Jump to content


Photo
- - - - -

Pljačka u Kolubari


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#91 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 10 February 2011 - 18:49

Između Čede i Palme nije neka razlika osim u poznavanju muzike. Lopov nema naciju, partiju ili religiju. Nema ljepšeg i prihvatljivijeg kriminalca.


Mislim da te Cheda privlachi kao mushkarac i da ubacujuci ga, sluchajno, u celu ovu prichu i to u kontrastu sa izrazito ruznim mushkarcem ti u stvari zelish da chujesh nashe mishljenje o Chedi, da bi potvrdio ispravnost tvog izbora. To je sasvim u redu, ja podrzavam svaku gej inicijativu u Srbiji i drago mi je da polako, ali sigurno, taj deo populacije ostvaruje svoja prava.

Pa sad, nisam bash neki struchnjak za mushku lepotu, ali u tvom sluchaju zaista nema dvoumljenja, Cheda jeste definitivno lepshi (ili ljepshi kako ti kazesh) od gospodina Palme.

Ko je prihvatljiviji kriminalac, to ne bih mogao da odgovorim zato shto jednostavno nemam podatke o Chedi Jovanovicu kao kriminalcu. Ako ih ti imash mozemo da nastavimo na topiku koji se zove bash Cheda Jovanovic, ovde to ne bi imalo smisla.

Meni ne prolazi taj PR o sposobnim lopovima koji će zemlju povesti u budućnost.


Ovo je josh jedna zabluda koja se veoma chesto moze chuti u Srbiji. Priche o buducnosti :D . Simpatichno.

Hm ..... kako da ti kazem, karte su vec podeljene i loshe smo odigrali, tachnije uhvaceni smo u pokushaju prevare i izbacheni iz igre, novo deljenje ce biti verovatno za 40-50 godina.

Zapravo buducnost Srbije je prilichno vec odredjena i nema puno prostora za neke znachajnije izmene. Shto bi rekao uvazeni forumash, gospodin Milenko Puzigaca - lopata i motika.

Preambiciozno je ochekivati od nekoga sa kriminalnim rekordom, da kao izdrzavano lice josh i odluchuje o svojoj sudbini i buducnosti, shto ne znachi da mu se nece dati poneka shansa da pokaze kako se socijalizovao.

Ako mene pitash buducnost je da REIK Kolubara uopshte ne treba usluge pomocnih mashina koje unajmljuje od privatnika. Za samo 12 miliona evra godishnje moze se zaposliti 5 HILJADA radnika koji bi sve te poslove obavljali manuelno kao u stara dobra vremena ili kao danas u Kini recimo.

Plata bi dakle bila 200 evra mesechno, shto u ovom momentu ne izgleda mozda privlachno, ali vec sledece godine ce biti sasvim solidno.

Time bi se reshio veliki broj problema, zaposlili bi se mladi koji onda ne bi imali vremena da ubijaju strance i homoseksualce po Beogradu, smanjila bi se znachajno potroshnja nafte koja vuche zemlju u teshki trgovinski deficit, ekoloshki bi to bio ogroman uspeh, taj kraj je strashno zagadjen, ne bi bilo lopova jer ne bi imalo shta da se krade, organizacija Zveri bi morala da se ugasi jer ne bi bilo novca za fashistichku propagandu .......... i to je to, reshenja su tu, samo ih treba primeniti.

Edited by down with the sickness, 10 February 2011 - 18:53.


#92 energobull

energobull
  • Members
  • 335 posts

Posted 10 February 2011 - 19:04

Ovo je josh jedna zabluda koja se veoma chesto moze chuti u Srbiji. Priche o buducnosti :D . Simpatichno.

Hm ..... kako da ti kazem, karte su vec podeljene i loshe smo odigrali, tachnije uhvaceni smo u pokushaju prevare i izbacheni iz igre, novo deljenje ce biti verovatno za 40-50 godina.

Zapravo buducnost Srbije je prilichno vec odredjena i nema puno prostora za neke znachajnije izmene. Shto bi rekao uvazeni forumash, gospodin Milenko Puzigaca - lopata i motika.

Preambiciozno je ochekivati od nekoga sa kriminalnim rekordom, da kao izdrzavano lice josh i odluchuje o svojoj sudbini i buducnosti, shto ne znachi da mu se nece dati poneka shansa da pokaze kako se socijalizovao.

Ako mene pitash buducnost je da REIK Kolubara uopshte ne treba usluge pomocnih mashina koje unajmljuje od privatnika. Za samo 12 miliona evra godishnje moze se zaposliti 5 HILJADA radnika koji bi sve te poslove obavljali manuelno kao u stara dobra vremena ili kao danas u Kini recimo.

