Jump to content


Photo
* * * * - 4 votes

Kuda ide ova Srbija?


  • Please log in to reply
36597 replies to this topic

#29041 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 26 May 2017 - 17:52

...samo neka ne ruse po mraku, strasno je i ne vidi se


  • 1

#29042 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 May 2017 - 19:44

Eto jos jedne potencijalne prednosti ugledanja Srbije na Island - obzirom da deo Islanda lezi iznad severnog polarnog kruga, tamo noc traje 6 meseci i moze na miru da se radi, ovaj, ruši...  :lol+:


  • 1

#29043 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 May 2017 - 21:21

 

 

PONIŽENJE ZA SRPSKE RADNIKE: Masovna peticija u Slovačkoj protiv DOSELJAVANJA ljudi iz naše zemlje

 

Sirija ..... Srbija ...... nepozeljni.


  • 0

#29044 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 May 2017 - 21:25

Bukvalno, smo najgori.


  • 0

#29045 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 May 2017 - 21:48

...

 

Vala bas, - slovaci demokratske svecke.

:ajme:

'Nasla krpa zakrpu'.

 

A da nisu 'nasi romi'?

 

...


  • 0

#29046 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 May 2017 - 21:55

Jedino su oni ostali u Srbiji, svi ostali vec imaju EU pasose :)


  • 0

#29047 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 May 2017 - 21:56

A kad se setim dolaska u onu sivu, ruznu Bratislavu iz bozicno sljasteceg Beča u "ono" doba. Tako blizu a dva razlicita sveta. To je bio tako sumoran grad da tamo covek nije imao sta da radi. Jedva sam pregurala 2-3 dana i to u hotelu za strance koji je bio jedina oaza. I onih domicilnih zeMskih pred hotelom kad se setim. Da izginu za devize i tako to ... 


  • 2

#29048 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 26 May 2017 - 22:08

 

PONIŽENJE ZA SRPSKE RADNIKE: Masovna peticija u Slovačkoj protiv DOSELJAVANJA ljudi iz naše zemlje

 

Sirija ..... Srbija ...... nepozeljni.

 

 

:lol:

 

Danas Slovačka, sutra Češka... pa Švedska, Nemačka, USA, Kanada, Austrija...

 

Sve zbog naših gastarbajtera. Dajte ljudi kupajte se, popravljajte zube, integrišite se... zbog vas normalan svet neće moći nigde.

Kakve su to generacije, šta je ovo?


  • 0

#29049 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 May 2017 - 22:39

...

 

Ima sasvim pristojnih slovaka, no vecina je iz dzuki-dzuki price.

Imaju i oni nekog 'gorskog hajduckog junaka' Janosika.

 

Veliki su nacionalisti, i ako nekoga, u vezi imena pitas - da li je madjar - odlepice!

Kao da si sVrBova pitao - je li si####in.

 

Ja mislim da su se cesi obradovali, jer su se kurtalisali likova koji su vecito zujali o 'nezavisnosti'.

Mislim, lepa je slovacka i - sume i i doline, planine, ali ... khm.

Teski su kao tuch.

 

A kad krene muzika, densanje, podvriskivanje i sljemanje, da prostis - ko madzari!

:lol+: 

Trose i 'slivku' /prevod nije potreban/ i 'borovičku' - iliti 'klekovacu'.

 

Inace, proculi su se po zlu tokom WWII sa Jozefom Tiso-m i njegovim 'protektoratom'.

Veliki antisemita, uveo je tzv. 'arizaciju' tj. nacionalizaciju jevrejske imovine.

Obesen '47.

 

Ako me secanje ne vara, bese neki film o jednoj porodici koja preko nekih rodjaka dobije malesnu jevrejsku radnjicicu za prodaju dugmadi, sa nekom starom jevrejkom koja je znala dugmad u broj i kako svako izgleda.

Svi neke lukrativne radnje - prodavnice, a ovi 'kiosk za dugmad'. 

Glavni lik, ne mogavsi da izdrzi zvocanje zene, na kraju skonca tuzno - obesi se u dascanoj klonjari.

:lol:  

 

... 


Edited by Kinik, 26 May 2017 - 22:57.

  • 1

#29050 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 May 2017 - 23:33

:lol:

 

Danas Slovačka, sutra Češka... pa Švedska, Nemačka, USA, Kanada, Austrija...

 

Sve zbog naših gastarbajtera. Dajte ljudi kupajte se, popravljajte zube, integrišite se... zbog vas normalan svet neće moći nigde.

