Jump to content


Photo
* * * * - 4 votes

Kuda ide ova Srbija?


  • Please log in to reply
36597 replies to this topic

#34996 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 July 2018 - 17:18

...

 

Sta li ce 'novinari' jos pronaci?

 

https://www.vesti.rs...kih-dugova.html

 

...


  • 0

#34997 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 July 2018 - 18:00

...

 

Sta li ce 'novinari' jos pronaci?

 

https://www.vesti.rs...kih-dugova.html

 

...

 

Intersantno....kad klikneš na link...kaže da stranica ne postoji. Jedini što ima veze sa događajem je naslov:

Doseljenik sa KiM otrovao se zbog duga za struju

 

Dokon pop i jariće krsti...


  • 0

#34998 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 July 2018 - 19:00

...

 

Samo dokone opoziciJone popine.

;)

A to sto nema vesti sa linka - toliko vredi to juznoprogasko fake-news djubre.

 

...


  • 0

#34999 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 14 July 2018 - 19:02

...

 

Ocigledno je da svrbovska opoziciJa moze da funkcionise samo kao parazit / lesinar.

Zato tesko prelazi cenzus.

 

Njoj upravo trebaju ovakvi dogadjaji sa raznim nesretnicima da bi to iskoristili za lecenje svoje politicke frustracije i beskrajno unjkanje. Da mozda ne potrose opet pare na plakate / zute patke i izadju na 'protest' da glancaju asfalt?

 

Vecito opoziciJono drndanje medjunozja i histericno prizivanje debilnog principa - sto gore - to bolje'.

Samo pogubljene botine.

 

Sta mi znamo o tom tragicnom slucaju, osim onoga sto tambura novinarska lesinarska zgadija?

Zar taj lik nije imao nikoga, ni familiju, ni komsuluk, ni prijatelje - da mu nekako pomognu pre 'prsnuca'?

 

...

 

 Rekao sam vec vise puta... opozicija je neorganizovana  tako reci ne postoji, i tako ce biti sve dok AV ne zavrsi pricu sa KoCoBom, to jes' preda ga, proda ga ili sam nazovi kako hoces... jer je svima jasno da to mora da se uradi, to jest zavrsi..  Opozicija cuti bez obzira sto ce AVova vlast i ostatak Srbije devastirati i vratiti ga u srednji vek  , jer niko ne zeli da bude on taj koji je stavio tacku na pricu sa Kosovom....

 

 Sto se tice coveka koji se ubio zbog struje, medju komentarima na tu vest se mogla procitati informacija da je covek bio nesposoban da radi, invalid sta li, da je ziveo na socijali... 

  A sto se tice komsiluka , rodjaka itd...  najverovatnije mu nije prvi put da su mu iskljucivali struju ili je bio u drugim slicnim problemima....   A sto se loma u glavi tice, cest je slucaj da covek prezivi ogromne bure i oluje u zivotu a na kraju se slomi zbog sitnice....     Casa se prelije najcesce od jedne male kapi koja kane u prepunu casu


  • 0

#35000 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 July 2018 - 19:31

 …….. i tako ce biti sve dok AV ne zavrsi pricu sa KoCoBom, to jes' preda ga, proda ga ili sam nazovi kako hoces… 

 

PRIZNA GA

 

 

 

 Opozicija cuti bez obzira sto ce AVova vlast i ostatak Srbije devastirati i vratiti ga u srednji vek …..

 

roflmao.gif Nije AV "sposobniji" od miloshevica, koshtunice, tadica ……. ima on josh mnogo da uchi da ih dostigne. A nema tu ni nekakvog "povratka", Srbijica je tu gde je uvek i bila, oseca se kao kod kuce lol_2.gif .

 

... jer niko ne zeli da bude on taj koji je stavio tacku na pricu sa Kosovom….

 

Ima ko zeli wicked.gif , nishta ne brini ……. sve je pod kontrolom.


  • 0

#35001 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 14 July 2018 - 21:32

Kad bi stego ta mudanca vec jednom, ali ne verujem.
Samo zamajava svoje bolide.
  • 0

#35002 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 15 July 2018 - 01:11

Kad bi stego ta mudanca vec jednom, ali ne verujem.
Samo zamajava svoje bolide.

 

Nema veze …… ionako niko drugi nece, zar ne? Pa tvoj opoziciJonar kaze da niko nece. Ako niko nece, onda nishta  :wicked:

 

 

jer niko ne zeli da bude on taj koji je stavio tacku na pricu sa Kosovom...


  • 0

#35003 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 15 July 2018 - 13:10

PRIZNA GA

 

 

roflmao.gif Nije AV "sposobniji" od miloshevica, koshtunice, tadica ……. ima on josh mnogo da uchi da ih dostigne. A nema tu ni nekakvog "povratka", Srbijica je tu gde je uvek i bila, oseca se kao kod kuce lol_2.gif .

 

 

Ima ko zeli wicked.gif , nishta ne brini ……. sve je pod kontrolom.

