Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

NCAA liga


  • Please log in to reply
4701 replies to this topic

#2716 Wook

Wook
  • Members
  • 23,143 posts

Posted 24 May 2017 - 09:06

7' 9'' wingspan (2017 hoop summit) , po nekim merenjima 7' 9.5'' (2016 Nike BBall Academy).

 

Davis ima 7' 5.5'', DAJ npr. ima 7' 6'', Hassan 7' 7'', Gober kao najduži u NBA 7' 8.5''.


  • 3

#2717 TheCaep24

TheCaep24
  • Members
  • 483 posts

Posted 24 May 2017 - 10:16

Stojeci pertle veze  :kece:


  • 1

#2718 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 24 May 2017 - 10:51

Zanimljiv je izbor Knoxa da ide na Kentucky, imajuci u vidu da se za njih odlucio i Vanderbilt. Videcemo kako ce to izgledati sto se tice minutaze. Tu su i Richards, Quade Green... Opet se dosta HS seniora odlucuje za UK. Duke takodje privukao nekoliko zvucnijih imena, Duval, Carter, Trent Jr. Arizoni je valjda dosta Ayton. Ostali top prospekti (Porter, Sexton, Bamba) su mahom birali slabije skole/programe kako bi imali vise prostora, sto je i razumljivo. Cudi me da je UNC imao ovako slabu zetvu talenata.


  • 0

#2719 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 25 May 2017 - 17:59

Ko moze da bude kradja na draftu u 2. rundi?

 

Ovaj Sindarius Thornwell i Frank Mason su mi neki favoriti.


  • 0

#2720 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 25 May 2017 - 18:03

imas na p&t o njima u serijalu know the prospect

mason III mi zvuci ok
  • 1

#2721 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 25 May 2017 - 18:06

Nema potrebe da bezis na ovaj topik:) Ovo je sad sastavni deo NBA, ima da nas trpe ovi PO dzankiji

 

Ima dosta igraca sa takvim potencijalom. Sto se mene tice ovako: Dorsey i Jok kao bas cisti, vrlo efikasni suteri na beku; Ojeleye koji daje flesheve Draymonda Donkey Greena, Bell kao rasni defanzivac i uber atleta, svakako i Thornwell. Nisam uopste fan Masona III.


  • 1

#2722 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 25 May 2017 - 18:35

Druga runda na stranu, mislim da je Jarrett Allen prilicno potcenjen, a izuzetno je zanimljiv igrac. Bice dostupan najverovatnije od 15-20, mozda cak i kasnije.


  • 0

#2723 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 25 May 2017 - 18:35

Nema potrebe da bezis na ovaj topik:) Ovo je sad sastavni deo NBA, ima da nas trpe ovi PO dzankiji

 

Ima dosta igraca sa takvim potencijalom. Sto se mene tice ovako: Dorsey i Jok kao bas cisti, vrlo efikasni suteri na beku; Ojeleye koji daje flesheve Draymonda Donkey Greena, Bell kao rasni defanzivac i uber atleta, svakako i Thornwell. Nisam uopste fan Masona III.

 

b) ma ja to vise za sebe, da mogu kroz godinu dana lakse da nadjem koga smo predvidjali...ko ce to posle da nadje na nba topiku jer sada se i najvise pise tamo zbog PO-a. :D

 

Ni meni nije nesto Mason, sada svi ganjaju i pominju te nize plejeve u drugoj rundi zbog Ajzee. :D

 

Meni je ovaj Thornwell gotiva, mada vidim da ga guraju i ka kasnoj prvoj rundi, eto taman da odstupe Spursi od dovodjenja mrtvih evropljana u kasnojprvoj i da ga promovisu u igracinu ustaihje*embash. :heart:

 

Odjeleje (ovo prezime mi zvuci kao rendom rec iz refrena od one Jelene Tomasevic) mi je isto gotiva klasicna micka zver, da oce da ga vejvuju na leto ti sto ga draftuju makar na 2 dana da mogu da potpaljujem raju na Zvezdinom prelaznom roku sa onim njegovim slikama gde se nategao samo cekas oni bicepsi da ti poiskacu iz ekrana. 

 

Prosle godine mi je Robert Karter bio taj neki gotivac Drejmondoliki....ali ovaj je dosta bolji od njega ofc.

 

Dorsey mi se ne svidja jer me podseca na Kortnija Lija.

 

Vec vidim.......Vid d fortiforth pick d Njujrkniks selekt Tajlr Dorsi....samo da me iznerviraju. <_<


  • 0

#2724 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 25 May 2017 - 18:46

@Dorsey

Ne vidim ja tu nikakvog Lee-a, decko sutira preko 42% za 3, na preko 5 pokusaja, a jos je imao duzu sezonu od vecine ovih iz prve runde. Imao je i prilicno impresivan NCAA turnir...

 

@Ojeleye

I on ima nesto preko 42% za 3, na slicnom broju pokusaja kao Tyler, jos radi svasta drugo po parketu. Ogroman napredak ove sezone.


  • 0

#2725 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 25 May 2017 - 18:58

@Dorsey

Ne vidim ja tu nikakvog Lee-a, decko sutira preko 42% za 3, na preko 5 pokusaja, a jos je imao duzu sezonu od vecine ovih iz prve runde. Imao je i prilicno impresivan NCAA turnir...

