Jump to content


Photo

CRVENA ZVEZDA 2000-2010


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 December 2010 - 19:45

Attached File  grb_zvezde.jpg   22.32KB   4 downloads

Dragi zvezdasi, prva decenija 21. veka je gotova I vreme je da saberemo utiske I da proglasimo najbolje od onih igraca koji su reprezentovali Zvezdu u ovoj deceniji.
Decenija iza nas nije bila laka, bila je puna turbulencija, I igraci I treneri, a bogami I predsednici su se menjali ko na filmskoj traci, ali je Zvezda ipak opstala I kao klub I kao brend, I to u vrlo teskoj I slozenoj situaciji, mozda najtezoj od njenog osnivanja..Klub je doveden u gotovo bezizlaznu finansijsku sitaciju, a desavalo se nezadovoljni igraci bukvalno beze od nemastine koja je vladala u nasem klubu.
Ipak, Zvezda moze delimicno I da bude zadovoljna ostvarenim u prosloj deceniji. Rezultatski, osvojene su 4 titule prvaka u sezonama 2000/01, 2003/04, 2005/06 I 2006/07 (prvi zvanicni sampion R.Srbije). Takodje osvojena su I 5 trofeja kupa u sezonama 2001/02, 2003/04, 2005/06, 2006/07 I 2009/2010. Ukupno 9 trofeja.
Nazalost, rezultati u Evropi nisu bili na zadovoljavajucem nivou, tako da je Zvezda igrala uglavnom epizodnu ulogu u takmicenjima u kojima je ucestvovala. Liga sampiona je ostala samo san, a ostala su I dva ucesca u novoformiranoj Ligi Evrope, gde je Zvezda u osam utakmica zabelezila samo jednu pobedu (Roma), jedan remi I 6 poraza.
U prvenstvu je Zvezda odigrala 325 meceva uz 233 pobede, 55 remija I 37 poraza. Ostace zabelezeno da Zvezda u sezoni 2007/08 nije zabelezila ni jedan poraz, a da je ipak ostala bez titule prvaka.
Zvezda takodje mora da bude ponosna I na igraca koji su ponikli u njoj I nosili njen dres a koji su obelezili predhodnu deceniju u Evropi, pre svega Nemanja Vidic u Mancesteru I Dejan Stankovic u Laziju I Interu. Takodje, dva zvezdina trenera Milovan Rajevac I Ratomir Dukovic ostvarili su zapazen rezultat na Svetskom prvenstvu u fudbalu sa reprezentacijom Gane (Rajevac – cetvrtfinale I Dujkovic – osmina finala).
Attached File  Nemanja_Vidic5654.jpg   13.99KB   5 downloads
U ovoj deceniji Zvezda je po prvi put imala I trenera stranca, bio je to Walter Zenga, a kasnije je epizodu u Zvezdi imao I ceski strunjak Zdenjek Zeman.
Attached File  zenga.jpg   28.68KB   7 downloads
Proglasena je I Sesta Zvezdina Zvezda – Tim iz Barija, a po prvi put je jedan dres penzionisan I to dres broj 12 u cast zvezdinih navijaca.
Nazalost, u ovoj deceniji nas je napustio I Rajko Mitic, prva zvezdina zvezda, a pocetkom decenije je stradao nekadasnji zvezdin prvotimac Jovan Gojkovic. Medju legende je otisao I Djordje Milovanivic, nekadasnji zvezdin “tobdzija”.
Attached File  rajko_mitic.jpg   23.75KB   4 downloads
Ono sto je obezelezilo Crvenu Zvezdu u ovoj deceniji je I odlican rad marketing sluzbe. Pocelo se sa akcijom “I ja sam Zvezdas”, da bi se zavrsilo akcijom “Budi deo Zvezde”. Marketing sluzba je ucinila da Zvezda bude prisutna I onim trenutcima kada joj bas I nije islo najbolje.
Youtube Video ->Original Video
U zadnjoj deceniji, usvojen je I novi Statut kluba po kome ce clanovi po prvi put na neposrednim izborima moci birati Predsednika kluba I time imati direktno ucesce u upravljanju klubom. Takodje potisan je I sponzorski ugovor sa ruskim gigantom Gazpromom.
U zadnjim danima ove decenije na Marakanu se vratio I Robert Prosinecki, sa kojim cemo na celu poceti da pisemo istoriju druge dekade 21. veka.
Attached File  v100974p0.jpg   44.45KB   4 downloads
Dakle da ne duzim mnogo, vreme je za prve izbore : Najbolje Zvezde prve dekade 21.veka, Najboljeg tima prve dekade 21. veka, Najboljeg trenera prve dekade 21. veka, Najboljeg meca prve dekade 21. veka, kao I za najaci utisak u prvoj dekadi….

Glasajte slobodno I demokratski.

