Jump to content


Photo
- - - - -

Šta čitate?


  • Please log in to reply
5005 replies to this topic

#4696 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 06 July 2016 - 08:08

Ok onda cu prvo Bubasvabe koja je skoro izdata pa posle redom. Koja je posle Odmazde, Solomonovo slovo?

Hronološki:
 

Slepi miš, Bubašvabe, Crvendać, Odmazda, Solomonovo slovo, Spasitelj, Sneško, Oklopno srce, Utvara.

 

Čeka se Policija (bar je takav naziv u originalu) koja je nastavak Utvare.

 

Imaš i dve koje nisu iz Hule ciklusa: Lovci na glave (ekranizovana je u vidu filma koji je odličan) i Sin.


Edited by Jasikevičius, 06 July 2016 - 08:10.

  • 1

#4697 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 July 2016 - 22:28

Ima jos i Krv na snegu 1 i 2, nadam se da je tako, da me ubijes ne mogu da se setim. Za pár dana cu biti u Oslu, hotel mi je u kvartu Grünerløkka, moracu da nadjem pivnicu kod Schrødera, ako stvarno postoji.. :-)
  • 2

#4698 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 July 2016 - 22:30

Ima jos i Krv na snegu 1 i 2, nadam se da je tako, da me ubijes ne mogu da se setim. Za pár dana cu biti u Oslu, hotel mi je u kvartu Grünerløkka, moracu da nadjem pivnicu kod Schrødera, ako stvarno postoji.. :-)

 

 

:lol+:

 

Stvarno ima, samo nisam stigao da ga nadjem, bili smo samo jedan dan u Oslu..

 

Foto courtesy of Wiki

 

1024px-Restaurant_Schroder.JPG


  • 1

#4699 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 21 July 2016 - 23:55

Najmračnje mesto - Elizabet Hejns

 

Psihološki triler, odlično napisan. Napeta, pomalo jeziva priča o nasilju (u vezi), opsesiji, opsesivno kompulsivnim poremećajima, anksioznosti, prijateljstvu. Naizmenično se smenjuju relativno kratka poglavlja iz prošlosti i sadašnjosti, tako da jedva čekaš da se susretnu da saznaš sve, a kad završiš, žao ti što nema još. Preporuka za psiho-trileraše.


  • 1

#4700 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 22 July 2016 - 07:17

Idiot-Dostojevski
  • 0

#4701 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 22 July 2016 - 19:00

Velika preporuka, odlične priče: http://www.booka.in/...spaljeno-detalj


  • 0

#4702 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 July 2016 - 21:54

Početak vrlo obećava, u stilu prve dve knjige.

 

 

bok_mordaranders.jpg


  • 0

#4703 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 25 July 2016 - 10:09

Početak vrlo obećava, u stilu prve dve knjige.

 

 

 

Kakva je bila druga? Ona devojka što je spasila kralja ili tako nešto. Nabavila, ali nisam još stigla da je pročitam. A ovu sam pre neki dan držala u ruci i ne kupih, ali staviću na spisak, kad već obećava :)


  • 0

#4704 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 25 July 2016 - 19:51

Kakva je bila druga? Ona devojka što je spasila kralja ili tako nešto. Nabavila, ali nisam još stigla da je pročitam. A ovu sam pre neki dan držala u ruci i ne kupih, ali staviću na spisak, kad već obećava :)

 

Analfabetka koja je znala da računa.

 

Super knjiga, puna prijatnog humora, neočekivanih obrta situacija i naprosto nemogućih kombinacija radnje i likova, slično Starcu koji je izašao kroz prozor. Kad sam čitao, video sam je kao film.


  • 1

#4705 tiforvan

tiforvan
  • Members
  • 6 posts

Posted 27 July 2016 - 06:11

Može li se kod nas naći nešto od Marvina Minskog?


  • 0

#4706 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 08 August 2016 - 21:05

Procitao Bubasvabe, vidi se napredak u pisanju u odnosu na prvu knjigu, posle je svaka bolja.

 

Procitao i Karle Montero Tajna smaragdne ploce. U principu od same misterije izmisljenog umetnickog dela je interesantniji prikaz zivota Jevreja u u okupiranoj Francuskoj.

 

Sad citam jednu o Gustafu Klimtu...Gustav ili Gustaf.


  • 0

#4707 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 11 August 2016 - 07:46

Mizeri-Stiven King

Poznati pisac Pol dozivljava saobracajnu nesrecu.Njegova najveca obozavateljka ga spasava i odvodi u svoju izolovanu kucu gde postaje njen zatocenik.

Knjiga se cita u jednom dahu.Najbolji Kingov roman koji sam procitao.Sjajno!

edit:sta je sa temom Epska fantastika,SF,horor...?
  • 1

#4708 srleprle

srleprle
  • Members
  • 1,718 posts

Posted 15 August 2016 - 11:11

Да се похвалим да сам себе частио са 14 књига Достојевског узео комплет у Лагуни. Ако неког занима продајем Понижени и увређени,Бедни људи и Коцкар - тврдо коричење, латиница, перфектно очувано. Сад ми не требају те појединачне књиге, само ми заузимају простор на полици. 


  • 0

#4709 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 16 August 2016 - 21:46

Pogrebni običaji - Hana Kent

 

Godine 1829, na severu Islanda, Agnes Magnusdoutir osuđena je na smrt zbog saučesništva u svirepom dvostrukom ubistvu. Poslata je na farmu sreskog službenika Jouna Jounsona, koji živi sa ženom i dve čerke, da tamo sačeka datum određen za pogubljenje. Užasnuti što u kući imaju osuđenicu na smrt zbog ubistva, članovi porodice izbegavaju da razgovaraju s njom. Međutim, tegoban seoski život primorava sve u domaćinstvu da rade rame uz rame, i polako počinje da izranja Agnesina zlosrećna priča o životu obeleženom čežnjom i izdajama. A kako se približava dan određen za njeno pogubljenje, sve glasnije ječi nemo pitanje: da li je zaista kriva?

 

Roman je zasnovan na istinitom događaju. Agnes Magnusdoutir je bila poslednja osoba na Islandu nad kojom je izvršena smrtna kazna, na koju je osuđena zbog učešća u ubistvu Natana Kjetilsona i Pjetira Jounsona, u noći izmđe 13. i 14. marta 1828. godine na ostrvu Vatnsnes na severu Islanda. Roman Hane Kent temelji se na dugogodišnjem istraživanju i napisan je sa željom da se ova žena prikaže iz malo drugačijeg ugla, zato što je većina objavljenih publikacija na ovu temu prikazuju kao "nečovečnu vešticu koja je podstakla na ubistvo". 


  • 0

#4710 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 21 August 2016 - 22:26

Nekronomikon-Hauard F. Lakraft

Zbirka najznacajnijih kratkih prica ovog izuzetnog pisca.Bas sam uzivao u nametnutoj horor atmosferi koja se oseti skoro u svakoj prici.Nesto slicno sam osetio u Blekvudovim delima Vrbe i Vendigo,koje je Lakraft postovao.
Sve pohvale i za knjigu koja je vrhunski odradjena.Svaka prica ima svoj uvod gde je napisano kako je prica nastala,kada je prvi objavljena...Nisu stedeli na papiru :) Svaka cast!

topla preporuka za sve ljubitelje horora.
  • 0