Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1996 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 08 June 2017 - 08:12

 

Imam samo jos jedno pitanje, oko tih radnih papira... Da li postoje neki drugi uslovi osim toga da neto plata bude veca od 13.000 SEK i da poslodovac da oglas u Svedskoj najmanje 10 dana pre nego sto te zaposli ( uslovi sa sweden.se sajta), pre svega mislim da li poslodavac mora da garantuje za tebe (ili kako to vec ide..) a ovo pitam cisto da vidim da li se isplati tom nekom poslodavcu da uopste zaposljava nekog van EU, odnosno da li je velika razlika za poslodavca kad zaposljava nekog iz EU i van EU?

 

Ima i drugih uslova, ali ovaj pomenuti je najvazniji. Ovde su svi.

Doduse, na gornjem linku ne pise, ali se zato podrazumeva, da covek ne moze samo tako da otvori firmu da bi zaposljavao ljude, nego mora i da pokaze da mu je firma u funkciji. Znaci da ima odredjeni prihod u odredjenom periodu i slicno. Kad se svi ti uslovi pogledaju, trebalo bi da se nikom ne isplati da zaposljava ljude izvan EU, osim ako nisu neki specijalni strucnjaci za nesto. Medjutim, to se ipak stalno desava, tako da im se ocigledno negde ipak isplati. Ne pitaj kako i zasto; imaju oni svoju racunicu, ali to nije nesto sto se moze staviti na papir ili okaciti na net.

Nista te ne kosta da pokusas, ali ako nemas "svoje ljude", mislim da je slaba vajda.


  • 0

#1997 pravnik123

pravnik123
  • Members
  • 3 posts

Posted 08 June 2017 - 11:10

Ima i drugih uslova, ali ovaj pomenuti je najvazniji. Ovde su svi.

Doduse, na gornjem linku ne pise, ali se zato podrazumeva, da covek ne moze samo tako da otvori firmu da bi zaposljavao ljude, nego mora i da pokaze da mu je firma u funkciji. Znaci da ima odredjeni prihod u odredjenom periodu i slicno. Kad se svi ti uslovi pogledaju, trebalo bi da se nikom ne isplati da zaposljava ljude izvan EU, osim ako nisu neki specijalni strucnjaci za nesto. Medjutim, to se ipak stalno desava, tako da im se ocigledno negde ipak isplati. Ne pitaj kako i zasto; imaju oni svoju racunicu, ali to nije nesto sto se moze staviti na papir ili okaciti na net.

Nista te ne kosta da pokusas, ali ako nemas "svoje ljude", mislim da je slaba vajda.

Razumeo sam te u potpunosti. Hvala ti stvarno za sve informacije, odvajas od svog vremena da pomognes ljudima koje ne poznajes, skidam kapu! Meni preostaje da pokusam pa sta bude - bude.

Hvala jos jednom!


  • 0

#1998 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 08 June 2017 - 11:49

Razumeo sam te u potpunosti. Hvala ti stvarno za sve informacije, odvajas od svog radnog vremena da pomognes ljudima koje ne poznajes, skidam kapu! Meni preostaje da pokusam pa sta bude - bude.

Hvala jos jednom!


  • 1

#1999 SuSa

SuSa
  • Members
  • 11 posts

Posted 16 June 2017 - 16:39

Zdravo svima...moze li mi neko reci da li migraciono ima kolektivni odmor, i od kad do kad?! Hvala

Edited by SuSa, 16 June 2017 - 19:19.

  • 0

#2000 Petra1

Petra1
  • Members
  • 12 posts

Posted 18 June 2017 - 14:30

Zdravo svima,posle duzeg vremena da se javim,razlog je naravno lep..posle 7 meseci od apliciranja dobila sam radnu i boravisnu dozvolu ...zelim svima koji cekaju uspeh i srecu..pozdrav za sve vas!!
  • 1

#2001 Amorphis

Amorphis
  • Members
  • 15 posts

Posted 18 June 2017 - 18:22

Zdravo svima,posle duzeg vremena da se javim,razlog je naravno lep..posle 7 meseci od apliciranja dobila sam radnu i boravisnu dozvolu ...zelim svima koji cekaju uspeh i srecu..pozdrav za sve vas!!

