Jump to content


Photo
* * * * - 4 votes

Kuda ide ova Srbija?


  • Please log in to reply
36597 replies to this topic

#16 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 05 February 2011 - 23:43

Interesantno, mora da su tako pricali i, recimo, 1960. o Juznoj Koreji. A danas, gle cuda - ni traga ni glasa o jeftinoj radnoj snazi, 7. industrijska sila sveta, ogroman broj bogatih ljudi, ogromna i intelektualno i kulturno jaka srednja klasa (tirazi knjiga i to vrlo ozbiljnih su u stotinama hiljada)... Dakle, za uspeh su potrebne dve stvari: vreme i Zapadna podrska.

Uzgred, sta je tacno alternativna potrosackom drustvu? Staljinisticki centralizam? "Povratak prirodi" i zivot u ruralnim komunama? Nijedan vajni kritizer kapitalizma nije ponudio iole ozbiljnu (a da nije zlocinacka) alternativu...


Slažem se sa svim, samo ko je napravio ekonomsku silu od Japana i Južne Koreje? Nemci, Austrijanci i Slovenci? Adolf Hitler? Ko je napravio ekonomsku silu od Nemačke?

Edited by Topgun33, 05 February 2011 - 23:44.

  • 1

#17 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 February 2011 - 23:51

Ko je napravio ekonomsku silu od Nemačke?

Nemci
  • 1

#18 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 06 February 2011 - 00:10

Nemci


Da prvo je neko došao i uradio "format C:\" pa instalirao novi program SR Nemačka v1.0. :D

Edited by Topgun33, 06 February 2011 - 00:11.

  • 2

#19 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 06 February 2011 - 00:24

Slažem se sa svim, samo ko je napravio ekonomsku silu od Japana i Južne Koreje? Nemci, Austrijanci i Slovenci? Adolf Hitler? Ko je napravio ekonomsku silu od Nemačke?

Zna se - SAD, kao vodeca industrijska, naucna i kulturna sila sveta.

Shodno tome, ono sto sam hteo da kazem gore je vrlo jednostavno: Srbi treba da vredno rade, da se strpe (potrebno je vreme), i najvaznije od svega: da poprave odnose sa SAD, sto je vrhunski nacionalni interes Srbije. U neko normalno doba to ne bi bilo nista cudno, medjutim normativni nacionalsocijalisticki diskurs danasnje Srbije u tome vidi isto sto i bik na koridi kad mu se mahne crvenom krpom...
  • 1

#20 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 February 2011 - 00:43

Da prvo je neko došao i uradio "format C:\" pa instalirao novi program SR Nemačka v1.0. :D

Formatovanje im je pomoglo da postanu demokratska drzava.Industrijska sila su bili i pre formatovanja .
  • 1

#21 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 06 February 2011 - 01:02

Formatovanje im je pomoglo da postanu demokratska drzava.Industrijska sila su bili i pre formatovanja .


Još veća industrijska sila od te tvoje Nemačke je bila SSSR pa su Rusi sami uradili "format c:". Što po meni dosta govori o njima kao narodu...u najpozitivnijem smislu naravno. A to kako je nacistička Nemačka postala ekonomska sila (opljačkati najbogatiji sloj društva, stvoriti robovsku radnu snagu) je tek tema o kojoj bi sad mogli da raspravljamo. Sve u svemu pluralizam sigurno nije evropski a još manje nemački patent. Ignorantnost i omalovažavanje svega što dolazi van Evrope, šovinizam, podeljenost i nacionalizam zasigurno jesu.
  • 1

#22 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 06 February 2011 - 02:06

ide u pravom smeru....u materinu
  • 3

#23 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 06 February 2011 - 02:07

Još veća industrijska sila od te tvoje Nemačke je bila SSSR pa su Rusi sami uradili "format c:". Što po meni dosta govori o njima kao narodu...u najpozitivnijem smislu naravno. A to kako je nacistička Nemačka postala ekonomska sila (opljačkati najbogatiji sloj društva, stvoriti robovsku radnu snagu) je tek tema o kojoj bi sad mogli da raspravljamo. Sve u svemu pluralizam sigurno nije evropski a još manje nemački patent. Ignorantnost i omalovažavanje svega što dolazi van Evrope, šovinizam, podeljenost i nacionalizam zasigurno jesu.


Čekaj, ti tvrdiš da:

a) SSSR veća industrijska sila od Nemačke? ako je sila kvalitet i isplativost, onda jok. Ako je štancovanje tenkova i kalaša, možda.

b) Rusi su uspešno napravili demokratsku i razvijenu državu.


Kaži mi molim te kad si zadnji put bio u Rusiji?
  • 1

#24 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 06 February 2011 - 02:26

Čekaj, ti tvrdiš da:

a) SSSR veća industrijska sila od Nemačke? ako je sila kvalitet i isplativost, onda jok. Ako je štancovanje tenkova i kalaša, možda.

b) Rusi su uspešno napravili demokratsku i razvijenu državu.


