Jump to content

Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola

• Please log in to reply
1762 replies to this topic

#1756 Kinik

Kinik
  • Members
  • 33,627 posts

Posted 16 February 2017 - 20:56

...

A mozda i neko iz 'abasade' cita!?

;)

...

• 1

#1757 mrd

mrd
  • Members
  • 14,615 posts

Posted 17 February 2017 - 03:38

Da ja pomognem diskusiju. Da li Svedska priznaje vizu o spajanju porodice ako su partneri istog posla? Sta uraditi u tom slucaju?

• 0

#1758 Altair78

Altair78
  • Members
  • 26 posts

Posted 20 February 2017 - 19:00

Pozdrav svima posle malo duzeg vremena :)

Evo i moja privremena dozvola istice za par dana, pa smo ja i devojka predali za moju stalnu boravisnu dozvolu :) 

Ove dve godine su prosle neverovatno brzo...  :thumbs:

Elem, odradili smo web aplikaciju i predali, sada cekamo... Predali smo pre nekih mesec dana, malo manje, jer se moze predati 30 dana pre isteka, ali skoro mesec uglavnom. Vidim na web sajtu migracije pise 1 do 2 meseca se ceka na odgovor. Ima li svezih slucajeva da su dobili permanent i koliko ste dugo cekali? 

Unapred hvala na odgovoru  :blush:

• 1

#1759 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 32 posts

Posted 21 February 2017 - 10:57

Sta je samordningsnummer?

• 0

#1760 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,520 posts

Posted 21 February 2017 - 12:40

Sta je samordningsnummer?

Privremeni identifikacioni broj za ljude koji nemaju osnovu za personnummer, dakle nisu folkbokförda (nisu "knjigovodstveno uvedeni") u Svedskoj, ali tu privremeno zive, rade, studiraju... Najcesce ga dobijaju EU gradjani koji jos nisu registrovali svoje pravo boravka, strani studenti, ljudi na privremenom radu u swe, ako rade na poslovima za koje se ne trazi boravisna i radna dozvola...

Edited by vilhelmina, 21 February 2017 - 12:43.

• 0

#1761 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 32 posts

Posted 21 February 2017 - 18:22

Privremeni identifikacioni broj za ljude koji nemaju osnovu za personnummer, dakle nisu folkbokförda (nisu "knjigovodstveno uvedeni") u Svedskoj, ali tu privremeno zive, rade, studiraju... Najcesce ga dobijaju EU gradjani koji jos nisu registrovali svoje pravo boravka, strani studenti, ljudi na privremenom radu u swe, ako rade na poslovima za koje se ne trazi boravisna i radna dozvola...?

A recimo ljudi koji su u Svedskoj po osnovu spajanja porodice sa EU gradjanima da li i oni imaju samordningsnummer ili oni dobijaju PN?

Edited by BojanB721, 21 February 2017 - 18:23.

• 0

#1762 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,520 posts

Posted 22 February 2017 - 06:25

A recimo ljudi koji su u Svedskoj po osnovu spajanja porodice sa EU gradjanima da li i oni imaju samordningsnummer ili oni dobijaju PN?

S EU drzavljanima se ne trazi klasicno spajanje porodice (zahtev, ambasada i ostalo), vec clanovi njihovih porodica imaju pravo da borave i rade u Svedskoj kao da su i sami EU drzavljani, cak i ako nisu. Status im je vezan za clana porodice koji jeste EU, pa dok on ima samordningsnummer, imaju ga i oni. Kad on dobije personnummer, znaci kad nadje posao i registruje boravak, dobijaju ga i oni.

• 0

#1763 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 4,347 posts

Posted 22 February 2017 - 11:39

Pozdrav ljudi.Dobio poso u Sverige.Kao i svi koji tek pocinju tako i ja nasao ciscenje i treba da krenem da radim.Jel moze neko malo o tome da mi kaze neku korisnu informaciju ? Kako i sta raditi i na sta obratiti paznju u tom poslu ? Ciste se kancelarije.

Ako ne naucis prvi dan, onda nije posao za tebe, probaj nesto jednostavnije.

• 1