Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1756 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 February 2017 - 20:56

...

 

A mozda i neko iz 'abasade' cita!?

;)

 

...


  • 1

#1757 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 February 2017 - 03:38

Da ja pomognem diskusiju. Da li Svedska priznaje vizu o spajanju porodice ako su partneri istog posla? Sta uraditi u tom slucaju?


  • 0

#1758 Altair78

Altair78
  • Members
  • 29 posts

Posted 20 February 2017 - 19:00

Pozdrav svima posle malo duzeg vremena :)

 

Evo i moja privremena dozvola istice za par dana, pa smo ja i devojka predali za moju stalnu boravisnu dozvolu :) 

 

Ove dve godine su prosle neverovatno brzo...  :thumbs:

 

Elem, odradili smo web aplikaciju i predali, sada cekamo... Predali smo pre nekih mesec dana, malo manje, jer se moze predati 30 dana pre isteka, ali skoro mesec uglavnom. Vidim na web sajtu migracije pise 1 do 2 meseca se ceka na odgovor. Ima li svezih slucajeva da su dobili permanent i koliko ste dugo cekali? 

 

Unapred hvala na odgovoru  :blush:


  • 1

#1759 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 21 February 2017 - 10:57

Sta je samordningsnummer?


  • 0

#1760 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 February 2017 - 12:40

Sta je samordningsnummer?

 

Privremeni identifikacioni broj za ljude koji nemaju osnovu za personnummer, dakle nisu folkbokförda (nisu "knjigovodstveno uvedeni") u Svedskoj, ali tu privremeno zive, rade, studiraju... Najcesce ga dobijaju EU gradjani koji jos nisu registrovali svoje pravo boravka, strani studenti, ljudi na privremenom radu u swe, ako rade na poslovima za koje se ne trazi boravisna i radna dozvola...


Edited by vilhelmina, 21 February 2017 - 12:43.

  • 0

#1761 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 21 February 2017 - 18:22

Privremeni identifikacioni broj za ljude koji nemaju osnovu za personnummer, dakle nisu folkbokförda (nisu "knjigovodstveno uvedeni") u Svedskoj, ali tu privremeno zive, rade, studiraju... Najcesce ga dobijaju EU gradjani koji jos nisu registrovali svoje pravo boravka, strani studenti, ljudi na privremenom radu u swe, ako rade na poslovima za koje se ne trazi boravisna i radna dozvola...?

A recimo ljudi koji su u Svedskoj po osnovu spajanja porodice sa EU gradjanima da li i oni imaju samordningsnummer ili oni dobijaju PN?


Edited by BojanB721, 21 February 2017 - 18:23.

  • 0

#1762 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 22 February 2017 - 06:25

A recimo ljudi koji su u Svedskoj po osnovu spajanja porodice sa EU gradjanima da li i oni imaju samordningsnummer ili oni dobijaju PN?

 

S EU drzavljanima se ne trazi klasicno spajanje porodice (zahtev, ambasada i ostalo), vec clanovi njihovih porodica imaju pravo da borave i rade u Svedskoj kao da su i sami EU drzavljani, cak i ako nisu. Status im je vezan za clana porodice koji jeste EU, pa dok on ima samordningsnummer, imaju ga i oni. Kad on dobije personnummer, znaci kad nadje posao i registruje boravak, dobijaju ga i oni.


  • 0

#1763 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 22 February 2017 - 11:39

Pozdrav ljudi.Dobio poso u Sverige.Kao i svi koji tek pocinju tako i ja nasao ciscenje i treba da krenem da radim.Jel moze neko malo o tome da mi kaze neku korisnu informaciju ? Kako i sta raditi i na sta obratiti paznju u tom poslu ? Ciste se kancelarije.

 

Ako ne naucis prvi dan, onda nije posao za tebe, probaj nesto jednostavnije.


  • 1

#1764 Altair78

Altair78
  • Members
  • 29 posts

Posted 02 March 2017 - 01:21

Pre par dana sam dobio email od Migrationsverketa i odobren mi je permanent uppehållstillstånd :) U emailu nije stajalo kakva je odluka, ali sam već ujutru otišao do Migrationsverketa i tada sam od njih dobio potvrdu da su mi odobrili trajnu boravišnu dozvolu :) Pravo su me fotografisali i ostavio sam otiske, za nedelju dana dobijam novu karticu :) Neverovatno je kako su brzo prošle ove dve godine... A evo baš prelistavam temu i sećam se kako je sve počelo sa predajom dokumenta, pa posle intervju, pa čekanje... :) Ali eto sve prođe... Svima koji i dalje čekate ili započinjete proces, želim od srca sve najbolje i da što pre dobijete pozitivan odgovor :) Hvala svima koji ovde ljudima pomažu savetima, posebno Vilhelmini :)
  • 3

