Jump to content


Photo

Srpski mediji o Albancima - juce, danas i sutra


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
272 replies to this topic

#31 Biciklisti

Biciklisti
  • Members
  • 71 posts

Posted 06 January 2011 - 06:58

U tom svetlu treba i dodati imena glavnih "svedoka" Bljerima Šalje i Haljilja Matošija...



Evo samo neki linkovi za neobavestene:





http://www.youtube.com/watch?v=u8c1pVBPwww&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VvYo6qaoWqM

http://www.youtube.com/watch?v=lYmMkt7d_3Q&feature=related

Cinizam, sarkazam i tvrdoglavnost su i doneli NATO bombe ne u tako dalekom prosloscu, zato je u interesu Srpskog naroda pre svega da se rasvetle svi ovi slucajevi kao sto je masovno trovanje kojim sam ja direktno u mojoj prodici bio pogodjen. Ako nema volje da se rasvetli, onda barem treba da se slusaju glasovi neduznih djaka i profesora koji su patili od tog monstruoznog zlocina i da se stane na put laznoj propagandi srpskih medija, politicara i naucnika koji nikako da priznaju ovaj strasan zlocin.

Edited by Biciklisti, 06 January 2011 - 07:14.


#32 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 January 2011 - 12:04

Lorenz nam dade navode nekog slovenačkog novinara koji kaže nije bio svedok ubistva ali zna da je oficir koji je vozio tenk pucao iz pištolja i ubio Albanca u Podujevu
činjenica je da je taj Albanac ubijen i to od strane jugoslovenskih naga bezbednosti koje su zavodile red nakon demonsracija ali ove priče koje se graniče sa pričama iz "mirka i slavka "su nepotrebne i samo mogu da unese dozu nejasnoće u sve što se zbivalo na Kosovu

#33 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 January 2011 - 13:18

Lorenz nam dade navode nekog slovenačkog novinara koji kaže nije bio svedok ubistva ali zna da je oficir koji je vozio tenk pucao iz pištolja i ubio Albanca u Podujevu
činjenica je da je taj Albanac ubijen i to od strane jugoslovenskih naga bezbednosti koje su zavodile red nakon demonsracija ali ove priče koje se graniče sa pričama iz "mirka i slavka "su nepotrebne i samo mogu da unese dozu nejasnoće u sve što se zbivalo na Kosovu

A kao JNA nije još 1981 pucala na demonstrante? Oficiri sa zgrade (tadašnji bulever Lenjina) sa zgrade iznad Automakedonije pucalu u masu radnika GIK Ramiz Sadikua koja je dolazila iz Glogovca. Štektali su automati tih dana i na Vranjevcu.
Za 1989 godinu da ne pričam.Toga je bilo ašićare.

#34 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 06 January 2011 - 13:41

nije problem kod srpskih medija, oni samo iskoriscavaju situaciju zahvaljujuci glupom i naivnom kosovskom narodu koji nema snage i volje da se resi ovih jebenih warlorda ni deceniju posle rata, glupom i naivnom narodu koji dozvoljava da ih vode nepismeni seljaci iako je ocigledno da sve sto ce moci uraditi oni je da pretvore ovu napacenu drzavu u fucking boratistan


COMANDANTE. Jesi li i ti narod? Pretpostavljam da sebe ne smatras glupim. Ipak nemas ni snage ni volje da se resis jebenih warlorda. Cak ni glasanjem nisi to probao a kamo li da organizujes nesto vece. Ili mislis da to treba neko drugi da uradi pa da tebe zove da uzivas u blagodetima drzave koju vode normalni ljudi?

