Jump to content


Photo
- - - - -

Davis Cup


  • Please log in to reply
6806 replies to this topic

#6136 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 09 April 2017 - 13:23

Pregazice nas Francuzi kao plitak potok, u dublu vec imaju siguran poen, a i u singlu imaju prednost na drugoj tabli, dakle u najboljem slucaju ima da bude 3 : 2 uz Novakovo maksimalno zalaganje, a bez njega cenim da pucamo sa nulom. Mada, ko zna, ako Troicki opet bude u svom najboljem izdanju, nije nemoguce da i tu iscupamo neku pobedu vise.


Edited by jevrem69, 09 April 2017 - 13:24.

  • 0

#6137 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 09 April 2017 - 13:29

Vrlo moguce, bez Novaka smo (za mene francuzi su oni a mi smo mi  ;) ) sigurno bez ikakve sanse a sa Novakom u formi imamo sanse pogotovo ako francuzi ne budu igrali u najjacem sastavu, a verujem da nece igrati. Mada i Ziki i Viktor umeju da izgube i od bilo koga takodje :blush:

Mozda se francuzima posreci ove godine


  • 1

#6138 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 13:31

Pregazice nas Francuzi kao plitak potok, u dublu vec imaju siguran poen, a i u singlu imaju prednost na drugoj tabli, dakle u najboljem slucaju ima da bude 3 : 2 uz Novakovo maksimalno zalaganje, a bez njega cenim da pucamo sa nulom. Mada, ko zna, ako Troicki opet bude u svom najboljem izdanju, nije nemoguce da i tu iscupamo neku pobedu vise.

Novak igra sigurno (ako bude zdrav ), ne znam odakle ti  ideja o gazenju ili potpadas pod uticaj provokacija :unsure:  ako je tako zasto bi igrali uopste..

Ko kaze da je bod tako siguran , eto imas mec Viktor/Novak protiv Mahut/Herbert sada u IW kao primer da je sve moguce u sportu..


  • 0

#6139 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 09 April 2017 - 13:39

Mi (da ne kazem vi) ili oni, pitanje je sad ............. ;)

Ako Viktor bude igrao kao u predhodnom delu sezone, onda i Mau, Sardi i Beneto i u singlu ima da predstavljaju nepremostivu prepreku, a kamoli jedan Puj .............

jedino ako Lajovic dovoljno ne ocvrsne do tada pod trenerskom palicom Hozea Perlasa, pa napravi neocekivani rusvaj na njemu omiljenoj sljaci :lol+: ...........

ja se samo trudim da budem realan ............


Edited by jevrem69, 09 April 2017 - 13:40.

  • 0

#6140 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 09 April 2017 - 14:53

Inace, Francuzi su poznati kao teniska nacija mentalnih gromada,al' juce.
Cast..hm...izuzetku,ali sve choker do chokera.

Plus ce im domaci teren doneti pritisak vise.
Jesu neki favoriti,ali ne treba prerano otpisivati nas tim.
Uostalom - daleko je septembar. 

Bumo videl' sta ce predstojeci meseci doneti. 


  • 0

#6141 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 09 April 2017 - 15:22

Evo sad su pocele francuske analize za polufinale.

 

Ukratko kazu tri velika pitanja : prvo ko da igra za francuze, da li igraci koji su doveli ekipu do polufinala tj ovi, ili Conga, Gaske i ekipa. Kazu Janik je odlucio da ce jos da razmisli, otvorice mozda vrata onima koji i nisu do sada igrali pod uslovom da oni imaju dobre rezultate do tada (naprimer neko osvoji GS do tada :lol+: ) i ako pokazu "ekipni duh" - ne mogu da se setim adekvatnijeg naseg izraza

 

Drugo pitanje : gde da se igra. Prva ideja je RG ali sef Chiudinelli kaze treba sacekati sa tim jer Chatrier ce biti u renoviranju znaci otpada, ostaje mozda S. Lenglen teren koji nece biti u renoviranju ali bice okruzen gradilistem, tako da ce to jos da se razmisli.

 

Trece pitanje kazu  kljucno : Djokovic igra ili ne igra. Janik je izjavio da se izbor sljakastog terena namece jer dok Djokovic bude igrao USO oni ce na miru da se spremaju na sljaki, mada kaze da je Djokovic izjavio da ce igrati DC makar i  odmah posle osvojenog USO a i na sljaki, da ga nista nece odvratiti. Janik kaze otprilike : ja ovo tesko mogu da verujem ali Djokovic stvarno izgleda motivisan za DC znaci od njega se sve moze ocekivati, pa i da igra u svim uslovima.  ;) :lol+:


  • 0

#6142 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 15:39

Naravno da znaju da ce igrati , igrao je vec na sljaci posle USO 2013 , u kome je igrao finale. Igrao je u Belgiji na sljaci iste godine odmah nakon AO...

