Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1576 Mo1234

Mo1234
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 August 2016 - 18:34

To mi je jasno. Buni me cinjenica da me nisu zvali na intervju, a donijeli su odluku...


  • 0

#1577 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 22 August 2016 - 18:43

Pre bih rekao da je slucaj resen pozitivno nego da je odbijen ;)


  • 0

#1578 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 22 August 2016 - 18:58

Pre bih rekao da je slucaj resen pozitivno nego da je odbijen ;)

 

Ja, nazalost, ne bih rekla :( .

 

@Mo1234

Korak koji prethodi intervjuu je onaj upitnik za svedskog partnera. Moguce da je on propustio da odgovori na njega u odredjenom roku, pa da je slucaj resen u toj fazi. Ako nije to, onda bih pre rekla da je neka greska u pitanju, nego da je odgovor pozitivan, a da procedura nije sprovedena onako kako je uobicajeno.


  • 0

#1579 Mo1234

Mo1234
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 August 2016 - 19:15

Ja, nazalost, ne bih rekla :( .

 

@Mo1234

Korak koji prethodi intervjuu je onaj upitnik za svedskog partnera. Moguce da je on propustio da odgovori na njega u odredjenom roku, pa da je slucaj resen u toj fazi. Ako nije to, onda bih pre rekla da je neka greska u pitanju, nego da je odgovor pozitivan, a da procedura nije sprovedena onako kako je uobicajeno.

I ja mislim da ce odgovor prije biti negativan nego pozitivan :( .

Nakon sto sam ja aplicirala moj partner je ispunio upitnik i poslao im odmah sutradan. Za to smo dobili i potvrdu, i tad je slucaj uzet u razmatranje. Sve smo ispunili detaljno, i prilozili potrebne dokumente... Stvarno ne znam sta se moglo desiti...


  • 0

#1580 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 22 August 2016 - 19:43

I ja mislim da ce odgovor prije biti negativan nego pozitivan :( .

Nakon sto sam ja aplicirala moj partner je ispunio upitnik i poslao im odmah sutradan. Za to smo dobili i potvrdu, i tad je slucaj uzet u razmatranje. Sve smo ispunili detaljno, i prilozili potrebne dokumente... Stvarno ne znam sta se moglo desiti...

 

U tom slucaju najvise lici na gresku. Isto kao sto je tesko zamisliti da odgovor bude pozitivan bez intervjua, tako tesko da moze da bude i negativan. Tj moze, ali onda su sami sebi napravili problem jer ih na migracionom sudu sigurno dobijate.

 

Edit: Sad mi pade na pamet da je jos uvek leto, i da je mnogo pocetnika na zameni za one koji su na odmoru. Vrlo moguce da se neko od njih od zeznuo i poslao mail koji nije trebalo da posalje :) .

Najbolje da odmah ujutro pozoves ambasadu. Trebalo bi da su dobili odluku, ukoliko je stvarno donesena.


Edited by vilhelmina, 22 August 2016 - 19:47.

  • 0

#1581 neko-1

neko-1
  • Banned
  • 9 posts

Posted 23 August 2016 - 02:55

Pozdrav,

 

jedno pitanje , ako neko zna proceduru:

 

zahtev za boravak ( sambo) je registrovan 10.jula 2015.  Ispunili smo one upitnike preko neta posle par dana .  Intervju u ambasadi u Beogradu sam imao 5. maja 2016.

Juce mi je stigao mail da traze dodatne informacije i ulogovao sam se sa mojom sifrom i uploadovao dokumenta koja su mi trazili ( avionske karte, listinge fona i skajpa, zajednicke slike) i odgovorio sam na par pitanja( kad smo se videli zadnji put itd ).

 

Pise da moram da odgovorim i posaljem to do 5.septembra, a ako ne posaljem dotle donece odluku bez toga.

 

Da li ovo znaci da ce da donesu odluku 5.septembra , ili je taj datum stavljen onako automatski posto je to 2 nedelje od juce?

Da li ovo znaci da je neko poceo da radi na mom slucaju?


  • 0

#1582 Mo1234

Mo1234
  • Members
  • 4 posts

Posted 23 August 2016 - 19:29

U tom slucaju najvise lici na gresku. Isto kao sto je tesko zamisliti da odgovor bude pozitivan bez intervjua, tako tesko da moze da bude i negativan. Tj moze, ali onda su sami sebi napravili problem jer ih na migracionom sudu sigurno dobijate.

 

Edit: Sad mi pade na pamet da je jos uvek leto, i da je mnogo pocetnika na zameni za one koji su na odmoru. Vrlo moguce da se neko od njih od zeznuo i poslao mail koji nije trebalo da posalje :) .

Najbolje da odmah ujutro pozoves ambasadu. Trebalo bi da su dobili odluku, ukoliko je stvarno donesena.

 

Izgleda da nije bila greska, nazalost, al sta je tu je. Pokusavacemo i dalje :). Iz ambasade su mi rekli da je zahtjev odbijen. Razlog je taj sto moj partner nema boravisnu dozvolu vec kako oni kazu ima samo pravo na boravak ( drzavljanin je EU, ali ne Svedske) . Ne znam kako smo to mogli propustiti kad smo aplicirali, i da li je to uopste bilo tako po zakonu tada ili su na nama primijenili novi zakon. Moj partner ce otici u migraciono tamo pa cemo da vidimo sta se tu ustvari desilo :D . Btw. I sama gospodja u ambasadi mi je rekla da joj je cudno sto su nas tako brzo odbili, a i bez intervjua...

