Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1606 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 13 October 2016 - 10:43

TUT znaci dozvolu za odlazak?


  • 0

#1607 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 13 October 2016 - 11:00

Jeste, boravisna dozvola na 2 god.


  • 0

#1608 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 14 October 2016 - 22:46

Srecno :)


  • 0

#1609 Platinum72

Platinum72
  • Members
  • 11 posts

Posted 21 October 2016 - 18:55

Dobrodošao😁😁😁!!!
  • 0

#1610 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 22 October 2016 - 09:49

Hvala puno. Kupio kartu, za mesec dana dolazim ;)


  • 0

#1611 plavioblak

plavioblak
  • Members
  • 1 posts

Posted 02 November 2016 - 15:28

Ćao :)

 

Ovako mama se udala u Švedsku  čekala godinu dana odluku i dobila potvrdnu, zatim otišla gore živjela sa dotičnim čovjekom 3 mjeseca on je počeo maltretirati, izabacio je iz stan, primili su je kvinnahuset i tu je još, razvela se i migracija je zvala na razgovor danas i opet im je morala pricati sta joj se dogodilo, i rekli su joj da ce za mjesec dana ko donijeti odluku da li dobiti dozvolu gore da ostane ili ce je vraitit s tim da ima pravo da se zali i trazi azil. 

Zanima me ima li neko iskustva sa ovakim slucajem i kakav bi krajnji ishod bio ? 


  • 0

#1612 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 03 November 2016 - 19:31

Hej vilhelmina hur mår du allt bra med dig,jag har en fråga till dig och hjällp också..I borjan av februari jag har borjar att läsa SFI och nu jag är ferdig med SFI som kan du ser hehe,jag har läste på nätt att någon som studera sfi och slut inon 12 månader kan få 12000 kronor som bonus sfi pengar,jag försokte att kontakta malmö komun med de säga mig att jag skulle pråta med min skola och i skola de har inge oning om dett snela kan du hjälpa mig..Mozete i na nasem da odgovorite..:)


  • 0

#1613 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 03 November 2016 - 19:38

Zdravo svima posle dugog vremena vidim ovde dosta poznatih imena od ranije i vidim da su konacno dobili tu famoznu upehållstillstånd kort sve cestitke i dobro dosli u svedsku,ja moram da se pohvalim zavrsio sam sfi,radim vec 6 meseci i najglavnije dobio sam sina koji ima punih 6 meseci sve je najbolje,ja sam malo pisao na svedskom gore nadam se da ce gospodja vilhelmina da vidi i da odgovori pozdrav svima i srecno ovde..:)


  • 1

#1614 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 November 2016 - 06:22

Ćao :)

 

Ovako mama se udala u Švedsku  čekala godinu dana odluku i dobila potvrdnu, zatim otišla gore živjela sa dotičnim čovjekom 3 mjeseca on je počeo maltretirati, izabacio je iz stan, primili su je kvinnahuset i tu je još, razvela se i migracija je zvala na razgovor danas i opet im je morala pricati sta joj se dogodilo, i rekli su joj da ce za mjesec dana ko donijeti odluku da li dobiti dozvolu gore da ostane ili ce je vraitit s tim da ima pravo da se zali i trazi azil. 

Zanima me ima li neko iskustva sa ovakim slucajem i kakav bi krajnji ishod bio ? 

 

Mislim da ovde ne bi trebalo gajiti lazne nade, tj prilicno sam sigurna da ce je vratiti u zemlju porekla. Cak i da zatrazi azil, moze samo kupiti malo vremena, dok se zahtev ne resi, a resenje ce opet biti negativno. U medjuvremenu bi morala da zivi u nekom smestaju za azilante, a to sada nisu nimalo prijatna mesta. I opet bi je na kraju vratili. 

Resenje su stalni posao ili novi muz, ukoliko je tako nesto opcija.


  • 0

#1615 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 November 2016 - 06:36

Hej vilhelmina hur mår du allt bra med dig,jag har en fråga till dig och hjällp också..I borjan av februari jag har borjar att läsa SFI och nu jag är ferdig med SFI som kan du ser hehe,jag har läste på nätt att någon som studera sfi och slut inon 12 månader kan få 12000 kronor som bonus sfi pengar,jag försokte att kontakta malmö komun med de säga mig att jag skulle pråta med min skola och i skola de har inge oning om dett snela kan du hjälpa mig..Mozete i na nasem da odgovorite.. :)

 

