Jump to content


Photo
- - - - -

Šta čitate?


  • Please log in to reply
5005 replies to this topic

#4411 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 March 2015 - 21:33

9789164203533.jpg

 

 

Kristina Ohlsson - Änglavakter (češki Andělé strážní - Andjeli čuvari)

 

Čitam već treću njenu knjigu, zanimljivo, napeto, napredvidljivo, čita se u jednom dahu.


  • 0

#4412 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 31 March 2015 - 12:40

Mario Vargas Ljosa - Grad i psi


  • 0

#4413 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 03 April 2015 - 08:02

Čitao neko možda ovo: "Krstaški ratovi u očima Arapa" ?


  • 0

#4414 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 03 April 2015 - 13:08

Čitao neko možda ovo: "Krstaški ratovi u očima Arapa" ?

Meni se jako dopala, s tim da moraš da imaš na umu da je ipak u najboljem slučaju u pitanju posredna istorija koja je zasnovana na onome što bi se u svakodnevnom životu nazvalo stereotipima i predrasudama, odnosno jedno od mogućih viđenja krstaških ratova koje, kao ni ostala, nikako nije objektivno. Baš zbog toga, treba pročitati, tim prije što se lako čita - odlično udara na naše zapadne predrasude i stereotipe u kojima se brčkamo od rođenja.


  • 1

#4415 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 04 April 2015 - 23:17

Sneško - Ju Nesbe 

 

Bila preporuka pre nekoliko strana i ja kupila Spasitelja i Sneška. Moram da priznam da sam se na početku ozbiljno prepala i da sam kojim slučajem počela da je čitam dok je još padao sneg, verovatno bih prekinula :D.


  • 1

#4416 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 06 April 2015 - 12:48

'Muzika, ovakva muzika, dovoljan je dar. Zasto traziti i srecu, zasto se nadati zivotu bez patnje? Dovoljno je, dovoljan je blagoslov ziveti od jednog dana do drugog i slushati ovakvu muziku - ne previshe, jer dusha to ne bi podnela - vec s vremena na vreme."

Vikram Set, "Beskrajna muzika"

http://forum.b92.net...95#entry4844721


  • 0

#4417 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 07 April 2015 - 21:51

**************************

 

Da ne ispadne da čitam samo mračne i teške priče, upravo sam počela s čitanjem knjige Jonasa Jonasona "Stogodišnjak koji je iskočio kroz prozor i nestao". Za sada mi se dopada, topla spontana lakoća življenja. Neka vrsta Foresta Gampa na švedski način :)

 

 

Konačno stigao na red, obavezno pročitati!


  • 1

#4418 MicikaJa

MicikaJa
  • Members
  • 29 posts

Posted 09 April 2015 - 12:18

Trenutno citam Sarlotu Bronte - Dzejn Ejr, po ko zna koji put. :) Inspirise me.


  • 0

#4419 Cukuru Tazaki

Cukuru Tazaki
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 13 April 2015 - 07:50

Erik Axl Sund, dvojac svedskih pisaca i njihova trilogija : Soba zla, Plamen gladi i Pitijina istina. Psiholoski triler sa temom pedofilije i incesta u bogatim i uredjenim drustvima skandinavskih zemalja.

Preporuka


  • 0

#4420 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 20 April 2015 - 08:59

Citala sam skoro njihovu knjigu "Vrana" i moram da kazem da sam bila prilicno iznervirana. Knjiga je toliko bolesna i iscasena, i mislim da je to maltene jedini njen "kvalitet". Smatram da je jedini motiv ovih pisaca bio da pomere granicu bolestina u knjizevnosti, nista drugo. Prva polovina knjige se jedva cita, posle se za nijansu popravlja, ali i dalje mislim da knjiga nema nikakvu knjizevnu vrednost.

 

"Razgovor u Katedrali" - Mario Vargas Ljosa. Za sada sam vise nego zadovoljna


  • 0

#4421 Sultan_Stjepan_Bosanski

Sultan_Stjepan_Bosanski
  • Members
  • 481 posts

Posted 20 April 2015 - 14:31

Obzirom da ne zivim u Beogradu, ne mogu kazati nista o ponudi knjiga tamo. Sjecam se jednog interviewa sa gospodjom Evom Ras, u kojemu je opcenito kritizirala ponudu knjiga u Srbiji. Vjerujem da je to na cijelom Balkanu negdje u pet dekagrama, narodnim jezikom receno. Ljudi malo citaju.

 

Trenutno citam "The Beautiful and Damned" od F. Scott Fitzgeralda. U zadnje sam se vrijeme navukao na njega. Prosle sam sedmice procitao "The Sound and Fury" od Williama Faulknera. Bio sam zadivljen njegovim izrazajem i atmosferom, koju je prenosio u cijeloj knjizi. U tri poglavlja je uvijek pisao iz perspektive jednog od likova, dok je posljednje poglavlje pisano iz perspektive citatelju nepoznatog posmatraca. Odlicno! Mogu samo preporuciti. Poslije Fitzgeralda me ceka "Ulysses" od spisatelja James Joyce. Tome se vec sad radujem i ubijedjen sam da ce duze potrajati dok zavrsim :lala:


Edited by Sultan_Stjepan_Bosanski, 20 April 2015 - 14:32.

  • 0

#4422 masterNS

masterNS
  • Members
  • 484 posts

Posted 21 April 2015 - 13:05

Sneško - Ju Nesbe 

 

Bila preporuka pre nekoliko strana i ja kupila Spasitelja i Sneška. Moram da priznam da sam se na početku ozbiljno prepala i da sam kojim slučajem počela da je čitam dok je još padao sneg, verovatno bih prekinula :D.

Krenula si sa Harijem Huleom od Sneska? 

 

Ja sam krenuo od trece knjige, pa sam se sad vratio na pocetak serijala i citam The Bat na engleskom. 


  • 0

#4423 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 27 April 2015 - 14:19

Ju Nesbe - Crvendać.

 

Konačno otpočeo, pošto ste ga i ovde a i neki prijatelji u rl nahvalili.


  • 0

#4424 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 April 2015 - 20:56

Krenula si sa Harijem Huleom od Sneska? 

 

Ja sam krenuo od trece knjige, pa sam se sad vratio na pocetak serijala i citam The Bat na engleskom. 

 

Pa kojim redom da idem? Koja je prva? Ustvari, ceo redosled ... ako može :)


  • 0

#4425 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 April 2015 - 21:19

Pa kojim redom da idem? Koja je prva? Ustvari, ceo redosled ... ako može :)

 

 

Pitaj eXperta... ;)

 

 

Edited by alberto.ascari, 27 April 2015 - 21:19.

  • 1