Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

NCAA liga


  • Please log in to reply
4701 replies to this topic

#61 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 26 March 2011 - 17:27

Hm, u pravu si. Ja gledah u Zurnalu, ali sam video prvo zapadnu pa jugoistocnu regiju, nisam obratio paznju na vreme. Hvala na ispravci. Promenicu gore u postu.


Posted Image Ja još gledam kako da se uklopim, baš mi se gledaju oba meča, ali ima se i drugih obaveza. Posted Image
  • 1

#62 GaleTTi_Czv

GaleTTi_Czv
  • Members
  • 451 posts

Posted 27 March 2011 - 00:05

Posted Image за Батлер...Страшан посао ради Стивенс, још тако ладнокрван,без притиска на играче као да му је 60 ,не 35...Одличан тренер

Edited by GaleTTi_Czv, 27 March 2011 - 00:06.

  • 1

#63 feanorlfc

feanorlfc
  • Members
  • 9,648 posts

Posted 27 March 2011 - 00:06

Koje ludilo utakmica Florida-Batler. Dobio Batler posle produzetka, Koji carevi, opet na final 4. Svaka cast Bred Stivensu, sjajno je spremio ekipu. Selvin Mek fenomenalan, pogodio kljucne suteve. Met Hauard :hail: :hail: :hail: Kljucnu loptu je uzeo u skoku izmedju trojice igraca.
  • 1

#64 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 27 March 2011 - 02:07

Sad dodjoh iz grada, nije se moglo pre, znači malo sam propustio. Posted Image
Za Batler Posted Image, sutra tražim reprizu, a sada se bacam u krevet i na Arizona-Ukon, ili šta je preostalo od iste...
  • 0

#65 Nemanja 91

Nemanja 91
  • Members
  • 639 posts

Posted 27 March 2011 - 10:19

2 fantasticne utakmice sinoc !!!

Butler ponovo posle drame prolazi na f4! Imao sam utisak da je Florida bolja tokom veceg dela meca, vodili su i sa 9-10 razlike u 2 navrata,ali def. protiv Butlera nista nije sigurno dok sudije ne odsviraju kraj !
Howard solidan,ali ispod svog nivoa. Mack promasivao dosta i gresio, ali ubacivao kada je trebalo.
Florida ih je unistavala ispod kosa preko Macklina, Tyusa i donekle Parsonsa, zaista je delovalo da imaju mec u rukama!
Erving Walker je pruzio ocajnu partiju, daleko ispod svog nivoa, sto je na kraju verovatno i kostalo Gatorse F4-a...

UConn je bolji od Arizone i zasluzeno je pobedio.
Pored Kembe Huskies-i uvek mogu da racunaju na Lamb-a , koji je po meni sjajan igrac ! Sa druge strane Arizona potpuno zavisi od Wiliams-a, sto se i dokazalo kada su nakon +8 u ranoj fazi meca otisli u minus posle njegove 2. licne, kasnije i trece za -7 na HT-u...Vracao ih je Derick u vise navrata do kraja,ali su Kemba i Lamb pogadjali uvek kada je bilo gusto...Sjajnu rolu je imao i Napier! Imala je Arizona 2 suta za pobedu, ali ne bi to bilo zasluzeno po meni...Vec su se provlacili protiv Memfisa i Texasa, a i Uconn je bolji i ima vise opcija u napadu ! A i navijam za njih !:P
  • 1

#66 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 28 March 2011 - 11:06

Probao sam sinoć malo da gledam VCU - Kanzas i stvarno je bilo preveliko divljanje, kunem vam se da su Mega i Hemofarm igrali mnogo ozbiljniju i gledljiviju tekmu prošle srijede.
  • 0

#67 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 28 March 2011 - 15:19

Probao sam sinoć malo da gledam VCU - Kanzas i stvarno je bilo preveliko divljanje, kunem vam se da su Mega i Hemofarm igrali mnogo ozbiljniju i gledljiviju tekmu prošle srijede.


tebi onda neshto nije u redu sa testom realnosti :D naravno, svako ima svoje ukuse - ali meni iskreno euroliga izgleda kao djubre recimo u poredjenju sa sinocnom tekmom kentucky-unc.
  • 1

#68 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 28 March 2011 - 15:54

tebi onda neshto nije u redu sa testom realnosti :D naravno, svako ima svoje ukuse - ali meni iskreno euroliga izgleda kao djubre recimo u poredjenju sa sinocnom tekmom kentucky-unc.



Naravno da svako ima pravo na svoj ukus, ali napisati ovo ovako upućuje na to da uopšte ne gledaš EL, inače bi se uzdržao od uopštavanja.
  • 0

#69 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 28 March 2011 - 16:25

upućuje na to da uopšte ne gledaš EL


gledam, i to poprilichno. kazem ti - pogledaj utakmicu kentucky-north carolina od sinoc i reci mi shta tachno vishe nudi recimo utakmica olympiacos-siena od toga. na stranu to shto su na ovom mechu igrali igrachi od kojih ce glavni sutra biti nba zvezde, a shesti-sedmi iz timova ce sutra upravo popunjavati rostere pomenutih (najjachih) EL timova.
  • 0

#70 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 28 March 2011 - 16:30

ja sam uzhivao sinoc gledajuci kentaki-karolina, ali nema potrebe za poredjenjem sa euroleague..ipak su to jako mladi igrachi (od kojih ce neki istina postati bitan faktor u nba to se bez problema vidi)

malo sam gledao tesnih ncaa tekmi - kad je tako ondak je super
  • 0

#71 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 28 March 2011 - 18:13

gledam, i to poprilichno. kazem ti - pogledaj utakmicu kentucky-north carolina od sinoc i reci mi shta tachno vishe nudi recimo utakmica olympiacos-siena od toga. na stranu to shto su na ovom mechu igrali igrachi od kojih ce glavni sutra biti nba zvezde, a shesti-sedmi iz timova ce sutra upravo popunjavati rostere pomenutih (najjachih) EL timova.