DC timu Srbije ove godine je cilj titula.. vec vise puta su to i isticali.. Na Ozmovo pitanje da li ce igrati i ako osvoji USO ;)  Djokovic  rekao je da hoce ..


  • 0

#6143 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 15:50

da li ce Nenad uzeti gem petom mecu  :blush:


  • 0

#6144 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 09 April 2017 - 15:55

Jedno je sigurno. Tsonga OUT ('17)

Double je poznat, kao i nosilac tima. Za mesto br. 2 ima da se gleda US turneja...

60/40 FRA

*o luzerskom mentalitetu nešto docnije
  • 0

#6145 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 09 April 2017 - 16:44

Ne docnije nego odmah. Prvo, ko ti je taj broj 1 u FRA ekipi.

Lemee guess...ovaj prvi sigurno nije...drugi lik...nije valjda on...treci, ma ne.

 

Postoji velika verovatnoca da ce Francuzi opet morati da se kockaju u neku ruku,

odrade francuski eksperiment ponovo, nakon sto je Lodri eksplodirala

epruveta u ruci onomad.

Previse jednakih igraca koji pretenduju na ulogu u timu lako moze poremetiti atmosferu

pa makar bili i najbolji drugari, kad dodje do odluka ko igra.

 

Sa druge strane cekaju ih par likova sa jasnom koncepcijom, bukvalno smo

za Francuze Berdih&Stepanek u ovom trenutku. 


  • 2

#6146 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 16:50

 Puj? Posto je vec propisno hajpovan da ne propadne fora :D

 

 

Nasi svi ostali na 5 mecu, cak i Novak na klupi .. Ne znam da li je novo pravilo da 5 mec mora da se odigra ili ITF samo preporucuje?


Edited by nighthawk387, 09 April 2017 - 16:53.

  • 0

#6147 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 09 April 2017 - 17:09

ako je posle 2. dana rezultat 3:0 onda se poslednji dan moraju odigrati oba meca, ali u Bo3. Ako je posle 2. dana 2:1 i onda 3. dan u 1. mecu se dodje do odluke (3:1) onda se poslednji mec ne mora igrati. Tako je bar do sada bilo pravilo.

 

Citam da su se Francuzi malo igrali egzibicije s Britancima danas (rotirali igrace tokom meca, sta li).


  • 1

#6148 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 17:13

ako je posle 2. dana rezultat 3:0 onda se poslednji dan moraju odigrati oba meca, ali u Bo3. Ako je posle 2. dana 2:1 i onda 3. dan u 1. mecu se dodje do odluke (3:1) onda se poslednji mec ne mora igrati. Tako je bar do sada bilo pravilo.

 

Citam da su se Francuzi malo igrali egzibicije s Britancima danas (rotirali igrace tokom meca, sta li).

To znam , nesto je danas komentator ovde pominjao da se ITF nije svidelo sto prosli puta kada je reseno pitanje ko ide dalje, 5 mec nije odigran.. zato pitam...

 

Gledala  samo prvi set Benneteau Evans ..


Edited by nighthawk387, 09 April 2017 - 17:17.

  • 0

#6149 Mugi

Mugi
  • Members
  • 94 posts

Posted 09 April 2017 - 17:18

Novak je favorit u oba meča, a u ostala 3 su favoriti Francuzi. Troicki može pobediti jedan meč ako bude imao svoj dan. Dubl nam je loš, iako su tu uvek moguća iznenađenja. Mislim da podloga nije toliko bitna, i njhovi igrači će igrati na us openu pa im šljaka nije najbolja opcija. Veći je pritisak na Francuzima da dobiju jer igraju doma, mi možemo bez opterećenja da odigramo.

 

U finalu će najverovatnije igrati Belgijanci jer igraju doma protiv Australaca. U tom slučaju oni gostuju i protiv Francuza i nas.


  • 0

#6150 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 09 April 2017 - 17:26

Samo vi potecnjujte Vikora freakin' Troickog,  kao spanska selektorka.. :D

 

Bas zato sto podloga ne pravi znacajnu razliku, ocekujem indoor hard.. Logicno mi je da ovaj put idu na svoju jacu stranu umesto na protivnikovu eventualnu slabost (u ovom slucaju menjanje podloge )..

 

No videcemo ima dosta do septembra ..


  • 0