Kakve su to generacije, šta je ovo?

 

Ne radi se o gastarbajterima vec o najamnom roblju za 2 evra na sat iz Srbije o chemu su pisale sve srBske novine. Bez namere da stanem u zashtitu nashih gastarbajtera, koji vec svi znamo kakvi mogu biti i jesu uglavnom, narochito "evropski", poenta je bila da su SrBi imali isti ovakav odnos do pre 10-20 godina prema radnicima iz Rumunije i sa Kosova. Dakle, kolo srece se okrece.

 

Za jednog Slovaka bi dolazak u SFRJ pre izvesnog, ne tako davnog vremena, bio ispunjenje zivotnog sna .......... shto govori o civilizacijskom sunovratu, kataklizmi kroz koju je srBski narod proshao i nije sposoban da se izvadi, to je tako ochigledno.


Edited by Denis Jasharevic, 26 May 2017 - 23:38.

  • 0

#29051 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 May 2017 - 23:38

...

 

 

Tacno, niko nije kriv sVrBovima sto su posle '89. u svojoj umisljenosti, ljosnuli sa visine u blato.

 

Lako se pada, no se tesko uzdize.

 

...


  • 0

#29052 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 26 May 2017 - 23:49

 

 

 

 

Pusti, burazeru, te priče, znamo svi vrlo dobro i zbog koga i zašto ovakve priče u belom svetu o Srbima već gooodinama. Nije sigurno zato što ste se tamo dobro pokazali, integrisali, bili vredni, niste socijala, ne kradete, ne varate, ne pokušavate po svaku cenu da izigrate bilo koji zakon jer mislite da ste pametniji od domaćih, došli sa diplomama koje ne vrede 5 para jer niste znali nijedan posao, taman ste se snašli ono došle generacije mladjih i obrazovanih zemljaka koji lako nalaze bolje plaćene poslove koji su za vas pusti snovi... pa onda još veća mržnja prema njima i onima u otadžbini...

 

Da ne počinjemo opet...


  • 1

#29053 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 27 May 2017 - 00:14

Pusti, burazeru, te priče, znamo svi vrlo dobro i zbog koga i zašto ovakve priče u belom svetu o Srbima već gooodinama. Nije sigurno zato što ste se tamo dobro pokazali, integrisali, bili vredni, niste socijala, ne kradete, ne varate, ne pokušavate po svaku cenu da izigrate bilo koji zakon jer mislite da ste pametniji od domaćih, došli sa diplomama koje ne vrede 5 para jer niste znali nijedan posao, taman ste se snašli ono došle generacije mladjih i obrazovanih zemljaka koji lako nalaze bolje plaćene poslove koji su za vas pusti snovi... pa onda još veća mržnja prema njima i onima u otadžbini...

 

Da ne počinjemo opet...

 

:lol+: ....... tako je, najgori su otishli, sad cete lako. VazduPlohovi.  :rotflmao:


  • 1

#29054 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 May 2017 - 01:34

Pusti, burazeru, te priče, znamo svi vrlo dobro i zbog koga i zašto ovakve priče u belom svetu o Srbima već gooodinama. Nije sigurno zato što ste se tamo dobro pokazali, integrisali, bili vredni, niste socijala, ne kradete, ne varate, ne pokušavate po svaku cenu da izigrate bilo koji zakon jer mislite da ste pametniji od domaćih, došli sa diplomama koje ne vrede 5 para jer niste znali nijedan posao, taman ste se snašli ono došle generacije mladjih i obrazovanih zemljaka koji lako nalaze bolje plaćene poslove koji su za vas pusti snovi... pa onda još veća mržnja prema njima i onima u otadžbini...

 

Da ne počinjemo opet...

Ti si EXTRA!


  • 0

#29055 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 May 2017 - 02:15

...

 

... znamo svi vrlo dobro i zbog koga i zašto ovakve priče u belom svetu o Srbima već gooodinama ... 

 

 

Ti si jednostavno neznalica.

 

Povrsni lik sa ogromnom sujetom koju su ti dijasporci nacisto ugruvali, takorekuc ismejali 'tvoju mladost, lepotu i ... pamet'.

Za ovo poslednje duboko sumnjam jer kako piskaras - ocigledno nisi taj.

 

Nesto se ne secam da su likovi rekli da su se izjasnili kao sVrBovi, pa ni Srbi, no ti si se jednostavno zaglavio u naZiJonskom glibu do pojasa.