Previše generalizacije i izolovanih primera koji ništa ne potvrđuju. Videli smo podosta tih mladih supertalentovanih Amerikanaca koji se potpuno izgube kada se nađu naspram organizovane evropske odbrane. Na utakmicama evrolige vidimo samo upotrebu glave u košarci za razliku od odraza od 100 cm ili pogođenih 8 šuteva od uzetih 29. Inače, utakmica Kentucky - NCarolina je bila odlična, svakako daleko iznad standarda ncaa košarke ali i kao takva ne može ni da se uporedi sa, recimo, Barsa - Pao. No, svako ima svoje mišljenje.
  • 3

#72 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 28 March 2011 - 18:25

Ne volim poredjenja ovog tipa, meni su i jedno i drugo takmičenje zanimljivi za praćenje, mada mi je Evroliga draža. Mada u oba ima i negledljivih utakmica. Medjutim, ovaj način završnice u NCAA je spektakularan, i zaista je bilo par vrlo dobrih, pa i kvalitetnih utakmica. Ipak su to momci od 20-22 godine. Kentaki-S. Karolina je zaista bio fenomenalan meč, nekoliko budućih zvezda, uživao je i moj otac, koji nije imao veze šta je koledž košarka. Posted Image
Nije baš tačno da će 6-7 igrači popunjavati najbolje klubove, možda ligaše u Francuskoj i Nemačkoj, ali ima zaista sjajnih igrača, koji iz nekog razloga neće proći u Nba, ali bi ih voleo sutra u (u mom slučaju) Partizanu.
Ipak, prošlog utorka i posebno četvrtka smo pratili neverovatne utakmice, zaista najboljih ekipa u Evropi. I to ne bih poredio sa talentovanim momcima, koji još uče košarku i imaju da preleže još mnogo dečijih bolesti.
  • 1

#73 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 28 March 2011 - 18:35

Na utakmicama evrolige vidimo samo upotrebu glave u košarci za razliku od odraza od 100 cm ili pogođenih 8 šuteva od uzetih 29.


e vidish, ovom rechenicom potpuno potcenjujesh ljude koji sede/su sedeli na klupama ncaa timova, a od kojih su upravo duda, zeljko i ostali donosili novitete u evropu pre 20ak godina.
  • 0

#74 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 28 March 2011 - 18:57

e vidish, ovom rechenicom potpuno potcenjujesh ljude koji sede/su sedeli na klupama ncaa timova, a od kojih su upravo duda, zeljko i ostali donosili novitete u evropu pre 20ak godina.


Taman posla, čak mislim da u Ncaa ima mnogo više taktičkih varijacija i zamisli u odnosu na Nba, na primer. Jednostavno, mladi američki igrači (čast izuzecima) nemaju baš najpovoljniji mentalni kapacitet za učenje preterano kompleksnih stvari vezanih za taktiku. Sam cilj Ncaa je da se projektuju buduće nba zvezde kojima se daje ogromna sloboda, dok timski igrači najčešće završavaju u Evropi. Svakako da već na ncaa nivou možemo videti neke stvari koje su u Evropi neviđene, ali pre svega zbog izuzetnih fizičkih predispozicija koje mladi momci preko bare poseduju. Recimo, sasvim sam siguran da se John Wall koji je bio apsolutno dominantan na college nivou, pa čak solidan i u prvoj nba sezoni uopšte ne bi proslavio protiv čvrste evropske odbrane, a takvog talenta trenutno u ncaa nema. Za mene je košarka jednostavna igra u kojoj je cilj pronaći čoveka koji je u najpovoljnijoj poziciji za poentiranje, i smatram da se na tom cilju mnogo više radi u Evropi nego u Ncaa (pa i u mnogim NBA timovima). U toj jednostavnosti i mogućnosti da i fizički inferiorni igrači budu igrački superiorni je lepota ovog sporta, makar kako ga ja shvatam. I naravno, nba playoff je na vrhu svake piramide.
  • 1

#75 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 29 March 2011 - 09:00

e vidish, ovom rechenicom potpuno potcenjujesh ljude koji sede/su sedeli na klupama ncaa timova, a od kojih su upravo duda, zeljko i ostali donosili novitete u evropu pre 20ak godina.


Ta nemojte kasti... Da li da tražim po netu izjave Coach K-a posle SP'90 ili ćeš mi vjerovati na riječ ako ti kažem da je nakon lekcije koju je dobio na prvenstvu on skidao Dudine akcije?

Novitete je donosio Žeravica, ali prije 40 godina.

Za Željka se može reći da nije imao bukvalno nikakav direktan kontakt sa američkom košarkom.
  • 0