Jump to content


Photo
* * * * - 4 votes

Kuda ide ova Srbija?


  • Please log in to reply
36597 replies to this topic

#31741 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 August 2017 - 02:24

...

 

... nije mogao, nije zelio, whatever. Ja tebe jednom pitah koji su tvoji heroji, a ti preskoci odgovor. Sad smo doznali za jednog djenerala da ti je heroj, vodju konfederalne armije, i simbola rasizma i robovlasnistva. Zasto onda uopste mislis da je DS pored tebe i takvih ljubitelja djenerala imao neku sansu? Na ovaj ili onaj nacin. Pa vidis da vi niste puno odmakli od tih gusala, ognjista, kukuruza, paprike, licke kape i tako to. Da vam nije Vojvodine koja vam je donjela nesto civilizacije i dalje bi u opancima guslali o oranju drumova, ovako vidjeli od vojvodjana da se njiva ore, a putem ide, i da je bolje svirati na klaviru koji ima vise od 200 zica umjesto guslati na jednoj. Medjutim, neki nikako da se odmaknu od te jedne zice, pa kad i treba da osude divljanje neonacista, vi i dalje guslate u tu vasu jednu zicu.

:twak:

 

Ti si ocigledno nacisto prolupao, i vec poduze vremena bulaznis.

Za sve ideoloske frustracije u svom propalom zivotu si odlucio da su ti krivi drugi. pa ni manje, ni vise dosao da zavijas pod moj balkon, misleci da ce ti to pomoci?!

:ajme:

 

Nece.

Za sve u svom zivotu sam si kriv, tako da nema potrebe da mahnitas i proganjas neke licne fantome.

 

Ja sam odavno izasao iz puberteta, tako da nemam heroje. Kada bolje razmislim - nisam ih ni imao.

Nije meni vojvodina nista donela. Na zalost, nije ni sebi.

 

A sto se tice klavira - pa nisu ga smislili vojvodjani nego neki drugi. Tako da ne me fasciniraju 'preprodavci & nakupci', pogotovo ne veliki 'pijanisti' iz vojvodine. Doduse, ti 'pijanisti' trose vino, rakiju & tamburase.

:lol+: 

Nesto ne vidim da je DS preko mene trazio sansu. Zar nije trebao preko svog politickog programa?

Ja nikada nisam bio njihov clan tako da slobodno mogu da kazem - to sto su bili do grla ogrezli u naciJonalizmu milosevicevog tipa - to im je i slomilo vrat / odnelo poslednju sansu.

 

A ovo ostalo bulaznjenje ti ostavljam - uzivaj.

To mi ionako lici na nekontrolisano govorenje.

B-)  

 

...


  • 1

#31742 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 August 2017 - 11:54

...
 
>> ... Kad bi ove nedelje bili izbori, cenzus bi prošli...
Beograd -- Ako bi parlamentrani izbori bili održani ove nedelje, za SNS bi glasalo 52,1 odsto građana, najnoviji su rezultati istraživanja agencije Ninamedija.
Izvor: Tanjug, ponedeljak 21.08.2017.
 
 
Prema tom istraživanju, cenzus bi prešle još samo četiri partije - SPS, koja je na drugom mestu, sa osam odsto, treći je Pokret Slobodni građani Srbije sa 7,2 odsto, a slede ih Srpska radikalna stranka sa 5,1 odsto i Pokret Dveri sa pet odsto.
 
Ostale stranke, kako je pokazalo istraživanje, ne bi prešle cenzus. 
 
Kada bi se sledeće nedelje održavali parlamentarni izbori, 44,7 odsto građana bi sigurno, a 16,7 odsto verovatno izašli na njih. 
 
Onih koji verovatno ne bi izašli na izbore je 9,2 odsto, a 15,7 odsto njih sigurno ne bi izašlo na izbore, dok je neodlučno 13,6 odsto građana. 
 
Na pitanje - koji bi bio njihov drugi izbor stranke kojoj bi dali svoj glas, čak 44,9 odsto građana odgovorilo je da nema drugi izbor. 
 
Istraživanje agencije "Ninamedia riserč" o stavovima građana o političkoj opredeljenosti sprovedeno je na teritoriji cele Srbije, od 17. jula do 28. jula na reprezentativnom uzorku od 1061 ispitanika ... <<
 
...

