Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

NCAA liga


  • Please log in to reply
4701 replies to this topic

#1 albiongate

albiongate
  • Members
  • 71 posts

Posted 17 February 2011 - 02:54

Sarajlija Nemanja Mitrovic (bek 195 1990 Portland Pilots) je trenutno jedan od najbolji trojkasa NCAA lige. Nasledio je mekanu ruku od tate Miroljuba "Miki", bivseg igraca KK Bosne poznat po tome sto je imao jedan od najlepsi sut u jugoslovenskoj ligi. Nemanja, koji je mladi reprezentativac Kanade, trenutno zauzima 15. mesto na rang listi trojkasa sa prosekom od 48,5%.

20. mesto zauzima uzicanin Nikola Malesevic (bek/krilo 198 1989 Rhode Island) sa prosekom od 47,9%.
  • 4

#2 dee jay

dee jay
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 17 February 2011 - 03:23

Zanimljiva tema. Mogao bi neko ko redovno prati da sastavi neki uvod, najozbiljniji pretendenti na titulu, igraci sa najvecim potencijalom... Arena i ESPN america prenose utakmice pa mozemo malo i da komentarisemo ovde
  • 2

#3 albiongate

albiongate
  • Members
  • 71 posts

Posted 17 February 2011 - 06:01

Zanimljiva tema. Mogao bi neko ko redovno prati da sastavi neki uvod, najozbiljniji pretendenti na titulu, igraci sa najvecim potencijalom... Arena i ESPN america prenose utakmice pa mozemo malo i da komentarisemo ovde

Sastavicu neki ozbilniji uvod pocetkom sledece sedmice. Ukratko najozbiljniji kandidati za titulu su Duke, Michigan State, Ohio State, Pittsburgh i Kansas dok najvecih potencijali su Harrison Barnes (North Carolina), Perry Jones (Baylor), Kyle Irving (Duke), Seth Curry (Duke), Jarred Sullinger (Ohio State), Kemba Walker (Uconn) i mnogi drugi. Tema je posebno zaminljiva zbog sve veceg broja nasih igraca tamo pa upravo zbog toga sam otvorio NCAA podforum.
  • 0

#4 awojobi

awojobi
  • Members
  • 829 posts

Posted 17 February 2011 - 07:13

Jimmer Fredette je po meni ubedljivo ispred svih
  • 0

#5 albiongate

albiongate
  • Members
  • 71 posts

Posted 17 February 2011 - 08:32

Jimmer Fredette je po meni ubedljivo ispred svih

Sjajan nadapacki plej, odlican suter, sposoban sam sebi izgraditi poziciju za sut. Tesko je verovati da ce biti toliko uspesan u NBA ligi jer nije u stanju da cuva najbolje plejmekere. Pored toga slabo igra bez lopte i prosecno razigrava saigrace. A u NBA sigurno nece imati stalno loptu u rukama kao sto sada slucaj u Brigham Young.
  • 0

#6 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 17 February 2011 - 12:28

isto tako se irving zove kyrie, a seth curry ipak nije liga ovih ostalih sa kojima si ga stavio u rechenicu ;)
  • 0

#7 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 17 February 2011 - 13:40

isto tako se irving zove kyrie, a seth curry ipak nije liga ovih ostalih sa kojima si ga stavio u rechenicu ;)


Pretpostavljam da je Seth Curry brat NBA igraca Stephena Curry-ja jer lice kao jaje jajetu... :P
  • 0

#8 albiongate

albiongate
  • Members
  • 71 posts

Posted 17 February 2011 - 14:32

isto tako se irving zove kyrie, a seth curry ipak nije liga ovih ostalih sa kojima si ga stavio u rechenicu ;)


Da, moja greska. Jbg, citao sam par clanka o Kyle-u Kuric-u (bek, 195 1989 Louisville) pre nego sto sam odgovorio.

Vezano za Seth, mozda danas nema taj kvalitet, ali to ne znaci da ga nece imati sutra. Ima dobre porodicne uzore, tata Dell i brat Stephen.
  • 0

#9 zuluf

zuluf
  • Members
  • 958 posts

Posted 17 February 2011 - 14:47

@albiongate, da li znas za Aleksandra Obradovica (bek, 1991)? Bio je kod Jakovljevica u Zitku, posle nesto malo u Zvezdi.... Ove godine je otisao u Ameriku na Hampden Sydney College. Koliko sam skapirao, oni igraju neku nizu ligu u NCAA...

Inace, igrao je pretproslog leta za SLO mladu reprezentaciju, iako je pre toga igrao i za nase mladje selekcije...

I pitanje za Luku Bastu, bio je u Partizanu do prosle sezone, otisao je takodje u Ameriku na studije... Ima li realnog potencijala kod njega, znam da ima dobre fizikalije...

I ako moze jos nesto o Djuri Majstorovicu, kad sam vec dosadan... :D

Edited by jovanm, 17 February 2011 - 15:03.

