Jump to content


Photo
- - - - -

Čišćenje Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 29 January 2011 - 14:40

Ako je istina - ne mogu da verujem? Možete li vi da poverujete da se za sajt plati 26.000 evra iako izrada takvog košta 26.000 dinara.
Vest!
Istina OVDE piše da je samo 25.000 evra, znači jeftinije. :ajme:

Edited by FjodorD, 29 January 2011 - 22:04.


#2 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 30 January 2011 - 04:49

Mogli su i 250.000 evra da ga plate vidiš da nikog nema ni da prokomentariše. Nego nije više u kasi bilo. Ali napuniće je, poteraće inspektore prvi radni dan da iskažnjavaju firme koje nemaju dovoljan broj kanti za posebne vrste smeća.

#3 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 30 January 2011 - 15:10

25k za nedovršen sajt? Priceless. "Biće gotovo za par dana" - sad će momci, samo da pogledaju par tutorijala...

#4 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 09 February 2011 - 15:59

Očistimo Srbiju od lopova
Napad na Dulića je atak na Đokovića!

Skandalozno otkriće da je Oliver Dulić prosuo skoro pola miliona evra za dva bedna platna na kojima je ispisano “Očistimo Srbiju”, uznemirilo je sve zainteresovane aktere ove besprizorne afere. Karakteristično plitkom logikom oglasio se Srđan Đoković, tvrdeći da je napad na Dulića, zapravo atak na Novaka Đokovića, samim tim i podrivanje Srbije na putu ka ko zna čemu

Oliver Dulić (ministar i preduzetnik), Srđan Đoković (otac najboljeg srpskog tenisera i preduzetnik), Goran Đoković (stric, direktor i preduzetnik), Dragan Đilas (gradonačelnik i vlasnik firme Direct Media) i Branko Radujko (drug član, direktor JP i pasionirani rekreativac), ne nalaze da ima ičeg nenormalnog, bolesno perveznog i odurno gramzivog u činjenici da je za dva platna (dimenzija cca 4x2 metra) oteto 476.000 evra od građana Srbije, u zemlji gde prosečna plata iznosi oko 350 evra, u kojoj skoro milion ljudi živi ispod granice siromaštva, gde gladuju čak i deca.

“Napad na ministra Olivera Dulića zbog sponzorisanja Srbija opena u okviru akcije 'Očistimo Srbiju' ima za motiv da ovaj događaj prestane da se održava i da se ukalja ime Novaka Đokovića”, rekao je Srđan Đoković i direktno se plasirao u istoriju beščašća.

Ližući ruku koja ga hlebom hrani, bratsko-stričevsku obavezu ispunio je i Goran Đoković, direktor ATP250 turnira u Beogradu, antologijskim političkim “slajzom”: “Mislim da je sramota da se u dnevnopolitičke svrhe kalja ugled zvanično proglašene najbolje neprofitne akcije proteklih godina, kao i ime Novaka i porodice Đoković. Povodom kampanje pokrenute od strane pojedinih nevladinih organizacija protiv ATP turnira Srbija open, dužni smo da obavestimo javnost da je Novak Đoković s velikim zadovoljstvom prihvatio učešće u akciji 'Očistimo Srbiju'. Za uplaćena sredstva je, upravo zbog velikog društvenog značaja, ova akcija dobila višestruko veći oglasni prostor u odnosu na druge sponzore tokom i posle održavanja ATP turnira. Novakovo ime i njegovo učešće u čišćenju Srbije, koje se meri ugovorima u milionskim dolarskim iznosima, došlo je kao poklon njega samog i porodice Đoković”, glatko je saopštio prvi čovek Serbia Opena.

Uverljivosti radi, oglasio se i Telekom Srbija na čelu sa direktorom Brankom Radujkom, članom Demokratske stranke, pružajući ničim izazvanu podršku ministarstvu životne sredine kojim gazduje Oliver Dulić, kolega iz G17Plus: “Društveni značaj ove akcije je ogroman, baš kao i efekti saradnje s Novakom. Nastavićemo da podržavamo akciju 'Očistimo Srbiju' i sve druge akcije države i grada koje na najbolji način promovišu vrhunske vrednosti kao što su sport, ekološka svest i privrženost Srbiji i Beogradu”, bila je blentava zamena teze koju je ponudilo državno preduzeće.

U Dulićevu odbranu stao je i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas, naprasno odustajući od sopstvene i tupave “teze” - “Da nisu to organizovali, ne bi se ni dogodili incidenti”: “Je l’ možemo mi u Srbiji da ne blatimo svaku dobru stvar koja se uradi?! Taj ATP turnir je, po svim istraživanjima, posle Sajma knjiga nešto na šta su Beograđani najponosniji. Zar nije bolje da se mladi ugledaju na Novaka, Jelenu, Anu, nego da se ugledaju na neke druge, uključujući i nas političare? Pozivam sve one koji se sad pitaju da ipak razmisle, jer je ovo jedna od boljih stvari koje su se u Beogradu dogodile od kada sam postavljen za gradonačelnika”, rekao je Đilas, ne upuštajući se u elaboraciju neodrživih premisa i blesavih konkluzija.