U prilogu se nalazi I spisak igraca koji su nosili zvezdin dres u predhodnoj deceniji. Ako sam nekog izostavio – izvinjavam se.
Spoiler! --Click here to view--

ZIVELA ZVEZDA!!!!
Attached File  crvena_zvezda_fans_2_1024x768.jpg   279.5KB   9 downloads

Edited by DonJuan, 24 December 2010 - 22:58.


#2 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 24 December 2010 - 20:10

Prvo, hvala Juanu za ovu sjajnu "prezentaciju". :D

Drugo, ne mogu da se otmem utisku ko je sve prosao kroz nas tim za samo 10 god. :lol+: :)

Trece, da se bacim na posao. :D

Ubedljivo najveca zvezda u ovoj deceniji je jedan jedini neponovljivi NEMANJA VIDIC. :D
Najbolji trener, Dvoumim se izmedju Valtera i Muslina ali ipak bih "za prsa" prednost dao Muslinu.

Tim : Disljenkovic, Vidic, Bisevac, Markovic (onaj iz Muslinove ere), Lukovic, Boskovic, Jankovic, Castillo, Mile Acimovic, Drulic, Pjanovic (morao sam da se odlucim za ovaj tandem, njih dvojicu sam prosto obozavao :D ). Rezerve : Lalatovic, Vitakic, Perovic, Milijas, Zigic, Pantelic.

Najbolja utakmica za mene bez sumnje mec protiv Rome, a "najdrazi trenutak" treci gol Zigica na tom mecu, mada ima jos momenata koji ce mi ostati u lepom secanju (bomba Milovanovica u Veroni, Drula protiv Lestera.......)

Napred Zvezdo!

#3 Fladoje

Fladoje
  • Members
  • 260 posts

Posted 24 December 2010 - 20:14

Dobro, ovako cemo...

1. Zvezdina Zvezda u ovoj deceniji : Milos Trifunovic.
2. Tim decenije : Randjelovic, Zoric, Andjelkovic, Glogovac, Tutoric, Krivokapic, Blazic, Bogdanovic, Georgiev, Barkos, Spalevic.
3. Najbolji trener : Ratko Dostanic.
4. Najbolji mec : Crvena Zvezda - APOEL 3:3
5. Najjaci utisak : Odlazak fudbalskog ignoramusa Maurisija Moline, kako bi se otvorio prostor za napredak gigatalentovanog Raskovic Milanka.


... A sad ozbiljno.

1. Nemanja Vidic.
2. (4-4-2) - Disljenkovic, Basta, Lukovic, Bunjevcevic, Vidic, Kastiljo, Acimovic, Jankovic, Boskovic, Zigic, Drulic.
3. Valter Zenga.
4. Crvena Zvezda - Roma 3:1, Crvena Zvezda - Lester 3:1
5. Nesrecno ispadanje od Lacija posle brutalne dominacije, nesrecno pusenje od Bajerna, igranje Glogovca i Lalatovica s parnim kartonima protiv Selte u gostima i namerno ispadanje, koreografija protiv Milana.

Toliko od mene. :lol+:

#4 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 24 December 2010 - 20:16

ZVEZDA No1 u protekloj deceniji Nemanja Vidić.
Najbolji TRENER Valter Zenga.
Najbolja utkamica protiv Rome.
Naj-gol,Žigićev protiv Rome


Vladimir Disljenkovic
Dusan Basta
Aleksandar Lukovic
Nemanja Vidic
Milan Bisevac
Nenad Kovacevic
Bosko Jankovic
Nenad Milijas
Dejan Milovanovic
Marko Pantelic
Nikola Zigic

#5 tox

tox
  • Members
  • 1,076 posts

Posted 24 December 2010 - 21:01

  • Nemanja Vidic
  • Valter Zenga
  • Naravno protiv Rome
  • Vladimir Disljenkovic - Lukovic, Vidic, Basta,Bisevac- Kovacevic, Kastiljo, Jankovic, Molina, Zigic, Bogavac.


#6 71:70

71:70
  • Members
  • 2,101 posts

Posted 24 December 2010 - 21:16

Ako mozemo i mi da glasamo:
Igrac;vidic
trener;zenga
mec;kjevo-fkcz
tim;disljenkovic,basta,lukovic,vidic,lalatovic,kastiljo,acimovic,milijas,jankovi
c,zigic,pjanovic

#7 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 24 December 2010 - 21:17

1. Jedna je zvezda u 1. deceniji 21. veka: Vidic.
2. Najbolji tim: Stojkovic, Markovic, Vidic, Bunjevcevic, Lukovic, Kastiljo, Jankovic, Boskovic, Sarac, Zigic i Drulic.
3. Trener: Muslin.
4. Ne znam da li je najbolji mec, ali je svakako najdrazi: Zvezda - Lester 3:1.
5. Neverovatan broj igraca koji su prosli kroz Zvezdu u ovih 10 godina....

