budućoj vladi Srbije.

Nije mi jasno u cemu ce se ogledati "drskost" tog malog tima... moze se verovati u sopstvene snage i postici zeljeno i na ne-drzak nacin. Ne sumnjam da Stojkovic kao naucnik a ne partijski kadar ima konkretne planove u nauci. Ostaje da se vidi koliko ce mu u tome pravi partijski kadrovi odmoci, jer mu pomoci nece sigurno. Daj boze da se nesto pokrene.

Problem i jeste u tome sto se razmislja na nivou ministarstava koja su PO DEFINICIJI deo partijskog plena i tu jednostavno NIKO (dakle, da ponovim: NIKO NIKO NIKO) nije u stanju ista da uradi bez partijskih direktiva. Stojkovic je ili pokvaren (u prilog cemu govori pompezno fotografisanje sa diktatorom Tadicem u vise navrata) ili je jednostavno naivan i ne razume pravo stanje stvari.

Inace, njegova izjava da ce "srpsko obrazovanje i nauku... uciniti profitabilnim" je idiotizam na kvadrat. Nauka nije profitabilna ni u jednoj Nemackoj, a bas ce da bude u Srbiji. To je jos jedno izmisljanje rupe na saksiji. Ako bude toliko glup da pokusa to da uradi, bice u pitanju gora katastrofa od svojevremenog finansiranja akceleratora u Vinci od strane Mire Markovic i vernih julskih kadrova.

#37 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 05 June 2012 - 03:42

neverovatno je sta je sve moguce ovde procitati.
ne samo sto je dobro sto je to ministarstvo ukinuto
[ a nije cak ni ukinuto vec se ministar samoukinuo ]
vec je i ovo drugo kojem su ga pripojili potpuno beskorisno.
oba su bespotreban teret za poreske obveznike.
srbija je mala i siromasna zemlja koja nema potrebe ni za ovim ni za jos jedno deset ministarstava.
[ ja mozda volim da iz hobija proucavam juznonovozelandske ptice ali imam dovoljnomorala da se ne ljutim sto za to ne dobijam tudj novac. ]
edit: poseban favorit za alanfordovsku kvaziagenciju su mi jp nuklearni objekti srbije :)))


Edited by reynard muldrake, 05 June 2012 - 03:45.


#38 vivaldi

vivaldi
  • Members
  • 225 posts

Posted 05 June 2012 - 08:05

neverovatno je sta je sve moguce ovde procitati.
ne samo sto je dobro sto je to ministarstvo ukinuto
[ a nije cak ni ukinuto vec se ministar samoukinuo ]
vec je i ovo drugo kojem su ga pripojili potpuno beskorisno.
oba su bespotreban teret za poreske obveznike.
srbija je mala i siromasna zemlja koja nema potrebe ni za ovim ni za jos jedno deset ministarstava.
[ ja mozda volim da iz hobija proucavam juznonovozelandske ptice ali imam dovoljnomorala da se ne ljutim sto za to ne dobijam tudj novac. ]
edit: poseban favorit za alanfordovsku kvaziagenciju su mi jp nuklearni objekti srbije :)))



reynarde, vi se ocito bavite necim sto nema veze sa naukom, kad mozete da izjavite da Srbiji nije potrebno ministarstvo nauke. U naucnim okvirima, Srbija nije ni mala ni siromasna, pre ce biti da je vrlo neefikasna da iskoristi ljudski potencijal i opremu koju ima. Uprkos decenijama neulaganja ili povremenog ulaganja, samo u okviru Univerziteta u BG postoje pristojni kapaciteti koji bi se mogli jos bolje iskoristiti da postoji prava intra-univerzitetska saradnja.

Uspesnost konkretnog ministarstva je sasvim drugo pitanje. Kao sto rece Sredinger, feudalna podela ministarstava po partijskoj liniiji nije zaobisla niti ce zaobici i ovu oblast, a partijsko kadriranje je garant neuspeha nauke.

Nauka nije hobi, ali je za ocekivati nerazumevanje polozaja nauke u drustvu u zemlji sa velikim delom funkcionalno nepismenog stanovnistva

#39 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 June 2012 - 13:03

neverovatno je sta je sve moguce ovde procitati.
ne samo sto je dobro sto je to ministarstvo ukinuto
[ a nije cak ni ukinuto vec se ministar samoukinuo ]
vec je i ovo drugo kojem su ga pripojili potpuno beskorisno.
oba su bespotreban teret za poreske obveznike.
srbija je mala i siromasna zemlja koja nema potrebe ni za ovim ni za jos jedno deset ministarstava.
[ ja mozda volim da iz hobija proucavam juznonovozelandske ptice ali imam dovoljnomorala da se ne ljutim sto za to ne dobijam tudj novac. ]
edit: poseban favorit za alanfordovsku kvaziagenciju su mi jp nuklearni objekti srbije :)))

Izvini, ali tvrdnja da je ministarstvo prosvete potpuno beskorisno je tesko lupetanje. Pa sigurno nam je ono potrebnije nego, na primer, ministarstvo odbrane, ako cemo pravo. Medjutim, ti imas dovoljno morala da odobravas da se od tudjeg novca kupuje oruzje i obucavaju ubice, ali ti moralno smeta izdvajanje za prosvetu i nauku?! Svasta...

#40 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 06 June 2012 - 07:13

neverovatno je sta je sve moguce ovde procitati.
ne samo sto je dobro sto je to ministarstvo ukinuto
[ a nije cak ni ukinuto vec se ministar samoukinuo ]
vec je i ovo drugo kojem su ga pripojili potpuno beskorisno.
oba su bespotreban teret za poreske obveznike.
srbija je mala i siromasna zemlja koja nema potrebe ni za ovim ni za jos jedno deset ministarstava.
[ ja mozda volim da iz hobija proucavam juznonovozelandske ptice ali imam dovoljnomorala da se ne ljutim sto za to ne dobijam tudj novac. ]
edit: poseban favorit za alanfordovsku kvaziagenciju su mi jp nuklearni objekti srbije :)))


Morala mozda i imas, ali o nauci i obrazovanju i njihovom znacaju, cak i u drzavama poput Srbije, pojma nemas. Reci da je ministarstvo prosvete nepotrebno je ordinarna glupost. Mislils li da su ministarstva dijaspore, vera i 3-4 varijante ministarstva finansija i ekonomije bitnija (odnosno zasto ih ima vise od jednog)? Mnogo nebitnijih ministarstava ima za ukidanje od ministarstva prosvete.

Tesko zemlji u kojoj se prosveta i nauka smatraju "nemoralnim investicijama".