#35 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 January 2011 - 15:12

A kao JNA nije još 1981 pucala na demonstrante? Oficiri sa zgrade (tadašnji bulever Lenjina) sa zgrade iznad Automakedonije pucalu u masu radnika GIK Ramiz Sadikua koja je dolazila iz Glogovca. Štektali su automati tih dana i na Vranjevcu.
Za 1989 godinu da ne pričam.Toga je bilo ašićare.

ja sam lepo napisao da su jugoslovenske snage bezbednosti pucale i ubijale demonstrante Albance ali ona tvrdnja slovenackog novinara koji uzgred nije bio svedok dogadjaja da je oficir vozio tenk i pucao iz pistolja je malo vise nego neumesna jer toliko sposoban nije ni Rambo na filmu pa sam ja na to ukazao ne sporeci ubisto pomenutog Albanca

#36 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 06 January 2011 - 15:45

Evo samo neki linkovi za neobavestene:





http://www.youtube.com/watch?v=u8c1pVBPwww&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VvYo6qaoWqM

http://www.youtube.com/watch?v=lYmMkt7d_3Q&feature=related

Cinizam, sarkazam i tvrdoglavnost su i doneli NATO bombe ne u tako dalekom prosloscu, zato je u interesu Srpskog naroda pre svega da se rasvetle svi ovi slucajevi kao sto je masovno trovanje kojim sam ja direktno u mojoj prodici bio pogodjen. Ako nema volje da se rasvetli, onda barem treba da se slusaju glasovi neduznih djaka i profesora koji su patili od tog monstruoznog zlocina i da se stane na put laznoj propagandi srpskih medija, politicara i naucnika koji nikako da priznaju ovaj strasan zlocin.

Kako je fizicki moguce izvesti trovanje tih ogromnih razmera u multietnickoj sredini kakva je bila Pristina i kada su skolske prostorije bile korscine od strane i Srba i Albanaca, a nijedan slucaj trovanja srpskih ucenika nije zabelezen? Ovi pitam zato sto sam bas tada ja pohadjao jednu od tih skola u Pristini. Kako je to moguce izvesti? Gasom? Vodom?

Edited by vlad_, 06 January 2011 - 15:45.


#37 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 06 January 2011 - 15:55

ja sam lepo napisao da su jugoslovenske snage bezbednosti pucale i ubijale demonstrante Albance ali ona tvrdnja slovenackog novinara koji uzgred nije bio svedok dogadjaja da je oficir vozio tenk i pucao iz pistolja je malo vise nego neumesna jer toliko sposoban nije ni Rambo na filmu pa sam ja na to ukazao ne sporeci ubisto pomenutog Albanca

U sucaju ubistva automehanicara Fadila Talle direktno je odgovorna JNA tj njen porucnik koji je kasnije osudjen na 8 godina zatvora.
Teras me zbilja da od Blerima Salje zatrazim tacne podatke, ime i prezime tog porucnika i ostale pojedinosti!

Fadil Talla je bio tek skinuo uniformu JNA i prekinuvsi rad u ocevoj automehanicarskoj radnji, jos sa umazanim rukama, izasao da pozdravi dolazak jedinica JNA u koje se vise verovalo nego u "snage bezbednosti". Ubijen je dok je pored njega stajao njegov rodjeni otac.

Edvin Hladnik-Milharcic nije bio novinar "Politike" Hadzi Dragan Antica! Bio je prisutan dok se odvijala drama u Podujevu, malo udaljen od mesta ubistva Fadila Talle. Od mnogobrojnih svedoka, naposletku od oca Fadila Talle imao je tacan opis kako se odigralo ubistvo decka koji se radovao dolasku jedinica JNA!

Tvoje intrigiranje " ... da je oficir vozio tenk i pucao iz pistolja je malo vise nego neumesna..." deluje blago receno degutantno a ujedno i relativizatorski!

edit: Perkose, ja nikad ne postiram na osnovu "rekla-kazala", vec na osnovu verodostojnih dokaza.

Pozvao sam Blerima Shalu i on me je uputio na oca ubijenog Fadilja- Nazmi Talla, automehanicar iz Podujeva.
Ubica, porucnik JNA se zove Ljubisha Vishnjevac, rodjen u Gackom- Bosna i Hercegovina. Gadjao pistoljem iz tenka i sem ubijenog Fadilja ranio je i njegovog rodjaka Rushit Berishu.
Otac ubijenog Fadilja bio je udaljen 7 metara od svog ubijenog sina. Fadilj je iz JNA izasao sa najboljim karakteristikama i bio na vrlo odgovornim zaduzenjima. Vojni rok je sluzio u Beogradu!
Porucnik Vishnjevac je u momentu izvrsenja zlocina bio styar oko 40 godina.
Na prvom sudjenju pri Vojnom sudu Nis osudjen je na 8 godina. Zastupnik ostecenih bio je pristinski advokat Fazli Balja.
Na obnovljenom sudjenju kazna mu je snizena na 4 godine sto je izazvalo revolt kod oca ubijenog Fadilja koji je demonstrativno napustio sudnicu.
Nazmi Talla je potom isao u Generalstab JNA i bio primljen kod Veljka Kadijevica kome je doslovce izjavio svoje neslaganje sa presudom: " Za ubistvo jednog i ranjavanje drugog Albanca kaznjava se pocinioc sa 4 godine. Za verbalne delikte Albanaca sudovi izricu kazne i po 15 godina"