  • 0

#31743 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 21 August 2017 - 11:58

Vest sa b92.net:

 

Kad bi ove nedelje bili izbori, cenzus bi prošli...

 

Naravno, anketa je neozbiljna I sluzi za propagandu, kao i vecina slicnih u Srbiji, pa I nema potrebe detalje iznositi ovde ali jedan komentar zasluzuje c/p:

 

"Tako sam i ja mislio, kad ono 55%. 
Moramo već jednom da shvatimo da većinska Srbija nema kompjuter, internet. Većinska Srbija gleda drugi dnevnik, Pink, Grand parade i ostale gluposti. To što ovde stavimo par hiljada glasova protiv, negde tamo postoji par desetina hiljada ZA. To nažalost ne vidi samo onaj ko ne želi da vidi."

 

Najbolje sta moze da se uradi za promenu svesti I 'pogleda' u ovoj naopakoj drzavi je da se svakoj familiji pokloni vaucer za vikend u nekom zapadno-evropskom gradu ( a ne po raspalim banjama u Srbiji) I da se u svaku kucu uvede internet. To bi bio posao, neka vide malo gde smo I sta smo a ne da veruju raznim pinkovcima, informercima I najboljim/najvecim uspesima u istoriji covecanstva...


  • 0

#31744 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 21 August 2017 - 12:07

Medijska scena u Srbiji ( Kurir treba posmatrati samo kao aktuelan primer):

 

Može li Kurir ugroziti Vučićev rejting?

 

https://www.slobodna...c/28685768.html

 

Koga zanima kakvo je stanje u medijima, sa posebnim osvrtom na prosle predsednicke izbore, mogu videti poprilicno detaljnu I opsirnu analizu na donjem linku:

 

MEDIJI, JAVNOST I IZBORI 2017

 

http://www.birodi.rs...izbori-2017.pdf


  • 0

#31745 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 21 August 2017 - 12:09

Vest sa b92.net:

 

Kad bi ove nedelje bili izbori, cenzus bi prošli...

 

Naravno, anketa je neozbiljna I sluzi za propagandu, kao i vecina slicnih u Srbiji, pa I nema potrebe detalje iznositi ovde ali jedan komentar zasluzuje c/p:

 

"Tako sam i ja mislio, kad ono 55%. 
Moramo već jednom da shvatimo da većinska Srbija nema kompjuter, internet. Većinska Srbija gleda drugi dnevnik, Pink, Grand parade i ostale gluposti. To što ovde stavimo par hiljada glasova protiv, negde tamo postoji par desetina hiljada ZA. To nažalost ne vidi samo onaj ko ne želi da vidi."

 

Najbolje sta moze da se uradi za promenu svesti I 'pogleda' u ovoj naopakoj drzavi je da se svakoj familiji pokloni vaucer za vikend u nekom zapadno-evropskom gradu ( a ne po raspalim banjama u Srbiji) I da se u svaku kucu uvede internet. To bi bio posao, neka vide malo gde smo I sta smo a ne da veruju raznim pinkovcima, informercima I najboljim/najvecim uspesima u istoriji covecanstva...

A jesu li korisnici interneta vecinski glasali protiv SNS?


  • 0

#31746 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 August 2017 - 12:11

...

 

To, sa 'slobodnim medijima / obavestenoscu gradjana' je jedna od najvecih zabluda sVrBske opozicije koja bi da u beskraj cetvori dlaku - beskorisno i isprazno mantra, bustuje isprazni moralizam, i olajava AVa.

 

I u zapadnom svetu postoji gomila likova koji glasaju suprotno ocekivanjima, a da imaju svakakve medije, a tim pre internet.

 

Bice, ipak, da je nesto drugo u pitanju.

 

Elementarni umor biraca od raznoraznih opoziciJonih politickih protuva & sibicara i njihove beskrajne kombinatorike / 'trange-frange' - kako napraviti 'pitu od zelena zita'.

;)  

 

...


  • 0

#31747 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 August 2017 - 12:12

 

Najbolje sta moze da se uradi za promenu svesti I 'pogleda' u ovoj naopakoj drzavi je da se svakoj familiji pokloni vaucer za vikend u nekom zapadno-evropskom gradu ( a ne po raspalim banjama u Srbiji) I da se u svaku kucu uvede internet. To bi bio posao, neka vide malo gde smo I sta smo a ne da veruju raznim pinkovcima, informercima I najboljim/najvecim uspesima u istoriji covecanstva...