 

nije sposobniji ni nesposobniji... tupson kao i oni  ali je ocigledno prihvatio da on bude to zrtveno jagnje koje ce staviti tacku na Kosovo... I zato svi ostali cute... i zapad na ocigledno zavodjenje totalne diktature- jer njih zabole uvo za neslobodne medije, sumljive izbore itd- jer kao sto je govorio Cercil- pa nece oni ziveti tu nego mi...  i opozicija jer bez obzira sto ce AV do zavrsetka price sa Kosovom zavesti u ostatku veoma cvrstu diktaturu , ne zele da oni budu ti koji ce preuzeti na sebe to da budu zapisani u istoriji kao neko ko je dokusurio pricu sa Kosovom


  • 0

#35004 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 15 July 2018 - 13:27

nije sposobniji ni nesposobniji... tupson kao i oni  ali je ocigledno prihvatio da on bude to zrtveno jagnje koje ce staviti tacku na Kosovo... I zato svi ostali cute... i zapad na ocigledno zavodjenje totalne diktature- jer njih zabole uvo za neslobodne medije, sumljive izbore itd- jer kao sto je govorio Cercil- pa nece oni ziveti tu nego mi...  i opozicija jer bez obzira sto ce AV do zavrsetka price sa Kosovom zavesti u ostatku veoma cvrstu diktaturu , ne zele da oni budu ti koji ce preuzeti na sebe to da budu zapisani u istoriji kao neko ko je dokusurio pricu sa Kosovom

 

Ne treba pojashnjenje, sve te razumem, ali ti mene ochigledno ne. 

 

Dikatatura ili Kosovo (nezavisno), to ti je isti izbor kao pushenje ili zdravlje, izaberite sami lol_2.gif. Mada ta diktatura i nije nikakva diktatura, vishe redovno srBsko stanje (mentalno).

 

Istorija falsifikovana do neprepoznatljivosti. Samo piramide fale. To zaludelo od istorije. Gadna droga.

 

Shta cemo bez Kocoba? Jedino teze pitanje bi bilo shta cemo sa Kosovom? lol_2.gif Poshto ne znamo shta cemo ni sa sobom roflmao.gif .

 

Srecom …… ni ja necu ziveti tamo kece.gif ….. u pravu je bio stari pokvarenjak Winston.


  • 1

#35005 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 16 July 2018 - 18:58

ha , veliko olaksanje na pijaci danas....  komsiji najzad crkla krava... jeste da je to u finalu ali je ipak crkla...


  • 1

#35006 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 July 2018 - 08:33

ali nista bez " ja necu ziveti tamo" to je valjda poenta svog piskaranja, da pokaze barem zlim Srbima da je uspeo ...
  • 0

#35007 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 19 July 2018 - 12:13

Citam nesto komentare na vesti N1 i B92, i ne mogu se nacuditi kako jos ima onih koji prizeljkuju sada nekakvu podelu Kosova, nekakav "zamrznuti konflikt", i svoju podsku daju Djilasovoj koaliciji sa ekstremistima i fasistima kojoj samo Seselj fali! Jos ce ispasti da je Vucic manje zlo od opozicije, samo ako skupi hrabrost i ucini pomak u odnosu sa Kosovom koju zapad toliko prizeljkuje, kao i svi prosveceni gradjani Srbije.


  • 0

#35008 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 July 2018 - 14:19

Jos ce ispasti da je Vucic manje zlo od opozicije …...

 

:lol+: To je. da si ti ziv i zdrav, "ispalo" josh odavno …… 

Pa jel ti stvarno mislish da bi neko podrzavao "onog Vuchica" tek tako?


  • 0

#35009 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 July 2018 - 14:25

ali nista bez " ja necu ziveti tamo" to je valjda poenta svog piskaranja, da pokaze barem zlim Srbima da je uspeo ...

 

Ne mogu, a da ne kazem da mi je to najbolje/najpametnije shto sam u zivotu uradio. Nije neki upseh, moze svaka budala da uradi (eno ih puna Austrija) i svi smo imali/ imamo prilichno jednake uslove da to uradimo, ali mnogi nisu. Neki su odluchili da chekaju jer ce biti bolje, moja "vizija" se sastojala jedino u proceni da NECE  :kece: . Kako ce biti kada svaku budalu koju UDBA dovede da "vodi opoziciju" glupa masa dozivljava kao novog srBskog heroja, spasitelja?  :lol+: Pa ovom poslednjem je chak i na faci pisalo - shpijun  :rotflmao:


Edited by Denis Jasharevic, 19 July 2018 - 14:26.

  • 1

#35010 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 July 2018 - 17:12

...

 

Nazalost, svrbska politicka 'elita' ocigledno je totalno nesposobna da ponudi neku ideju glasacima> Sve se zavrsava samo ispraznom  drekom / vriskom protiv 'rezima' i AV.

Apsolutno nesuvislo pretpostavljaju da je to sasvim dovolno da ih neko sledi. No, kako se vidi - slabo im to ide.