#8 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 24 December 2010 - 22:12

Svaka cast Juane , odlicno odradjeno ! :)

Najveca Zvezda - Nemanja Vidic .
najbolji trener : Valter Zenga (puno radosti mi je doneo i u evropi, pobeda protiv Rome i zbog toga je dobio mesto ispred Muslina).
Najbolji mec : Roma (ali poseban mec za mene je protiv Lacia - prvi je ).
najdrazi gol : Boskovic protiv Lacia - ludnica .

tim :
Vladimir DISLJENKOVIC
Dusan BASTA
Aleksandar LUKOVIC
Nemanja VIDIC
Milan BISEVAC
Nenad KOVACEVIC
Nenad MILIJAS
Branko BOSKOVIC
Bosko JANKOVIC
Goran DRULIC
Nikola ZIGIC

izmene: Aleksandar Kocic, Goran Bunjevcevic, Milenko Acimovic, Mihajlo Pjanovic.

P.S. Ljudi dobro razmislite , mislim da zaboravljate Acimovica, Boskovica i ostale igrace koji su igrali na poetku ove decenije :lol+:

#9 Fladoje

Fladoje
  • Members
  • 260 posts

Posted 24 December 2010 - 22:22

Bunjevcevica svi zaboravise skoro, kakvu dubinsku je on slao, ju ju ju...

#10 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 24 December 2010 - 22:24

**** Nemanja Vidic ****

**** Slavoljub Muslin ****

Dosta meceva za vreme sedmogodisnje dominacije protiv Partizana mi je ostalo u secanju. Neka omiljeni bude ono ponizavanje na JNA, kada su se u strelce upisala 3 debitanta - Vidic, Milovanovic i Bogavac. Rezultat - 3-0

Najlepsi gol - Zigic protiv Rome.

NAJBOLJI TIM:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Stojkovic

Markovic - Bunjevcevic - Vidic © - Lukovic

Jankovic - Acimovic - Boskovic - Koroman

Pjanovic - Zigic

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Edited by medobrundo, 24 December 2010 - 22:25.


#11 Raznosač

Raznosač
  • Members
  • 683 posts

Posted 24 December 2010 - 22:45

Najveća zvezda - Vidić
Najbolji trener - Zenga
Najbolji meč - Roma
Najjači utisak: Gol Žigića protiv Rome, i gol Gameira u 94. min. kojim nas je izbacio iz Evrope.

Idealni tim: Dišljenković, Basta, Vidić, Bunjevčević, Luković, Kastiljo, Janković, Aćimović, Milijaš, Žigić, Drulić

#12 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 24 December 2010 - 23:01

Kakav bojkot Stojkovica.

Jeste se jako ogresio, ali je meni ostavio mnogo jaci utisak u zvezdi od Disljenkovica.

#13 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 24 December 2010 - 23:10

A jel mora da se ima clanska karta da bi bio izglasan u tim?? :lol+: :)

Malo patkometrije nije na odmet :D sad ozbiljno (ako budete racunali):

Najbolji igrac-Vidic

Najbolji trener-Zenga

Najbolja tekma (nikako najdraza :D ) Roma 3-1

Najbolji tim: Stojkovic - Basta, Vidic, Lalatovic, Lukovic - Jankovic, Acimovic, Koroman, Kastiljo - Drulic, Zigic

#14 Poaro

Poaro
  • Members
  • 2,772 posts

Posted 24 December 2010 - 23:36

**** Nemanja Vidic ****

**** Slavoljub Muslin ****

Najbolji mec: Roma 3:1 (plus sto je to bila nedelja "Dve Zvezde i dve Rome" :) )


NAJBOLJI TIM:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Stojkovic

Markovic - Bunjevcevic - Vidic © - Lukovic

Lazetic - Acimovic - Mladenovic - Koroman

Pjanovic - Zigic


Najlepsi gol i najjaci utisak: Bojan Djordjic protiv Odenzea, ludnica pred i posle Vidicevog gola na istoj utakmici za 4:3

"Daj gol, daj gol, daj gol daj gol daj gol, daaaaj gol, daaaj gol, ajde Zvezdo daj gol.." Sarac centarsut, Nemanja skace i

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

I sad sam se najezio

:lol+:

#15 Razasmrt

Razasmrt
  • Members
  • 358 posts

Posted 24 December 2010 - 23:55

Најбољи фудбалер- Немања Видић!!!

Тренер- један, једини,Славољуб Муслин.

Тим
Дишљенковић(лажем)

Марковић----Лалатовић----Видић-----Луковић

Јанковић----Ковачевић----Младеновић----Бошковић

Друлић----- Жигић

М.Перовић,Короман,Пјановић,
Аћимовић,Бишевац,Пантелић,
Лазетић,М.Дудић,Богавац,
Гвозденовић... :lol+:

Меч(еви)---Скоро сви против комшија,Рома,Одензе...

Edited by Razasmrt, 25 December 2010 - 06:19.