Jump to content


Photo
* * * * - 4 votes

Kuda ide ova Srbija?


  • Please log in to reply
36597 replies to this topic

#34561 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 21 April 2018 - 10:03

 

Pametni Rambo:

 

Feudalizam+Tehnologija=Kapitalizam

 

A Jonnhy dodaje:

 

Robovlasništvo+Tehnologija=Liberalni kapitalizam


  • 0

#34562 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 21 April 2018 - 14:00

NEK SI SE TI NAŠMINKALA A IMAŠ RAK!?

Riječi su jedne šalteruše na klinici za onkologiju, komentar koji je uputila nakon što je jedna divna žena, majka pokušala napisati žalbu zbog otkazivanja termina.

MOLIM VAS ZAŠTO NIKO NE PRIČA O OVOME!!!!

Zašto čitava država nije čula za ovaj dogadjaj.

Njen status prenosim u potpunosti :

Prije sedam dana sam zakazala pregled kod onkologa za danas u 10h. Kako imam taj pregled u 10h, a skener u 13:30, zamijenila sam smjenu na poslu, djecu poslala na cuvanje i bila u bolnici u 9:45. Predala knjizicu, sve uredno. Kada sam u 10:30 vidjela da jos nikoga ne prozivaju, prisla sam teti na šalteru i ljubazno pitala kada cu doci na red, jer zakazana sam u 10h, a moram da stignem jos i na skener. Gospoja sa one strane šaltera se izbečila na mene:" Nemoj ti da gledas na to što si zakazana u 10, vas ŠESNAEST je zakazano u 10, kad vam podijelim brojeve onda cete ulaziti kako je ko došao"
Ja u šoku, iznenadivši samu sebe da sam ostala pribrana, vratim se u red. U 11h nam gospoja podijeli brojeve i meni dade broj 10.
Ja opet odem do saltera i opet mirnim tonom kazem :" mogu li dobiti moju knjizicu nazad, jer ne mogu stici na skener ako budem cekala ovde naredna 3 sata, imam djecu, posao, zivot van ove cekaonice"
Ona poce da viče :" pa sta, imam i ja djecu"
-" u redu gospodjo, Vi ste na poslu i Vi ste mene zakazili u 10, kao i sve ostale pacijenate, ne razumijem zasto zakazujete uopste?"
-"ja samo radim kako su mi naredili, sem toga neki su dosli u 7 jutros da zauzmu mjesto" kaze ona
-" Zeno draga cujes li se, zasto da zauzimam mjesto u 7 ako sam zakazana u 10, ne dijelite nam humanitarnu pomoc ovde, dosli smo onkologu, zna se zbog čega ljudi ovde dodju, nisam dosla od bijesa, niti zato sto nemam gdje drugo da ubijem vrijeme. Imam rak i dosla sam na zakazan pregled "
Uzela sam knjizicu i otisla da napisem zalbu koju sam ubacila u sanduce. Galamila je zamnom:" NEMAS VREMENA DA CEKAS A IMAS DA PISES ZALBU. I NEK SI SE TI NASMINKALA A IMAS RAK"
Bravo gospodjo sa šaltera.
Svakako cu pisati ministarstvu i svim televizijama, jer me od svega samo zanima, ako je tačno da ona samo radi svoj posao kao sto kaze, ko je njoj naredio da tako radi. Ko je naredio da se šesnaest onkoloskih pacijenata zakaže u isto vrijeme? Doktor? Direktor? Ministar? Zena na šalteru sama donosi takve odluke?
Svi mi placamo da nam zdravstvo ovako funkcionise, jer smo ovce glupe, koje cute i puste da nas namjerno tjeraju da jos placamo i privatno lijecenje.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 moj komentar na ovo je ... kako glasas tako ce da ti i bude...

 nemoj misliti da ako imas knjizicu partijsku da i tebe ovo jednom nece sacekati... ako ne na onkologiji a ono na kardiologiji... svi mi moramo jedno kod lekara... i oni koji vicu Vucicu p...  i botovi sendvicari.. i oni koji su se zaposlili za 20,000 din pomocu partijske knjizice,  i oni koji su prodali svoj glas za malo brasna, pastetu i ulje....   I nije to samo posao sa lekarom...   nego sto i njima  vlast ovih dana po gradovima dize poreze na imovinu,  sto svima njima , svima nama i gorivo poskupljuje, sa najvisom cenom u regionu ...


  • 0

#34563 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 April 2018 - 14:02

 

 

Pametni Rambo:

 

Feudalizam+Tehnologija=Kapitalizam

 

A Jonnhy dodaje:

 

Robovlasništvo+Tehnologija=Liberalni kapitalizam

Kakvo neolitsko lupetanje bez kvarka veze sa realnoscu...


  • 3

#34564 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 April 2018 - 14:10

...

 

... moj komentar na ovo je ... kako glasas tako ce da ti i bude...

... svi mi moramo jedno kod lekara...

 

Ajde primeni to na sebe - kako si glasao, tako ce da ti bude.

;)

Ne moramo (ni ne mozemo) bas svi kod lekara, ali kod grobara - to je sigurno.

 

...


  • 0

#34565 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 21 April 2018 - 14:35

Kakvo neolitsko lupetanje bez kvarka veze sa realnoscu...