 

Ide slabo pre svega zato, sto ne nude neki politicki program osim opstih mesta, beskrajnog naricanja i kukumavcenja, mada verovatno boga mole da ne dodju na vlast, jer bi im se ovi recitali preko 'drustvenih mreza' mogli olupati o glavu. Pocepali bi se i propali kao 'dosmanlije'.

;) 

 

Rabe iste ideje, isti recnik kao i ovi na vlasti - prete, spominju neka sudjenja, 'odgovornost', svi su izdajice, svi su se prodali', a MZ ih je napustila!

Samo da mi je znati kako ih je to napustila kada zive od stranih grantove / donacija?

 

Nestedimice dele epiteti / etikete, pa se covek pita - a u cemu je rezlika? I zasto bih glasao bas za ove?

Da gledam u naredne 2-3 godine kako se 'ugradjuju' u vlast, hodajuci utabanim stazama?

 

Poneki i sami priznaju da je njihovo delanje vise 'fanatizam / ludilo', neka vrsta mahnitosti, pa mi je nejasno - a sto se zale na istu takvu vlast?

 

Licno, apsolutno sam skeptican prema medijima & novinarstvu u sVrBiji.

Ona opoziciJona floskula 'slobodno, istrazivacko novinarstvo', kao i nagrade koje jedni drugima uzajamno dodeljuju - to je skaredno.

 

--------------------------------

 

>> ... - Peščanik - 
Kako preživeti slobodu
Posted By Peščanik On 17/07/2018
 
Transkript regionalnog razgovora „Ko će preživeti slobodu i demokratiju“ održanog 6. juna 2018. u Sarajevu, u organizaciji forumZFD-a i Peščanika. Govore Snježana Milivojević, Fra Drago Bojić, Viktor Ivančić i Svetlana Lukić. 
Razgovor vodi Boro Kontić.
 
...
Svetlana Lukić: Kao što i sami znate, da bi nešto opstalo uprkos svemu potrebna je fanatična odanost, neko ludilo, ne znam drugačije to da objasnim. I to malo medija što je ostalo u Srbiji, pa i Peščanik, jednostavno će pasti za slobodu, očigledno, jer naši takozvani prijatelji iz Evrope, iz demokratskih zemalja koje imaju uticaja na našeg mahnitog predsednika u njemu vide partnera za neke važne stvari za njih. Mi smo mu prosto isporučeni, a on je, kao što znate, socijalizovan i postao političar tako što je uništavao medije. On ima ličnu pizmu na medije, na novinare, tako da je to njegova vendeta za neke stvari koje su se dešavala devedesetih godina. U Srbiji je otvoren lov na nezavisne medije i novinare. Tako da jedan po jedan oni padaju, a mislim da ni mi nećemo preživeti još dugo.
 
Kada Snježana govori o globalnom okruženju koje je naravno loše – gledamo Mađarsku, Poljsku i tako dalje – naš dodatni problem u Srbiji je u tome što mi ne živimo samo u konsolidovanoj autokratiji, već je to i mafijaška država. Jedan od problema o kojima je govorio Viktor jeste nacionalizam, ali problem je i to što novinari i mediji učestvuju u mafijaškim poslovima takozvane političke elite. I kad imate taj miks nacionalizma, velikosrpske politike i mafijaške države, onda tu ni kamen na kamenu ne može da ostane. Mnogi ljudi koji su uspravno preživeli devedesete sada su postali kolaboracionisti. Dakle, mi imamo naše kolege koji su izdržali sve, deo civilnog sektora koji je izdržao sve do sada i koji se na kraju svih krajeva priključio pobedniku. To je situacija brisanog prostora u kome je nemoguće opstati.
...
Svetlana Lukić: S obzirom na pritiske kojima smo izloženi i na resurse koje država koristi da bi nam obarala sajt, očigledno je da im jako smetamo. Mi imamo 15-20 hiljada čitalaca dnevno, ali njima je stalo upravo do tih čitalaca, jer je to deo društva koji pruža otpor. Među novinarima u Srbiji ima mnogo ljudi koji su 90-ih bili kaskaderi Miloševića, koji su glumili Miloševića kada on to nije mogao. I zašto bi se oni suočavali sa prošlošću čiji su bili akteri? Naš problem su i mediji i ljudi koji su 90-ih pružali otpor, ali su se prodali posle 5. oktobra 2000. godine. Dakle, Feral je u Hrvatskoj udavljen silom, ali se B92 u Beogradu sam isporučio u ruke novom režimu sa obrazloženjem da su stigli kapitalizam i komercijalizacija. B92 koji je herojski podnosio 90-e završio je tako što je u udarnim terminima imao kao goste ljude koji su veličali genocid: Ljiljanu Bulatović, Kostu Čavoškog i tako dalje. Tako je skončao B92 2006. godine. Mnogo ljudi sa naše strane se predalo. Tako sada imamo ljude koji su bili heroji demokratske Srbije 2000. godine koji su sada tajkuni i sarađuju sa ovim vlastima, sa svojim dojučerašnjim neprijateljima. Prodali su se za stanove, za džipove. Prosto su se korumpirali za novac.
 
Peščanik.net, 17.07.2018. ... <<
 

... 


  • 0