Vidis, ovde si potpuno u pravu. Samo ima tu jedna "mala" kvaka. Oni kojima je to najvise potrebno ne bi taj vaucer iskoristili, jer nas Oni mrze, stalno nas maltretiraju, razbili su nam jugoslaviju, nepravedno su nas i bez razloga bombardovali, itd. isl. Oni kojima je to potrebno vise bi voleli da odu u bilo koju rusku vukojebinu 8000 km od nicega, nego u Pariz ili London. A to su desetine procenata birackog tela, i pozicionog i opozicionog.


  • 2

#31748 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 21 August 2017 - 12:19

A jesu li korisnici interneta vecinski glasali protiv SNS?

 

Sigurno u mnogo vecem procentu nego oni koji isti I ne koriste.

 

Vidis, ovde si potpuno u pravu. Samo ima tu jedna "mala" kvaka. Oni kojima je to najvise potrebno ne bi taj vaucer iskoristili, jer nas Oni mrze, stalno nas maltretiraju, razbili su nam jugoslaviju, nepravedno su nas i bez razloga bombardovali, itd. isl. Oni kojima je to potrebno vise bi voleli da odu u bilo koju rusku vukojebinu 8000 km od nicega, nego u Pariz ili London. A to su desetine procenata birackog tela, i pozicionog i opozicionog.

 

Naravno, ali samo neka odu... samo neka se prosetaju bilo kojim gradom zapadne Evrope... neka vide I osmotre kako se ljudi ponasaju na ulici, u saobracaju, kako izgledaju gradjevine, parkovi... meni je npr. aerodrom najbolji primer za to: ko nije izasao iz Srbije veruje da on ispunjava sve standarde I da ne zaostaje ni u cemu sa svetskim ( pogotovo po velicini) a kad ono... smesno da smesnije ne moze biti. Ok, u poslednjih par godina se nesto modernizovao I poboljsao ali opet je to daleko od 'istocnjackih' a da ne uporedjujem sa zapadom.


  • 1

#31749 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 21 August 2017 - 12:25

Sigurno u mnogo vecem procentu nego oni koji isti I ne koriste.

 

 

Naravno, ali samo neka odu... samo neka se prosetaju bilo kojim gradom zapadne Evrope... neka vide I osmotre kako se ljudi ponasaju na ulici, u saobracaju, kako izgledaju gradjevine, parkovi... meni je npr. aerodrom najbolji primer za to: ko nije izasao iz Srbije veruje da on ispunjava sve standarde I da ne zaostaje ni u cemu sa svetskim ( pogotovo po velicini) a kad ono... smesno da smesnije ne moze biti. Ok, u poslednjih par godina se nesto modernizovao I poboljsao ali opet je to daleko od 'istocnjackih' a da ne uporedjujem sa zapadom.

 

A šta ćemo sa onima koji godinama žive u tom inostranstvu i nisu se prilagodili? Onaj sa ajvarom iz Kanade je odličan primer, mada je dovoljno videti i putnike bilo kog gastarbajterskog autobusa ili kombija na relaciji Wukoyebingen - Mali Prčkovac da bismo se uverili u suprotno.


  • 3

#31750 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 August 2017 - 12:30

...

 

... koga zanima kakvo je stanje u medijima, sa posebnim osvrtom na prosle predsednicke izbore, mogu videti poprilicno detaljnu I opsirnu analizu na donjem linku ... 

 

 

Cim sam video da je na 'politickoj ijekavici' odmah sam ugasio.

 

 

... oni kojima je to potrebno vise bi voleli da odu u bilo koju rusku vukojebinu 8000 km od nicega, nego u Pariz ili London ...

... a to su desetine procenata birackog tela, i pozicionog i opozicionog ...

 

... naravno, ali samo neka odu... 

 

 

Oni koji na ovaj nacin tretiraju 'biracko telo svrBije' o prosecnog biraca - (imamo ga takvog kakav je) ne bi trebali ni da ocekuju glasove tih biraca.

 

Znaci, nije problem u tome sto nece da glasa, vec u tome - zasto nece da glasa.

;)

 

Btw, setali su neki 'sandalice po meksiku / eksirali tequilu', suncali ocvalu prednjicu & zadnjicu po Bodrumima, tj. 'videli aerodrome' - i sta?