Kaži mi molim te kad si zadnji put bio u Rusiji?


a) Nisi baš pažljivo čitao. Nisam govorio o SR Nemačkoj nego o nacističkoj Nemačkoj. Van svake sumnje je da su robovi ekonomski najisplativija radna snaga, pljačka je takođe najbrži način za sticanje bogatstva. Ako je po tebo štancovanje Meseršmita i Panzera sila šta je onda konstruisanje prvog satelita, slanje prvog čoveka u svemir i slanje daljinski upravljanog robota na Mesec?

b) Tvrdim ono što sam ja napisao ne ono što si ti napisao.
  • 1

#25 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 February 2011 - 02:37

Još veća industrijska sila od te tvoje Nemačke je bila SSSR pa su Rusi sami uradili "format c:". Što po meni dosta govori o njima kao narodu...u najpozitivnijem smislu naravno. A to kako je nacistička Nemačka postala ekonomska sila (opljačkati najbogatiji sloj društva, stvoriti robovsku radnu snagu) je tek tema o kojoj bi sad mogli da raspravljamo. Sve u svemu pluralizam sigurno nije evropski a još manje nemački patent. Ignorantnost i omalovažavanje svega što dolazi van Evrope, šovinizam, podeljenost i nacionalizam zasigurno jesu.

Nema to nikakve veze sa " vanevropskim sovinizmom" nego je Nemacka pocetkom 20tog veka bila vodeca industrijska sila u Evropi.SSSR je bio daleko od industrijske sile pre WWII.Sve su to predrasude doduse vrlo popularne.Pre 33ce Nemacka je vodila po broju Nobelovih nagrada da bi tek nakon dolaska Hitlera taj primat preuzele SAD.Za to sto poukusavas da dokazes Koreja je dobar primer ali ne i Nemacka.
  • 1

#26 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 06 February 2011 - 10:25

Nema to nikakve veze sa " vanevropskim sovinizmom" nego je Nemacka pocetkom 20tog veka bila vodeca industrijska sila u Evropi.SSSR je bio daleko od industrijske sile pre WWII.Sve su to predrasude doduse vrlo popularne.Pre 33ce Nemacka je vodila po broju Nobelovih nagrada da bi tek nakon dolaska Hitlera taj primat preuzele SAD.Za to sto poukusavas da dokazes Koreja je dobar primer ali ne i Nemacka.


Vodeća industrijska sila je početkom 20. veka bila Velika Britanija - eto čisto da se zna, i tokom celog 19. veka takođe. Međutim sve ovo nema veze sa temom i ne bih da se upuštam u raspravu oko toga ko je kada bio ekonomski razvijen a ko je kada bio naoružan do zuba.
  • 1

#27 Tribun pučki

Tribun pučki
  • Members
  • 2,481 posts

Posted 06 February 2011 - 10:31

Nema to nikakve veze sa " vanevropskim sovinizmom" nego je Nemacka pocetkom 20tog veka bila vodeca industrijska sila u Evropi.SSSR je bio daleko od industrijske sile pre WWII.Sve su to predrasude doduse vrlo popularne.Pre 33ce Nemacka je vodila po broju Nobelovih nagrada da bi tek nakon dolaska Hitlera taj primat preuzele SAD.Za to sto poukusavas da dokazes Koreja je dobar primer ali ne i Nemacka.


Dabome. Pa je industrija malo odletela u nebo a nobelovci i inženjeri završili kod Amera i Rusa na svemirskom programu.
Poenta je da su Nemci uz veliku pomoć Amerike napravili današnje društvo. Kad kažem Nemci, mislim na germansku životnu i radnu filozofiju, po čemu im nema ravnih u Evropi. Al ništa bez američke kinte.
I još nešto, da se ne lažemo, mi to ne bismo mogli sve i sa kintom. :) Al bismo mogli makar maaalo da se odlepimo od ove bede. No, ne sa ovima i ovakvima na vrhu države (a i ovima iz opozicije isto).

Očigledno će život morati da sačeka malo.
  • 2

#28 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 February 2011 - 17:21

Dabome. Pa je industrija malo odletela u nebo a nobelovci i inženjeri završili kod Amera i Rusa na svemirskom programu.
Poenta je da su Nemci uz veliku pomoć Amerike napravili današnje društvo. Kad kažem Nemci, mislim na germansku životnu i radnu filozofiju, po čemu im nema ravnih u Evropi. Al ništa bez američke kinte.

Pa to sam i ja rekao.Uz pomoc Amera su napravili danasnje drustvo i obnovili industriju.

I još nešto, da se ne lažemo, mi to ne bismo mogli sve i sa kintom. :) Al bismo mogli makar maaalo da se odlepimo od ove bede. No, ne sa ovima i ovakvima na vrhu države (a i ovima iz opozicije isto).

Očigledno će život morati da sačeka malo.

Slazem se da ne bi mogli kao sto ni Grci nisu mogli sa sve kintom.Opet imas i suprotan primer Koreje koja je od agrarne zemlje postala 7ma industrijska sila.

Edited by MAGRIPA65, 06 February 2011 - 17:42.

  • 1

#29 coolface

coolface
  • Members
  • 5 posts

Posted 06 February 2011 - 17:40

. Dakle, za uspeh su potrebne dve stvari: vreme i Zapadna podrska.


da sam profesor psihologije u nekoj srednjoj skoli sada bih pozvao ceo razred kuci pokazao im ovo i rekao pogledajte .. tipican primer ispranog mozga .. R.I.P. Posted Image

a tek ovoo

Zna se - SAD, kao vodeca industrijska, naucna i kulturna sila sveta.




HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Edited by coolface, 06 February 2011 - 17:41.

  • 1

#30 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 06 February 2011 - 19:44

da sam profesor psihologije u nekoj srednjoj skoli sada bih pozvao ceo razred kuci pokazao im ovo i rekao pogledajte .. tipican primer ispranog mozga .. R.I.P. Posted Image

a tek ovoo

[/size][/font][/color]


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


Doveo bi ceo razred kod sebe kući da im pokažeš ovo? Čudne bi ti metode koristio da si psiholog...a onda bi im verovatno pričao da tamo nema kulture. BUAHAHA. Deco cuvajte se...
  • 1