  • 0

#10 albiongate

albiongate
  • Members
  • 71 posts

Posted 17 February 2011 - 15:05

@albiongate, da li znas za Aleksandra Obradovica (bek, 1991)? Bio je kod Jakovljevica u Zitku, posle nesto malo u Zvezdi.... Ove godine je otisao u Ameriku na Hampden Sydney College. Koliko sam skapirao, oni igraju neku nizu ligu u NCAA...

I pitanje za Luku Bastu, bio je u Partizanu do prosle sezone, otisao je takodje u Ameriku na studije... Ima li realnog potencijala kod njega, znam da ima dobre fizikalije...


Znam Aleksandra Obradovica, bivsi kadetski reprezentativac. Igrao je prosle sezone u jednu srednju kolu na Havajima.

Luka Basta igra za Junior College Georgia Perimeter. Imao je veliki potencijal ali doziveo je tesku povredu. Imao je sjajne fizikalije, odlican dribling. Steta sto nije pokusao da se probije u Srbiji, jer u SAD mnogi imaju bolje fizikalije od njega tako da nisam ubedjen da je izabrao pravi put. Ako bude dobro igrao tamo postoji mogucnost da ode u NCAA ligu. Od nasih igraca u SAD, jedino je to poslo na ruci Radojevicu.
  • 1

#11 albiongate

albiongate
  • Members
  • 71 posts

Posted 17 February 2011 - 15:10

Djuro Majstorovic (bek 193 93kg 1991) igra za Texas-San Antonio, odnosno tamo greje klupu. Jos jedan od igraca koji je otisao u SAD da igra srednjoskolsku kosarku zahvaljajuci novokompovani agencija. Solidno je igrao u Fredericksburgu. Ne verujem da ce se naigrati u NCAA ligi. Nek dobije diplomu i to ce biti to.
  • 1

#12 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 17 February 2011 - 16:59

Vezano za Seth, mozda danas nema taj kvalitet, ali to ne znaci da ga nece imati sutra. Ima dobre porodicne uzore, tata Dell i brat Stephen.


pa generalno je prilichno razocharenje ove sezone. bio je najbolji strelac od svih freshmena u 08-09 dok je bio na libertyu, a ove godine je prilichno podbacio u vecini utakmica za sad. mada, recimo u drugom poluvremenu protiv north caroline u onoj suludo dobroj utakmici je pokazao shta moze. i daj da prichamo o normalnim igrachima, jebesh nashe :D
  • 0

#13 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 17 February 2011 - 17:40

Meni je baš žao što nemam priliku da gledam NCAA više, jer kada sam je "omirisao" prije dvije godine na sportklubu postao sam njen žešći fan. Tada je sve brujalo od Odena, a Durant jeste pogađao ali ni u ludilu nisam mogao pomisliti da može da dođe na ovaj nivo. I Grifin je naravno bio bog i batina u Oklahoma stejt, mada sam bio razočara njihovom ranom eliminacijom mislim u Sweet sixteen.
Sada onako sporadično uhvatim negdje koju minutu da odgledam, tek ponegdje poluvrijeme, i zapazio sam Hensona iz NC. Fizički neodoljivo podsjeća na Duranta (kao ja sad pazim da me opet ne iznenadi), guraju ga da igra 4, mada je i Durant igrao istu poziciju, ali mislim da nema taj napadački arsenal kada je šut u pitanju. Pa bih volio da čujem mišljenje ozbiljnijih poznavalaca o njemu.
  • 0

#14 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 17 February 2011 - 17:57

@Albiongate

Kao što ranije rekoh pratio sam tvoje postove i na nekim forumima na kojim nisam bio registrovan i stvarno je ludilo ta količina informacija koju posjeduješ o nekim mlađim igračima, meni anonimusima. A vjeruj, nije mi struka niti osnovno zanimanje košarka, da ima i u mojoj glavi raznih budalaština a ne samo korisnih informacija o košarci. Kao, što vjerujem, kod većine ljudi ovdje.
I onda mi jedno logično pitanje pada na pamet, kako fizički uopšte dolaziš do podataka, da li ti gledaš sve te ljude (to prosto nije moguće ni u onom filmu Up in the air), ona baza o srpskim igračima po nekim školama i školicama u Americi i Kanadi je neviđena. Da ne pričam da sam o nekim momcima (npr. negdje pomenuti Đorđe Mićić) prvi put čuo od tebe. Jedini mogući zaključak je da si umrežen u neku skauting službu, gdje su podaci i CV-evi igrača nama običnim smrtnicima u tom pogledu nedostupni, i da prema njima praviš svoj itinerer i razmjenjuješ informacije.
  • 0

#15 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 17 February 2011 - 19:13

- samo da pozelim dobrodoslicu albiongateu. Svaka cast na ovoj temi.


NCAA gledam kad god naletim. Dobro bi bilo da se sto vise forumasa ukljuci - pre, za vreme, i posle utakmica.

Oni koji dobro poznaju, ako nije problem, neka ostave najave zanimljivih meceva i igraca na koje bi trebalo da se obrati paznja.

Edited by HariHaler, 17 February 2011 - 19:14.

  • 0