 

Uglavnom, hvala na brzim odgovorima i pomoci :)


  • 0

#1583 Tamara1008

Tamara1008
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 August 2016 - 19:41

Pozdrav svima. U nedoumici sam sto se tice dobijanja boravisne i radne vize u Svedskoj. Decko mi je vec skoro godinu dana u Svedskoj a toliko dugo i radi tamo. Ima stalan posao i stan. On je srbin sa rumunskim papirima i pasosem. Planiramo da se vencamo uskoro. Kako na osnovu njega mogu i ja dobiti papire? I koliko se mora cekati?
  • 0

#1584 Iva_Ola

Iva_Ola
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 August 2016 - 23:10

Cao svima!
Nova sam ovde,ali u istom (ili bar slicnom) sosu kao i vecina 😊
Moj momak,uskoro muz,je rodjen u Svedskoj. Podneli smo zahtev migracionom (online) 27.04.2016. Poziv za intervju sam dobila 08.08.'16. zakazan za 02.11.'16. Ne znam ni sama koliko cu cekati,citala sam vasa iskustva...sve zavisi od slucaja do slucaja. Vencanje nam je zakazano za 04.02.nadam se da cu do tada dobiti odgovor ili bar dozvolu od migracionog da odputujem u Svedsku dok cekam na odluku,da bi uspeli da sredimo oko svadbe sve sto je potrebno 😊 Srecno svima ❤️
  • 0

#1585 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 August 2016 - 20:23

Izgleda da nije bila greska, nazalost, al sta je tu je. Pokusavacemo i dalje :). Iz ambasade su mi rekli da je zahtjev odbijen. Razlog je taj sto moj partner nema boravisnu dozvolu vec kako oni kazu ima samo pravo na boravak ( drzavljanin je EU, ali ne Svedske) . Ne znam kako smo to mogli propustiti kad smo aplicirali, i da li je to uopste bilo tako po zakonu tada ili su na nama primijenili novi zakon. Moj partner ce otici u migraciono tamo pa cemo da vidimo sta se tu ustvari desilo :D . Btw. I sama gospodja u ambasadi mi je rekla da joj je cudno sto su nas tako brzo odbili, a i bez intervjua...

 

Uglavnom, hvala na brzim odgovorima i pomoci :)

 

Znaci, jos jedna koja je podnela pogresan zahtev :) . Ispada i da je greska, ali tvoja, a ne njihova.

Oduvek je bilo tako, nista tu nije novo. Ali kao sto rekoh, nisi prva (a verovatno ni poslednja) koja se zeznula. Evo, citaj odavde pa nadalje, pa ce ti biti jasnije. I nemoj vise pokusavati na taj nacin, jer trosis i vreme i pare, a boravisnu dozvolu na osnovu partnera koji nije ni svedski drzavljanin, niti poseduje svedsku stalnu boravisnu dozvolu - ne mozes dobiti..


  • 0

#1586 Heklena

Heklena
  • Members
  • 12 posts

Posted 24 August 2016 - 22:59

Na koje sve nacine moze da se delituje aplikacija iz Srbije? Mejlom, telefonom.... ?


  • 0

#1587 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 28 August 2016 - 22:50

Ja hocu u Svedskoj da prijavim da sam sklopio bracnu zajednicu u Srbiji, interesuje me konkretno, da li je dovoljan SAMO Izvod iz maticne knjige vencanih na MEDJUNARODNOM obrascu, ili mi je potreban taj isti izvod na medjunarodnom obrascu overen sa APOSTILLE pecatom?

Pretpostavljam da to prijavljujem Skatteverketu?

I koja su mi potrebna jos dokumeta prilikom te prijave? 

Ja posedujem permanent uppehållstillstånd i srpski pasos, supruga samo ima srpski pasos, dakle sada me zanima samo prijava braka, sta sve treba da se uradi da bi se to prijavilo.

Hvala :)


Edited by BojanB721, 29 August 2016 - 04:18.

  • 0

#1588 mmedenaa

mmedenaa
  • Members
  • 27 posts

Posted 30 August 2016 - 08:30

Juce sam dobila odluku nakon 15,5 mjeseci cekanja. :) :D Zelim vam svima puno sreće i da sto prije budete sa vašim voljenima. :)
  • 4

#1589 nikola50

nikola50
  • Members
  • 2 posts

Posted 31 August 2016 - 02:34

Evo i mene da se javim. Uzeli smo se supruga i ja, inace drzavljanka Svedske, rodjena je tamo, nema nikakve konekcije sa Srbijom, odlucili da odemo gore i prijavili se 26.8.16. Sada cekamo zajedno, posto ona ne zeli da se razdvaja od mene. Gore bi smo otišli kod njenih, imaju stvarno veliku kuću, ali je samo stvar što ona ne radi, ali zato ima stvarno veliku ušteđevinu kojom bi nas pokrivala prvih par meseci dok ne stanemo na noge. Pročitala je na njihovom migracionom da je bitno da ima sredstva da nas izdržava, i to je neki novi zakon...Pa eto, ako može neko da mi da neki savet, nešto...kakva pitanja mogu da očekujem na intervjuu itd...?
  • 0

#1590 Amorphis

Amorphis
  • Members
  • 15 posts

Posted 31 August 2016 - 08:33

Juce sam dobila odluku nakon 15,5 mjeseci cekanja. :) :D Zelim vam svima puno sreće i da sto prije budete sa vašim voljenima. :)

 

Pozitivnu pretpostavljam? :D 

A reci mi, tih 15,5 je od podnošenja aplikacije ili od intervjua?


  • 0