Evo ti jedno istrazivanje kako su 'nasi ljudi' prolazili u Ozzielendu i zasto, pa probaj da medju njima nadjes ove dijasporce.

 

 

 

>> ... Breda Čebulj-Sajko, 'Ko su Jugosloveni u Australiji do 1990g.', Inštitut za slovensko iseljenstvo, Ljubljana, Slovenia
 

 

          

... Ka­kor­ko­li že, Ju­go­slo­va­ni so bi­li vse do raz­pa­da SFR Ju­go­sla­vi­je med naj­šte­vil­nej­ši­mi et­nič­ni­mi sku­pi­na­mi, ži­ve­či­mi v Av­stra­li­ji (86). Nji­ho­vo splo­šno pre­pri­čan­je, da so v tu­ji­no od­šli le za­ča­sno, da bi čim hi­tre­je čim­več za­slu­ži­li in se na­to vr­ni­li v do­mo­vi­no, jim je ote­že­va­lo afirm­a­ci­jo v av­stral­ski po­li­tič­ni, dru­žbe­ni in eko­nom­ski sfe­ri. Za­hod­ne­ga na­či­na živ­ljen­ja ve­či­no­ma ni­so mo­gli spre­je­ti, prav ta­ko pa so Av­stral­cem osta­le tu­je ci­vi­li­za­cij­ske in kul­tur­ne na­va­de pri­sel­jen­cev iz bal­kan­ske­ga ge­o­graf­ske­ga pro­sto­ra. Po­sle­di­ca obo­je­ga je bi­la tra­gič­na: v psi­hi­a­trič­nih bol­ni­cah v No­vem Ju­žnem Wa­le­su in Vik­to­ri­ji je bi­lo v se­dem­de­se­tih in v za­čet­ku osem­de­se­tih let med obo­le­li­mi naj­več Ju­go­slo­va­nov.(88)
 
 
86. Če ne upošte­va­mo An­gle­žev, so bi­li po šte­vi­lu za Ir­ci in Ita­li­ja­ni (McArt­hur, op. cit., 13). V En­ci­klo­pe­di­ji Ju­go­sla­vi­je (glej: Pa­vlič, Bo­jo­vić, op. cit., 349) pa so omen­je­ni prav ta­ko kot tre­tja najšte­vil­nejša et­nič­na sku­pi­na v Av­stra­li­ji, ven­dar za Ita­li­ja­ni in Gr­ki. 
 
88. Le­ta 1972–73 je v psi­hi­a­trič­nih bol­ni­cah v No­vem Južnem Wa­le­su v pri­mer­ja­vi z vse­mi osta­li­mi bol­ni­ki (100 %) bi­lo 62,4 % Ju­go­slo­va­nov - psi­ho­ti­kov - in 51,8 % Ju­go­slo­va­nov - shi­zo­fre­ni­kov (o tem: Sećan­ski-No­us­sa­ir, op. cit., 7). Po sta­ti­stič­nih po­dat­kih Men­tal He­alth Re­se­arch In­sti­tu­te za le­to 1981–82 je bi­la v Vik­to­ri­ji najšte­vil­nejša obo­le­lost za shi­zo­fre­ni­jo med Ju­go­slo­va­ni, sle­di­jo jim Ita­li­ja­ni, Gr­ki itd. (glej ta­be­lo 1: Per­sons per 100.000 Tre­a­ted for Schi­zop­hre­nia, Vic­to­ria, Au­stra­lia, v: Ju­rij Za­lo­kar, Schi­zop­hre­nia and Im­mi­gra­ti­on, Mel­bo­ur­ne 1988, 16 /tip­ko­pis/; o tem še isti, Im­mi­gra­ti­on and Psychi­a­try: Yugo­slav-Born Mi­no­rity in Vic­to­ria, v: Dve do­mo­vi­ni 1, 1990, 343–372); o kri­mi­na­lu in shi­zo­fre­ni­ji, ki sta med Ju­go­slo­va­ni v pri­mer­ja­vi z osta­li­mi et­nič­ni­mi sku­pi­na­mi v Av­stra­li­ji mno­go bolj razšir­je­na, glej še: Ro­bert F. Mil­ler, Mi­grants From Yugo­sla­via in Au­stra­lia, Can­ber­ra 1988, 18 (tip­ko­pis). ... <<
 
 
Znas kako se u tvom drustvu kaze - ludilo, burazere, ludilo!
:lol+:
 
...

Edited by Kinik, 27 May 2017 - 02:27.

  • 0