Na koncu, i Oliver Dulić je progovorio o sopstvenom poštenju: “Nikada u životu nisam prekršio zakon, niti ću to činiti i drago što je sada svima jasno da se protiv mene vodi orkestrirana kampanja iz jednog centra”, procedio je ministar za životnu sredinu i prostorno planiranje iz jednog drugog centra.

Vi koji ste slučajno pomislili da ima, najmanje, 470.000 razloga da se finansijskom iznurivanju građana Srbije stane na put, možete samo da se stidite zbog svojih zluradih i izopačenih misli, sada kada je razjašnjeno da je još pola miliona evra otišlo za “dobrobit Srbije”, te da pare koje su vam oteli, ustvari, predstavljaju poklon poreskim obveznicima. Uostalom, pogledajte kako se neodgovorno troši 500.000 evra:

http://www.youtube.com/watch?v=A5GryIDl0qY&feature=player_embedded

e-novine

#5 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 09 February 2011 - 23:13

RIBOLOV POD KESAMA
Na Drini je nedavno održano zimsko okupljanje mladičara. Nije to bilo neko takmičenje, niti "svetsko prvenstvo", nego obično druženje ribolovaca, fanatika kojima ni "minus nekoliko" nije smetao da se prošetaju pored vode. I sve je bilo lepo. A bilo bi još lepše da nije bilo - ljudi!

Ne, ne mislim na mladičare. Mislim na ljude, na narod koji živi pored Drine i njenih pritoka. Jer on nije zaslužio da je ima! Ni Drinu, ni Lim, ni... Ja ne znam šta je Bog imao na umu kada je baš nama poklonio krivu Drinu. Nije mi jasna Njegova logika, da baš nama pokloni i Drinu i Đerdap. Zašto ih nije poklonio Slovencima? Zašto baš toliko voli Srbe? Valjda što smo "nebeski narod", što nam je svejedno kako nam je "privremeno" na zemlji, što nam ništa ne smeta, što sve trpimo i svašta podnosimo - pa čak i sebe same.

Često "patriJote" nalaze opravdanje u "500 godina pod Turcima". Ajde?! Prvo nije bilo 500 godina (naučimo jednom istoriju!), a drugo: Turci su nam darovali ćuprije i drumove - a zna se ko je drumove orao. Treće: Turci su pravili kupatila!

Ne, ja mislim da je razlog u "200 godina pod nama"! Nama pod nogama su naše flaše, nama nad glavama vise naše kese - trajni dokazi našeg primitivizma i lenjosti. Što je najgore - dugotrajni! Plastika traje, traje, i traje... ali kod nas se za to ne haje - voda nosi sve. Samo što neko uvek živi nizvodno!
Novembarske vode su pokupile svo smeće sa obala pa okitile drveće i žbunje. Ali to je "viša sila" - zar ne; poplave su bile - nismo mi krivi. Da li smo?

Pa čak i da nismo, da smo smeće odlagali u kontejnere daleko od Drine, i da se desilo to što se desilo, trebalo ga je kupiti, kupiti... i pokupiti. "Očistimo Srbiju" - ajde! To jest, hajde da stvarno čistimo Srbiju. Ne da očistimo, to je nemoguće, nego da je čistimo, stalno, svakodnevno, svuda - i svi. Predlažem da umesto skupih projekata jednostavno svi zasučemo rukave i prvo počistimo oko svoje kuće. Za početak. A kada to uradimo, i malo okolinu. Svako po malo, i to je to, kakvi bre "projekti", kakvi bakrači, nije valjda osnovna tekovina savremenog civilizovanog čoveka - higijena - neka tajanstvena naučna disciplina, pa su potrebni "projektanti" i "eksperti" da nas uče da ne seremo oko kuće!

Jer, eto, čak je i Radašin napravio wc i kupatilo, možda uskoro prestane i da baca smeće u Moravu.

Dragan Jovanov Glod
www.trofej.info

Posted Image

#6 nova vizija

nova vizija
  • Members
  • 146 posts

Posted 12 February 2011 - 08:51

Šta se bunite ljudi, dobili smo u Duliću naslednika sada već matorog Mrkonjića pa treba misliti na budućnost. :P Dulić slaže a ne trepne kao i njegov idol Mrkonjić pa verovatno je to video od njega pre koji dan kad su ga pitali za Kolubaru. :D

#7 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 31 May 2011 - 12:50

Slažete li se OVIM tekstom?

#8 Ivanko

Ivanko
  • Members
  • 32 posts

Posted 10 June 2011 - 13:35

zasto u srbiji nema reciklaze baterija?

#9 Bratanac

Bratanac
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 13 June 2011 - 07:58

Slažete li se OVIM tekstom?


Autor teksta je apsolutno u pravu, s tim što je zaboravio da pomene i volontere pod radnom obavezom , kao novu Srpsku izmišljotinu.

zasto u srbiji nema reciklaze baterija?


Kamo sreće da u Srbiji ne postoji nikakva reciklaža, već samo sabirni centri za ekspresni izvoz raznoraznog otpada.. Ne postoji industrija koja je prljavija i opasnija po zdravlje ljudi od reciklaže, gde su zaposleni direktno izloženi mnogobrojnim teškim metalima, kao i povećenom fontu radioaktivnosti...