12000 je za one koji startuju od C-kursa. Koliko se secam, ti si poceo od B, pa bi to bilo 8000. Osim toga, moguce je da se nisi obratio na pravo mesto. Skola nema nista s tim, osim da ti izda potvrdu, a bonus definitivno isplacuje opstina. Logika je u tome da svaki dan sto neko sedi na sfi kosta, pa ljudi koji brzo zavrse ustede opstini pare i zato dobijaju taj bonus. Ali ne znaci da svaki opstinski sluzbenik zna sve o tome. Treba da se obratis tamo odakle si i krenuo s upisom u skolu. To moze da bude neka sluzba za obrazovanje odraslih i slicno, razlikuje se od opstine do opstine. Znaci, pitaj na pravom mestu, pa mozda nesto i bude. izgleda da ispunjavas uslove.


  • 0

#1616 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 04 November 2016 - 06:56

Znaci to postoji sigurno posto niko ne moze da mi da pravu informaciju o tome hvala na odgovoru..I to sam inace saznao od jednog poznanika ovde koji je dobio taj bonus i sto da ne ipak sam brzo zavrsio sfi iako radim to treba nagraditi..😀😀😀

Edited by vuk.vucko83, 04 November 2016 - 07:23.

  • 0

#1617 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 04 November 2016 - 14:36

Danas sam dobio odgovor iz invadrare service,2014 je ukinut sfi bonus..
  • 0

#1618 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 05 November 2016 - 13:46

Da li je neko u skorije vreme podnosio zahtev za drzavljanstvo?

Od momenta slanja dokumenata koliko je potrebno vremena da prodje da bi se slucaj registrovao, tj kada bilo kakav odgovor od migrationsverket mogu da ocekujem, dakle ne mislim na odgovor da li cu dobiti ili necu dobiti drzavljanstvo nego samo odgovor da su primili aplikaciju i da pocinje proces?

Moj slucaj npr je da sam ja poslao papire u utorak, a kada se ulogujem na moj nalog na migrationsverket tamo uopste ne stoji da je moj slucaj u vezi trazenja drzavljanstva registrovan....


Edited by BojanB721, 05 November 2016 - 13:46.

  • 0

#1619 Denis & Suzana

Denis & Suzana
  • Members
  • 1 posts

Posted 05 November 2016 - 18:03

Pozdrav narode!
Evo da se i mi tuspasimo. Predali smo za spajanje u martu 2016, Suzana (podnosilac iz Srbije) imala intervju u oktobru 2016, a Denis (porijeklom bosanac sa švedskim državljanstvom, u Švedskoj od onog nesretnog rata) nije uopšte bio kontaktiran od migracionog nakon ispunjavanja onog prvog formulara sa milion pitanja.
Asistentica Marija koja je držala intervju u Beogradu je bila prijatna i izjavila na kraju kako se nada brzom rješavanju jer je po njoj slučaj sasvim jasan. Rekla je da nije uopšte sigurno da će Denis biti kontaktiran, jer se to i ne radi ako ne postoji potreba zbog ev. nejasnoća ili ako se odluka može donijeti na osnovu dokaza podnesenih od podnosioca zahtjeva.
Napominjemo da je naša veza prava, tj. ništa fiktivno. Mi smo ove godine proveli 10-tak dana u Srbiji, gdje smo sei vjerili, mjesec dana godišnjeg u Bosni, i maksimalno dozvoljeno vrijeme (prema EU-pravilima) sve do intervjua u Švedkoj. Naravno da je tu bilo jako puno fotografija jer smo sve vrijeme bili k'o sijamski blizanci, te stotine poruka isvakodnevni razgovori na skype/messenger/viber u one dane kad smo morali biti razdvojeni poštujući turistička pravila za Švedsku. Eto tako... a sad čekanje, Deni ide za Srbiju, a Suza ne može u Švedsku. Al utjeha je: ovo je poslednji put da nas "više sile" razdvajaju :)
  • 0

#1620 duci

duci
  • Members
  • 20 posts

Posted 05 November 2016 - 21:42

Zdravo svima posle dugog vremena vidim ovde dosta poznatih imena od ranije i vidim da su konacno dobili tu famoznu upehållstillstånd kort sve cestitke i dobro dosli u svedsku,ja moram da se pohvalim zavrsio sam sfi,radim vec 6 meseci i najglavnije dobio sam sina koji ima punih 6 meseci sve je najbolje,ja sam malo pisao na svedskom gore nadam se da ce gospodja vilhelmina da vidi i da odgovori pozdrav svima i srecno ovde.. :)

Kod tebe vidim sve u najboljem  paketu :) Svaka cast


  • 0