Nadam se da ces ti biti zadovoljan iznetim cinjenicama, kao i Veliki Constantin?!

Edited by Lorenz, 06 January 2011 - 17:28.


#38 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 06 January 2011 - 15:58

Kako je fizicki moguce izvesti trovanje tih ogromnih razmera u multietnickoj sredini kakva je bila Pristina i kada su skolske prostorije bile korscine od strane i Srba i Albanaca, a nijedan slucaj trovanja srpskih ucenika nije zabelezen? Ovi pitam zato sto sam bas tada ja pohadjao jednu od tih skola u Pristini. Kako je to moguce izvesti? Gasom? Vodom?

Mislis da su vece mogucnosti da se trovanje tih ogromnih razmera jednostavno odglumilo?! Svi su glumili odjednom? I ucenici, i nastavnici, i doktori, i roditelji, i prolaznici? Svi?

Kada se ne bi dogodilo ti bi se danas sigurno pitao kako je moguce da jedna drzava protera 800.000 svojih stanovnika u roku od nekoliko dana. No dogodilo se, i sada znas da je to itekako moguce. Drzava koja je u stanju to da u radi, u stanju je i da truje na etnickoj bazi.

#39 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 06 January 2011 - 16:04

Mislis da su vece mogucnosti da se trovanje tih ogromnih razmera jednostavno odglumilo?! Svi su glumili odjednom? I ucenici, i nastavnici, i doktori, i roditelji, i prolaznici? Svi?

Kada se ne bi dogodilo ti bi se danas sigurno pitao kako je moguce da jedna drzava protera 800.000 svojih stanovnika u roku od nekoliko dana. No dogodilo se, i sada znas da je to itekako moguce. Drzava koja je u stanju to da u radi, u stanju je i da truje na etnickoj bazi.

Zapitaj se sam jos jednom. Ucenici, nastavnici, doktori, roditelji, prolaznici...U Pristini su i ucenici i nastavnici i lekari i roditelji i prolaznici takodje bili i Srbi i ni jedan zabelezen slucaj trovanja?! Medju stotinama ili hiljdama otrovanih u medjuetnickoj sredini, svi pripadaju jednoj grupi?!

Drzava je u stanju da truje na etnickoj bazi????? Samo mi jos objasni kako to funkcinonise u medjuetnickim sredinima sa trovanjem tolikih razmera.

Postoji nebrojano slucajeva koji su se tipicno ispoljavali kao: "when a group of people believe they are suffering from a similar disease or ailment." Postoji i medicinsko objasnjenje, kao i mnogo slicnih slucajeva u svetu masovnog oboljevanja.

Edited by vlad_, 06 January 2011 - 16:09.


#40 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 January 2011 - 16:13

Zapitaj se sam jos jednom. Ucenici, nastavnici, doktori, roditelji, prolaznici...U Pristini su i ucenici i nastavnici i lekari i roditelji i prolaznici takodje bili i Srbi i ni jedan zabelezen slucaj trovanja?! Medju stotinama ili hiljdama otrovanih u medjuetnickoj sredini, svi pripadaju jednoj grupi?!

Drzava je u stanju da truje na etnickoj bazi????? Samo mi jos objasni kako to funkcinonise u medjuetnickim sredinima sa trovanjem tolikih razmera.

Postoji nebrojano slucajeva koji su se tipicno ispoljavali kao: "when a group of people believe they are suffering from a similar disease or ailment." Postoji i medicinsko objasnjenje, kao i mnogo slicnih slucajeva u svetu masovnog oboljevanja.