 

Svaka čast!

To je baš bilo brzo. Srećno bilo nadalje :)


  • 0

#2002 Petra1

Petra1
  • Members
  • 12 posts

Posted 18 June 2017 - 18:41

Hvala🤗,puno!!
  • 0

#2003 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 19 June 2017 - 13:14

Zdravo svima,posle duzeg vremena da se javim,razlog je naravno lep..posle 7 meseci od apliciranja dobila sam radnu i boravisnu dozvolu ...zelim svima koji cekaju uspeh i srecu..pozdrav za sve vas!!

Na koju foru tako brzo :P


  • 0

#2004 Petra1

Petra1
  • Members
  • 12 posts

Posted 20 June 2017 - 16:12

Nema fore 😁..i ranije bi bilo da nije bilo nesporazuma na samom pocetku ,posle nepunih mesec dana od apliciranja dobila sam handlegare..proslli smo uobicajnu proceduru ,sve po propisu sto su trazili prilozili i nikakvih problema nije moglo da bude ..srecni smo i zadovoljni,i sada se spremamo za odmor!!srecno svima👍😁
  • 0

#2005 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 June 2017 - 19:48

Na koju foru tako brzo :P


Možda na foru što ne mulja i stvarno je u vezi/braku.

Možda nije na foru uopšte. Možeš da zamisliš?
  • 1

#2006 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 21 June 2017 - 07:04

Možda na foru što ne mulja i stvarno je u vezi/braku.

Možda nije na foru uopšte. Možeš da zamisliš?

Tesko mi je da zamislim.

Ljudi koji ne muljaju i stvarno su u braku cak i decu imaju iz tog braka pa se nacekaju vise od godinu dana, i prosto mi je neverovatno da je neko za manje od godinu uz pocetni problem i prvobitno odbijanje uspeo sve da zavrsi.


  • 0

#2007 Petra1

Petra1
  • Members
  • 12 posts

Posted 21 June 2017 - 08:15

Upravo tako,nismo mulljali,u braku smo,duga veza pre braka,problem koji je bio resili na pravi nacin,greske se desavaju gde ljudi rade sto je i normalno,izvinili se,istalo je bila rutina koja je isla nirmalnim tokom,bas zbog toga smo i srecni sto postoje i slucajevi kao nas i poruka da se nikad ne treba predavati i padati,izgubljeno je ono samo cega se mi odreknemo..jaka volja donosi uspeh!👍
  • 1

#2008 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 June 2017 - 09:26

Možda na foru što ne mulja i stvarno je u vezi/braku.

Možda nije na foru uopšte. Možeš da zamisliš?

 

Ipak mulja. Ako ne kod Migrationsverketa (sto je tesko poverovati), onda svakako na forumu  ;) .

Isti ovaj nick nas u ovom postu iz januara ove godine obavestava da je dobila odbijenicu (ne kaze nakon koliko dugog cekanja), da se zalila i da je sada na Migracionom sudu. Prica mi je u startu zvucala kao puna rupa, pa odgovorih nesto, a nick se nakon toga gubi. Onda se pojavljuje pet meseci kasnije i obavestava nas da je dobila pozitivnu odluku 7 meseci nakon apliciranja.....

 

I? Sta bi s onom zalbom kod Migracionog suda od pre pet meseci? Hocemo li to nekad saznati :D ?


  • 0

#2009 Petra1

Petra1
  • Members
  • 12 posts

Posted 21 June 2017 - 09:45

Draga moja,misli ti sta god zelis,u 7 meseci je sve zavrseno ,istina uvek pobedi i pravda ,ja sam uvek pricala istinu..i istina je i pobedila,nemogu da pisem ono sto bi ti zelela ,zao mi je moram da te ovoga puta razocaram
  • 0

#2010 Petra1

Petra1
  • Members
  • 12 posts

Posted 21 June 2017 - 09:46

🤓😁
  • 0