Plata bi dakle bila 200 evra mesechno, shto u ovom momentu ne izgleda mozda privlachno, ali vec sledece godine ce biti sasvim solidno.

Time bi se reshio veliki broj problema, zaposlili bi se mladi koji onda ne bi imali vremena da ubijaju strance i homoseksualce po Beogradu, smanjila bi se znachajno potroshnja nafte koja vuche zemlju u teshki trgovinski deficit, ekoloshki bi to bio ogroman uspeh, taj kraj je strashno zagadjen, ne bi bilo lopova jer ne bi imalo shta da se krade, organizacija Zveri bi morala da se ugasi jer ne bi bilo novca za fashistichku propagandu .......... i to je to, reshenja su tu, samo ih treba primeniti.

Ima savim drugo resenje. Ovo tvoje je mnogo idealizovano.Rad, trud, ljopata itd.
Ono koje sledi je normalna evolucija. Prodaja zemlje novim vlasnicima, oni ce po interesu investirati, drugovi najeuropejci ce ih stiti, a ljudi ce lepo praviti svega i svacega po potrebi sireg i uzeg trzista.Jedan deo lokalne radne snage, onaj skolovan ce efikasno sluziti, a ostali ce biti skupljaci sekundarnuh sirovina i strnjike (nece uglja biti non stop, ima i tu kraj). Pa ce biti norme: koliko strnjike, toliko struje a ako nema onda lojanica.
Mislim da bi Toma mogao da ubrza tu svetlu buducnost.

#93 maks

maks
  • Members
  • 221 posts

Posted 10 February 2011 - 19:21

Mislim da te Cheda privlachi kao mushkarac i da ubacujuci ga, sluchajno, u celu ovu prichu i to u kontrastu sa izrazito ruznim mushkarcem ti u stvari zelish da chujesh nashe mishljenje o Chedi, da bi potvrdio ispravnost tvog izbora. To je sasvim u redu, ja podrzavam svaku gej inicijativu u Srbiji i drago mi je da polako, ali sigurno, taj deo populacije ostvaruje svoja prava.

Pa sad, nisam bash neki struchnjak za mushku lepotu, ali u tvom sluchaju zaista nema dvoumljenja, Cheda jeste definitivno lepshi (ili ljepshi kako ti kazesh) od gospodina Palme.

Ko je prihvatljiviji kriminalac, to ne bih mogao da odgovorim zato shto jednostavno nemam podatke o Chedi Jovanovicu kao kriminalcu. Ako ih ti imash mozemo da nastavimo na topiku koji se zove bash Cheda Jovanovic, ovde to ne bi imalo smisla.



Ovo je josh jedna zabluda koja se veoma chesto moze chuti u Srbiji. Priche o buducnosti :D . Simpatichno.

Hm ..... kako da ti kazem, karte su vec podeljene i loshe smo odigrali, tachnije uhvaceni smo u pokushaju prevare i izbacheni iz igre, novo deljenje ce biti verovatno za 40-50 godina.

Zapravo buducnost Srbije je prilichno vec odredjena i nema puno prostora za neke znachajnije izmene. Shto bi rekao uvazeni forumash, gospodin Milenko Puzigaca - lopata i motika.

Preambiciozno je ochekivati od nekoga sa kriminalnim rekordom, da kao izdrzavano lice josh i odluchuje o svojoj sudbini i buducnosti, shto ne znachi da mu se nece dati poneka shansa da pokaze kako se socijalizovao.

Ako mene pitash buducnost je da REIK Kolubara uopshte ne treba usluge pomocnih mashina koje unajmljuje od privatnika. Za samo 12 miliona evra godishnje moze se zaposliti 5 HILJADA radnika koji bi sve te poslove obavljali manuelno kao u stara dobra vremena ili kao danas u Kini recimo.

Plata bi dakle bila 200 evra mesechno, shto u ovom momentu ne izgleda mozda privlachno, ali vec sledece godine ce biti sasvim solidno.

Time bi se reshio veliki broj problema, zaposlili bi se mladi koji onda ne bi imali vremena da ubijaju strance i homoseksualce po Beogradu, smanjila bi se znachajno potroshnja nafte koja vuche zemlju u teshki trgovinski deficit, ekoloshki bi to bio ogroman uspeh, taj kraj je strashno zagadjen, ne bi bilo lopova jer ne bi imalo shta da se krade, organizacija Zveri bi morala da se ugasi jer ne bi bilo novca za fashistichku propagandu .......... i to je to, reshenja su tu, samo ih treba primeniti.