:lol+:

 

...


  • 0

#31751 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 21 August 2017 - 12:39

A šta ćemo sa onima koji godinama žive u tom inostranstvu i nisu se prilagodili? Onaj sa ajvarom iz Kanade je odličan primer, mada je dovoljno videti i putnike bilo kog gastarbajterskog autobusa ili kombija na relaciji Wukoyebingen - Mali Prčkovac da bismo se uverili u suprotno.

 

Znas kako, kakvi god da su - sigurno su normalniji I 'samosvesniji' nego kakvi su bili pre odlaska. Ok, cast izuzecima ali generalno govoreci - vise su napredovali nego li nazadovali.


  • 0

#31752 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 21 August 2017 - 12:40

Sigurno u mnogo vecem procentu nego oni koji isti I ne koriste.


Naravno, ali samo neka odu... samo neka se prosetaju bilo kojim gradom zapadne Evrope... neka vide I osmotre kako se ljudi ponasaju na ulici, u saobracaju, kako izgledaju gradjevine, parkovi... meni je npr. aerodrom najbolji primer za to: ko nije izasao iz Srbije veruje da on ispunjava sve standarde I da ne zaostaje ni u cemu sa svetskim ( pogotovo po velicini) a kad ono... smesno da smesnije ne moze biti. Ok, u poslednjih par godina se nesto modernizovao I poboljsao ali opet je to daleko od 'istocnjackih' a da ne uporedjujem sa zapadom.

Iskreno receno istocnjacki "siju" ove zapadne! Pa Changi aerodrom u Singapuru je proglasen za jedan od najboljih! Ali otom - potom.
Elem ... apropo teme: zar zaista verujete da bi se sve promenilo obicnom promenom vlasti na izborima? Danas Vucic a sutra - Prangija! I Srbiji svane novo jutro ....
Jel' zaista verujete u to?
  • 1

#31753 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 21 August 2017 - 12:43

...



Cim sam video da je na 'politickoj ijekavici' odmah sam ugasio.





Oni koji na ovaj nacin tretiraju 'biracko telo svrBije' o prosecnog biraca - (imamo ga takvog kakav je) ne bi trebali ni da ocekuju glasove tih biraca.

Znaci, nije problem u tome sto nece da glasa, vec u tome - zasto nece da glasa.
;)

Btw, setali su neki 'sandalice po meksiku / eksirali tequilu', suncali ocvalu prednjicu & zadnjicu po Bodrumima, tj. 'videli aerodrome' - i sta?
:lol+:

...

Dobro Kinik... ta "prednjica" nije bas bila ocvala ... jos uvek je upotrebljiva.
  • 0

#31754 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 21 August 2017 - 12:46

Znas kako, kakvi god da su - sigurno su normalniji I 'samosvesniji' nego kakvi su bili pre odlaska. Ok, cast izuzecima ali generalno govoreci - vise su napredovali nego li nazadovali.

 

Probaj da sedneš u auto i kreneš autoputem, Ibarskom magistralom ili nekom opterećenijom saobraćajnicom koju gastosi koriste ili u kraju gde ih ima, pa da vidiš ko se najrizičnije ponaša u saobraćaju. Čujem da i mađarska policija obožava one sa nemačkim i austrijskim tablicama jer ih dere od kazni. Ne znam da li su u slobodnom vremenu slušali Mocarta ili Betovena, čitali Kanta, Mana ili Šelinga, ali mi se čini da ne umeju da pročitaju ni najobičniji saobraćajni znak. Istočna Srbija, gde ih ima dosta, puna je spomenika na maltene svakoj krivini.


  • 0

#31755 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 21 August 2017 - 12:47

Iskreno receno istocnjacki "siju" ove zapadne! Pa Changi aerodrom u Singapuru je proglasen za jedan od najboljih! Ali otom - potom.
Elem ... apropo teme: zar zaista verujete da bi se sve promenilo obicnom promenom vlasti na izborima? Danas Vucic a sutra - Prangija! I Srbiji svane novo jutro ....
Jel' zaista verujete u to?

 

1. kontekst je bila Evropa I referisao sam se na istocno-evropske

2. naravno da nece I niko ni ne veruje u 'carobne stapice' ali ovi se moraju skinuti. Ova banda se nekako mora rasformirati ili bar naceti.


  • 0