 

Imao je i Kortnisha preko 40% na solidnom (ne tolikom kao on ali opet solidom ) uzorku ove sezone (bio u jednom trenutku i najbolji trojkas u ligi, za verovali ili ne)......mislio sam stilom igre me nekako podseca ulaz, vodjenje lopte i naskok pre suta (ne i sam izbacaj pri sutu boguhvala) i naskok pri finti suta kada se zabode u reket, a i fizicki su mi nekako priblizni konstitucijski (a i frizurski) . :D


  • 0

#2726 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 26 May 2017 - 07:07

 Nisam uopste fan Masona III.

 

 

 

 

Ni meni nije nesto Mason, sada svi ganjaju i pominju te nize plejeve u drugoj rundi zbog Ajzee. :D

 

 

ne znam ljudi, vi gledate te igrače a ja jok, al' mi ovaj recap trećeg masona zvuči prilično impresivno.

mislim, osim te visine (koja nije baš dzejova), ne vidim neki problem (kod ovakvog igrača 23 godine čak i nije minus)

 

ostavljam realnu mogućnost da lik tripuje, P&T contributors umeju da haluciniraju big time:

 

Know The Prospect: Frank Mason III

Don’t believe the height: winners win.

 

 

 

In terms of what NBA scouts look for, length and youth are probably at the top of the list for most. Frank Mason III comes into the NBA draft as a 6’0” Senior from Kansas at 23 years old and unsurprisingly, those identifiers seem to overshadow his college career accolades, which I will now list in a bullet format for additional dramatic effect. In his Senior year, Mason won the following honors:

  • The John R. Wooden Award (essentially the college basketball MVP award)
  • Associated Press Player of the Year
  • 2017 Big 12 Player of the Year
  • 2017 Citizen Naismith Trophy
  • 2017 Oscar Robertson Trophy
  • NABC Player of the Year
  • USA Today Player of the Year
  • Sporting News Player of the Year
  • 2017 Bob Cousy Trophy (best college basketball point guard)

 

 

 

 

Let’s discuss those first. Mason measured 5’11” without shoes and 6’0” with shoes at the NBA draft combine, per DraftExpress. That measurement is Mason’s biggest weakness. Some players who are 6’0” or shorter include the aforementioned Isaiah Thomas, Chris Paul, Yogi Ferrell, Kyle Lowry, and Patty Mills (the current player I would most likely compare Mason to).

 

Standing at 6’0” in shoes and having a 6’3.5” wingspan, what could Mason really do to quell concerns about his height? For starters, Mason surprised almost everyone, myself included, and jumped out of the gym with a max vertical leap of 41” at the NBA draft combine. That measurement was 4th best among all tested (scoring in the 97th percentile). Mason continued to impress during 5v5 scrimmages, posting 8 points, 4 assists and 0 turnovers in his first game, then scoring 21 points on 8 of 12 shooting in game 2, both in 21 minutes.

 

 

 

For every “weakness” video I had on Mason though, I had about about eight “strength” videos in rebuttal. Mason is a coach’s point guard through-and-through. Offensively, he seems to make the right play 99 times out of 100, and his assist-to-turnover ratio, shooting percentages, efficiency and vision in the pick-and-roll, and ability to finish at the rim are what made him a lethal force at the college level.

 

So this season, Mason boasted a ridiculous 47.1% 3-point percentage, 21 points per game, a better than 2:1 assist-to-turnover ratio, 80% free-throw percentage, and 4.2 rebounds per game.

 

Mason III has habitually put pressure on opposing defenses in transition whenever he could. In half court sets, Mason rarely did much off the ball outside of a few back-door cuts throughout the season. In the pick-and-roll however, Mason excelled as a scorer, shooter, and play-maker depending on what the defense would give him.

 

Mason has also shown that he is capable and comfortable driving the ball either direction, and below, we see Mason’s finishing and passing ability with his non-dominant hand.

 

Frank Mason has floated around draft projections anywhere between a late 40-something pick to a late 50-something pick. For some time, Mason was projected to go to the Knicks with the 58th pick, at other times he was assumed to maybe not be drafted at all.

 


  • 1

#2727 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 26 May 2017 - 07:36

 (ne i sam izbacaj pri sutu boguhvala)

 

kako to misliš?

 

Spoiler


  • 0

#2728 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 26 May 2017 - 09:07

ne znam ljudi, vi gledate te igrače a ja jok, al' mi ovaj recap trećeg masona zvuči prilično impresivno.
mislim, osim te visine (koja nije baš dzejova), ne vidim neki problem (kod ovakvog igrača 23 godine čak i nije minus)
 
ostavljam realnu mogućnost da lik tripuje, P&T contributors umeju da haluciniraju big time:
 

Know The Prospect: Frank Mason III
Don’t believe the height: winners win.

 

Ma umeju oni fine igrače da izdvoje, nego mene nešto smorilo to poređenje za svakog igrača ispod 185cm u drugoj rundi počne se sa ali setite se (gde smo bili 2011) sa kog je mesta biran Ajzea pričom. 

 

Ne kažem ja da igra on kao Ajzea ni da je te visine, nego sve te igrače malo niže počnu da predstavljaju kao eto nemaju mane nego ih ti zli skauti potcenjuju zbog visine. 

 

Jedan je Ajzea Tomas. (a da nije :D

 

kako to misliš?
 

Spoiler

 

Ma mislio sam ceo onaj moušn mu je tečniji i lepši od Kortnijevog. (možda se nisam iz razio ljepo) :D


  • 0

#2729 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 26 May 2017 - 10:25

ma brate pogledaj taj finish izbacaja; u rangu sa joakimom

al zabada nekako
  • 1

#2730 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 26 May 2017 - 13:38

Mason je kompletan igrac, i sut za 3 mu je sad vrhunski iako je imao problem na pocetku. Sto se mene tice, svakako ima mesta u NBA za njega.


  • 0