Jump to content


Photo
- - - - -

starateljstvo nad bratom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 samosvoja

samosvoja
  • Members
  • 1 posts

Posted 16 February 2011 - 15:33

zanima me dali postoji mogucnost da sestra usvoji brata(6 god) jer je majka alkoholicar i koja je procedura.A ako sestra ima svoj dom (udata i jedno dete)

#2 Ginter

Ginter
  • Members
  • 230 posts

Posted 17 February 2011 - 09:28

Stvarno mi nisu jasni ljudi koji odgovore na ovakva vazna i osetljiva zivotna pitanja traze od nepoznatih ljudi na forumu, umesto da odu u Centar za socijalni rad i na licu mesta, od strucnih ljudi, saznaju sve o proceduri.

#3 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 18 February 2011 - 14:48

Stvarno mi nisu jasni ljudi koji odgovore na ovakva vazna i osetljiva zivotna pitanja traze od nepoznatih ljudi na forumu, umesto da odu u Centar za socijalni rad i na licu mesta, od strucnih ljudi, saznaju sve o proceduri.


Anonimnost mozda?

#4 Ginter

Ginter
  • Members
  • 230 posts

Posted 18 February 2011 - 14:58

Svejedno ce u jednom momentu morati da ode u CSR, jer bez njih to ne moze da se obavi. Ako joj je neprijatno da o tome prica sa ljudima u svom lokalnom Centru moze da pita preko telefona u nekom drugom.

#5 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 18 February 2011 - 15:16

To je tachno ali ja vec duze vremena zvanichnu informaciju od nadlezne ustanove uzimam poslednju i sa rezervom. Nije mi se samo jednom desilo da u mup-u, opshtini dobijem pogreshnu informaciju ili prochitam outdated obaveshtenje.

Na stranu shto mi se par puta desilo da mi u zelji da prikriju sopstveno neznanje ili neupucenost u materiju, zvanichna lica daju nasumichan i netachan odgovor/uputstvo za dalje ponashanje.

Sada sve poslove obavljam naoruzan informacijama sa svih strana i uz logistiku "stare dobre veze".

Edited by Shedou, 18 February 2011 - 15:16.


#6 Vidana

Vidana
  • Members
  • 9 posts

Posted 11 March 2011 - 10:47

zanima me dali postoji mogucnost da sestra usvoji brata(6 god) jer je majka alkoholicar i koja je procedura.A ako sestra ima svoj dom (udata i jedno dete)


koliko,ja laički znam, ne postoji ta mogućnost
znači, dete možedausvoji tetka, deda, baba, stric i sl, ne ststra
ipak treba se raspitati kod nadležnih

ili jednostavno uzmi dete kod sebe i kraj