#1765 mmedenaa

mmedenaa
  • Members
  • 27 posts

Posted 02 March 2017 - 11:34

Cestitam. :) Koliko ste cekali na stalnu boravisnu dozvolu od apliciranja za nju? :)
  • 0

#1766 Altair78

Altair78
  • Members
  • 29 posts

Posted 02 March 2017 - 13:06

Hvala puno :) Pa ja sam prvu dozvolu boravka na dve godine dobio 26.02.2015... A permanent pre par dana, tačnije 27.02.2017 :) Tačno dve godine nakon privremene boravišne dozvole :) Predali smo 27.01. tako da čekali smo mesec dana na odluku :) Da napomenem da u našem slučaju nije bilo intervjua... Predali dokumenta, tražili su jednu malu dopunu nekoliko dana pre odluke i čim smo to poslali nakon nekoliko dana je došao beslut :)

Edited by Altair78, 02 March 2017 - 13:08.

  • 0

#1767 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 02 March 2017 - 21:04

Hvala tebi sto si to pozitivno iskustvo podelio sa nama.:)

Sto se Vilhelmine tice, njeni saveti su dragoceni.


  • 0

#1768 swedjaninupokusaju

swedjaninupokusaju
  • Members
  • 53 posts

Posted 02 March 2017 - 21:42

Ako ne naucis prvi dan, onda nije posao za tebe, probaj nesto jednostavnije.

Pa jel postoji jednostavniji poso od ovog ??? Nadam se da si mislio da nije problem skapirati.
  • 0

#1769 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 04 March 2017 - 18:24

Pa jel postoji jednostavniji poso od ovog ??? Nadam se da si mislio da nije problem skapirati.

 

Nisam, mrtav sam ozbiljan. Postoje jednostavniji poslovi od ciscenja kancelarija, npr skidanje lanolina sa ovcije vune tako sto gazis po vuni u buretu mokrace. 

 

Ne daj se zbuniti, zajebavam se.

 

Budi vrijedan, ne kasni na posao, probaj uraditi malo vise nego sto je norma, u slobodno vrijeme radi na sebi, uci. Kad vidis sansu, zgrabi je.

 

U medjuvremenu ne zaboravi da si ziv i da je poneki uzitak dobar za dusu. 

 

Sretno! :)


Edited by Honey Badger, 04 March 2017 - 18:25.

  • 2

#1770 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 March 2017 - 23:10

 

Ne daj se zbuniti, zajebavam se.

 

Budi vrijedan, ne kasni na posao, probaj uraditi malo vise nego sto je norma, u slobodno vrijeme radi na sebi, uci. Kad vidis sansu, zgrabi je.

 

U medjuvremenu ne zaboravi da si ziv i da je poneki uzitak dobar za dusu. 

 

Savrseno tacno, jasno, precizno, koncizno...

Ipak, postoje i neke male tajne cistackog zanata, pa da se nadovezem.

 

@svedjaninupokusaju

Posto rece da se radi o ciscenju kancelarija, to najverovatnije znaci da radis za firmu koja je s drugom firmom sklopila ugovor o ciscenju neke poslovne zgrade. Znaci da si zaposlen kod jedne firme, a posao/uslugu obavljas za drugu. Poslodavac ce ti objasniti sta i kako treba da radis, a tebi ce posle dva dana biti jasno da ako radis tako kako ti je rekao, trebace ti osam puta vise vremena od onog za koliko te placa. Ali on nece biti tamo dok budes radio, a ni sledeceg dana nece doci da proverava jesi li pratio uputstva ili nisi. Umesto toga ce u te kancelarije doci neki ljudi kojima oci neces videti, ali oni su ti koji su tebi bitni. Ako su oni zadovoljni i ne zale se, bice i tvoj poslodavac, pa makar ti radio sve naopako od onog sto ti je rekao.

Dakle, treba da gledas ocima tih ljudi koji tu ujutro dolaze da rade i da uradis onako kako bi ti voleo da te kancelarija ujutro zatekne. Posebno je bitna kuhinja, jer tu prvo naidju ujutro onako nadrndani, pa im sve smeta. I recepcija, jer tu sede opajdare koje se najvise zale. Ako si nesto u prilici da ih nekako sretnes i sarmiras, ne oklevaj ni trena, sigurno ce se isplatiti :P .


  • 0