Prodaješ šuplju o prihvatljivim lopovima i neminovnosti ropstva. Identičnu aktuelnim PR nastojanjima jedne grupe manipulatora. Važno je da gonič robova bude naparfemisan i da bude dovoljno vazelina. Zašto onda ne ćute homoseksualci koje tako jeftino ubacuješ u priču? Otkad je trpljenje ropstva i patnje vrlina?
Fora sa energetikom je što ova zemlja ne mora da bude ropska. Jer nema razlike da li posjeduješ struju ili naftu. Energija je novac.

Edited by maks, 10 February 2011 - 19:30.


#94 energobull

energobull
  • Members
  • 335 posts

Posted 10 February 2011 - 19:28

Prodaješ šuplju o prihvatljivim lopovima i neminovnosti ropstva. Identičnu aktuelnim PR nastojanjima jedne grupe manipulatora. Važno je da gonič robova bude naparfemisan i da bude dovoljno vazelina.

Dobro je on procenio. Moras gledati evolutivno na stvari. Nesto se moze napraviti od necega, ne od nicega.Prosto.

#95 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 10 February 2011 - 19:31

Ima savim drugo resenje. Ovo tvoje je mnogo idealizovano.Rad, trud, ljopata itd.
Ono koje sledi je normalna evolucija. Prodaja zemlje novim vlasnicima, oni ce po interesu investirati, drugovi najeuropejci ce ih stiti, a ljudi ce lepo praviti svega i svacega po potrebi sireg i uzeg trzista.Jedan deo lokalne radne snage, onaj skolovan ce efikasno sluziti, a ostali ce biti skupljaci sekundarnuh sirovina i strnjike (nece uglja biti non stop, ima i tu kraj). Pa ce biti norme: koliko strnjike, toliko struje a ako nema onda lojanica.
Mislim da bi Toma mogao da ubrza tu svetlu buducnost.


Mislim da se svet uopshte ne mesha u te unutrashnje stvari Srbije. Kako ce se rasporediti "prihodi", dakle sve ono shto Srbija zaradi od taksi za prelet aviona i naplate drumskog saobracaja, socijalne pomoci medjunarodne zajednice i gastarbajterskih doznaka i to malo eksploatacije prirodnih bogatstava je samo i iskljuchivo u nadleznosti njenih gradjana tj, njihovih predstavnika.

Poshto uglavnom poznajem sve aktere ove afere, mogu samo reci da su to uglavnom lica sa sindromom poljskog klozeta. Kakve veze oni imaju sa Evropom :unsure: ? To su velike patriJote, heroji krshenja sankcija i uchesnici proboja embarga, privrzeni crkvi i Kosovu.

#96 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 11 February 2011 - 01:55

Prodaješ šuplju o prihvatljivim lopovima i neminovnosti ropstva. Identičnu aktuelnim PR nastojanjima jedne grupe manipulatora. Važno je da gonič robova bude naparfemisan i da bude dovoljno vazelina. Zašto onda ne ćute homoseksualci koje tako jeftino ubacuješ u priču? Otkad je trpljenje ropstva i patnje vrlina? Fora sa energetikom je što ova zemlja ne mora da bude ropska. Jer nema razlike da li posjeduješ struju ili naftu. Energija je novac.



Hteo sam samo da kazem da se ipak radi o obichnom privrednom kriminalu u sprezi za politicharima. Neshto kao Muneo Suzuki, Jörg Haider ili ako hocesh na premijerskom nivou - Brian Mulroney ili Helmut Kohl, ako znash o chemu pricham.

Ja razumem da jedan nebeski narod prirodno tezi ka jednom nebeskom drushtvu koje mu dolikuje i koje ce biti superiorno u odnosu na ostatak sveta, drushtvo u kojem ce Kosovo biti najvaznije, a svaki vid kriminala suzbijen u korenu. Moje pravo je da izrazim sumnju u uspeh tog genijalnog i grandioznog poduhvata i da verujem da ce se zavrshiti neslavno, u josh jednom u seriji mizernih pokushaja da se uradi bilo shta u skladu sa civilizacijskim standardima.