Cim se argumentovano kritikuje liberalizam to se proglasava lupetanjem. A Rambo je kao istaknuti umetnik a pre svega intelektualac i filozof to objasnio na jedan pametan ali prostom narodu razumljiv nacin.
  • 0

#34566 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 21 April 2018 - 15:33

 

Pametni Rambo:

 

Feudalizam+Tehnologija=Kapitalizam

 

A Jonnhy dodaje:

 

Robovlasništvo+Tehnologija=Liberalni kapitalizam

 

Grozomorne budalastine. Ne zavisi kapitalizam od savremene tehnologije nego obratno. Da nije bilo 3 veka merkantilnog kapitalizma ne bi bilo ni industrijske revolucije ni savrmene nauke a samim tim ni tehnologije.


  • 1

#34567 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 21 April 2018 - 15:41

Grozomorne budalastine. Ne zavisi kapitalizam od savremene tehnologije nego obratno. Da nije bilo 3 veka merkantilnog kapitalizma ne bi bilo ni industrijske revolucije ni savrmene nauke a samim tim ni tehnologije.

Pa kako se onda tehnologija razvijala u feudalizmu, robovlasnistvu pre toga. Neolitu i Paleolitu?
  • 0

#34568 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 21 April 2018 - 17:29

...

 

 

Ajde primeni to na sebe - kako si glasao, tako ce da ti bude.

;)

Ne moramo (ni ne mozemo) bas svi kod lekara, ali kod grobara - to je sigurno.

 

...

 

ne moras mozda ti ali ce neko tebi najblizi mozda morati...  poenta je da posledice (pogresnog) glasanja decenijama ce osetiti svi.. na ovaj ili onaj nacin


  • 0

#34569 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 21 April 2018 - 17:34

Kakvo neolitsko lupetanje bez kvarka veze sa realnoscu...

 

 interesantno kako najveci nacionalisti prizivaju komunisticke ideje


  • 0

#34570 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 April 2018 - 18:58

 interesantno kako najveci nacionalisti prizivaju komunisticke ideje

 

Izvinjavam se za totalni troll koji nema veze s temom.

 

Prvo, nije "interesantno" - tj. iznenadjujuce ili cudno. I nacionalizam i komunizam su kolektivisticke ideje koje zanemaruju pojedinca. Nacionalizam gleda "krvna zrnca" ili mozda kulturu a komunizam klasnu pripadnost. Dakle, ona stara parola "svi za jednoga, jedan za sve" bez uvazavanja individue koji misli, priblizno, "ja za mene, a prema ostalima sa uvazavanjem i tolerancijom sve dok me ne ugrozava".

 

Taj plemenski kolektivizam je najveci problem na Balkanu jer je etnoplemenski. To je totalni idiotizam. Recimo, necu da se druzim sa Romom/Albancem/Hrvatom mada i i on i ja imamo iste hobije/zanimaciju, jer je R/A/H. A druzicu se sa Srbima koji pojma nemaju sta me zanima.

 

Pazi, svako ima svoj hobi ili ljubav. Ljudi, izgleda, imaju problem podeliti kad je i sta dobro ili lose.

Idiotski je ovo: ja volim svoju zenu. Ljudi koji je ne vole nisu ni dobri ni losi, naprosto vole nekog drugog. Ali, ako volim "naciju", oni koji je ne vole su gamad koju treba pobiti.

 

Izvini zbog vulgarnosti, ali serem se na takav primitivni/primordijalni kolektivizam.


Edited by zoran59, 21 April 2018 - 19:01.

  • 3

#34571 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 April 2018 - 19:10

...  poenta je da posledice (pogresnog) glasanja decenijama ce osetiti svi.. na ovaj ili onaj nacin

 

Sigurno mislish na posledice kolektivnog nacionalistichko-religioznog ludila, a ne na "pogreshno glasanje", poshto su se sva glasanja u Srbiji od kada se glasa bila - POGRESHNA.

 

Mislim ...... ako je glasanje za borisa tadica bilo ispravno, onda jebiga  :rotflmao: .....

 

Sad josh samo neko da me ubedi da bi glasanje za pripadnika UDBE - gospodina Prangiju - bilo ispravno  :rotflmao:


Edited by Denis Jasharevic, 21 April 2018 - 19:11.

  • 2

#34572 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 21 April 2018 - 23:27

interesantno kako najveci nacionalisti prizivaju komunisticke ideje

A pri tom mene ili Ramba smatras nacionalistom? Posto je i jedno i drugo nebuloza samo po sebi.
  • 0

#34573 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 22 April 2018 - 03:14

Pa kako se onda tehnologija razvijala u feudalizmu, robovlasnistvu pre toga. Neolitu i Paleolitu?

 

 Na jedvite jade. Kapitalizam se kao i jos mnogo fenomenalnih stvari javlja u renesansi.


  • 1

#34574 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 22 April 2018 - 03:38

 Na jedvite jade. Kapitalizam se kao i jos mnogo fenomenalnih stvari javlja u renesansi.

Kapitalizam je posledica naucnog progresa a ne njegov uzrok. 


  • 1

#34575 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 22 April 2018 - 05:42

ako cemo iskreno onda je i robovlasnicko drustvo bilo efikasno za razvoj tehnologije... Stari Rim je ocigledan primer...

 

 Najveci kocnicar za razvoj tehnologije u istoriji nije bilo drustveno uredjenje nego crkva... Crkva je bila kocnicar razvoja...

 

 I Tesla bi zavrsio na rostilju da se rodio 1200 te

 

  A svakako najveci podstrekac za razvoj novih tehnologija  , mada zvuci paradoksalno, jeste RAT ! . Rat i trka u naoruzanju...Trka u smislu bolje koplje i strela jos bolji stit .  Sva tehnologija koja se smisli uglavnom se prvo primenjuje za vojne potrebe... kasnije to stize i za civilnu upotrebu.... 


  • 0