Samo si (možda namerno) izostavio da je u tadašnjoj medicinskoj školi nastave bile podeljene u dve smene, odnosno u prepodnevnu i poslepdnevnu smenu.
Ovo se naravno odnosi na Prištinu.

Edited by Pristevac, 06 January 2011 - 16:14.


#41 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 06 January 2011 - 16:15

Samo si (možda namerno) izostavio da je u tadašnjoj medicinskoj školi nastave bile podeljene u dve smene, odnosno u prepodnevnu i poslepdnevnu smenu.
Ovo se naravno odnosi na Prištinu.

Bilo je skola gde je nastava izvodjena u istim smenama na razlicitim spratovima. Slucaj moje skole.

#42 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 January 2011 - 16:26

Bilo je skola gde je nastava izvodjena u istim smenama na razlicitim spratovima. Slucaj moje skole.

Nebih da se sa tobom prepucavam, ili naduvavam. U SMC Priština je u vreme tih trovanja bila sigurno podeljena u dve smene. I ja sam sam tada bio srednjoškolac, ali sam imao dosta drugova, drugarica i poznanika koji su pohađali tu školu. SMC u Prištini je inače kod kružnog toka, i u tadašnje vreme to je bila periferija grada.

#43 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 January 2011 - 17:03

Nebih da se sa tobom prepucavam, ili naduvavam. U SMC Priština je u vreme tih trovanja bila sigurno podeljena u dve smene. I ja sam sam tada bio srednjoškolac, ali sam imao dosta drugova, drugarica i poznanika koji su pohađali tu školu. SMC u Prištini je inače kod kružnog toka, i u tadašnje vreme to je bila periferija grada.

moze da se racuna i da je to bio pocetak grada zavisno odale dolazis u PR
koliko se secam moj brat je u to vreme isao u srednju skolu 19 novembar nekadasnju tehnicku i nisu im bili fizicki odvojene smene od Albanaca a bilo je trovanja albanskih djaka kako i na koji nacin to je vec za malo vecu analizu i mislim da smo o tome ovde pisali poprilicno, ili su trovani nekim gasom ili su trovani ideologijom treceg tu nema

#44 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 January 2011 - 17:21

moze da se racuna i da je to bio pocetak grada zavisno odale dolazis u PR
koliko se secam moj brat je u to vreme isao u srednju skolu 19 novembar nekadasnju tehnicku i nisu im bili fizicki odvojene smene od Albanaca a bilo je trovanja albanskih djaka kako i na koji nacin to je vec za malo vecu analizu i mislim da smo o tome ovde pisali poprilicno, ili su trovani nekim gasom ili su trovani ideologijom treceg tu nema

Perkose

Ja sam živeo oko 500-tinjak metara od ŠTC 19 Novembar, a i takođe bio učenik te škole. Delimično je tačno da se nastava odvijala mešovito po smenama. Bilo je takođe slučajeva da su nastave bile odvojene , ali ne zbog jezika na kome se odvijala, već takođe i po smerovima. Ne zaborav da je tadašnji ŠTC 19 Novembar bila najveća srednja škola na Kosovu, pa i šire
U ŠTC 19 Novembar sigurno nije bilo trovanja.Taj ko ti je to rekao lagao te je. Mi iz tog kraja smo posle nastave skoro uvek visili u dvorištu škole zbog košarke, i nemoguće je da bi tako nešto promaklo.

#45 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 January 2011 - 17:47

Perkose

Ja sam živeo oko 500-tinjak metara od ŠTC 19 Novembar, a i takođe bio učenik te škole. Delimično je tačno da se nastava odvijala mešovito po smenama. Bilo je takođe slučajeva da su nastave bile odvojene , ali ne zbog jezika na kome se odvijala, već takođe i po smerovima. Ne zaborav da je tadašnji ŠTC 19 Novembar bila najveća srednja škola na Kosovu, pa i šire
U ŠTC 19 Novembar sigurno nije bilo trovanja.Taj ko ti je to rekao lagao te je. Mi iz tog kraja smo posle nastave skoro uvek visili u dvorištu škole zbog košarke, i nemoguće je da bi tako nešto promaklo.


moracu onda brata jos jednom da preslisam :)