Ovo sa ropstvom uopshte ne mogu da shvatim, valjda nisam duhovno dosegao te visine. Iz postova tvog kolege EnergoBika naslucujem da se radi o nekim stranim uticajima :unsure: shto tek nema veze sa realnoshcu koja kaze da je REIK Kolubara u 100% vlasnishtvu drzave Srbije, da nema nijednog zaposlenog stranca i da mi imena lopova - Tomic, Savatijevic, Zivojinovic, Dimitrijevic ...... ne zvuche evropski, vec naprotiv, bash onako shumadijski. Ovoj ekipi, skromno procenjujem, prisustvo stranaca i eventualna privatizacija REIK Kolubare kao svetskog giganta u proizvodnji energije u zemlji koja vec decenijama ne moze da zadovolji potrebe stanovnishtva u zimskim mesecima :D pa se mora uvoziti, od strane neke svetske kompanije uopshte ne bi odgovarala, s obzirom da teshko mogu zamisliti nekog Nemca ili Shvedjanina koji pishe radne sate za mashinu koja ili ne radi ili nije uopshte fizichki prisutna na kopovima.

Bilo bi zapravo dobro da ste robovi, ovako ste samo u stanju mozdanog stupora u kojem ste izgubili moc rasudjivanja i jedino osecate bol.

Edited by down with the sickness, 11 February 2011 - 10:22.


#97 energobull

energobull
  • Members
  • 335 posts

Posted 11 February 2011 - 10:06

Mislim da se svet uopshte ne mesha u te unutrashnje stvari Srbije. Kako ce se rasporediti "prihodi", dakle sve ono shto Srbija zaradi od taksi za prelet aviona i naplate drumskog saobracaja, socijalne pomoci medjunarodne zajednice i gastarbajterskih doznaka i to malo eksploatacije prirodnih bogatstava je samo i iskljuchivo u nadleznosti njenih gradjana tj, njihovih predstavnika.

Poshto uglavnom poznajem sve aktere ove afere, mogu samo reci da su to uglavnom lica sa sindromom poljskog klozeta. Kakve veze oni imaju sa Evropom :unsure: ? To su velike patriJote, heroji krshenja sankcija i uchesnici proboja embarga, privrzeni crkvi i Kosovu.

Ma to je apsolutna iluzija da ti se neko mesa. Mesamo se mi u svet, jer pravimo guzhvu, pa onda idemo unezvereni da im trazimo azil. Kosta to bato, treba to njihovoj javnosti objasniti, zasto ovom ili onom sa nasih prostora daje kucu, stan, primanja, socijalu itd od poreskih obveznika.Ova razmisljanja su rezultat zestoke propagande jos od 45-e naovamo. Secam se i za vreme Tita, Bugari samo sto nisu usli da nam otmu Makedoniju i Istocnu Srbiju. Mal, mal pa Bugari i pretenzije, Bugari pa ne priznaju, Bugari ovo, ono. Danas popricaj sa Bugarinom o tom problemu, pa ces cuti: samo sto dalje od nas tu vasu ciganiju. Ne mozemo mi sami sa sobom, jos da nam naturate nekoga.

Kolubara je apsolutna domaca rezija. Kamo srece da hoce Nemci da nam budu strateski partneri.Cisto sumnjam da bi oni uospte seli za sto sa takvim (ne)ljudskim kvalitetom. Karikiram za Nemce, ali to vazi za sve zapadnjake.

#98 energobull

energobull
  • Members
  • 335 posts

Posted 15 February 2011 - 22:56

Evo prodje i treci deo. Ovo mi lici na neku predplemensku Srbiju. Ako je takva postojala?


Edited by energobull, 15 February 2011 - 22:59.


#99 forestpk

forestpk
  • Members
  • 234 posts

Posted 19 February 2011 - 10:47

Nije ovo nikakva pljacka veka. Ovo je klasican mehanizam za izvlacenje para iz svakog drzavnog preduzeca.
Drzavna preduzeca za deo poslova koje ne mogu sami da odrade, angazuju privatne firme. Naravno da na tenderu ne pobedjuje firma koja da najbolju ponudu, nego firma koja najvise podmiti direktora. Ili se cena usluga naduva pa se dobit deli.
Vrlo cesto se privatnicima daju poslovi koje drzavno preduzece moze bez tudje pomoci da uradi. Tako npr. Srbijasume angazuju privatnike za igradnju i odrzavanje sumskih puteva, a mogu sami da kupe buldozere i to da rade. Godisnje se izdvajaju sredstva prevazilaze vrednost nove opreme. Da ne govorim da su mnoga gazdinstva imala svoj sektor za mehanizaciju sa svim potrebnim masinama. Naravno sve to je ocerupano i sada se posao daje privatnicima.

#100 Zmaj GM

Zmaj GM
  • Members
  • 10 posts

Posted 22 February 2011 - 09:49

I tako... Šta je još novo?

:(


Dva, tri dana buke i ništa... Niti koga hapse, niti će ko da robija, ništa... Psi laju, karavan prolazi.

Plači, voljena zemljo...